Treści z tagiem: nowy rząd

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

W środę, 14.03.2018, Bundestag wybrał Angelę Merkel na kanclerza Niemiec - już na czwartą kadencję.  Zaprzysiężony został też rząd nowej/starej koalicji CDU/CSU i SPD.  Wydawać by się mogło, że po prawie półrocznym kryzysie wszystko wróciło do stanu sprzed wyborów parlamentarnych we wrześniu 2017.  Tak jednak nie jest.

  Piotr Cywiński napisał w portalu wPolityce.pl:

 "...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

W ostatnich wyborach głosowałem na ludzi, których wyznaczył J. Kaczyński: A. Dudę i B. Szydło. Tym samym oddałem swój głos na kandydatów Zjednoczonej Prawicy wierząc, że zapowiadana „dobra zmiana” nadejdzie i to nadejdzie w ostatniej możliwej chwili dla trwania i przyszłości Polski jako niepodległego i suwerennego państwa.

 

Udało się a skala zwycięstwa zapewne mile zaskoczyła nas...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:19)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 Wczoraj [18.12.2017] został zaprzysiężony nowy rząd Austrii.  W Polsce fakt ten raczej zignorowano, szczególnie w blogosferze.  Znalazłam tylko krótką wzmiankę w ostatniej notce Traczewa {TUTAJ(link is external)}:

  "Ze spraw zagranicznych. Nowa koalicja rządowa w Austrii (OVP i FPO) - Kurz...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

I stało się to w co trudno było uwierzyć, co wielu Polaków uważało za niemożliwe i pozostające jedynie w sferze marzeń o wolnej, niepodległej i suwerennej Polsce.

 

W dniu dzisiejszym Prezydent Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej dr Andrzej Duda dokonał zaprzysiężenia nowego, propolskiego i niepodległościowe rządu. Pani Premier Beata Szydło, wicepremierzy i ministrowie...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Media pro rządowe, pro rządowe do dziś. Od dziś-pro opozycyjne już dzień po wyborach wygranych przez PiS narzekały na powolność w powołaniu rządu. Powolność ta miała być wynikiem wojen w zwycięskim obozie. Drugim argumentem który sprawia ową powolność jest nieprzygotowanie tej partii do objęcia władzy.

 A jaka jest prawda? Rząd PiS powstał 22 dnia po wyborach. Tyle dni minęło od wyborów...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 120%; }

Przyjaciele ludu pracującego miast i WSI niepokoją się.

Nie dziwię się. Mało powiedzieć, że się nie dziwię, wręcz cieszę się, że się boją, że mają dygotki. Na złodzieju czapka gore. I im bardziej oni się boją, tym bardziej ja się cieszę. Czy może być lepszy znak jakośći dla tego rządu niż ten strach ?

Nie miałem i nie mam...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło pełny skład przyszłego rządu Zjednoczonej Prawicy. Dla potomnych poniżej osobowy jego skład:

 

I wiceprezes RM i minister kultury - Prof. Piotr Gliński

Wiceprezes RM, minister rozwoju - Mateusz Morawiecki

Wiceminister ds. rozwoju, minister członek RM - Jerzy Kwieciński

Wiceprezes RM, minister nauki  i szkolnictwa wyższego...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Perspektywa objęcia ministerialnego stanowiska w rządzie Beaty Szydło przez Mateusza Morawieckiego, prezesa Banku Zachodniego WBK, wzbudza kontrowersje na prawicy. Kaliber zarzutów, formułowanych pod jego adresem przez niektórych publicystów na łamach tak poważnych, jak portal wpolityce.pl, jest zdumiewający. Tym bardziej, że wiele tych zarzutów robi wrażenie wydumanych. Duża ich część jest...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Ale dziś, po wyborach, wszystko wskazuje na to, że to jednak Macierewicz pokieruje za kilka tygodni polską armią. Powodów jest kilka. Gowin zaszkodził sobie u szefostwa PiS wypowiedziami dotyczącymi swych ministerialnych planów. Według naszych rozmówców chodzi m.in. o wypowiedź dotyczącą finalizowanego przetargu na śmigłowce dla armii. Rząd PO wybrał do ostatecznych negocjacji Caracala...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Idee

