..utraciły, dane każdemu przez Boga, poczucie skromności, nie odczuwają już wstydu, nie mają poczucia grzechu..

Obrazek użytkownika wilre
Artykuł

" ( )

Do czego doszło już w dziedzinie noszenia ubiorów, szczególnie przez kobiety, każdy widzi. Kobiety paradują nie tylko w dopasowanych, pękających nieomal w szwach dżinsach, czy tzw. „biodrówkach”, doskonale podkreślających budowę ciała, ale i w postrzępionych spodenkach – dżinsach, obciętych do pachwiny, z widocznymi z tyłu pośladkami. Spodnie dopasowywane są w ten sposób, aby przy każdym pochyleniu się były widoczne z tyłu majtki czy sznurki „stringów”, a z przodu przy tej pozycji w głębokim dekolcie – piersi. Niedawno widziałem dwie spacerujące dziewczyny (16-17 l.), jedna z nich miała w spodniach o niskiej talii wyciętą z tyłu „klapę”, która zwisała do połowy ud i ukazywała gołe pośladki, które nie były przykryte majtkami czy „stringami”. Niedawno też pewna znajoma (40 l.) zapytała mnie: „Powiedz mi, dlaczego jak idę chodnikiem, to stojący na przystanku mężczyźni „pożerają” mnie wzrokiem?”. Odpowiedziałem, że z powodu pokazywania przez nią gołego brzucha i lędźwi oraz głębokiego dekoltu. Nie była przekonana, powiedziała coś o zboczeńcach. Kobiety utraciły, dane każdemu przez Boga, poczucie skromności, nie odczuwają już wstydu, nie mają poczucia grzechu. Rozpiera je duma, że ich ciało przyciąga wzrok tylu mężczyzn.

( ) "

___________________________________________________________

DODATEK.

Plaga kobiecych spodni

" ( )  Kobieta czuje się w spodniach niezręcznie, ponieważ nie jest to jej naturalny strój. Jakkolwiek sprawy się mają u różnych gatunków zwierząt, w przypadku człowieka to raczej kobieta chce przyciągać do siebie wzrok mężczyzn niż na odwrót; wystarczy porównać liczbę pism o męskiej i kobiecej urodzie, dostępnych w sprzedaży... Grzech pierworodny zranił naturę ludzką pożądliwością (tj. pożądaniem, które jest wykroczeniem przeciwko prawu [Bożemu]), a szczególnie dotyczy to zmysłów wzroku i dotyku oraz wyobraźni. W kwestii ubiorów wynika z tego, że więcej ciała kobiety powinno być zakryte przed spojrzeniami mężczyzn niż na odwrót. Zatem jak spodnie ułatwiają mężczyznom aktywność, tak luźne spódnice, ukrywające kształt nóg, odpowiadają kobiecej godności i czci. Zakładając emancypujące spodnie, kobieta czuje niezręczność - przynajmniej do czasu, aż jej sumienie przestanie na to reagować - gdyż traci swoją tożsamość oraz godność kobiecą. W jej sumieniu rozbrzmiewa głos Boga Zastępów, ogłaszającego Prawo Mojżeszowe: "Nie oblecze się niewiasta w męskie odzienie ani mężczyzna używać będzie szaty niewieściej, bo obrzydły jest u Pana, kto to czyni" (Powt 22, 5). To spodnie zaś są zwykłym strojem męskim, z powodów, które wyliczyłem powyżej.  ( ) "

_________________________________________________

DODATEK II

Kobieta w literaturze
  /  via  Gombrowicz 

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:4)

Komentarze

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

- Słabość deprawuje, a bezsilność deprawuje absolutnie -

#1577885

Dostaną, co ich interesowało

Molestacja przez menów napalonych

Lub chłosta przez przyzwoitych zgorszonych

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1577902

W czym na plażę?

W jaki sposób być elegancką, opalając się na plaży lub pływając? Nawet w takiej sytuacji powinnyśmy ocenić dokładnie nasz strój, odwołując się do nadrzędnej zasady elegancji, która mówi: w stroju kobiety nie powinno być nic, co odwracałoby uwagę od jej twarzy. Piękno nie jest radością cielesną, lecz duchową, która interesuje przede wszystkim właśnie ducha – wyjaśnia tę kwestię J.L. Lorda.

Chodzi o szczegóły, ale w tym przypadku są one nadzwyczaj ważne, skoro i tak mamy na sobie bardzo niewielką ilość materiału. Po pierwsze – kostium kąpielowy powinien być jednoczęściowy! O wiele wygodniej się w nim pływa. Poza tym kostiumy przeznaczone do pływania są wykonane ze specjalnych tkanin, które nie tracą swojej formy po nasiąknięciu wodą. Dwuczęściowy, uniwersalny kostium ze zwykłej tkaniny, nie spełni tak dobrze swojej roli i może zachować się w sposób nieprzewidywalny tj. przykleić się do ciała lub rozciągnąć, rujnując nasz wizerunek.

Bielizna jest bardzo prywatną sprawą (...)"

https://polki.pl/moda-i-uroda/dodatki,babcine-gacie-seksowne-majtki-modn...

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Majtki

O co ten wrzask? Przecież w końcu jest tak:

https://www.blasty.pl/7243/bielizna-damska-przed-slubem-vs-po-slubie

PS

Wirle? Czy prawdą jest, że się już nie oglądasz za laskami? 

Jeżeli tak to współczuję. Wiem, wiem - najczęściej to z winy zażywanych lekarstw. Jak to mówią... jedno leczy drugie kaleczy! Może należałoby  szczerze porozmawiać z urologiem? 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1577911

...

83prz

"Teraz ich rodzice żałują że nie użyli gumki."

https://www.youtube.com/watch?v=MbtKbK_UN7M

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

- Słabość deprawuje, a bezsilność deprawuje absolutnie -

#1577929

"Zdeprawowana" młodzież (?!).

W jednym z sierpniowych, ogólnopolskich tygodników znalazłem artykuł, którego podtytuł brzmiał: Co robi twoje dziecko, gdy go nie widzisz. Autor tekstu nawiązywał do badań socjologicznych dr Jacka Kurzępy (autor książki Zagrożona niewinność), które przeprowadził na grupie 883 uczniów z obszaru kilku województw w latach 2001-2003. Nie ukrywam, że wyniki badań były dla mnie porażające. Wyeskalowana przemoc, seksualna rozwiązłość, alkohol, narkotyki, cyniczny pragmatyzm. Gdy się to czyta, zapewne w każdym pojawia się choć nuta przerażenia. Pozwoliłem sobie odczytać fragmenty tego artykułu moim uczniom, a oni nie podzielili do końca wysnutych wniosków. I osobiście się z nimi zgadzam. Nawet prowadzący badania nie ograniczył się do prostych konkluzji i ocen, gdyż pokazał tło kryzysu ludzi młodych... samotność. Czy młodzież jest zdeprawowana? Nie, jest raczej zagubiona i z tego musimy wreszcie zdać sobie sprawę, bo w ich upadkach, a czasami dramatach, mamy swój współudział.

https://adonai.pl/jp2/?id=58

Mało ambitni, rozpasani, agresywni, głupi, bez autorytetów – tak dorośli często myślą o młodzieży. Tymczasem ta jest mądrzejsza i bardziej moralna od starszych pokoleń – ocenia prof. Jacek Kurzępa.

PS

Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. Nie młodzi sobie umyślili ten świat.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1577939