Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika gps65
6 dni temu Romantyzm Zgodzę się z tym, że romantyzm jest częścią polskości. Umiłowanie wolności osobistej też jest tym elementem. Tylko, że ja w tej notce nie wymieniałem zasad polskości, bo co innego było moim celem. Na potrzeby tego wywodu nie jest istotne to jakie są zasady polskości, ale, że takie w ogóle są, że polskość określają zasady kulturowe, a nie pochodzenie etniczne. 
1
Gdy pojawia się zło, polskość znika!
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Obrazek użytkownika gps65
2 tygodnie temu Precyzja Napisałem: "Na terenie Państwa Polskiego nigdy nie było żadnych nazistowskich obozów zagłady! Te obozy wybudowały władze Niemiec na terenie III Rzeszy albo Generalnego Gubernatorstwa. A po wojnie, gdy Polska odzyskała swoje ziemie, te obozy zostały zlikwidowane." Nazistowskie obozy wraz z wyzwoleniem zostały zlikwidowane. Pana komentarz był niegrzeczny i nie po polsku. Nie życzę sobie takiego chamstwa na moim blogu. Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać.
-1
Premier złamał ustawę o IPN!
Obrazek użytkownika marekpolo
Obrazek użytkownika gps65
2 tygodnie temu Precyzja Napisałem bardzo precyzyjnie. Te obozy, o których mowa w poprzednim zdaniu zostały zlikwidowane.
-1
Premier złamał ustawę o IPN!
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika gps65
3 tygodnie temu Kłamstwo i oszustwo to co innego Oszustwo to coś więcej niż kłamstwo. Tak jak kłamstwo to coś więcej niż mówienie nieprawdy. To są podzbiory. Kłamstwo to świadome mówienie nieprawdy. Oszustwo to kłamanie na szkodę bliźniego. Czasem słowa wywołują skutki fizyczne i wtedy można się im fizycznie przeciwstawiać. Ale to, czy słowa to fałsz, czy prawda, to kwestia drugorzędna w pewnych sytuacjach wymagających użycia przemocy. Gdy komuś powiem: "dawaj forsę, albo cię zabiję". to on mnie może za to zabić niezależnie od tego, czy naprawdę mam taki zamiar. Proszę o informację ile ma Pan lat. Gimnazjaliście postaram się to dalej wyjaśniać, ale dorosłemu mi się nie chce. 
-1
Apel do Izraelczyków. Nie bójcie się! Kłamać nadal będzie wolno!
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika gps65
3 tygodnie temu Wolność słowa "Właściwie przy konsekwentne wolnościowej postawie należałoby ,przejść do porządku dziennego nad takimi stwierdzeniami i poniechać "obrony własnego dobrego imienia""Nie rozumiem skąd ten absurdalny wniosek. Ja napisałem, że kłamania nie powinno się zabraniać w prawie karnym, a nie że nie wolno się bronić przed obrazą czy oszczerstwem. Bronić się jak najbardziej wolno i powinno. Najlepiej poprzez ignorowanie oszczercy. Na atak słowny można odpowiedzieć tylko kontratakiem słownym, albo jakimkolwiek innym, ale bez użycia przemocy. Wolność słowa nie oznacza, że nie można na słowa walczyć. Wolność słowa oznacza tylko tyle, że na obrazę czy oszczerstwo nie można reagować przemocą fizyczną. Jeśli prawo karne zabrania mówienia czegoś, to jest to usankcjonowanie reakcji przemocowej na słowo, bo to znaczy, że tego kto coś powie można siłą wtrącić do więzienia, albo siłą pozbawić własności. Moim zdaniem to jest niedopuszczalne. A przy okazji najczęściej jest to nieskuteczne, bo ktoś taki zostaje męczennikiem i to co mówi rozpowszechnia się bardziej. Z oszczerstwem należy walczyć wyjaśnieniami. Z propagandą należy walczyć kontrpropagandą. Na tym portalu jestem notorycznie obrażany. Wypraszam takich chamów z blogu, a gdy atakują mnie w sposób zorganizowany, to opisuję to w osobnej notce by ich ośmieszyć. I to jest skutecznie, te prymitywy coraz rzadziej tu komentują. Oddawanie takich spraw do sądu uważam za zbędne pieniactwo. 
-1
Apel do Izraelczyków. Nie bójcie się! Kłamać nadal będzie wolno!
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Rozmawianie z echem A rozmawianie w myśli z osobą zmarłą, to też rozmawianie z echem? Czy jeśli w myśli pytam: "dziadku, co byś zrobił w tej sytuacji?" i sam sobie odpowiadam: "wiem, pewnie byś zrobił to i to", to robię coś głupiego, wariackiego?
0
Informatyczne życie po śmierci
Obrazek użytkownika Arturek
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Rzeczywistość Ta rzeczywistość, którą widzimy na zdjęciach i filmach już nie istnieje i często nawet nie istniała w momencie gdy je robiono. Pozowane zdjęcia, czy filmy grane na podstawie wcześniejszego scenariusza, czy nawet pisane anegdoty o zmarłym, to kreowanie fałszywej rzeczywistości. To też jest złe? To też oszustwo? 
0
Informatyczne życie po śmierci
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Oszustwo A zdjęcia i filmy z osobami zmarłymi to też oszukiwanie? Przecież dana osoba nie żyje, a na filmie widzimy jak się rusza i mówi. Czy to ma sens?
2
Informatyczne życie po śmierci
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Obrazek użytkownika gps65
2 miesiące temu Złe decyzje Oczywiście, że ludzie zawsze będą popełniać błędy. Wolny rynek nie gwarantuje tego, że biznes będzie działał dobrze. Bankructwa zawsze będą. I to jest właśnie zaleta wolnego rynku. Biznesmen podejmuje złe decyzje i bankrutuje. Rynek to weryfikuje. Więc wcale nie twierdzę, że prywatne firmy nie mogą być źle zarządzane. Nijak to z mojej notki nie wynika. Ja tylko twierdzę, że gospodarcze decyzje urzędników będą zawsze złe, bo są nieweryfikowalne, nie stoi za nimi groźba bankructwa. 
-1
Co widać, a czego nie widać
Obrazek użytkownika mary
Obrazek użytkownika gps65
2 miesiące temu Namawianie Trzeba namawiać, pokazując np. tę notkę. 
1
Lumpenpederaści
Obrazek użytkownika omilka

Strony