Koniec wsparcia dla Grecji

Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Artykuł

Grecja wychodzi z programu pomocowego.

Czy grecka gospodarka jest w stanie sobie poradzić bez zastrzyku gotówki z zagranicy?

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

( )  

Przykre konsekwencje Socjalizmu+

Socjalizm to oszustwo, co historia pokazała już dziesiątki razy. Socjalizm, po wstępnym okresie euforii mas, zawsze prowadzi do zubożenia całego społeczeństwa, a w drastycznych przypadkach do katastrofy gospodarczej i rozlewu krwi.

Nie trzeba sięgać daleko pamięcią –  wystarczy zobaczyć co teraz dzieje się w Wenezueli, albo co stało się ze stopą życia w Grecji, gdzie jeszcze 10 lat temu dawano tak absurdalne zasiłki, jak 420 euro dla urzędnika za to, że myje ręce w pracy. Francja byłby dziś świetnym przykładem bankructwa demokratycznego socjalizmu gdyby nie ogromne korporacje francuskie, które czerpią zyski na całym świecie.

Scenariusz zawsze jest ten sam. Najpierw przypływ gotówki w postaci zasiłków i złudzenie wzrostu zamożności. Po paru latach okazuje się, że pieniądze się skończyły, nagle pojawia się duże bezrobocie i inflacja, a w sklepach pozostaje drożyzna.

Niepokojące konsekwencje Socjalizmu+ zaczynamy widzieć już teraz, po ledwie 2-3 latach  (  )
_________________________________________________________

Czemu Polska jeszcze nie zbankrutowała?

Mamy jeszcze płynność finansową czyli na bieżąco możemy regulować swoje zobowiązania. Są też chętni na to, żeby pożyczać nam na spłatę zobowiązań. Państwo wyciska obywateli jak cytrynki poprzez podatki aby zasypać dziurę w budżecie. Ze średniej pensji liczonej według GUS dla firm powyżej 9 osób, oddajesz w formie podatków co-najmniej 60% swojej pensji – ZUS, PIT, VAT we wszystkim co kupujesz i masa innych opłat i danin zawartych w cenie produktów i usług.

Polski system emerytalno-gospodarczo-prawno-podatkowy musi się jednak zawalić, choć zapewne będzie utrzymywany przez polityków aż do momentu niewypłacalności – vide Grecja. Problem jednak w tym, że tym razem Niemcom nie będzie na rękę pompowanie euro w Polskę, jak w przypadku Grecji bo nie jesteśmy w strefie euro.
Poczekają na katastrofę gospodarczą, wykupią aktywa – polskie firmy i zasoby naturalne za euro, a kolonializm ekonomiczny dopełni się w pełni. Oczywiście skorzystają na tym nie tylko Niemcy ale także inne bogate kraje np. USA. Tak prawdopodobnie wygląda dziś nowoczesna wojna, którą przegramy przez własną głupotę.  ( )

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Największym złem dla świata jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1571301

Czyli Niemcy za pomocą "finansowej pomocy" okradli Greków, a teraz wypluli...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1571439