Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Świetobor
1 rok temu Gdy pisałem dość dawno temu że w Polsce nic się nie zmieni lub zmieni niewiele bo wszystkie partie i partyjki zasiadające w sejmie grają do jednej bramki i nie jest to wcale Polska, to zostałem obrzucony błotem. Gdy pisałem, że Duda (nie jest wcale moim prezydentem) działa przeciw narodowi, m.in. podpisując ustawę o finansowaniu szczepień (gdzie znalazły się szczepionki na HPV które w zasadzie tylko szkodzą), jazgot jaki się podniósł słychać było chyba wszędzie ;). Gdy pisałem, że Szydło kończyła dokładnie to samo szkolenie (na które jest się wybieranym przez USA) co Komorowski, to wieszano na mnie wszelkie psy, że jestem ruskim agentem i trollem. Ale cóż. Pożyjemy, zobaczymy. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Tylko pamiętajcie że kruk krukowi oka nie wykole. Żadne grube ryby nie zostaną ukarane. Może kilka nic nieznaczących płotek. Takie jest moje zdanie od początku i nie ma żadnych powodów by się zmieniło.    
0
Komisja Amber Gold obnaża bezsilność władzy - obecnej władzy też.
Obrazek użytkownika wilk na kacapy
Obrazek użytkownika Świetobor
1 rok temu Doniesień medialnych na temat tego polowania było dużo więc pozwolę sobie podać kilka odnośników. http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Sensacyjne-informacje.-Jan-Szyszko-bral-udzial-w-polowaniu-na-bazantyhttp://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-03-27/mozliwosc-popelnienia-przestepstwa-przez-jana-szyszko-chodzi-o-polowanie-na-bazanty/http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/szyszko-wystrzela-400-bazantow-zdjecia_963501.htmlJak się nie chce spojrzeć prawdzie w oczy to atakuje się personalnie zarzucając kłamstwa.
-1
Koszmarny bilans "lex Szyszko"
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Obrazek użytkownika Świetobor
1 rok temu Jak brakuje argumentów to zwykle robi się wycieczki personalne. Nie będę się zniżał do poziomu katarzyny.tarnawskiej. Podpis pod jej komentarzami mówi sam za siebie. Próbowac zniszczyć przeciwnika za wszelką cenę i wszelkimi metodami. Łącznie z epitetami, niedomówieniami i kłamstwami. Tak działają wszelkiej maści fanatycy. Niech sobie ona wpisze w tym miejscu ......................... epitet który sama sobie uzna za stosowny. A wracając do meritum sprawy, drzewa poprzez ustawę szkodnika Szyszki były wycinane w całej Polsce a nie tylko w Warszawie. Tak się dba o kieszeń deweloperów i innych szemranych gości. Gdyby wszystko było w porządku nie zostałaby tak szybko zmieniona. Widać ktoś tu ma braki. I to nie tylko zresztą w tej dziedzinie. katarzyna.tarnawska od zawsze zarzuca mi brak wiedzy i kłamstwa, gdyż ośmielam się krytykować pisowskie świętości. I będę to robił. A czy wiadomo wam, że w lutym, profesor doktor habilitowany nauk leśnych Jan Feliks Szyszko, urządził sobie w lutym pod Toruniem, przy współudziale szefa PZŁ polowanie, w trakcie którego zastrzelono 400 specjalnie w tym celu wypuszczonych z klatek i podprowadzonych pod lufy bażantów? A wycinka Puszczy Białowieskiej to co? To jest minister ochrony środowiska? Więc proszę przestać pieprzyć bzdury i spojrzeć prawdzie w oczy.Powtórzę jeszcze raz dla bardziej inteligentnych. PiS zrobił kilka dobrych posunięć ale takie akcje w wykonaniu jego ministra burzą osiągnięcia.
