Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika gps65
4 dni temu Delikatność Dlaczego?
0
Fejsbużyca to Żydówka
Obrazek użytkownika ety
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Niewolnictwo powszednie Rozumiem. Ponieważ dzieci w niedzielę nie idą do szkoły, to ich matek nie wolno zniewalać i zmuszać. A w dzień powszedni, gdy dzieci są w szkole, można matkę zmusić do pracy. A na to jaki ktoś chce prowadzić biznes i kiedy, musi się zgodzić urzędnik i jak mu się nie będzie chciało, to niewolnikowi nie pozwoli. Ja doskonale to wiem, że władza nas hoduje jak bydło, ale niezmiennie mnie zaskakują ludzie, którzy to akceptują, godzą się na to i jeszcze argumentują, że to jest słuszne, dobre i moralne.
-1
Łażenie po galeriach
Obrazek użytkownika omilka
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Biedronka Wystarczy, że zamontują dystrybutor w ścianie. I tysiąc innych sposobów. Wybiją w ścianie okno i będą przez nie sprzedawać lody - i nazwą się lodziarnią Biedronka. Albo wynajmą słonia i uznają się za ZOO. Albo urządzą na terenie Biedronki legalny festyn. By zjeść lody i zobaczyć słonia przyjdzie do nich sto razy więcej ludzi w niedzielę.
-1
Łażenie po galeriach
Obrazek użytkownika omilka
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Zakazane zmuszanie Zakazane powinno być zmuszanie innych ludzi, żeby pracowali w niedziele. Ale dlaczego tylko w niedzielę? Czy zmuszanie innych do pracy w środę, albo w sobotę powinno być legalne, czy też zakazane? Dlaczego z niewolnictwem należy walczyć tylko w święta, w a dzień powszedni niewolnictwo powinno być legalne?
-1
Łażenie po galeriach
Obrazek użytkownika omilka
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Stacje benzynowe Ale to nie stacje będą rozbudowywać powierzchnię sklepu, ale hipermarkety dobudują sobie stacje, niektóre już je mają. Biedronki staną się po prostu stacjami benzynowymi. Jak się wprowadza idiotyczne przepisy, to zawsze to prowadzi do absurdów. Wszelkie tworzenie przestępstw bez ofiar powoduje to, że ludzie to nagminnie obchodzą na wiele sposobów. Bo nikt nie czuje wyrzutów sumienia, gdy złamie przepis i nikomu tym nie zaszkodzi, nikogo nie oszuka, nikomu krzywdy nie zrobi. Jeśli ktoś obejdzie zakaz handlu w niedzielę, to nikomu się krzywda nie stanie, więc ludzie to będą robić nagminnie. Rozumiem, że pałować w niedzielę należy tylko sprzedawczynie w dużych sklepach spożywczych. Dla ich dobra, bo nie przestrzegają trzeciego przykazania. A gdy są żydówkami, muzułmankami albo ateistkami to też należy je pałować? Dlaczego pałować trzeba inne osoby niż katolików, przecież oni niedziel nie świętują? A dlaczego nie należy pałować w niedzielę katolików lodziarzy czy katolików sprzedawców na stacjach benzynowych?
0
Łażenie po galeriach
Obrazek użytkownika omilka
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Kodyfikacja przykazań No i taka kodyfikacja przykazań to jest cecha cywilizacji żydowskiej. Oni nie dzielą prawo na moralne i stanowione, mają jedno Prawo. U nas jest inaczej, nasza cywilizacja ma inne fundamenty. My to dzielimy, my stawiamy moralność ponad prawem, co oznacza, że prawo musi być zgodne z moralnością. Dlatego u nas zakaz pracy w niedzielę jest niemoralny. Bo jest to nieuprawnione użycie przemocy wobec osoby, która nikogo nie krzywdzi, nie atakuje, nie oszukuje. Dlatego większość przykazań nie jest skodyfikowanych, bo to są zalecenia do indywidualnych ludzi, a nie do społeczeństw. Te przykazania nie zezwalają na użycie przemocy wobec innych. To ja mam dzień święty święcić, a nie zmuszać do tego przemocą innych. Przemoc jest dopuszczalna tylko w obronie przed przemocą.
1
Łażenie po galeriach
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Dyskusja Gdy się nie ma argumentów merytorycznych to się atakuje personalnie oponenta. To bardzo brzydka i niegrzeczna cecha, poniżająca tego kto tak robi. Ale słuszne jest to, żeby się nie kryć ze swoim brakiem wychowania, bo to pozwala ocenić, że z kimś takim nie warto dyskutować, więc się nie traci czasu następnym razem.
-1
Łażenie po galeriach
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Hipokryzja Nie sądzę by tu chodziło o hipokryzję. To zwykła gra interesów biznesowych. Te głupie przepisy są w interesie dużych koncernów - np. mających sieci stacji benzynowych. Więc wszyscy propagandyści agitujący za ograniczeniami wielkopowierzchniowego handlu w niedzielę to ich lobbyści - większość jest opłaconych, a reszta to pożyteczni idioci. Konkurencja hipermarketów już wymyśliła, że dobudują stacje do marketu i będą legalnie otwarci w niedzielę, dlatego posłowie opłaceni przez lobby koncernów paliwowych próbuje inaczej sformułować ustawę, by jednak hipermarket nie mógł obejść prawa w ten sposób. Ale to oczywiście nic nie da, bo będzie sto sposobów na obejście. Ale posłowie i propagandyści swoje zarobią. 
-2
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił
Obrazek użytkownika xiazeluka
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Komentarze Ponieważ moje komentarze niedługo stąd poznikają, to przeniosłem je tu: http://niepoprawni.pl/blog/gps65/pamietaj-abys-dzien-swiety-swiecil
-3
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu leżeć brzuchem do góry Tym, którzy dążą do zakazów różnych prac w niedzielę właśnie o to chodzi, by świętowanie polegało na nic-nie-robieniu. Czynności w porządku "sacrum" nie muszą zajmować całego dnia. Wystarczy godzina, a dla wyjątkowych ortodoksów kilka godzin. Pozostały czas można spędzić na innych działaniach - rozrywce, sporcie, kulturze, filozofii etc... najlepiej razem z innymi. A we wspólnocie jest tak, że by cokolwiek zrobić wspólnie, to ktoś to musi zorganizować, urządzić, a potem po tym posprzątać. Ta jego praca jest też rodzajem "sacrum" w święty dzień. Potępianie go, czy uznawanie za grzesznika, to element cywilizacji żydowskiej. U nas prace konieczne są świętością, nawet w święto. A to jaka praca jest konieczna każdy ocenia we własnym sumieniu.
0
Mieszanka cywilizacyjna
Obrazek użytkownika zetjot

Strony