Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
14 godzin temu Bardzo smutna wiadomość! Ale dzięki za info! To przecież był młody człowiek.Panie! Świeć nad Jego duszą!Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą!
6
Wieczne odpoczywanie...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 dzień temu Pan redaktor Michalkiewicz też wkracza na drogę własnej "emancypacji", ba nawet używa terminu "miesiączki smoleńskie":Polityczne Podsumowanie Tygodnia - Michalkiewicz: UE to po prostu inna nazwa IV Rzeszy (cz.1)Polityczne Podsumowanie Tygodnia - Michalkiewicz: UE to po prostu inna nazwa IV Rzeszy (cz.2)A na tym "tle" Michalkiewicza - warto zobaczyć red. Karonia.Niestety - Michalkiewicz już mnie do siebie nie przekona!
0
Stanisław Michalkiewicz: Pieriedyszka przed kampanią wrześniową
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 dzień temu No nie - kierowca terenówki nie jest winien! To kierowca małego auta, który - znalazł się o niewłaściwej porze w niewłaściwym miejscu. A ten mały w ogóle nie powinien przyjeżdżać na zakupy - tam gdzie jeżdżą "duzi". Nie ma miejsca dla małych! Sami są sobie winni ;( !
0
Kraksa pana redaktora
Obrazek użytkownika kontrik
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
6 dni temu Ale piątkę zapewne mogłeś! A ja także!Bez komentarza.
1
Apel stu pięćdziesięciu
Obrazek użytkownika pacyna
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
6 dni temu A jeśli 10% polskiej populacji przed II wojną stanowili Żydzi, to jaki odsetek owych niemieckich reparacji powinni otrzymać? Zwłaszcza że już te reparacje płaciliśmy, swego czasu, różnym krajom, nie tylko ościennym (pierwsze z brzegu - Dania, USA), ale też płaciliśmy Sowietom, a tam również przebywali Żydzi z Polski. Jak to skalkulować?
4
Prosty sposób na załatwienie reparacji od Berlina
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 tydzień temu "Ich wysoka motywacja i układy towarzyskie pozwalają im na funkcjonowanie w środowisku pracy lub w organizacjach przestępczych. Najjaskrawszym przykładem są pijani lekarze na dyżurach."Nie powiem - "piękne" zestawienie! A jakie "prawdziwe": - funkcjonowanie ... w organizacjach przestępczych... oraz  pijani lekarze na dyżurach.To może "mały" przykład.Lekarz chirurg, jeden jedyny na dyżurze w szpitalu powiatowym - już trzecią dobę, właśnie kończy ten morderczy dyżur. Za godzinę przychodzi zmiennik.W tym momencie karetka Pogotowia przywozi do szpitala człowieka ciężko rannego w wypadku. Zabieg operacyjny nie może czekać - ranny wykrwawi się w ciągu najbliższych minut. Ten jedyny, ledwo żywy, lekarz wyciąga z szafki butelkę jakiegoś dobrego, gatunkowego alkoholu ("łapówki" - powiedziałby niejeden "Katon"), wypija ok. 125 g "płynu" i zabiera się do pracy. Gdy przychodzi następny dyżurant - pacjent jest uratowany, natomiast lekarz pada w sposób dosłowny. A gdyby wówczas znalazł się jakiś "sprawiedliwy" - to lekarza oskarżyłby o "pijaństwo na dyżurze", nie dopuszczając do działania, pacjent nie przeżyłby sytuacji i jeszcze oskarżono by tego lekarza o spowodowanie śmierci chorego.Czyli - jak należałoby opisać taką sytuację? Absolutnie prawdziwą! Że "dyrektor nawalił"? Że "nawalił ordynator" (to ordynator był dyżurnym), jeden asystent kończył właśnie urlop, drugi - zachorował, trzeci - nie wrócił z urlopu ani nie przesłał żadnej wiadomości. A może - "winien system"?Jest ponadto "zakończenie" - w pewnym sensie optymistyczne: istnieje preparat ziołowy z ołownika łatkowanego (Pueraria lobata) - czyli kudzu root. Rzeczywiście skuteczny w walce z uzależnieniem alkoholowym, podobno również - z innymi uzależnieniami. Może być pewną nadzieją dla uzależnionych. Ale - jak zwykle - panaceum nie istnieje. Natomiast nie każde "użycie" alkoholu to nadużycie. Cbdo!
1
Czy trzeźwość jest możliwa?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 tydzień temu Z tą Krzyżową to także przedziwna historia grafa Von Moltke - Jamesa Helmutha - "antyfaszysty" i jego żony Freyi, "przypadkiem" żyjącej w Ameryce wraz z żydowskim przyjacielem... Nie, nie o narodowość przyjaciela chodzi. Raczej o całość relacji owych "antyfaszystów".W kryminalnej powieści Marka Krajewskiego Festung Breslau występują "znana antyfaszystka" hrabina Gertruda von Mogmitz oraz Hans Gnerlich (dawniej Bresler) komendant obozu, w którym więziona jest hrabina. Jak się okazuje - to dawny kamerdyner hrabiny, Żyd, z którym łączy hrabinę relacja sado-masochistyczna. W powieści hrabina ginie, a Hansa Gnerlicha komisarz Mock "dopadnie" później, we Wiedniu.W rzeczywistości "antyfaszyzm" Jamesa Helmutha von Moltke polegał na sprzeciwie wobec polityki Hitlera, przy czym von Moltke nie miał zamiaru uśmiercać Hitlera. Ciekawe natomiast, kto poinformował  Gestapo o powstaniu "Kręgu z Krzyżowej". Hrabina Freya, należąca do owego "Kręgu", "ocalała"  wraz z synami, zmarła w wieku 99 lat.Podobno Freya, po wojnie, demonstrowała postawę prezentowaną przez Jamesa Helmutha, że wskutek działań Hitlera - Śląsk będzie stracony dla Niemiec, i przypadnie Czechom lub Polsce. (Czyżby uczestnicy "Kręgu z Krzyżowej" starali się tej stracie zapobiec?)Marek Krajewski dodaje ciekawy komentarz do swej powieści (cytuję sens, nie słowa autora). Otóż - dziękuje Bognie Balickiej za udostępnienie materiałów historycznych oraz wyjaśnia, że ponosi odpowiedzialność za wszelkie błędy powieści.Na marginesie całej historii "antyfaszyzmu" i antypolonizmu - jak widać zdrajców jest zawsze i wszędzie pod dostatkiem. Freya - ocaliła życie (własne), a co chce "ocalić" Rózia von?Pozdrawiam. 
5
Jodłująca Rózia von coś/ktoś tam tara dej'ąca
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
2 tygodnie temu Prawdziwy, rzetelnie przygotowany i dlatego - bardzo smutny tekst.Czy się pomylę jeśli napiszę, że analizę walki powstańczej w Warszawie, z punktu widzenia teorii strategii wojennej, dokonywał Gehlen, i była to analiza bardzo dla Polaków pozytywna?Pozdrawiam!
2
Kilka faktów i mitów o Powstaniu Warszawskim
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
2 tygodnie temu @Jjr Ale ten minus przy twoim komentarzu - to nie ode mnie! Zasadniczo swoje minusy uzasadniam ;). Chyba że komuś, generalnie, zapowiem iż dalej będą już tylko minusy.A co do "bufetowej" - żywię nadzieję, że wreszcie "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Choć niewątpliwie - dłuższe pozostawanie "bufetowej" na stanowisku ("przy bufecie") to dodatkowe punkty dla PiS-u.Nie mniej - mam "po kokardy" tej wrednej baby (a taka jest słodka ma ślubnym zdjęciu!)Pozdrawiam,
6
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Obrazek użytkownika jjr
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
2 tygodnie temu A mnie absolutnie jej nie żal, zwłaszcza gdy sobie przypomnę, jak "obnosiła się" ze swoim "chrztem w Duchu Świętym" oraz proroctwem jakie otrzymała wówczas, że "pokona wszystkich swoich wrogów". Zapewne dlatego spokojnie "grabiła sobie" wierząc w "samospełniające się proroctwo".Nie łudźcie się, Bóg nie dozwoli z siebie szydzić (Ga 6: 7-8) A ona zapewne nadal wierzy, że pokona "wszystkich swych wrogów". Ma pecha - na własne życzenie. Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną. (Prz 16:18) 
7
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Obrazek użytkownika jjr

Strony