Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika tonymld
Kraj
Ostatnio zauważyłem w statystykach, że jest stosunkowo dużo wejść na bloga z zapytaniem o grubą kreskę. Uznałem, że skoro są zainteresowani, to należy spełnić ich życzenie. Choć w jednym z wcześniejszych wpisów trochę o tej kwestii pisałem, jednak zechcę teraz zająć się owym zagadnieniem bardziej kompleksowo. Niewątpliwie pierwsze lata transformacji ustrojowej, pierwsze istotniejsze decyzje...
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj
Dosyć często staram się Pańśtwu przypomnieć, iż w Polsce demokracji nie ma. Natomiast jej śladowe ilości obecnie są tym zacnym mianem zwane. W mojej opinii Polską polityką jak i wszelką debatą polityczną rządzą media a nie politycy czy rząd. To media kreują sposób naszego myślenia i postrzegania rzeczywistości. Nie bez kozery III RP pamięta tyle konfliktów o media. One były są i będą istotnym narzędziem w prowadzeniu polityki. Problem polega na tym, gdzie kończy się informacja a gdzie zaczyna się pośrednia lub bezpośrednia sugestia?
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Świat
Długo się zastanawiałem jak powiniennem zatytułować niniejszy wpis. Ciągle po głowie mi chodził tytuł w stylu "Krytyczny Europeizm", jednak uznałem, iż zamieszczenie w jednym stwierdzeniu słowa krytyczny z wyrazem "Euro-cośtam" może być bardzo niebezpieczne, i uznane niemalże za akt działań skrajnej antyeuropejskiej ultra-katolickiej prawicy. Jak widać silna indoktrynacja medialna polskiego społeczeństwa jak i ostra nagonka na ludzi, którzy po prostu UE w jakiś sposób próbują krytykować, poczyniła także szkody na umyśle moim.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj
My Polacy patrzymy na Świat poprzez prymat naszej obecności na nim. Lubimy wracać do chwalebnych momentów naszej historii i wspominać jaka Polska była potężna i silna. Niestety, w ciągu ostatniego wieku działo się u nas wiele, w dużej mierze złego.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Blog
Platforma Obywatelska nie tylko uprawia politykę miłości. Potrafi także być miłosierna względem swoich rywali. Spośród tego miłosierdzia można wyróżnić dwa rodzaje: nieograniczona miłosierność oraz niemiłosierne ograniczenie. Postaram się krótko scharakteryzować na czym w tym wypadku może to polegać.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Blog
W tym krótkim wpisie, pragnę złożyć hołd śp. Panu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który pomimo wielu przeciwieństw losu i złej woli dalej kontynuował politykę historyczną, aby uchronić nasz naród od zapomnienia o własnych bohaterach i ich chwalebnym oddaniu dla Ojczyzny.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj
Nie wiem jak Państwo, ale ja mam wrażenie, że coś takiego jak polityka zagraniczna Polski nie istnieje. Może jednym z powodów jest tzw. „europeizacja”, która sprawiła iż pewne kwestie nie są rozstrzygane już przy pomocy ministra spraw zagranicznych a na poziomie konkretnych ministerstw (rada unii europejskiej) czy regionow. Inny aspekt stanowi znacząca zmiana kierunku przez Radosława Sikorskiego...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj

W miniony weekend, nasz były prezydent, znany na całym świecie przywódca “Solidarności”, jeden z najbardziej rozpoznawanych polaków, obchodził rocznicę otrzymania Nagrody Nobla.

Co by o nim nie mówić, to nikt mu tej nagrody nie zabierze i zabrać nie chce. Jednak mam smutne uczucie, że cała ta uroczystość, była świętem niepodległości bis, aby zemścić się w jakiś sposób na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj
Są takie chwile, że pomimo różnych różnic, każdy naród powinien czuć się jednością. Takim momentem, są także dni drugiego i trzeciego maja. W związku z tym chciałbym podjąć pewne rozważania związane ze świątecznym weekendem, który co roku obchodzimy.
0
Brak głosów

Strony