-1
Koszmarny bilans "lex Szyszko"
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Obrazek użytkownika Świetobor
1 rok temu Pani doktor a nic a nic nie czyta ze zrozumieniem. Wg Pani w takim razie rząd PiS powinni już teraz ogłosić świętymi?  Drzewa wycięły się same a minister Szyszko się przykuwał do nich łańcuchami by je bronić. W którym miejscu skłamałem? Napisać łatwo jak zwykle lecz o co chodzi to już nie. Tak samo mogę to powiedzieć o Pani. Pani kłamie że ja kłamię. Nie podejmuje dyskusji z fanatykami. I proszę o minusowanie bo na merytoryczną dyskusję tu niemal nikogo nie stać.
-3
Koszmarny bilans "lex Szyszko"
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Obrazek użytkownika Świetobor
1 rok temu Parafraza banera na stronie głównej Las rośnie powoli a wycina się szybko.Taki typ jak Szyszko powinien już dawno stracić stanowisko a właściwie nigdy go nie dostać. O ile PiS zrobił kilka naprawdę dobrych rzeczy to takie akcje psują wszystko. 
-3
Koszmarny bilans "lex Szyszko"
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Świetobor
2 lata temu Kochani Przecież wielu z nas tu pisze, że WSZYSTKIE główne partie naszej sceny politycznej grają do jednej bramki, tej przeciwko Polsce. I swoimi decyzjami to za wszelką cenę chcą utwierdzić. Ale część jeszcze ślepo wierzy, że jest inaczej. Nie jest. Jak teraz SLD jest przeciw CETA tak jak PiS było przeciw GMO a PO przeciw podwyżce podatków itd. Dopóki byli w "opozycji" (HAHAHA). Gdy byli (lub są) u steru władzy robią dokładnie na odwrót zwalając winę na wszystko inne wokół. Przypomina mi się debata przed referendum konstytucyjnym gdzie na najważniejszy temat oddania emisji pieniądza w ręce banksterów nikt się nawet nie zająknął, za to wszyscy toczyli boje o w zasadzie nic nieznaczącą preambułę i odniesienia do boga lub nie. Ale to są właśnie tematy zastępcze (jak teraz aborcja) żeby ludzi podzielić i żeby wspólnie nie wystąpili przeciw rządzącej kaście. Próbuje sie nas gotować jak żabę. Powoli by nie odczuć tego że parzy. Jednak zbyt wielu widzi co się dzieje naprawdę. Jednak to co robi (nie)rząd PiSu w sprawie CETA i GMO pokazuje ich hipokryzję i przekupstwo od wielkich korporacji. Przypomnę tylko że Szydło jest absolwentką tego samego kursu w USA co "chrabia bul" Komorowski. To mówi więcej niż można się spodziewać.  A zatrudnienie Greya? Sami sobie odpowiedzcie. Czy powierza się lisom pilnowanie kurnika?  A tak na koniec. Ostatnio było słychać, że nasi (p)osłowie mają jechać na pielgrzymkę. Zgłosiło się wielu jednak gdy się okazało (dzięki Kukiz'15) że nie odbędzie się ona na koszt nasz tylko będą musieli zapłacić z własnej kieszeni ich chęć zmalała do zera. To m.in. ci którzy głosowali przeciw podwyżce kwoty wolnej od podatku. 
2
Punkt siedzenia, punkt widzenia. Czyli wielkie odwrócenie ról. Czyli CETA.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Świetobor
2 lata temu Józio. Najlepiej przeczytaj tu: http://niepoprawni.pl/blog/swietobor/ttip-i-ceta-nowe-zlowieszcze-oblicze-korporacjonizmu i tu: http://niepoprawni.pl/wiadomosc/ceta-jak-korporacje-pozywaja-panstwa-i-wygrywaja Rząd i parlament może jeszcze zachować twarz jeśli tej umowy nie przyjmą. Ale sądząc po wypowiedziach zdrajcy Waszczykowskiego nic takiego nie nastąpi.
-3
Czy ktoś czytał umowę o CETA?
