Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika elig
1 miesiąc temu Komentarz z S24:   wiesława"W końcu zapomniano ją nawet pochować."Od listopada prowadzone jestpostępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci dziennikarki Ireny Dziedzic– poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga MarcinSaduś. Jest ono skutkiem zawiadomienia złożonego jeszcze w październiku.– Zawiadomienie dotyczyło zawarcia niekorzystnych umów na szkodępokrzywdzonej, a także narażenia jej na niebezpieczeństwo utraty życia bądźzdrowia – powiedział Saduś.Jak wyjaśnił, kiedy prokuratura zajmowała się już sprawą, nastąpił zgonpokrzywdzonej. – W związku z powyższym wszczęto postępowanie w kierunkuprzestępstwa nieumyślnego spowodowania śmierci – poinformował prokurator.W toku postępowania została przeprowadzona sekcja zwłok Ireny Dziedzic.– Wstępne wyniki wskazują, że do jejzgonu nie przyczyniły się osoby trzecie, stwierdzono cechy niewydolnościkrążeniowo-oddechowej i zmiany chorobowe, natomiast na ostateczne wyniki sekcjimusimy jeszcze poczekać – powiedział Saduś.Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-PragaPołudnie. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.https://www.tvp.info/40865711/prokuratura-wszczela-postepowanie-ws-smierci-ireny-dziedzic# "        Wygląda na to, że pogrzeb opóźniono z powodu działań prokuratury.
1
Pogrzeb Ireny Dziedzic
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
1 miesiąc temu Komentarz z Salonu24   Olejnik Zaginiona Aleksandra Walczak, dziennikarka nie odnalazla się nigdy. W śledztwie poruszano różne wątki. https://nowosci.com.pl/po-10-latach-nadal-nie-wiadomo-co-spotkalo-aleksandre-walczak/ar/10878286Śmierć dziennikarza Kmiecika w wybuchu w kamienicy również jest niejasna. Zginęła tam tylko ta rodzina   https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wybuch-gazu-dariusz-kmiecik-tvn-pisal-przed-smiercia-na-facebooku/bjv0hh5
0
Niebezpieczne dziennikarstwo
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
2 miesiące temu Wywiad z E.Mistewiczem Można przeczytać tu:https://wpolityce.pl/swiat/424723-mistewicz-polska-dla-francuzow-jawi-sie-jako-kraj-modelowy
2
Europejska armia kontra agenci Kremla? - protesty we Francji
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
2 miesiące temu Komentarz z Ekspedyt.org   Proca22 listopada 2018 godz. 17:02Priscillia Ludosky (33 lat) urodziła się w południowym przedmieściu Paryża. Jej rodzice przyjechali z Martyniki w 1980 r. Pracowała w bankowości, teraz sprzedaje własne produkty kosmetyczne, więc codziennie sporo jeździ samochodem do swych klientów. Ciekawe skąd ma nazwisko o polskiej konotacji, gdyż ma raczej czarną karnację. Nie należy do żadnej partii, ani do związków zawodowych. 29 maja 2018 wrzuciła do internetu petycję do rządu w związku z podwyżką cen benzyny i ropy. Do 14.11.2018 tę petycję podpisało 830 000 protestujących. Priscillia nie uważa się za przywódcę, chce być tylko rzecznikiem protestujących ludzi. Rząd nie ma z kim rozmawiać, gdyż ten ruch nie jest scentralizowany, ani nie ma żadnego przywódcy. Związek zawodowy transportowców z FO chciał się przyłączyć, ale protestujący nie chcą ich przywództwa. W każdym regionie, każda grupa protestujących jest samodzielna, kontaktują się przez internet. Nie czynią burd. Gdy policja czy żandarmeria ich usuwa z danego miejsca, przechodzą w inne lub wracają, gdy policja odeszła. W każdym ruchu znajdą się chuligani, albo prowokatorzy. W sobotę 24.11. « żółte kamizelki » mają się zebrać w Paryżu na placu Concorde. Rząd twierdzi, że to nie możliwe, nie mają zgody od władz miejskich; ale to jest przecież ruch spontaniczny, więc nie muszą mieć zgody. Dziś rząd proponuje Plac Champ-de-Mars położony dalej od Pałacu Elizejskiego prezydenta niż Concorde. Na wyspie Réunion protest Żółtych Kamizelek został zdominowany przez bunt ludu i dochodzi do walk z policją, a teraz z wojskiem.Kilka lat temu rząd zmusił kierowców do posiadania żółtych kamizelek, które każdy kierowca powinien założyć w razie wypadku, więc każdy je musiał kupić pod groźbą mandatu, czyli już był to podatek nie wprost. Teraz Macron manipuluje podatkami w górę i w dół, ale w sumie podatki rosną i ludzie mają tego dość. Żółte Kamizelki twierdzą, że będą blokować drogi aż do skutku, czyli do wycofania podwyżek na paliwo; rząd twierdzi, że nie zrezygnuje. Zobaczymy.
1
Bunt Francuzów przeciw podatkom, a konkretnie akcyzie...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
4 miesiące temu W liczbach bezwzględnych   To było mierzone w liczbach bezwzględnych [nominalne PKB], a nie według parytetu siły nabywczej.  Patrz wypowiedź Wojtka Wilka PCPM w cytowanej przeze mnie dyskusji.
3
Jaki jest wkład Polski w globalne PKB?
Obrazek użytkownika junak
Obrazek użytkownika elig
4 miesiące temu Najnowsza wiadomość   https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C336497%2Cinterpol-meng-zrezygnowal-ze-stanowiska-szefa-organizacji.htmlInterpol: Meng zrezygnował ze stanowiska szefa organizacji2018-10-07, 21:06"Dziś, w niedzielę 7 października, Sekretariat Generalny Interpolu w Lyonie, we Francji, otrzymał rezygnację pana Menga Hongweia ze stanowiska prezydenta Interpolu ze skutkiem natychmiastowym" - głosi komunikat w tej sprawie. Obowiązki Menga przejmie tymczasowo pochodzący z Korei Południowej Dzong Jang. Następca na tym stanowisku zostanie wybrany podczas spotkania Interpolu w dniach 18-21 listopada w Dubaju - poinformowano.Wcześniej w niedzielę władze Chin podały, że Meng "znajduje się pod nadzorem i jest objęty dochodzeniem" Centralnej Komisji Inspekcji Dyscypliny w Komunistycznej Partii Chin (KPCh). Meng jest wiceministrem bezpieczeństwa publicznego. (PAP)   
4
W poszukiwaniu szefa Interpolu
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
5 miesięcy temu Było już sporo... Było już sporo tekstów na ten temat, ale się nie przebiły do szerszej opinii publicznej.  Oto mój komentarz z Salonu24:" Poszukując dalszych tekstów - znalazłam artykuł Romualda Szeremietiewa z 18 sierpnia 2018, w którym wyraża on te same poglądy na temat Powstania Warszawskiego, co ja [ https://www.mpolska24.pl/post/16602/powstanie-warszawskie-jedyna-racjonalna-decyzja ].  Powołuje się także na przykład walk o Budapeszt.  Pisze:  "Mamy przykład obrony Budapesztu (Festung Budapest) październik 1944 – luty 1945. Zginęło 100 tys. żołnierzy węgierskich i niemieckich (w Warszawie poległo ok. 18 tys. powstańców) i 150 – niektóre źródła podają nawet 300 tys. osób cywilnych, mieszkańców Budapesztu, w tym 40 tys. zamordowanych przez Rosjan już po kapitulacji miasta.  To też rezultat zbliżony do "warszawskiego". Zabudowa Budapesztu legła w gruzach w 85 procentach, tak jak w Warszawie. Czym innym jest jednak obrona Budapesztu przy pomocy formacji SS, a czym innym walka AK w Warszawie. O tej pierwszej Węgrzy starają się zapomnieć, gdy Powstanie Warszawskie jest dla nas powodem do dumy.".
6
Warszawa i Budapeszt w roku 1944
Obrazek użytkownika Czarodziej
Obrazek użytkownika elig
7 miesięcy temu @mikołaj   Tu akurat się nie zgadzam.  Bramek "z gry" było po dwie, ale rzut karny dla Francji podyktowany był prawidłowo [sprawdzony przez VAR].  Bez wątpliwego rzutu wolnego - wynik byłby 3:2 dla Francji, czyli i tak zostałaby mistrzem.
0
Mundial pełen niespodzianek
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika elig
8 miesięcy temu Komentarz z Blogmedia24.pl :   1. Rosja /Ukrainaamica, sob., 16/06/2018 - 21:54We wpisie z 14.06 "Wojna z Ukrainą czyli atrakcja mistrzostw świata" (blog rosjaorosji.blogspot.com) bardzo precyzyjnie, na podstawię oficjalnych rosyjskich paru źródeł, dosłownie cytuję Putina. Aby cos z tego zrozumieć polecam też wpis "Gorąca linia". Wyjaśniam -- w ramach owej goracej linii wpłynęło 5 mln pytań, a Putin odpowiedział na ok. 70. Jasne, że całość wystapienia musiała być reżyserowana -- uzgodniono zakres istotnych problemów i wybrano lub wylosowano typowe dla danej kategorii pytania i powiadomiono osoby. Kluczem były najczęściej niepokojace aktualnie problemy (jak np wzrost cen benzyny) i chęć promocji polityki władzy. Oczywiście, że wybrano Zachara Prilepina dlatego, że jest znanym na całym świecie dziennikarzem, pisarzem, filmowcem itp. ale też dlatego, że w 2017 r. dowodził batalionem wojsk DNR (Doneckiej Republiki) , nadal tam walczy i pewnie dowodzi atakami. Warto (przez Yandex -- wrzucając Zahar Prilepin poznać jego biografię) == zaczął od ochotniczego rozbijania demonstracji jako członek OMON, w 1996 r. w randze komendanta po stronie Rosji walczył w Czeczenii a 3 lata potem -- w Dagestanie, obecnie na Ukrainie. Stale pisze do Nowej Gazety (pewnie stąd tyle wiedzą) i Ogonioka. Był filarem partii nacjonalistyczno-bolszewickiej (późniejsza Nowa Rosja), jakiś czas chciał odejścia Putina, po aneksji Krymu -- jego wyznawcą. Tak więc znakomitą literaturą (bez ironii) sławi kulturę Rosji, a zbrojnie walczy o rozszerzenie terytorium Rosji. Jest autorytetem dla Rosjan i świata i dlatego uzgodniono, że to on zapyta i o co zapyta. Istotną sprawą są być może jesienne wybory na Ukrainie. Prasa rosyjska tłumaczyła, że Kijów zaatakuje Rosję, bo dzięki temu rząd obecny wygra wybory. Mowa tego posła z Krymu, że w razie ataku na jakiś cel rosyjski odpowiedzą całą siłą nie wyglada na ostrzeżenie, lecz zapowiedź prowokacji. Mnie się wydaje, że ów atak całą armią rosyjską i straty mogłyby się przyczynić do obalenia rządu Ukrainy. Rosjanie testują reakcję Zachodu. Dążą do zmiany rządu na prorosyjski, uznanie DNR i ŁNR i raczej z tego nie zrezygnują, choć na razie nie ma pewności kiedy. W prowokacjach mają dużą wprawę -- wystarczy przypomnieć poczatek wojny z Finlandią, czy wysadzenie mieszkaniówki.
2
Pogróżki Putina
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
8 miesięcy temu Dywany w Raciborzu   Takie dywany z kwiatów są też w Raciborzu.  Patrz tu:http://naszeblogi.pl/comment/256451#comment-256451
1
Dywany z kwiatów na Boże Ciało
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony