język nienawiści

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

            Politolog, prof. Waldemar Paruch z Centrum Analiz Strategicznych KPRM w rozmowie z Katarzyną Gójską w "Sygnałach Dnia" poruszył kwestię retoryki, jaka pojawia się wokół sprawy zabójstwa Pawła Adamowicza. Powiedział on:

-„Budowanie związków przyczynowo-skutkowych w odniesieniu do zbrodni gdańskiej jest bardzo szkodliwe. Jeżeli się powiela opinię, że to jakaś atmosfera...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)
Obrazek użytkownika Marek Ossey
Kraj

   W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami opozycji. Czekamy na oświadczenie Premiera. Celem spotkania, bardzo ogólnie pisząc,  ma być wyrugowanie z polskiej polityki tzw. języka nienawiści. Czy to jest realne? Uważam, że nie.

     Język nienawiści ma charakter instytucjonalny bo wpisuje się w program totalnej...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Na „Niezależnej.pl 17 II 2017 pojawił się taki wpis i fragment rozmowy obu panów w nim wymienionych.  Należy zwrócić uwagę na język i świat pojęć rozmówców. Brak tam jakichkolwiek rzeczowych argumentów usprawiedliwiających ich wypowiedzi. Zatem miast nich musi być język pełen fekaliów. A może innego wyjścia po prostu nie widzą?

 

„Brudne, śmierdzące gnidy”, które „piją albo...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:22)
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Blog

Zajmę się wpływem bredni na rzeczywistość i powiem, kto ten wpływ wywiera. Lecz wybaczcie, że nie będę sypał nazwiskami; nie mam zamiaru wytykać kogokolwiek palcem, bo według mnie wszyscy kolebiemy się na tym samym wozie. Oczywiście, możemy dyskutować, który polityczny obóz rozpoczął wkładanie kija w szprychy, ale co to da? Są dwa garnki i oba smolą.


Przytoczę pewną bajkę: w...

2.45
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Tygodnik Powszechny (TP), czym jest dzisiaj? Jeden rzut oka i wszystko jasne - awangardą! W pięćdziesiątym trzecim  awangardą nie był. Gdyby był, wywaliłby na całą stronę klepsydrę z wizerunkiem wygasłego właśnie Słońca Ludzkości i cały numer wypełniłby zasługami. Wówczas nie był i... zniknął.

62 lata później z okładem TP stał się awangardą awangardy. Urban,...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj
 

 Karaną już przez Radę Etyki Mediów Katarzynę Kolenda-Zaleską znowu ponoszą emocje. Jak można przeczytać na 300.polityka.pl zarzuca ona irracjonalną nienawiść, zaściankowość i krótkowzroczność PIS: “Twój Ruch i SLD potrafiły przyznać, że europejska kariera premiera leży w interesie Polski, ale PiS, uwięziony w nienawiści do premiera, wykorzystuje każdą okazję, by przyłożyć konkurentowi. To...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog
Halicki Andrzej, bojówkarz Platformy, znów publicznie znieważa ofiarę tragedii smoleńskiej. Halicki wie, co robi. Za opluwanie Marty Kaczyńskiej, która straciła na Siewiernym w nieustalonych dotąd okolicznościach oboje rodziców, kara mu nie grozi, tylko śmichy-chichy hołotki, wśród której każdy damski bokser (patrz won Niesiołowski) czuje się, jak bywalec pod budką z piwem. Ponieważ Halicki...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Przestrzeń publiczna zostanie wypełniona „świergoleniem”, a jak nie, to dwa lata odsiadki nauczą „miłości” wszystkich nienawistników.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Humor i satyra

Porobiło się. Co otworzę usta, zaraz się mityguję z obawy by mi ktoś nie zarzucił, że zionę nienawiścią. Dalej tak się nie da! Bardzo proszę by mi ktoś wytłumaczył co i jak. Co można mówić, a czego nie. Najlepiej w punktach i – dla porządku – przed każdym punktem postawić paragraf z numerkiem.

To chyba ostatnia szansa na ratunek. Domowe przepisy nie działają. Nie powiem, próbowałem....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

 

Przyglądając się w piątek, 11-go maja, sejmowej „debacie emerytalnej” i wydarzeniom jej towarzyszącym, naocznie po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że za zalew chamstwa i kompletny upadek obyczajów w polskiej polityce oraz sprowadzenie języka debaty publicznej do standardów rodem z knajpy GS-u, odpowiadają na równi, Donald Tusk i Bronisław...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Platforma ma trudności ze znalezieniem kręgosłupa. Czy to prawica? A może już lewica? Centrum? Konserwatyści? Postępowcy? Ateiści? Pobożni obrońcy czci biskupa? Czym jest partia prezesa Tuska?

 

Niczym – to wiadomo. Ale przez to czymś. Może się z nią utożsamić każdy półinteligent. To partia bez programu, z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Bloger Piotr Balkus zamieścił w salonie24 (w którym miałem krótki epizod) tekst pt „Petycja w sprawie powieszenia Donalda Tuska”. O ile nie był to gag reklamowy salonu, to jest to karygodny wygłup.

 

Oczywiście „Petycja” Balkusa, to zgryw, bo w sprawie wieszania nie pisze się petycji, tylko wyciąga się sznur. Ale to chamski zgryw, wynikający z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dama Pik
Idee
Odkąd szaman z Lublina przepowiedział w profetycznym uniesieniu, że Jarosław Kaczyński jeszcze w tym roku będzie się żegnać ze światem, a Jerzy Urban rozpisał ankietę „Jak skończy Jarosław Kaczyński”, widać, że rozpętana przez Tuska śmiercionośna nawałnica dopiero nabiera rozpędu. Kolejne ataki na Jarosława należy uznać za wpisywanie się w tę narrację, i naprawdę nie można ich bagatelizować,...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Piotr Franciszek Świder
Kraj
Mowa nienawiści w polityce miłości. Co jest źródłem wszelkiego zła? Kiedy człowiekowi flaki się przewracają? Kto i dlaczego jest gigantycznym szkodnikiem? Kto odpowiada za mord polityczny w Łodzi? Kto jest kandydatem do leczenia psychiatrycznego? Gdzie zbierają się podli, wstrętni i chorzy psychicznie? Dokąd idą w procesji obrońcy krzyża? Jakie jest miejsce IV RP? Prawda, że pytania są durne? A...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

A oto jak według blogera salonu24 Marco P. wygląda "mowa nienawiści" PiS-u. (

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Krzysztof Boruszewski
Kraj

Mój nowy rysunek, zapewne nic nie zmieni; tak jak i tysiące komentarzy w mediach i na blogach,wygłoszonych bądź napisanych po zabójstwie Marka Rosiaka.

Rzucam więc nim, jak przysłowiowym grochem o ścianę:

 

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Jak wiadomo każdy Polak od lat ma metodycznie wkładane w głowę to, że PiS posługuje się językiem nienawiści, wypowiedzi polityków tej partii, a przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego są karygodne, skandaliczne i niedopuszczalne.

Od łódzkiej tragedii media nieśmiało popiskują, że i PO ma na sumieniu jakieś grzeszki.

Dlatego też poniżej zamieszczam wypowiedzi polityków...

0
Brak głosów