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Obrazek użytkownika Świetobor
2 lata temu Wygląda to tak jak jest przedstawione w linku poniżej.  Jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów umowy CETA jest mechanizm ICS (Investment Court System) - system sądów ds. inwestycji. Dzięki niemu koncerny, nazywane elegancko inwestorami, będą mogły domagać się ogromnych odszkodowań od rządów państw. Jak taki mechanizm działa w praktyce? Przykładów nie brakuje. Przypomnijmy, że CETA to umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą. 18 października podczas szczytu Rady UE państwa członkowskie podejmą decyzję, czy umowa zostanie podpisana. Dotychczasowe sygnały - również ze strony polskiego rządu - wskazują, że tak się właśnie stanie.   W CETA znalazł się mechanizm ICS. W największym skrócie to międzynarodowy arbitraż, rozstrzygający spory na linii inwestor-państwo. Państwa, które podpiszą CETA, będą musiały się do rozstrzygnięć tego arbitrażu bezwzględnie stosować. ICS to taka "nowa, lepsza" wersja mechanizmu ISDS, czyli inwestor-przeciw-państwu. ICS ma być w stosunku do ISDS bardziej przejrzysty, pojawi się też ścieżkaodwoławcza. Jednak naczelna zasada pozostaje bez zmian - koncern, który poczuje się pokrzywdzony, będzie mógł pozywać państwo z pominięciem ścieżki sądowej danego kraju. Ponieważ ISDS funkcjonuje już w wielu umowach handlowych, również podpisywanych przez Polskę, na jego przykładzie możemy przyjrzeć się, z czym on się wiąże.  http://niepoprawni.pl/wiadomosc/ceta-jak-korporacje-pozywaja-panstwa-i-wygrywaja A tu przykład z powyższego wpisu: Vattenfall vs. Niemcy (2009 r.) - szwedzka firmaenergetyczna pozwała niemieckie władze za dodatkowe obostrzenia przy budowie elektrowni węglowej na terenie Hamburga. Pod presją opinii publicznej opóźniło się wydanie stosownych pozwoleń dla Vattenfall, na dodatek zażądano od inwestora ochrony rzeki Łaby. Na podstawie Traktatu Karty Energetycznej Szwedzi zażądali blisko dwóch miliardów dolarów odszkodowania. Niemcy w obawie przed koniecznością wypłaty tak gigantycznej kwoty zawarli z koncernem ugodę i znieśli wszystkie dodatkowe obostrzenia chroniące środowisko. Rozochocone Vattenfall złożyło w 2012 r. kolejny pozew przeciwko Niemcom - tym razem za rezygnację (do 2022 r.) z energii atomowej po katastrofie nuklearnej w japońskiej Fukushimie. Vattenfall domaga się blisko pięciu miliardów euro za wygaszenie ich dwóch elektrowni atomowych.  
0
TTIP i CETA – nowe, złowieszcze oblicze korporacjonizmu
Obrazek użytkownika J23
Obrazek użytkownika Świetobor
2 lata temu Janie Strzał w 10 a nawet w 12. 
0
Czy ktoś czytał umowę o CETA?
Obrazek użytkownika jan patmo
Obrazek użytkownika Świetobor
2 lata temu Rząd gdy podpisze CETA nie będzie miał mozliwości dbać o nasz rynek. Każdy koncern będzie mógł pozwać Polskę do prywatnego sądu gdzie sprawy kończą się w zasadzie wygranymi koncernów i olbrzymimi odszkodowaniami, które my będziemy płacić z naszych kieszeni czyli z podatków. Proszę sobie poczytać tylko kilka przykładów a potem sie wypowiadać o dobrej zmianie. Po podpisaniu CETA będzie ona dobra. Tylko nie dla nas a dla koncernów. http://fakty.interia.pl/raporty/raport-ceta/tylko-w-interii/news-ceta-jak-korporacje-pozywaja-panstwa-i-wygrywaja,nId,2285990   Dużo na temat TTIP oraz CETA można znaleźć tu: http://kodczasu.pl/viewtopic.php?p=77092#77092 Może niektórzy wreszcie otworzą oczy i zobaczą co UE i nasz(?) rząd nam szykują 
0
Co się kryje pod przykrywką ustawy o przerywaniu ciąży?
Obrazek użytkownika anty bolszewik

Strony