„Plan awaryjny rządu Grecji na wypadek, gdyby kraj został zmuszony do wyjścia z eurolandu, przewidywał częściową nacjonalizację i agresywne śledztwa antykorupcyjne przeciwko niemieckim firmom - pisze w sobotę grecki dziennik "Efimerida Ton Syntakton"....”Według gazety plan ten zaprojektowano tak, by "zwiększyć koszty" dla wierzycieli Grecji.”...”W planie znalazła się nacjonalizacja firmy OPAP...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:3)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  Nie jest w stanie tego wykorzystać, bo brakuje jej pieniędzy.  Partia Syriza, rządząca obecnie Grecją, nie ukrywa swej prorosyjskości.  Cóż jednak z tego.  Gdyby Putin nie wdał się w wojnę z Ukrainą, mógłby spłacić długi Grecji /ok 323 mld USD/ i wręcz "kupić" ten kraj.  Byłby to wielki sukces strategiczny i wizerunkowy Rosji.


  Dziś /30.01.2015/ mogliśmy...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

No i jak wyglądają teraz te blablania  sprzed paru dni o żelaznej damie ? Ludzka głupota jest naprawdę nieograniczona.

Obciach zajmować się tą żenadą związana z występami pani Kopacz. Jak prorokował ktoś już dość dawno temu, przyjdą czasy, gdy zatęsknimy za Tuskiem. No i spełniło się, te czasy nadeszły wcześniej niż można się było spodziewać. Wydawało się, że osiedliśmy wygodnie na dnie...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:8)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj
To, że ta pani da POpał było niemal pewne. Ale, że aż takie jajcy wyjdą z tej prezentacji! Tusk i Po mają kadry! Ho! ho!już czas na mnie! ściemnia się! rzekł na murach Troi stary Priam puszczając oko do Achilla widząc jak piękna Helena wychodzi z jacuzzi. Mury szacownej politechniki warszawskiej gościły już nie takie barachło, gorszy cyrk, czyli tzw zjednoczenie ruchu robotniczego, ale to...
4.3
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Żaden dobry uczynek nie pozostanie bezkarny, to stara sprawdzona zasada i przekonał się o tym Tusk. Powiedziała:Najtrudniejszym, najważniejszym zadaniem rządu będzie odbudowanie zaufania Polek i Polaków. To co, Tusk je utracił i uciekł?

Pierwsze koty za płoty. Pani premier nie będzie miała "letko". Medialne hieny tylko czekały kiedy ich ofiara się potknie aby zacząć ja kąsać. Myss...

3.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:15)
Obrazek użytkownika hobo
Kraj

Nowy - stary rząd nie  zrobił na mnie wrażenia.Te same pełne zadowolone z siebie bużki.Nawet to że minister spraw zagranicznych posługuje się tylko językiem polskim nie wywołuje odruchu zdziwienia.Więcej powiem może to być plusem dodatnim, zwiększającym rangę naszego kraju - chcą się z nami dogadywać niech się uczą polskiego!

Minister Arłukowicz, wiadomo działa w interesie państwa...

4.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Jinks
Kraj
Nie można uniknąć informacji o tym, że w Polsce formuje się nowy rząd, na czele którego stanie persona ze wszech miar skompromitowana. W zasadzie przyszła pani premier niczym się nie różni od całej reszty tuskowego anturażu i mój osobisty stosunek do Kopacz, byłby bezemocjonalny, tożsamy z tym do III RP w całej postaci, gdyby nie nie jej łgarstwa, których dopuściła się przy okazji zamachu pod...
3.3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:13)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Przywódcy Unii zdecydowali się powierzyć stanowisko szefa Rady Europejskiej premierowi Donaldowi Tuskowi. Szefową unijnej dyplomacji została Włoszka Federica Mogherini. „...(źródło)

Donald Tusk po nominacji na szefa Rady Europy „„przychodzę do Brukseli z kraju, który...

3.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:6)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  Ponad półtorej godziny temu na Majdanie podano skład nowego, tymczasowego rządu Ukrainy.  Kandydatem na premiera jest Arsenij Jaceniuk, lider Batkowszczyzny, a jednym z wicepremierów jest Olga Bohomolec ze służb medycznych Majdanu.  Sekretarzem RBN ma być Andrij  Parubij - dowódca Samoobrony Majdanu.  Jego zastępcą ma zostać Dmitrij Jarosz z Prawego Sektora.


...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)