Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika jazgdyni
2 dni temu @RAK Bardzo słuszna uwaga.To dobry kierunek to wyłuskiwanie prowodyrów i twórców obrzydliwych ataków. Żadna krzywda nie stała się Palikotowi, bo w zamierzchłej przeszłości pozwolono Jerzemu Urbanowi stworzyć przemysł pogardy. A tak być nie powinno.Tylko...co z tego, jeżeli nadal mamy takie sądownictwo, które będzie seryjnie uniewinniać szubrawców.
2
Senator Pacquiao i czarna sobota
Obrazek użytkownika RAK
Obrazek użytkownika jazgdyni
2 dni temu Zaczepki można ignorować do Zaczepki można ignorować do momentu, w którym one przekraczają pewne tradycyjne, kulturowe granice. Problem w tym, że światowe lewactwo ciągle te granice przesuwa.Dzisiaj władza wzywa do walki służby z tymi, którzy pozwalają sobie na groźby karalne. To jest na prawdę daleko przesunięta granica. A co z naruszeniami dóbr osobistych? Z pozbawianiem czci i honoru? Świadomy atak na czyjąś godność?Spora grupa ludzi, która rozwijała się wg.schematu: - auto ze szrotu - telewizor - smartfon - laptop, nie miała czasu na budowanie kultury osobistej. W rozwoju własnej etyki i moralności pozostała na bardzo niskim poziomie. I nie chce się rozwijać i doskonalić, bo nigdy nie nabyła samokrytyki.Tu jest robota na dziesięciolecia.
2
Senator Pacquiao i czarna sobota
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika jazgdyni
3 dni temu Słusznie Cybie. Słusznie Cybie.Na pierwszym treningu judo, oprócz nauki padania, trener wyjaśnia, jak by zwyciężyć, wykorzystywać siłę i agresję przeciwnika.Polityka jako boks, to oczywiście ideał. Chciałem pokazać dwa bieguny.
2
Senator Pacquiao i czarna sobota
Obrazek użytkownika cyborg
Obrazek użytkownika jazgdyni
3 dni temu @mikołaj Tak, to prawda. Przywódca totalnych Schetyna, tuż po wyjściu z kościoła oświadczył, kto jest winny zbrodni - to obecna władza.Ja nie mam żadnych złudzeń. Jak opisałem to w poprzednim, nieco długim tekście, taka emocjonalna eskalacja zachowań, jest precyzyjnie przemyślaną i wybraną na dzisiaj taktyką walki politycznej. Problemem natomiast jest to, że w tej chwili zjednoczona prawica nie ma wypracowanej silnej odpowiedzi na taką brutalizację sceny politycznej.A naród? Cóż - łatwo daje się nakręcać.
2
Senator Pacquiao i czarna sobota
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika jazgdyni
4 dni temu To nie całkiem tak. W TVP To nie całkiem tak. W TVP idzie ostra walka.We wtorek ważyły się losy Kurskiego. O włos uniknął gilotyny. Co nie znaczy, że już jest bezpieczny. Młodzi i znacznie lepsi, walczą ze starą gwardią. Wolski Marcinek został odsunięty od władzy, jest tylko konsultantem. Aby tradycyjnie nie podsypiał w pracy, dostał szklany gabinet. Tymczasowo zastępuje M. z wojskowym drylem.Michał, wg. mnie najlepszy anchorman tv od stuleci, ma pod górkę od początku. Zdecydowano go ukarać, lecz będzie to krótkie wygnanie.Zaczyna się pokazywać w TVP dr Targalski, a ja czekam, kiedy wreszcie dadzą antenę Witkowi Gadowskiemu. Powoli startuje nowa gwiazda, której życzę najlepszego, Mikołaj Janusz, słynny Jaok - twórca tv pyta.pl. To wybitna osobowość. I tylko 36 lat. Stare zgredy zgrzytają.Problemem są stacje regionalne, które mają suwerenną osobowość prawną. To koszmar.
7
Obronić Michała Rachonia
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika jazgdyni
6 dni temu zetjot Z tą długością tekstu  - są periodyki, które właśnie takich opracowań żądają. Nic na to nie poradzę. Wrzucam to również na NP, choć wiem, że tu chodzą głównie 2-3 stronnicowe ostre felietoniki, a'la wczesny Kisiel. Ad rem... Osobiście znam taki okres prawdziwej stabilności, gdzie wszystko kręciło się praktycznie daleko w środku cyklu Nyquista - to było aż 400 lat historii Cesarstwa Chin.Tylko dzisiaj mamy wybuch, za wybuchem. Ile ja już rewolucji przeżyłem w swoim życiu. Dlatego tak trudno. I jak specjalnie uwypukliłem, to nieliniowa dynamika, atraktor jest dziwnie powykręcany i bifurkacje zdarzają się niemal codziennie (vide - dzisiaj trzy drogi Brexitu).Globalizacja to pomysł poroniony. To stanowczo za wiele zmiennych.Tu wysiada teoria wielkich liczb Bernoulliego. Dla uprządkowania polecam "A Mathematical Theory of Evolution" [http://math.uchicago.edu/~shmuel/Network-course-readings/Yule.pdf] . Jest tam wyraźnie powiedziane, że większe szanse rozwoju i dobrostanu mają nieduże grupy. Wniosek - każda federalizacja jest błędem, a globalizacja to pewna katastrofa.Cóż... jak napisałem, argumenty się nie liczą i mało kogo interesują Pozdrawiam
1
Tyle się dzieje, że zgułpieć można
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika jazgdyni
6 dni temu @cyborg Witaj Faktycznie długie...Lecz ja tego nie pisałem dla niepoprawnych. Nie ta publika czytająca wyłącznie lektury obowiązkowe. Zazwyczaj ludzie dwu akapitowi.Redakcja też raczej złakniona sensacji, często bez sensu, co widać teraz, gdy na stronie głównej jest pięć tekstów pod rząd o Adamowiczu.I tak - manipulacja jest ogromna. Słabsze mózgi wysiadają.Pozdro
0
Tyle się dzieje, że zgułpieć można
Obrazek użytkownika cyborg
Obrazek użytkownika jazgdyni
6 dni temu @yenom Witam i dziękuję! Wystarczy się po niepoprawnych trochę rozejrzeć, by zobacz iż psychiczna manipulacja dotarła i opanowała mózg paru internautów.Każdym tekstem demonstrują wyłącznie nienawiść i pogardę.Smutne
-1
Tyle się dzieje, że zgułpieć można
Obrazek użytkownika yenom
Obrazek użytkownika jazgdyni
1 tydzień temu @cyborg Witaj Cybie! Lubię Rebeliantkę. Jest bardzo praworządną i walczy o to. Cóż... w Polsce, jak zawsze, coś jest nie tak.Co do Owsiaka, mam niezłomne przekonanie, że to funkcjonariusz ds. specjalnych, usadowiony przez komusze służby, na polu demoralizacji i manipulacji młodzieży i dzieci. To praktycznie zapewnia mu nietykalność, bo czego wielu nie chce zaakceptować, to nie PO, to nie PSL, lecz komuchy i ich ludzie, siedząc za kurtyną, ciągle mają faktyczną władzę. Na szczęście nasze, to powolutku zaczyna się kruszyć.Pomagałem synowi organizować imprezy typu open air. Sporo nielegalnych spędów zebranych przez internet. Jak się policja pokazywała, to tylko po to, by zebrać swoją kasiorę.Lecz też obserwowałem duże i poważne imprezy na kilkadziesiąt tysięcy uczestników; ich procedury, metody działania, czy zarządzanie kryzysowe. Powiem - pełna profeska.Przy nich te nasze spędy, to tylko wiejska zabawa w remizie. Nawet nasz gdyński Open'er, kilometr od pracy mojej żony. Byłem na takich koncertach w Danii ( największy w Europie Roskilde Festival), w Londynie, w Lliverpoolu i w Stanach w Huston. Poza tym, syn koncertował w Hamburgu, Lizbonie, Wenecji i gdzieś, nie pamiętam, w Grecji. Czyli nieco się wokół tematu obracałem.Pewnie ku zgrozie Rebeliantki - najważniejsze są układy. Choćby to - na telewizyjnych relacjach ze zbrodni można zobaczyć stojący blisko food-track Burrito Amigos. To fajne chlopaki i dobre żarcie. No i mają fantastyczne układy, praktycznie w całej Polsce. Lecz niech by ktokolwiek inny stanął z żarciem blisko imprezy. Miałby bardzo duży kłopot (i nauczkę).Dosłownie nic w kraju, jak już uchwalono ustawę o samorządzie terytorialnym w 1992, nie można zorganizować bez lokalnej korupcji i znajomości.A kto wydawał zgody i pozwolenia w Gdańsku? Niestety śp. Adamowicz. Czy to znaczy, że sam przyczynił się do własnej śmierci?
4
Czy Policja jest winna atakowi nożownika na Adamowicza?
Obrazek użytkownika cyborg
Obrazek użytkownika jazgdyni
1 tydzień temu Sasza Kontrikow Widzicie Kontrikow, ja jestem cierpliwy i tutaj ciebie edukuję, bo wykształcenia nie masz, a w szkołach powszechnych pewnie uciekałeś z lekcji.Żeby pouczać ex cathedra trzeba mieć autorytet. Do tego mozolna droga wiedzie. A trzeba przejść jeszcze jedną zaporę - trzeba zdobyć szacunek.Niestety, przykro to wam,Kontrikow mówić, lecz szacunku to nie macie nawet u swojego kota. A bez szacunku to wasze pisanie to tylko takie pitolenie frustrata; aspiranta, który chciałby się dyzmowato wkręcić do lepszego towarzystwa.Pracujcie Kontrikow wytrwale, a wtedy może za 10 lat...
1
Paweł Adamowicz – dwa ciosy w serce
Obrazek użytkownika kontrik

Strony