Znamy wyniki ekspertyzy ws. sekcji zwłok Z. Wassermanna

Obrazek użytkownika ma
Artykuł

W rosyjskiej opinii z sekcji zwłok Zbigniewa Wassermanna były błędy, nie podają one jednak w wątpliwość głównych wniosków tej opinii - to jedna z konkluzji ekspertyzy dokonanej przez polskich biegłych, którą ujawniła Naczelna Prokuratura Wojskowa.
http://wiadomosci.wp.pl/title,Znamy-wyniki-ekspertyzy-ws-sekcji-zwlok-Z-...

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

22.12.2011

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi jakoby biegli ujawnili na ciele śp. Zbigniewa Wassermanna ślady materiałów wybuchowych, informujemy, że powołani przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie biegli z Katedry Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu stwierdzili, że do zgonu wymienionego zmarłego mogło dojść w chwili katastrofy, bezpośrednio po doznaniu rozległych obrażeń ciała i w miejscu zaistnienia katastrofy samolotu Tu-154M nr 101, a bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa spowodowana uszkodzeniem narządów wewnętrznych (co koreluje z wnioskami lekarza rosyjskiego przeprowadzającego sekcję zwłok śp. Zbigniewa Wassermanna w Moskwie w kwietniu 2010 r.).

W trakcie czynności sekcyjnych, biegli szczegółowo opisali stan zwłok, obrażenia ciała, jak również mechanizm ich powstania. Wnioski biegłych pozwalają na jednoznaczne wykluczenie, że mechanizm powstania obrażeń ciała śp. Zbigniewa Wassermanna miał związek z działaniem materiałów pirotechnicznych, wysokiej temperatury lub tym podobnych czynników . W tym miejscu należy również zauważyć, że ustalenia wrocławskich biegłych – lekarzy sądowych, są zbieżne z wynikami opinii opracowanej przez ekspertów z Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii w Warszawie z dnia 18 czerwca 2010 r. (w której stwierdzono m.in., że w próbkach pobranych z przedmiotów zebranych na miejscu katastrofy nie ujawniono obecności bojowych środków trujących oraz produktów ich rozkładu), jak również z ekspertyzą pirotechniczną nr 897 z dnia 13 kwietnia 2010 r., przekazaną polskiej prokuraturze przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

Płk Zbigniew Rzepa 
Rzecznik prasowy NPW

 

http://www.npw.gov.pl/491-4a112b267c50b-33700-p_1.htm

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#411323

Samolot zahaczył o brzozę i w zetknięciu z nią stracił skrzydło, bo jak wiadomo skrzydła samolotów są robione z porcelany, bardzo kruchej porcelany.
Wiadomo też, że pan Pyjas jednak spadł ze schodów.
Sekcję na żądanie IPN robiła ta sama biegła co badała ciało pana Wassermana.
I tylko pechowo przy badaniu szczątków Stanisława Pyjasa była siostra i domagała się opisania w dokumentacji sekcji metalowego przedmiotu, który wyjęto w jej obecności z czaszki brata. Ten owalny przedmiot jakoś rozpłynął się w sinej mgle.
Kłamstwa i tak zostaną ujawnione.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#411324