legenda

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Legendy i bohaterowie czy prawda i przyjaciele.

U zarania pisanych tekstów europejskich mamy dwie przeciwstawne opowieści. Wyprawa na Troję i wyprawa po złote runo. Tę pierwszą organizuje władza państwowa, druga to przedsięwzięcie grupy przyjaciół, kolegów. Jazon wyrusza z pięćdziesięcioma druhami, Agamemnon wiódł całą armię Achajów. Kilkaset lat później mamy kolejną wielką historię. Syn...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Kultura

kontynuacja

  "Whola lotta Rose". Miałem ciary gdy tego słuchałem. Widocznie nie tylko ja. Jury też w całości było zachwycone. Zwłaszcza dialogiem gitary, z perkusją. Usłyszał:

 - Do tej pory myślałam, że tylko ty jesteś genialny. Myliłam się. Wszyscy muzycy są genialni.

  Muzycy takimi słowam się bardzo ucieszyyli. On jakby mniej. Ale być może to było tylko moje mylne...

3.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:3)
Obrazek użytkownika rolex
Idee
Uważam, że (tym razem ‘że’) kapłani różnych wyznań mają prawo do wypowiadania się na tematy polityczne. Dlatego, że polityka w klasycznym ujęciu to ‘rozumna troska o dobro wspólne’, a pojęcie ‘dobra’ jest również pojęciem i religijnym i teologicznym. Ale również dlatego, że kapłani różnych wyznań są związani z losami narodów, z których bądź się wywodzą, bądź wśród których mieszkają, a ten związek...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Witam
 

Tak sobie przeglądam onetową nową szatę graficzną... aż tu nagle czerwona "zajawka" woła do mnie, że ""TYLKO U NAS Legenda "S" wsparła Tuska. "To porządny mężczyzna"".
 

A wyglądało to tak...
 

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika LunarBird
Idee

Chyba każdy Polak zna legendę, o rycerzach, śpiących pod Giewontem. Legenda mówi, że gdy ten kraj znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie, gdy już nie będzie komu go bronić, ci rycerze się przebudzą. Zadrży ziemia, skały Giewontu odsuną się i nieprzeliczone zastępy rycerzy staną do bezlitosnej walki z wrogiem.

Tylko, że nasz kraj stawał do walki już wielokrotnie, a jednak Śpiący...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Zbójnik Janosik został 16 marca 1713 r. przez sąd w Liptowskim Swatym Mikulaszu skazany na śmierć przez powieszenie za żebro.

Z dwuletniego zbójnikowania janosikowego sąd przytoczył w orzeczeniu najważniejsze występki:

0
Brak głosów