Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika civilebellum
1 dzień temu Miły Romciu, wprawdzie od pół wieku odwykłem od stosowania się do wykonywania cudzych poleceń (a zwłaszcza w tak kategorycznej formie) - ale z uwagi na zbożny cel, jaki ci przyświeca (szkoda, że z oddali), przyjmij garść uwag, co może i innym się do czegoś przydadzą.Słyszałeś może o cichostępach? Tak Żeromski proponował zastąpić bambosze - bez powodzenia (chociaż zamienił jednak trotuar w chodnik!). Otóż - zwłaszcza w słownictwie technicznym - polska norma językowa ulega międzynarodowej unifikacji po to, by nie dezorientować ludzi co do ich wiedzy aktualnie nabywanej; i tak: komunikujemy się właśnie na komputerze (a nie na... masz jakieś propozycje?), oglądamy telewizję, słuchamy radia, prześwietlamy się u rentgena, jeździmy rowerem itd. itp. Zapewne i ty tak się wypowiadasz i jest to naturalne.Hub lotniczy (hub=koncentrator) nie zamieni się w węzeł dlatego tego samego powodu: ludzie mają naturalną skłonność do ulegania naleciałościom, a jak twierdził czerwony docent Doroszewski (a to późniejszy filar naszego językoznawstwa) "tak jest poprawnie, jak lud mówi" - zatem twoje nostalgiczne pięknoduchostwo na nic się tu przyda: już byś lepiej odniósł się do tematu notki, zamiast strzelać kulą w płot, bo jak widzisz strzelcem nie jesteś wybitnym.    
0
CPK
Obrazek użytkownika Roman z USA
Obrazek użytkownika civilebellum
2 dni temu żeby ci było mniej fikuśnie, Ościu: nie chodzi tylko o pasażerów.Według projektu Berlin Brandenburg (BER) będzie mogło obsłużyć 22 mln pasażerów rocznie – co spowoduje, że od razu będzie przepełnione, a Tegel i Schonefeld i tak nie będą zamknięte (tylko w 2015 r. przez te stare i wysłużone stołeczne lotniska przewinęło się 29,5 mln pasażerów), pogłębiając chaos komunikacyjny w tym mieście. Nie ma więc mowy o powstaniu hubu transportowego, a to jest istota projektu CPK.
3
CPK
Obrazek użytkownika Ość
Obrazek użytkownika civilebellum
3 dni temu wiadomo o co chodzi z CPK i warto by zrobić listę artykułów przeciwnych jego powstaniu (nie chodzi mi o takie zagraniczne szczekaczki jak GóWnianą czy WP, tylko tych pisanych przez "ekspertów"). Co do mnie - posłużę się autocytatem:Pan Premier jest wystarczająco obtrzaskany w te geopolityczne klocki, żeby się łudzić co do „naszych przyjaciół” i póki co buduje przyczółki (dosłownie: np. Centralny Port Komunikacyjny) do szerszej współpracy międzynarodowej (http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/turcja-a-sprawa-polska 30 Stycznia, 2018).Na rozpoczęcie budowy CPK mamy  jeszcze dwa lata, zanim amerykańskie, "demokratyczne" lobby żydowskie nie uwali Trumpa.
11
CPK
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
4 dni temu odpowiedź dał Józef Beck: Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor.Jak mi się od lat wydaje, ślęcząc nad "sprawą smoleńską" - jest ona "sprawą honoru": czy dzisiejsi politycy go mają?
6
Jeżeli nie znajdzie się w tym kraju nikt …
Obrazek użytkownika jazgdyni
Obrazek użytkownika civilebellum
4 dni temu z całą pewnościa tak jest, Jazie, i to od samego początku - oto na spotkaniu z nowojorską Polonią (23 listopada, 2010, 19:10 ..dzisiaj spotkanie z nowojorska Polonia na Driggsie o osmej z pania Anna… [w Polskim Domu Narodowym 261 Driggs Ave Greenpoint Brooklyn] http://dziennikzwiazkowy.com/chicago/fotyga-i-macierewicz-spotkali-sie-z-chicagowska-polonia/ ] "pani Ania" [Fotyga] wypowiedziała to słynne "Polacy jeszcze nie dojrzeli do prawdy o Smoleńsku" i jasne jest, kto jej to zakomunikował...Jest jednak zasadnicza różnica między Gibraltarem a Smoleńskiem: tam wszystkie dokumenty mają w rękach Anglicy (i też nadal uważają, że "nie dojrzeliśmy") - tu mamy je we własnych rękach (choć "spętanych", o czym mówi nam "pani Ania")...Inicjatywa Pań Kochanowskich (jej córka jest adwokatem w Londynie) jest dużym wyzwaniem dla "pętających": mam nadzieję, że dojdzie do skutku, choć jest ryzykowna (nowiczok): tym bardziej zasługuje na rozpropagowanie, co starałem się poprzeć tą notką.pzdr  
6
Jeżeli nie znajdzie się w tym kraju nikt …
Obrazek użytkownika jazgdyni
Obrazek użytkownika civilebellum
4 tygodnie temu tak wygląda bełkot: jego wpływ wcale nie zmienia mechanizmów demoliberalizmu, a wręcz je wzmacnia- czyli niezmienianie przez wzmacnianie; widać, że jak się komuś jego "mózg społeczny" wzmoże, to mu nań padnie: daj Pan już spokój, panie magistrze!
5
Wasz ulubiony Autor na tropach "antyżydowskich inwektyw”
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika civilebellum
4 tygodnie temu rzeczywiście! przyznam się, że przekleiłem bezwiednie, a przecież to logiczne: los to nie fatum, a wolny wybór: człowiek może odrzucić każdą prawdę...Dziękuję i także pozdrawiam
1
Rozum i wiara: Bóg, religia, Kościół
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Obrazek użytkownika civilebellum
1 miesiąc temu Być wolnym to móc nie kłamać (za Camusem) "Człowiek jest sobą poprzez wewnętrzną prawdę.Jest to prawda sumienia odbita w czynach.W tej prawdzie każdy człowiek jest zdany samemu sobie"- Jan Paweł II Dzięki, Jacku
2
Rozum i wiara: Bóg, religia, Kościół
Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Obrazek użytkownika civilebellum
1 miesiąc temu Satyrze, świetnie, że wkleiłeś tę pouczającą opowieść, godną stałego polecania (pamiętam, czytałem). To, co mnie martwi, to kontekst: przeczytałem bowiem komentarze pod wskazaną notką i widać, jak niewiele z nich wynika dla przekonania nieprzekonanych... a świat nie jest i nie powinien być przedstawiany jako czarno-biały, więc jeśli chcemy, my, wierzący, co dobrego uczynić dla tych ostatnich - nie powinniśmy ich "brać na siłę"...Ten mój cykl jest taką łagodną próbą dotarcia do każdego i zakończę go za tydzień "daniem do myślenia" i jednym i drugim: Bóg jest poza sporem tylko wtedy, gdy nikt nie ma interesu, by się o niego spierać - a poczciwy człowiek z pewnością nie będzie, bo nie jest w sporze sam ze sobą - on o Nim wie i żadne argumenty pro/anty nie są mu potrzebne! O potrzebie dążenia do tej poczciwości - zamiast kłótni i gorszych jeszcze rzeczy - te wszystkie Słowa na sobotę napisałem. Pozdrawiam Cię serdecznie
3
O naukowym bujaniu w obłokach, czyli Bogiem a prawdą
Obrazek użytkownika Satyr
Obrazek użytkownika civilebellum
1 miesiąc temu dzięki za wpisy, Jazie - jasne, że nie jest martwa; to tylko "pobożne życzenie" i nakaz NWO: "pogrzebmy ją, ma być martwa!" Ci etnocentrycy z NWO okropnie nie lubią, jak im się przypomina o moralności! Z idei Boga zrobili sobie bożka - "naukę o powstaniu życia" i nie krępują ich wcale kolejne wpadki - od czego PR? Dlatego tylu ludzi się na to nabiera (nie mówię o świadomych pomagierach). P.S.Może byś coś napisał o personalizmie? 
2
O naukowym bujaniu w obłokach, czyli Bogiem a prawdą
Obrazek użytkownika jazgdyni

Strony