marzec 68

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Kolejna rocznica marca 68 roku. Tym razem okrągła – 50-ta, więc głośno o niej medialnie, jak i politycznie. Marzec ’68, uznano za Ogólnopolski Ruch Społeczny Przeciw Komunizmowi, jako symbol drogi do wolności i symbol solidarności, co podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

Zabrał głos także Sejm, prezydent, a także minister nauki i szkolnictwa wyższego. Podkreślano sprzeciw społeczny...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
Kraj

Dzis Polski Sejm z właściwą sobie „wschodnią” bezrefleksyjną swadą - „hurmem Mości Panowie !” - podjął kolejną uchwałę, tym razem o antykomunistycznym (sic !) charakterze marca`68. Na nic zdała się „szklanka zimnej wody” posła Winnickiego (choć narodowców za jednostronność nie lubię) – tumult buczącej gawiedzi nie przyjmował już najbardziej nawet racjonalnych argumentów. No cóż, stara jak...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

PRAWDA ZYGMUNTA KORUSA ODKŁAMAĆ MARZEC 68

Stanisław Srokowski

Czeka nas jeszcze wielka robota. Odkłamać Marzec 68! A - szerzej- odkłamać Polskę. Od czegoś trzeba zacząć. Na kilku polach uczciwi, porządni i z gruntowną wiedzą i dobrą wolą Polacy od pewnego czasu już to robią.

Jednym z nich jest Zymunt Korus, krytyk sztuki, poeta i publicysta, a w walce o prawdę, przywódca...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Dobrze pamiętamy perypetie, niesprawiedliwości i obłudę, czym się kierował sąd w Krakowie w sprawie Zygmunta Korusa, nieugiętego opozycjonisty z czasów komuny.
Tak, a propos, jak czytam kolegów z Krakowa, to miasto to niestety, coraz bardziej przestaje mi się podobać. Ciągle dużo poddańczej mentalności z epoki CK.
 
***************
 
 
ODKŁAMYWANIE...

4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:9)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj
Ci w 68 r. życiorysami się nie różnili! jeno tym co w rozporkach! A tyle czasu miał tragicznie śmieszny, obrzydliwie śmieszny T.Lis, by mu teściowie Kedaj wyjaśnili, że przed marcem, w marcu i po marcu 68 nie grzebano w życiorysach a ... jedynie w rozporkach! Tak żałosny redaktorku! Oni wszyscy życiorysy mieli takie same! Kubek w kubek! służalcze odmoskiewskie życiorysy! Do gruntu sprzedajne,...
0
Brak głosów