Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika civilebellum
1 dzień temu z Katullusa: Lesbia źle o mnie mówi nieustannie.Niech zginę jeśli mnie Lesbia nie kocha!Gdzie dowód? Przecież ja wciąż jej urągam,A niechaj zginę, jeśli jej nie kocham!Przełożył Jerzy Ciechanowicz P.S.Pańskie porównanie - jakże intrygujące! - nie przystaje do sytuacji politycznej: chodzi o zagrożone interesy Sakiewicza i Klubów GP (dla których, na marginesie wspomnę, występował głównie, w Polsce i USA, ten Piekarczyk, co order oddał: order oddał, żeby dalej u nich występować - ot, taki to szołbiznes).
1
Odi et amo.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu Jurandzie! Cenię Cię i szanuję, dlatego odpowiadam Ci, bo wszak nie Ty jesteś "adresatem" tej notki: napisałem ją dla tych, którzy wieszczą "straszne rzeczy" (jak w ogóle ktokolwiek może np. napisać: "W wyniku rekonstrukcji rząd PiS został spacyfikowany"? - chyba tylko intelektualny emeryt). To pytam: dla kogo straszne? Dla interesów Sakiewicza? Dla wyjaśnienia "katastrofy"? (co ten guru tyle lat nakłamał). Wieszczą, bo im powiedzieli "starsi i mądrzejsi" (jak Michalkiewicz, który z tych opowieści żyje).Jeśli mieliby "rację" to ta ich uwielbiana i "nieodżałowana" Beata - co ona robi w tym rządzie? Dorabia sobie? Honoru nie ma? Oni nic nie zrozumieli z tego, co powiedziała po swoim odwołaniu...No i oczywiście ten kociokwik to atak na Jarosława; nie mogli się doczekać tej chwili? To nie był on ojcem, tylko - jak teraz bez krępacji dają do zrozumienia - ojczymem? To już nie geniusz polityczny tylko safanduła i nieudacznik (Marcinkiewicz, Duda, teraz Morawiecki?) ? Jak to w ogóle nazwać, że jednego dnia uwielbiają, a drugiego potrafią opluć?Odpowiedź jest tylko jedna i postawiłem ja w notce: oni muszą mieć wodza - a to wystawia ich poza nawias sensownych analiz. Jutro zresztą ten ich wódz będzie odrzucony i potępiony...Zatem nie nawołuję, jak piszesz, do jedności za wszelką cenę: ale trzeba rozumieć polityczne imponderabilia: widocznie uznano w PiS, że tak będzie lepiej. I ja to przyjmuję, bo zawsze - zawsze! od 1993 r. - na nich głosuję. I więcej powiem: jak wskażą Dudę na drugą kadencję - też zagłosuję na niego, odwrotnie od Sakiewicza.To jest moja jedność - Sakiewicz ma swoje interesy, jemu podobni żyją z polityki: a co Polska ma z tych ich interesów? Co będzie miała z nawoływania o "zdradę"?Dlatego proszę Cię: nie pisz nigdy "duduś", "kaczka" - to niegodne.
0
Kociokwik na prawicy
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu niemiecka sensacja! http://naszeblogi.pl/49134-koniec-europejskich-lewakow-nie-pozwolmy-sie-wyprzedzić  - jak najbardziej w temacie!
3
Papież Franciszek i hybrydowi najeźdźcy
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
2 tygodnie temu jesteśmy pod presją własnych wyobrażeń, i to presją wieloraką:- o powinnościach chrześcijańskich (Kochaj Bliźniego jak siebie samego)- o powinnościach cywilizacyjnych (mamy 20-milionową Polonię)- o tym, co NAM zrobią obcy (jak to robią Zachodowi)- o tym, że sobie nie poradzimy z ew. przybyszami.Dwie pierwsze powinności są poza dyskusją - należy się do nich stosować. Trzecie wyobrażenie jest medialne i nie można go u nas sprawdzić, a tymczasem nie jesteśmy w ogóle przygotowani do tego ew. "poradzenia sobie z przybyszami"!Więc problem nie jest wielowątkowy, a jednowątkowy: czy nasze państwo przygotowało reżim prawny, który to poradzenie sobie zapewni? Myślę tu o sposobie, zasadach i regułach ekstradycyjnych, które regulowałyby wydalanie z Polski (na koszt opodatkowanych na wstępie uchodźców!) osób naruszających nasze zasady cywilizacyjne, a w szczególności o sankcjach środowiskowych, tj. dotyczących nie tylko sprawcy wykroczenia, ale i jego najbliższego środowiska!Taki jasno przedstawiony przybyszom "Kodeks Wychodźczy" (nie mylić z tzw. odpowiedzialnością zbiorową") skutecznie w moim mniemaniu przeciwdziałałby ekscesom (nie mówię już o zbrodniach) na ulicach polskich miast, takim jak np. modły publiczne, zaczepki o charakterze seksualnym itp.Podsumowując: przyjąłbym zweryfikowanych (chodzi o ustalenie kraju pochodzenia) uchodźców - ale najpierw wdrożył postulowany Kodeks.Serdeczności Romku - dobry tekst na początek roku!
