Izrael naciska na Polskę! Komisja Knesetu apeluje o wycofanie ustawy o IPN. Co zrobi Warszawa?

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Artykuł

Komisja ds. imigracji, absorpcji i diaspory izraelskiego parlamentu wezwała władze suwerennego państwa, jakim wciąż jest Polska, do wycofania nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, w myśl której rozpowszechnianie historycznych kłamstw godzących w honor Polaków zostanie spenalizowane. O stanowisku komisji informuje „Jerusalem Post”.

... Na obradach komisji obecny był Jacek Chodorowicz (polski ambasador w Izraelu do 31 grudnia 2017, którego misja przedłużona została – co najmniej – do marca).

... Przedstawiciel Polski odparł parlamentarzystce z lewicowej Unii Syjonistycznej, że prokuratura nie będzie nikogo ścigała z paragrafów przewidzianych przez nowelizację, dopóki głosu nie zabierze Trybunał Konstytucyjny.

Mój komentarz (Apoloniusz): Kilka dni temu na stwierdzenie zawarte w "Jerusalem Post", iż Izrael wstrzymał ustawę o IPN-e polscy politycy zażegnywali się, iż to nie prawda, gdyż ustawa weszła w życie. A tu, polski ambasador potwierdza to co zamieściła izraelska prasa..

No więc jak: golone czy strzyżone? Oceńcie sami.

A oto kilka komentarzy do artykułu :

"Najlepszym pojednaniem będzie jak Żydzi opuszczą Polskę, a Polacy Izrael przecież nie musimy się widywać. Jeślj chodzi o tę parę kamienic to przyślemy wam gruz po niemieckich bombardowaniach".

"to jakiś żart? Polski rząd konsultuje wewnętrzne ustawy??? czy to jeszcze Polski rząd???"

Ocena polecanki: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Ani kroku w tył...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1558942

Już sami nie wiedzą jak się nazywają. Skoro co innego mówią przedstawiciele rządu w krau, a co innego opowiada przedstawiciel rządu w Izraelu, to tylko patrzeć jak nie tylko krok, ale ...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1558988

Przecież my już opieramy się o ścianę płaczu: -)))

A poza tym o czyich krokach piszesz Yagon ?

Bo chyba od tego pytania wypadałoby rozpocząć...

Pzdr.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1559030

a co dopiero 65 lub 300 miliardów dolaresów

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1559033

Ja Yagona 12 znam... I rozumiem co on piszę; -)

Mi z polskiego na polski tłumaczyć nie musisz :-)))

Tylko u nas to teraz taka koszerna logika, że kasę to damy...Namiestnik przy władzy...i będzie tak jak z ratyfikacją Traktatu...wicie rozumicie..inaczej nie można było...naciskali...grozili... A guzik, to i owszem... zostawią nam do...munduru się przyda ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#1559035