Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika elig
6 dni temu Nie rozumiem   Ta ballada potwierdza przecież właśnie to, o czym Pan pisze.  Czego Pan chce ode mnie?
4
Szkocka ballada jako przyczynek do sprawy pedofilii
Obrazek użytkownika jazgdyni
Obrazek użytkownika elig
2 miesiące temu Niektórzy komentatorzy kwestionują wyszkolenie zamachowca.  Oto komentarz z Salonu24: "aadvark17 marca 2019, 22:42@Gapiszon2 nie zgodzę się. Nie wchodzę w zagadnienia psychiatrii, bo jak już pisałem nie znam się. Dla mnie facet jest psychiczny. nawet były zawodowiec nie popełni tylu błędów. Sposób działania wchodzi w krew. po to się szkoli, by w przypadku stresu działać automatycznie. On wykona zadanie wzorowo, bez partaniny. to był totalny amator. Naoglądał się Rambo, może grał w jakieś strzelanki. Owszem zafascynowany bronią, pewnie go to nakręcało.błędy: jak pisałem, jazda samochodem z widocznym arsenałem, byle kontrola i nici z planu. zawodowiec tak nie robi. nigdy.za daleko zostawił samochód i na dodatek otwarty. Głupota, bo miał tam gotową broń. Zawsze się może zdażyć przypadkowy przechodzień po przeszkoleniu wojskowym.zbyt duża ilość broni. Zawodowiec oswaja się z jednym typem. Zły dobór broni do zadania. brak broni krótkiej. Srzelanie na oślep, czyli marnowanie amunicji. To go oślepiało i ogłuszało. Sposób trzymania broni rodem z filmów akcji. Zawodowiec patrzy przez celownik. Zauważ, że ma kłopoty z wymianą magazynka. Poklejone po dwa jak na filmach. musi patrzeć jak wymienia i wykręca broń. Jest praworęczny, ale klei magazynek po prawej stronie. Wreszcie ten spacer i wymiana broni. Mógł prawie wjechać w drzwi, zostawił samochód jak ostatni osioł. Broń mu latała w rękach. Powinna być na pasie i uzupełniona bronią krótką. Ktoś nagle cię łapie i nie masz szans z taką bronią. puszczasz, zostaje bo wisi na pasie, a bronisz się bronią krótką. Inaczej karabin ląduje na glebie i go tracisz. To zwyczajny cienias, zero profesionalizmu. Jest wielu morderców, którzy z zimną krwią bez emocji mordowali, a nigdy nawet w ORMO nie byli, ale to może ktoś biegły w temacie wyjaśni, nie moja działka". Może z tym Navy SEAL to były tylko czyste przechwałki?
5
Niezwykle sprawny morderca
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
2 miesiące temu Link do manifestu przestał działać   Zdążyłam go jednak przeczytać.  Polskie tłumaczenie, ze skrótami jest tu: https://sejmlog.pl/manifest-zamachowca-z-christchurch-tlumaczenie/ W oryginalnym tekście było stwierdzenie:   "He also claimed to be a Navy Seal involved in numerous raids against al Qaeda with 300 confirmed kills."  Patrz: https://thewest.com.au/news/7-news-perth/christchurch-mosque-shootings-inside-the-mind-of-terrorist-brenton-tarrant-ng-b881137485z   Wynikałoby z tego, że zamachowca, Brentona Tarranta, wyszkoliła amerykańska Navy SEAL.
6
Niezwykle sprawny morderca
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
4 miesiące temu Komentarz z S24:   wiesława"W końcu zapomniano ją nawet pochować."Od listopada prowadzone jestpostępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci dziennikarki Ireny Dziedzic– poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga MarcinSaduś. Jest ono skutkiem zawiadomienia złożonego jeszcze w październiku.– Zawiadomienie dotyczyło zawarcia niekorzystnych umów na szkodępokrzywdzonej, a także narażenia jej na niebezpieczeństwo utraty życia bądźzdrowia – powiedział Saduś.Jak wyjaśnił, kiedy prokuratura zajmowała się już sprawą, nastąpił zgonpokrzywdzonej. – W związku z powyższym wszczęto postępowanie w kierunkuprzestępstwa nieumyślnego spowodowania śmierci – poinformował prokurator.W toku postępowania została przeprowadzona sekcja zwłok Ireny Dziedzic.– Wstępne wyniki wskazują, że do jejzgonu nie przyczyniły się osoby trzecie, stwierdzono cechy niewydolnościkrążeniowo-oddechowej i zmiany chorobowe, natomiast na ostateczne wyniki sekcjimusimy jeszcze poczekać – powiedział Saduś.Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-PragaPołudnie. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.https://www.tvp.info/40865711/prokuratura-wszczela-postepowanie-ws-smierci-ireny-dziedzic# "        Wygląda na to, że pogrzeb opóźniono z powodu działań prokuratury.
1
Pogrzeb Ireny Dziedzic
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
5 miesięcy temu Komentarz z Salonu24   Olejnik Zaginiona Aleksandra Walczak, dziennikarka nie odnalazla się nigdy. W śledztwie poruszano różne wątki. https://nowosci.com.pl/po-10-latach-nadal-nie-wiadomo-co-spotkalo-aleksandre-walczak/ar/10878286Śmierć dziennikarza Kmiecika w wybuchu w kamienicy również jest niejasna. Zginęła tam tylko ta rodzina   https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wybuch-gazu-dariusz-kmiecik-tvn-pisal-przed-smiercia-na-facebooku/bjv0hh5
0
Niebezpieczne dziennikarstwo
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
5 miesięcy temu Wywiad z E.Mistewiczem Można przeczytać tu:https://wpolityce.pl/swiat/424723-mistewicz-polska-dla-francuzow-jawi-sie-jako-kraj-modelowy
2
Europejska armia kontra agenci Kremla? - protesty we Francji
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
6 miesięcy temu Komentarz z Ekspedyt.org   Proca22 listopada 2018 godz. 17:02Priscillia Ludosky (33 lat) urodziła się w południowym przedmieściu Paryża. Jej rodzice przyjechali z Martyniki w 1980 r. Pracowała w bankowości, teraz sprzedaje własne produkty kosmetyczne, więc codziennie sporo jeździ samochodem do swych klientów. Ciekawe skąd ma nazwisko o polskiej konotacji, gdyż ma raczej czarną karnację. Nie należy do żadnej partii, ani do związków zawodowych. 29 maja 2018 wrzuciła do internetu petycję do rządu w związku z podwyżką cen benzyny i ropy. Do 14.11.2018 tę petycję podpisało 830 000 protestujących. Priscillia nie uważa się za przywódcę, chce być tylko rzecznikiem protestujących ludzi. Rząd nie ma z kim rozmawiać, gdyż ten ruch nie jest scentralizowany, ani nie ma żadnego przywódcy. Związek zawodowy transportowców z FO chciał się przyłączyć, ale protestujący nie chcą ich przywództwa. W każdym regionie, każda grupa protestujących jest samodzielna, kontaktują się przez internet. Nie czynią burd. Gdy policja czy żandarmeria ich usuwa z danego miejsca, przechodzą w inne lub wracają, gdy policja odeszła. W każdym ruchu znajdą się chuligani, albo prowokatorzy. W sobotę 24.11. « żółte kamizelki » mają się zebrać w Paryżu na placu Concorde. Rząd twierdzi, że to nie możliwe, nie mają zgody od władz miejskich; ale to jest przecież ruch spontaniczny, więc nie muszą mieć zgody. Dziś rząd proponuje Plac Champ-de-Mars położony dalej od Pałacu Elizejskiego prezydenta niż Concorde. Na wyspie Réunion protest Żółtych Kamizelek został zdominowany przez bunt ludu i dochodzi do walk z policją, a teraz z wojskiem.Kilka lat temu rząd zmusił kierowców do posiadania żółtych kamizelek, które każdy kierowca powinien założyć w razie wypadku, więc każdy je musiał kupić pod groźbą mandatu, czyli już był to podatek nie wprost. Teraz Macron manipuluje podatkami w górę i w dół, ale w sumie podatki rosną i ludzie mają tego dość. Żółte Kamizelki twierdzą, że będą blokować drogi aż do skutku, czyli do wycofania podwyżek na paliwo; rząd twierdzi, że nie zrezygnuje. Zobaczymy.
1
Bunt Francuzów przeciw podatkom, a konkretnie akcyzie...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
7 miesięcy temu W liczbach bezwzględnych   To było mierzone w liczbach bezwzględnych [nominalne PKB], a nie według parytetu siły nabywczej.  Patrz wypowiedź Wojtka Wilka PCPM w cytowanej przeze mnie dyskusji.
3
Jaki jest wkład Polski w globalne PKB?
Obrazek użytkownika junak
Obrazek użytkownika elig
7 miesięcy temu Najnowsza wiadomość   https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C336497%2Cinterpol-meng-zrezygnowal-ze-stanowiska-szefa-organizacji.htmlInterpol: Meng zrezygnował ze stanowiska szefa organizacji2018-10-07, 21:06"Dziś, w niedzielę 7 października, Sekretariat Generalny Interpolu w Lyonie, we Francji, otrzymał rezygnację pana Menga Hongweia ze stanowiska prezydenta Interpolu ze skutkiem natychmiastowym" - głosi komunikat w tej sprawie. Obowiązki Menga przejmie tymczasowo pochodzący z Korei Południowej Dzong Jang. Następca na tym stanowisku zostanie wybrany podczas spotkania Interpolu w dniach 18-21 listopada w Dubaju - poinformowano.Wcześniej w niedzielę władze Chin podały, że Meng "znajduje się pod nadzorem i jest objęty dochodzeniem" Centralnej Komisji Inspekcji Dyscypliny w Komunistycznej Partii Chin (KPCh). Meng jest wiceministrem bezpieczeństwa publicznego. (PAP)   
4
W poszukiwaniu szefa Interpolu
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
8 miesięcy temu Było już sporo... Było już sporo tekstów na ten temat, ale się nie przebiły do szerszej opinii publicznej.  Oto mój komentarz z Salonu24:" Poszukując dalszych tekstów - znalazłam artykuł Romualda Szeremietiewa z 18 sierpnia 2018, w którym wyraża on te same poglądy na temat Powstania Warszawskiego, co ja [ https://www.mpolska24.pl/post/16602/powstanie-warszawskie-jedyna-racjonalna-decyzja ].  Powołuje się także na przykład walk o Budapeszt.  Pisze:  "Mamy przykład obrony Budapesztu (Festung Budapest) październik 1944 – luty 1945. Zginęło 100 tys. żołnierzy węgierskich i niemieckich (w Warszawie poległo ok. 18 tys. powstańców) i 150 – niektóre źródła podają nawet 300 tys. osób cywilnych, mieszkańców Budapesztu, w tym 40 tys. zamordowanych przez Rosjan już po kapitulacji miasta.  To też rezultat zbliżony do "warszawskiego". Zabudowa Budapesztu legła w gruzach w 85 procentach, tak jak w Warszawie. Czym innym jest jednak obrona Budapesztu przy pomocy formacji SS, a czym innym walka AK w Warszawie. O tej pierwszej Węgrzy starają się zapomnieć, gdy Powstanie Warszawskie jest dla nas powodem do dumy.".
6
Warszawa i Budapeszt w roku 1944
Obrazek użytkownika Czarodziej

Strony