7
Papież Franciszek i hybrydowi najeźdźcy
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
2 tygodnie temu no witaj. Napisałem, co mnie irytuje, ale nie, że mam "rację" :)To się chyba wiąże z niezaspokojoną chęcią doboru ludzi sensownych: jakby powstał taki portal blogerski, to nikomu by się nie chciało latać gdzie indziej (po prośbie)...Ale - jest, jak jest. Notka, jak widać, wbrew interesom - bo wzbudza niepokój o klikalność NP? - więc dogorywa (przez przypadek Cię zauważyłem) poniżej SG, o co pretensji przecież nie mam - rozumiem je, chociaż żal, że to wszystko, co się tu i ówdzie pisze przemieszane jest w tym grochu z kapustą. Pozdrówka i pomyślności w NR!  
0
Zsyp
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
3 tygodnie temu to nie ma żadnego znaczenia, co ty znowu bajdurzysz?  Nie ma żadnego znaczenia, czy wyleciał o 7.21 czy o 7.27 - leciał godzinę, przeleciał nad dalszą zachodnią, przeciął krąg i odszedł na zapasowe. Nie leciał po kręgu ani tak, jak i my kiedyś sądziliśmy, ani tak, jak od lat pisujesz (ty się w ogóle nie rozwijasz), więc wybij sobie z głowy jakąś "procedurę z nawrotem" i inne swoje bzdury.Trolujesz nasze notki, bo nie ogarniasz całości i to cię gryzie...
1
12-PUNKTOWY PRZEBIEG WYDARZEŃ SMOLEŃSKICH (wyniki nieoficjalnego śledztwa)
Obrazek użytkownika 35stan
Obrazek użytkownika civilebellum
3 tygodnie temu media, to organy, na których grają możni Istnieją przepisy chroniące wolność wypowiedzi prasy, ale żadne nie chronią ludzi przed prasą. (Mark Twain, 1873)Mass-media zachęcają obywateli do uczestniczenia w procesie demokratycznym. Poprzez rozpowszechnianie pełnego zakresu opinii politycznych umożliwiają one publiczności dokonywanie politycznych wyborów i stają się elementem życia narodu. Są postrzegane jako mechanizmy stojące na straży zasad demokratycznych i nowoczesnych społeczeństw, co wyraża się w ustalaniu hierarchii ważności informacji oraz produkcji przekazów... jednak wielu analityków zauważa, że media występują w podwójnej roli: nie tylko widzów, ale przede wszystkim aktorów politycznych, głęboko tkwiących w procesie politycznym (...), Media są zdolne do kreowania lub niszczenia politycznych karier oraz stawiania politycznych kwestii. (w: "Teoria komunikowania publicznego i politycznego" Wyd. Astrum, Wrocław, 2001)Ten ma władzę, kto ma w rękach studio telewizyjne, a szerzej- media w ogóle (Ryszard Kapuściński w: Autoportret reportera).Polecam w tym względzie Twoim Czytelnikom:KTO MA INFORMACJE, TEN MA WŁADZĘ - ROZMOWA Z MACIEJEM IŁOWIECKIM https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/fronda62_wywiad.html  - bardzo pouczające, zwłaszcza dla naiwnych 
2
Nie ma w Polsce mediów, tylko upiorne medium
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
1 miesiąc temu Miałem się już nie wypowiadać ...na temat wydarzeń związanych z „katastrofą nad Siewiernym”, gdyż po pierwsze: nie było tam katastrofy tupolewa 101, i po drugie: nie zajmowałem się nigdy w swoim sześcioletnim śledztwie „fantastyką naukową”. Trudno jednak przejść spokojnie obok zakończenia tego artykułu (chodzi o pkt. 12) i bzdur komentatora.Najpierw jednak co cesarskie – cesarzowi:niezmiernie mnie cieszy doskonałe podsumowanie NASZYCH PRAC mających ustalić przebieg wydarzeń od startów z Okęcia do przylotów na/nad lotnisko Siewiernyj; kluczowe w tych ustaleniach są:1. godziny wylotów i czasy lotów;2. udowodnienie trzeciego przelotu ił-a (z zachodu na wschód: przytaczałem – za „Białą Księgą” Zespołu Parlamentarnego - relacje naocznych, rosyjskich świadków tego kierunku przelotu);3. odlot tupolewa na zapasowe lotnisko.Z powyższego wynika, że:Ad1/. Tzw. kłamstwo smoleńskie opierało się prawie od samego początku na przesunięciu czasowym wszelkich przelotów nad lotniskiem smoleńskim* (o ok. 10-15 min.); tak było z „godziną katastrofy” (z 8.56 na 8.41), tak było z lądowaniem jak-a „dziennikarskiego” (którego piloci zostali prawdopodobnie do tego przymuszeni w prokuraturze wojskowej) – ten przypadek, kluczowy dla prawidłowo przyjętej w artykule godz. lądowania jak-a: 7.25 (a przecież kłóciłeś się ze mną miesiącami, że to 7.15) – wymaga ilustracji, którą poprzedzę dla pełnej jasności Czytelników krótkim objaśnieniem: poniższy cytat pochodzi z roku 2013 i spod piór najlepszych podówczas dziennikarzy śledczych (Misiak&Wierzcholski):Jak-40 leci do Smoleńska ponad godzinę dłużej niż Tu-154 (za:http://niezalezna.pl/38798-dlaczego-generalowie-wsiedli-do-tupolewa); trzy lata po Tragedii to wystarczający czas, by to zdanie nie było ustaleniem jakichś siedzących przy komputerze amatorów-blogerów, prawda? a z niego wynikają dwie rzeczy:- jeśli jak „dziennikarski” wylecieć miał o 5.00, a odbyła się na Okęciu zamiana tych samolotów, to nie mógł być on wcześniej w Smoleńsku, niż o 7.25-7.30 (obojętnie, czy wyleciał o 5.15 – jak zeznawał Muś, czy o 5.25, jak ustaliła Komisja Millera).Ad2/. Patrz: http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/blogerzy-na-7-ma-rocznice-sledztwa-smolenskiego-powrot-frolowa .Ad3/. Tak wiele naszych tekstów na NP (i nie tylko naszych) dokumentowało brak śladów katastrofy w „miejscu katastrofy smoleńskiej” – że można to uznać za POŚREDNI DOWÓD (bo przecież nie fizyczny – tym nawet polskie władze nie dysponują) odejścia tupolewa na zapasowe. Teraz obiecany komentarz krytyczny:1. jeśli chodzi o punkt 12 Artykułu – wymyślanie (jak to czyni Autor i jego oszołomiony od lat „własną wizją” komentator) jakichś dodatkowych samolotów-widm (czy to małego, ruskiego wojskowego Autora, czy też, mój Boże! „polskiego tupolewa 102”), upadających z hukiem na polankę przy Siewiernym jest niczym innym, jak ośmieszaniem wszystkiego, do czego przez lata trudu pro publico bono doszliśmy w swoim blogerskim śledztwie: takich księżycowych przypuszczeń nie wytrzyma żaden Czytelnik! A co z tym „zrzutem”, który tak zainspirował reżysera Krauzego, że dopiero producenci jego filmu kazali mu zmienić zakończenie (że bomba) „Smoleńska” (bo w jego pierwszej wersji tupolew odlatywał)? Co z „miejscami wybuchów” w ukrytych pod „śniegiem Cieszewskiego” atrapach przygotowanej przez ruskich zamachowców inscenizacji „katastrofy”? Dajmy spokój jakimkolwiek „nowym pomysłom”, bo zamiast ugruntowania rzetelnych blogerskich dochodzeń zostawimy po sobie fantazje i domysły…2. bzdury komentatora („grzanie silników” przez rzekomą „sto dwójkę”, „jej” „wyjazd z hangaru” – z „wieńcami w dwudziestu rzędach” i „rozbicie się na kangura”) przekraczają po raz kolejny moją cierpliwość – szkoda czasu na jakąkolwiek polemikę z człowiekiem nawiedzonym, od lat, jak katarynka, powtarzającym swoje „odkrycia” – bez chwili refleksji nad coraz to nowymi dokumentacjami innych blogerów. Żeby jednak nie być gołosłownym, weźmy pierwszy z brzegu