Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Artykuł

Kułacy, agenci obcych wywiadów, trockiści, kontrrewolucjoniści i inni wyimaginowani wrogowie ludu nie żyli lub dogorywali w łagrach. Nic już nie zagrażało władzy Stalina i pora było zakończyć zmasowany terror. Wystarczyło… przyspieszyć mordowanie.

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

https://youtu.be/bqc--dAuuKU

 Lewandowski, główny autor programu gospodarczego PO ogłoszonego na konwencji w sobotę, jest tematem pierwszego spotu PiS z serii „Wszyscy ludzie Kopacz”. Jak słyszymy od sztabowców partii, klip – w tym momencie tylko internetowy – ma na celu „neutralizację” wystawionego na pierwszą linię frontu Lewandowskiego.

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

Były wicepremier i marszałek Sejmu dworuje sobie ze swojego dawnego kolegi z rządu. – Giertych do wora, a wór do jeziora – powiedział Ludwik Dorn w programie „Jeden na jeden” TVN24.

Cała awantura zaczęła się, gdy kilka dni temu mecenas Roman Giertych skomentował sensacyjny transfer Ludwika Dorna do Platformy Obywatelskiej. – To kpina z PiS-u. Pokazanie, że trzeci bliźniak jest na listach PO, to pokazanie cynizmu ludzi, którzy za miską soczewicy chcą sprzedawać to co reprezentowali przez ostatnie 20 lat – powiedział Giertych na antenie...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

Organizacje pozarządowe odpowiedziały na ostatni komunikat ministra środowiska. Jan Szyszko odniósł się w nim do projektów ustaw przygotowanych przez zespół prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie Puszczy Białowieskiej. Zdaniem ekologów, minister podważył autorytet byłego prezydenta.

Według resortu środowiska Lech Kaczyński nie opowiedział się za objęciem całej puszczy parkiem narodowym: - Kilka organizacji ekologicznych twierdzi, że decyzje Ministerstwa Środowiska w sprawie Puszczy Białowieskiej podważają dziedzictwo i plany prezydenta Lecha Kaczyńskiego - zdaniem...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Artykuł

Mydlana bańka w postaci ruchu społecznego zwanego KOD pękła chyba ostatecznie. Jest kilku, kilkunastu płatnych kadrowców, trochę wariatów i nieco więcej partyjnych funkcjonariuszy. Realnie opozycja nie ma swojego ruchu społecznego, ale za taki się po prostu przebiera.

W Polsce z całą pewnością istnieją ruchy społeczne, jak choćby Rodziny Radia Maryja, organizacje strzelców czy grupy rekonstrukcyjne. Ostatnio swoją siłę pokazały kluby „Gazety Polskiej”, kiedy w jedną dobę zgromadziły od kilku do kilkunastu tysięcy ludzi w czasie manifestacji w obronie demokracji przed puczem.

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

W odpowiedzi na wniosek i w porozumieniu z radą nadzorczą, zarząd telewizji Polsat News zdecydował zdjąć z anteny program "Skandaliści" - informuje "Press". Zarząd stacji zawiesił także zastępcę dyrektora stacji Romana Kukielaka.
Program "Skandaliści" po raz pierwszy pojawił się na antenie 21 lutego. Jak dotąd stacja wyemitowała trzy odcinki. Gościem ostatniego był redaktor naczelny tygodnika "Nie", który wystąpił w przebraniu biskupa, żartował z pedofilii wśród kleru i palił papierosa na antenie.

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

Były poseł Platformy Obywatelskiej, dotychczas niezrzeszony Andrzej Smirnow poinformował, że przeszedł do klubu PiS. Klub największej partii opozycyjnej będzie liczył 133 posłów.
Smirnow powiedział, że dołączył do klubu PiS. Nie chciał mówić o powodach swojej decyzji; ma o tym poinformować na piątkowej konferencji prasowej.

Smirnow był posłem PO. Jednak został wykluczony z klubu przez władze PO, bo nie wziął udziału w głosowaniu w czerwcu ubiegłego roku nad wotum zaufania dla ówczesnego rządu Donalda Tuska. Smirnow mówił, że nie chciał głosować za rządem, bo nie zgadza się z...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Artykuł

Kiedy słyszę o protestach zachodnich dziennikarzy czy obrońców praw człowieka, którzy burzą się na rzekome naruszenia wolności słowa w Polsce, pusty śmiech mnie ogarnia. Gdzieście byli, pytam, przez lata, kiedy to oponentom rządu odbierano głos, utrudniano życie, przeszkadzano i, niekiedy wręcz, szykanowano? Czyście nie widzieli czystek w mediach publicznych? Rozprawy i nacisków na co bardziej niezależnych właścicieli mediów prywatnych? A skoro żeście nie widzieli i milczeli, to teraz mam do was uprzejmą prośbę, żebyście się wypchali.

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Artykuł

Pułkownik Ignacy Boerner, piłsudczyk, Minister Łączności, 29 kwietnia 1932 – założył Towarzystwo Popierania Budowy Własnych Domów pracowników służby łączności. Niezłe tempo mieli w II RP. W listopadzie 1932 – gotowe było pierwsze 56 domów – skanalizowanych, zelektryfikowanych, z ułożonymi drogami. Koncept osiedla był bardzo nowoczesny. Skorzystano z doświadczeń skandynawskich. Domy były projektowane modułowo – można było zacząć od 60 metrów, potem w miarę zdobywania środków dobudowywać kolejne moduły. Ludzie powoli ciułali pieniążki i rozbudowywali te swoje małe szczęścia.

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Artykuł

Każdy z zakochanych odkrywa w partnerze siebie samego, podobnie jak dziecko dostrzega w twarzy matki swoje odbicie.

Dlatego zanika w nich poczucie pustki i braku spełnienia, które - zazwyczaj niepokojąc - towarzyszą ludzkiemu istnieniu. Dzięki ukochanej osobie każdy z nich zaczyna przeżywać poczucie pełni.

Zakochanie - smak czegoś dziwnie znajomego

5
Średnio: 5 (głosów:3)

Strony