Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu tekst jest nie tylko "mądry, piękny i bogaty (w takie smaczki stylistyczne jak np. ten: poparta głosami jodłujących lewaków)" - ale zasadnie pouczający (tych różnych pasjonatów "prawdy narodu")!Kurczę - gdyby powstał (może kiedyś?) portal typu stricte publicystycznego, bez tej bieżączki i ujadania różnych "głupio-mądrych", nie mówiąc już o trollach (zatem bez komentarzy "komentatorów") - sapienti sat - byłbyś jego ozdobą.Dzięki, Romku!
7
Bajki o dyktaturze, oraz dlaczego animki boją się większości konstytucyjnej
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu tekst jest do wysłuchania [video:https://youtu.be/2FcV7b5fpkA autoplay:0]
4
Felieton Ziemkiewicza n/t LGBT w Interii zdjęła cenzura
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu jako uzupełnienie notki: http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/cala-prawda-o-arbuzach
8
List Jarosława Kaczyńskiego do Polaków
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu co to jest plebiscyt Tytuł wskazuje, że notka jest plebiscytem, referendum, głosowaniem ludowym – miała służyć rozstrzygnięciu, zdecydowaniu większością głosów; mieliśmy coś wybrać, wytypować właściwą kolejność cech obywatelskich. Taka ankieta, sondaż, kapujesz? A ty tu się wtryniasz ze swoją kwestią… Nieładnie, @stan. I tak dobrze, że nie raczyłeś się z nami podzielić całą swoją wiedzą  – z pewnością masz ogromną.Tak przy okazji: zawsze robisz takie dopiski na karcie do głosowania?
0
Jarosław Kaczyński versus Helmut Kohl: (obiecany) plebiscyt dla Niepoprawnych Czytelników
Obrazek użytkownika 35stan
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu o, to, to, Mrówko! (myślę o wygramoleniu, bo wyżej jakiś spieniony obsesjonat "podjął dyskusję"). Poza tym - uwielbiam takie cytaty.A ogólnie - ludzie są tylko ludźmi, na dodatek niektórzy nie chcą nimi być...(zwłaszcza przy waaadzy). I  gdziekolwiek byśmy wołali - będziemy wołać na puszczy.Serdeczności  
1
Szalejący przebieraniec, czyli Gowin musi odejść!
Obrazek użytkownika mrówka
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu może jest inaczej Glińskiemu Prezes obiecał onegdaj (a obiecał ze względu na Żydów warszawskich) stanowisko premiera, nie chciał robić z gęby cholewy, a wice- to prawie premier. Ale przecież nie obiecał na zawsze!Poza wszystkim - notka dotyczy Gowina. Chętnie poczytam twoją o Glińskim.
1
Szalejący przebieraniec, czyli Gowin musi odejść!
Obrazek użytkownika misio
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu gliniane filary  dotrwają do wyborów - ale dalej? Skąd wiesz? Szkoda czasu na dialog "pesymista-optymista"
2
Szalejący przebieraniec, czyli Gowin musi odejść!
Obrazek użytkownika misio
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu świetne podsumowanie, Romku! "Chcę aby PiS zdobył w tym przyszłym Sejmie większość konstytucyjną, Żeby ułożył sobie prawo w  Polsce według swoich planów. Gdyby ode mnie to zależało dałbym im absolutnie wolną rękę, aby pokazali co potrafią, czego chcą naprawdę, a czego nie"Podpisuję się obiema rękami
3
Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla polityki PiS?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu wklejam nieznany w Polsce tekst: hrabia Stanislas–Marie–Adélaide de Clermont – Tonnerre, deputowany miasta Paryża do Konstytuanty (i dwukrotnie wybierany jej Przewodniczącym) w przemówieniu na temat „mniejszości religijnych i zawodów wątpliwych” wygłoszonym w Zgromadzeniu Ustawodawczym (23 grudnia 1789):Żydzi mają własnych sędziów i prawa. Nie powinniśmy na to pozwolić. Musimy odrzucić wszystko Żydom jako narodowi i przyznać wszystko Żydom jako jednostkom. Musimy wycofać uznanie ich sędziów. Musimy odmówić ochrony prawnej dla utrzymania tak zwanych praw ich organizacji judaistycznej - nie należy pozwolić im na tworzenie w państwie ani organu politycznego, ani własnych praw. Muszą być obywatelami indywidualnie. No więc! Jeśli nie chcą być obywatelami, powinni to powiedzieć, a potem powinniśmy ich wypędzić. Odrażające jest posiadanie w państwie stowarzyszenia nie-obywateli i narodu w narodzie. Krótko mówiąc, panowie, domniemany status każdego człowieka mieszkającego w danym kraju musi być ten sam: ma być obywatelem tego kraju [być mu posłuszny].
4
Gowin, Baliński, abp Michalik i Jedwabne,czyli antypolska "strategia kameleona"
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu Husky Dobrze, że wrzuciłeś te wideo, bo dotyka ono pośrednio narodowców: ich horyzontów politycznych.Bezpośrednio, to dotyka kwestii tzw. jajcarzy. Jajcarze to tacy, którzy chcą zabłysnąć przy pomocy żartu, drwiny, wygłupu opatulonego w pozory wiedzy czy sarkazmu; jajcarz „polityczny” tym różni się od kabareciarza, że udaje kogoś innego niż jest (bywają też kabareciarze, którzy są jajcarzami quasi politycznymi – jak Górski w „Uchu Prezesa”). Ogólnie trzeba przyznać, iż publika kabareciarzy lubi (i płaci im za występy), toteż jajcarze polityczni również mają jaki taki posłuch (wystarczający, żeby z tego nieźle żyć). Najbardziej znani jajcarze polityczni – jak Palikot, Komorowski, Petru czy Biedruń – wypłynęli (a wraz z nimi różni, podsunięci im przez konstruktorów ich „sukcesów” cichociemni) na dość szerokie wody; inni – jak JKM z Michalkiewiczem czy Braun i im podobni – ograniczają się do węższej (ale zagorzałej) publiczności.Rokowanie nadziei politycznych w jajcarzach świadczy o niedostatkach obywatelskich (lub rozumowych) i przynosi na tym polu wieczne porażki. To, że stały się tym razem udziałem Narodowców – dziwić nie może.
8
Powstaje KP(P), czyli narodowcy wydydkani
Obrazek użytkownika Husky

Strony