fakt: to jego „grzanie silników” wyglądało w rzeczywistości tak:05:05:45 – uruchomienie silnika #1,05:06:31 – uruchomienie silnika #2,05:07:12 – wyłączenie silnika #2,05:07:56 – wyłączenie silnika #1,Około godz. 05.00 samolot Tu-154M nr 101 został wystawiony przed hangar w celuwykonania próby silników. O godz. 05.05 starszy technik obsługi pokładowej Tu-154Mrozpoczął wykonywanie próby silników. Po uruchomieniu silnika nr 1 (lewego),a następnie silnika nr 2 (środkowego), proces dalszego uruchamiania został przerwanyna komendę technika samolotu PiS nr 1 z powodu zauważenia przez niego wyciekucieczy spod osłony silnika. Z oświadczeń personelu wykonującego obsługę wynika,że analizę wykonano wspólnie ze starszym technikiem klucza PiS i jednoznacznieustalono, że wyciekającą cieczą była woda pozostała po myciu części ogonowej samolotupoprzedniego dnia. Przeprowadzono ponownie próbę silników05:10:50 – uruchomienie silnika #1,05:11:54 – uruchomienie silnika #2,05:12:22 – wyłączenie silnika #1,05:13:07 – wyłączenie silnika #2,05:13:39 – uruchomienie silnika #3,05:16:52 – uruchomienie silnika #1,05:17:52 – uruchomienie silnika #2,05:20:50 – wyłączenie silnika #3,05:22:40 – wyłączenie silnika #1,05:23:53 – wyłączenie silnika #2(za: Załącznik nr 4 1/46 TECHNIKA LOTNICZA I JEJ EKSPLOATACJA) – a to tylko pierwsze udokumentowanie szeregu dalszych (na które szkoda tu miejsca) fantasmagorii tego komentatora… * patrz np.: http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/wicie-rozumicie-trzeba-cofnac-katastrofe
1
12-PUNKTOWY PRZEBIEG WYDARZEŃ SMOLEŃSKICH (wyniki nieoficjalnego śledztwa)
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
1 miesiąc temu zgadzam się, że w sprawach "grubych" należy poczekać, ale w tych małych? Poza tym - oczekuję przecież jedynie ZAPOWIEDZI rozliczeń - a nawet to się jakoś nie wybija na pierwszy plan jak dotąd...Nie można generalizować, Pani Katarzyno - sędziowie starsi odchodzą (wraz ze swym nabytym w czeciej erpe poczuciem bezkarności), co do reszty mam nadzieję że wystarczy tych dwóch ławników w SN i Ziobro.  
0
Co nam powinien powiedzieć Morawiecki
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
1 miesiąc temu z całego serca dziękuję, Pani Katarzyno, za ten odważny wpis, oby się przebił przez chór fałszywie "zaniepokojonych" !Lamenty i kasandryczne pienia nie mogą zastąpić realiów politycznych, rozumienia mechanizmów sprawowania władzy - jakże odległych od tego, co dociera do tych "znawców" z telewizora! Zapominają oni, komu zawdzięczamy obecną pomyślność Polski - bo przecież nie tej, czy innej postaci jako takiej, a planowi politycznemu, który został onegdaj przygotowany przez odpowiedzialne gremium - to samo, które zdecydowało o obecnej roszadzie...Przypisywanie Jarosławowi Kaczyńskiemu cech despotycznych, wodzowskich, to przecież jedyna idea opozycji, tak prostacko i na chama objawiająca się choćby na sali sejmowej od pierwszej chwili ukonstytuowania się tej izby - tymczasem jest on tylko przewodniczącym tego gremium, jasne, że z odpowiednim autorytetem, ale nie jednoosobowym decydentem!Naśladowanie goniących za wierszówką dziennikarzy, mielących kilogramy słów na wynos - fatalnie świadczy o tych, którzy  chcą z nimi rywalizować w tym względzie, bo robią to za bezdurno. 
8
Bo myśli moje nie są myślami waszymi...
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony