Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika elig
1 miesiąc temu @mikołaj   Tu akurat się nie zgadzam.  Bramek "z gry" było po dwie, ale rzut karny dla Francji podyktowany był prawidłowo [sprawdzony przez VAR].  Bez wątpliwego rzutu wolnego - wynik byłby 3:2 dla Francji, czyli i tak zostałaby mistrzem.
0
Mundial pełen niespodzianek
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika elig
2 miesiące temu Komentarz z Blogmedia24.pl :   1. Rosja /Ukrainaamica, sob., 16/06/2018 - 21:54We wpisie z 14.06 "Wojna z Ukrainą czyli atrakcja mistrzostw świata" (blog rosjaorosji.blogspot.com) bardzo precyzyjnie, na podstawię oficjalnych rosyjskich paru źródeł, dosłownie cytuję Putina. Aby cos z tego zrozumieć polecam też wpis "Gorąca linia". Wyjaśniam -- w ramach owej goracej linii wpłynęło 5 mln pytań, a Putin odpowiedział na ok. 70. Jasne, że całość wystapienia musiała być reżyserowana -- uzgodniono zakres istotnych problemów i wybrano lub wylosowano typowe dla danej kategorii pytania i powiadomiono osoby. Kluczem były najczęściej niepokojace aktualnie problemy (jak np wzrost cen benzyny) i chęć promocji polityki władzy. Oczywiście, że wybrano Zachara Prilepina dlatego, że jest znanym na całym świecie dziennikarzem, pisarzem, filmowcem itp. ale też dlatego, że w 2017 r. dowodził batalionem wojsk DNR (Doneckiej Republiki) , nadal tam walczy i pewnie dowodzi atakami. Warto (przez Yandex -- wrzucając Zahar Prilepin poznać jego biografię) == zaczął od ochotniczego rozbijania demonstracji jako członek OMON, w 1996 r. w randze komendanta po stronie Rosji walczył w Czeczenii a 3 lata potem -- w Dagestanie, obecnie na Ukrainie. Stale pisze do Nowej Gazety (pewnie stąd tyle wiedzą) i Ogonioka. Był filarem partii nacjonalistyczno-bolszewickiej (późniejsza Nowa Rosja), jakiś czas chciał odejścia Putina, po aneksji Krymu -- jego wyznawcą. Tak więc znakomitą literaturą (bez ironii) sławi kulturę Rosji, a zbrojnie walczy o rozszerzenie terytorium Rosji. Jest autorytetem dla Rosjan i świata i dlatego uzgodniono, że to on zapyta i o co zapyta. Istotną sprawą są być może jesienne wybory na Ukrainie. Prasa rosyjska tłumaczyła, że Kijów zaatakuje Rosję, bo dzięki temu rząd obecny wygra wybory. Mowa tego posła z Krymu, że w razie ataku na jakiś cel rosyjski odpowiedzą całą siłą nie wyglada na ostrzeżenie, lecz zapowiedź prowokacji. Mnie się wydaje, że ów atak całą armią rosyjską i straty mogłyby się przyczynić do obalenia rządu Ukrainy. Rosjanie testują reakcję Zachodu. Dążą do zmiany rządu na prorosyjski, uznanie DNR i ŁNR i raczej z tego nie zrezygnują, choć na razie nie ma pewności kiedy. W prowokacjach mają dużą wprawę -- wystarczy przypomnieć poczatek wojny z Finlandią, czy wysadzenie mieszkaniówki.
2
Pogróżki Putina
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
2 miesiące temu Dywany w Raciborzu   Takie dywany z kwiatów są też w Raciborzu.  Patrz tu:http://naszeblogi.pl/comment/256451#comment-256451
1
Dywany z kwiatów na Boże Ciało
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
3 miesiące temu @Traczew   Przecież ta "danina solidarnościowa" nie ma być na "500 zł na rękę", tylko na podniesienie renty socjalnej uchwalone przez Sejm.  To są o wiele mniejsze pieniądze.  W związku z tym wątpię w tę komfortową sytuację budżetu.
2
Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
7 miesięcy temu Wypowiedź senatora Żaryna   Oto wypowiedź senatora Żaryna:"Żaryn powiedział w piątek dziennikarzom po głosowaniu, że wszyscy senatorowie, a na pewno senatorowie PiS, „stanęli przed bardzo poważnym dylematem”.Jak mówił, z jednej strony stanowisko prokuratury przedstawione Senatowi, zawierało „bardzo dużo mankamentów, bardzo dużo słabo udowodnionych wątków, żeby nie powiedzieć niechlujstwa”.Ale z drugiej strony te niedomogi prokuratury, był kontrowane bardzo istotną kwestią - nie chcieliśmy być postrzegani jako zespół kolesiowski, który blokuje sąd— zaznaczył Żaryn.Podkreślił, że sąd jest instancją, która ma ostatecznie zdecydować, czy należy zatrzymać i aresztować senatora Koguta, czy nie.To głosowanie, przynajmniej po stronie PiS, jest konsekwencją właśnie tego +kolebania się+, między tymi dwoma poważnymi kwestiami. Z jednej strony trudno wpisać się w ścieżkę dowodową prokuratury, bo ta jest marna, z drugiej strony, nie chcemy być postrzegani, jako strona, która blokuje niezawisły sąd przed wyrażeniem ostatecznej decyzji— powiedział Żaryn."https://wpolityce.pl/polityka/377414-prof-zaryn-senatorowie-pis-staneli-przed-powaznym-dylematem-ws-koguta-nie-chcielismy-byc-jak-zespol-kolesiowski
8
Senat RP wykazał się zdrowym rozsądkiem nie wyrażając zgody
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
7 miesięcy temu @zetjot   Oglądałam ten teledysk, który zalinkowałam.  Nie zrobił on na mnie szczególnego wrażenia.  Może już jestem za stara, by się podniecać byle czym.
2
"Despacito" - po co walczyć z nieszkodliwymi szaleństwami?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
7 miesięcy temu @zetjot Nie przesadzajmy.  To przecież nie jest żadna pornografia.  Motyw pożądania seksualnego jest podany w sposób kulturalny.  Nie ma co udawać, że ludzie są istotami bezpłciowymi.
4
"Despacito" - po co walczyć z nieszkodliwymi szaleństwami?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
7 miesięcy temu Nie zgadzam się   Publikowania w Internecie nie można porównywać z pisaniem w tradycyjnej gazecie.  Z prostego powodu - raz wydrukowany tekst pozostaje takim na wieki.W portalu blogerskim admin może dosłownie jednym kliknięciem skasować cały blog, niwecząc rezultaty kilkuletniej pracy.  W Salonie24 były swego czasu tzw. lubczasopisma.  Bloger Publicysta założył jedno z nich, dbał o nie i rozwijał je przez kilka lat.  Podczas ostatniej zmiany w tym portalu wszystkie lubczasopisma po prostu skasowano i praca Publicysty poszła na marne.  Takie rzeczy zdarzają się niestety często. Oprócz tego są awarie i ataki hakerskie niszczące portale. Właściwie jedyną metodą zachowania swojego dorobku jest publikowanie w kilku portalach.  Jeśli w jednym coś przepadnie - pozostanie w innych.  Poza tym równoległe publikowanie w kilku miejscach pozwala na dotarcie do większej liczby czytelników, a na tym każdemu autorowi zależy..  Dobry tekst w Niepoprawnych pozostanie takim niezależnie od tego, czy ukaże się równolegle gdzie indziej.  Nie zamieni się w śmieć.
-3
Zsyp
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
8 miesięcy temu Polscy "astmatycy"    abelartRobert Korzeniowski, Otylia Jędrzejczak, Leszek Blanik - astma.Michał Jeliński -- złoty medal IO w Pekinie i czterokrotny mistrz świata w czwórce podwójnej [wioślarstwo] - cukrzyk, leczył się insuliną za zgodą WADA. Ciekawym przykładem jest Tomasz Sikora. Miał astmę, zrezygnował jednak ze stosowania leków. Jego sukcesy [srebro w Turynie IO 2006] mają szczególną wartość. Odpowiedz14.12.2017 21:50
1
Astma i sport
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika elig
8 miesięcy temu Niestety....   2017.12.07 20:21Mazurek: Komitet Polityczny PiS na stanowisko premiera wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego. (PAP)2017.12.07 20:21Mazurek: premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji; została ona przyjęta. (PAP)
5
Czuję się rozczarowana - czyżby PiS skapitulowało?
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony