Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu WNIOSKI DO POLSKIEJ POLITYKI HISTORYCZNEJ Totalitarna opozycja, niszcząca człowieczą godność i okaleczająca rozum ma Polsce inne korzenie, niż wszędzie gdzie indziej. Tamci degradanci wyrośli na setkach lat europejskich absolutyzmów, które nigdy nie zetknęły się w swojej historii z żadną iskrą demokracji. Ostatnim europejskim obrońcą demokracji, był Marek Juniusz Brutus, który okazał się być terrorystą. Polska jest innym krajem. Nasza demokracja rodziła się, trwała naturalną drogą rozwoju i przez ostatnie siedemset lat wchodziła w polską tradycję, kulturę, prawo pisane oraz przede wszystkim w ustrój państwowy, jako naturalne zjawisko społeczne. I dlatego najwyższy juz czas, by mówić o tym głośno, najgłośniej jak to jest możliwe, wyraźnie i jednoznacznie, za pośrednictwem wszystkich narzędzi polityki i komunikacji stosowanych w stosunkach międzynarodowych.Przekaz musi byc stanowczy i jednoznaczny - to Polska jest najstarszą europejską demokracją, od której Europejczycy powinni uczyć się demokracji. Nawet amerykańska demokracja powstawała z udziałem Wielkich Polaków, a ich pomniki są do dzisiaj szanowane i uświęcone sławą amerykańskich bohaterów narodowych. Nie będzie nas żaden Frans Timmermans ani Martin Schulz demokracji uczył. Demokraci w pierwszym pokoleniu, nuworysze, na demokrację nieskutecznie nawróceni. To przekonanie powinno stać się ważnym narzędziem polskiej polityki historycznej, by naprawdę Polska mogła stać się państwem poważnym.Fanatyczną gorliwość przechrzty, świeżo nawróconego na demokrację, bez zrozumienia czym ta demokracja w rzeczywistości jest widzę w takich absurdach, jak wyroki niemieckich albo francuskich sądów nakazujących budowanie trzecich drzwi do toalet, czy zdejmowania krzyża z papieskiego pomnika, a wszystko w imię równości albo demokratycznej wolności i prawa do pieprzenia bez sensu.[link]
1
94 MIESIĘCZNICA ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO MIESIĄCEM POLSKIEJ POLITYKI HISTORYCZNEJ*)
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu ***) "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba"
2
94 MIESIĘCZNICA ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO MIESIĄCEM POLSKIEJ POLITYKI HISTORYCZNEJ*)
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu *) ZAMACH SMOLEŃSKI Już dnia 10 kwietnia 2010 roku hipoteza zamachu jako przyczyny katastrofy smoleńskiej powinna być jak najpoważniej brana pod uwagę. Teraz informacje otrzymywane od Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej nie pozostawiają cienia wątpliwości - to rzeczywiście był zamach. [link]Dlatego uznaję umieszczenie w tytule: "94 MIESIĘCZNICA ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO MIESIĄCEM POLSKIEJ POLITYKI HISTORYCZNEJ*)" słowa "ZAMACH" za całkowicie zasadne. Jest to zgodne z pierwszym przypuszczeniem, które każdemu normalnie myślącemu człowiekowi musiało przyjść do głowy [link]. I już wiemy, że ta hipoteza okazała się być prawdziwa.I ten fakt bez cienia wątpliwości stanie się źródłem katastrofalnej kompromitacji III RP i wszystkich antypolskich zaprzańców. Nie wątpię, że nastąpi to niechybnie i już naprawdę bardzo szybko.
1
94 MIESIĘCZNICA ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO MIESIĄCEM POLSKIEJ POLITYKI HISTORYCZNEJ*)
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu PAŃSTWO POWAŻNE Otóż kiedyś bardzo dawno temu Stanisław Michalkiewicz podał definicję państwa poważnego [link], czyli takiego, które nie jest ani ogromne, ani nie jest żadnym potężnym mocarstwem - ale dobrze sobie radzi, na tyle dobrze, że potrafi narzucać swoją wolę znacznie potężniejszym. Najpewniej chodzi właśnie o determinację w prowadzeniu polityki, która jest sztuką wojowania według Sun Tzu, Carla von Clausewitza albo i Piotra Plebaniaka. Doszedłem do wniosku, że najlepszą wytyczną powinien być taki strategiczny cel dla naszej Ojczyzny - aby Polska była państwem poważnym.Niedawno pisałem o tym przy okazji pomieszania MONTESQUIEU z MACHIAVELLIM [link],  trochę dawniej pisząc o SAISONSTAAT [link]. O co chodzi? A własnie o to:Najczęściej wielkość i mocarstwowość jest konsekwencją umiejętności realizowania przez państwo własnych interesów. Ale czasami państwa poważne nie są duże, a mimo to potrafią egzekwować własną wolę poza swymi granicami, a nawet narzucać ją państwom dużym.Chodzi o umiejętność realizowania przez państwo własnych interesów.
1
94 MIESIĘCZNICA ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO MIESIĄCEM POLSKIEJ POLITYKI HISTORYCZNEJ*)
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu Godny Ojcze Istota mojej dobrej rady dla Ryszarda Czarneckiego nie przewiduje żadnej jego aktywności. Jestem przekonany, że on do takiej akcji nie przystąpi. Nie liczę na to. Ale nie dlatego, że uczestniczy w jakieś grze. Wcale nie. On po prostu wie lepiej.Mam zupełnie co innego na celowniku. To jest sprawa polskiej racji stanu. Zauważ co napisałem w podsumowaniu:  Przecież Państwo Polskie nie może tolerować zniewag, kierowanych publicznie pod Jego adresem. Teraz dopiero stoi przed nami wszystkimi kilka możliwości. Mamy prawo stanięcia nie przeciwko osobom takim jak Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein, Guy Verhofstadt czy Frans Timmermans, ale przeciwko ich kłamstwom, przeciwko bezkarnie wypowiadanym obelgom, przeciwko oszczerstwom. Możemy dać odpór antypolskiej nienawiści i sprzeciwić się zjawisku antypolskiego rasizmu panoszacego się w instytucjach Unii Europejskiej. Powinniśmy zadbać o to, aby nie było drwin z prawa unijnego, które jest życzliwe tylko nur für... Powinniśmy zadbać o to, aby Guy Verhofstadt nie mógł tak swobodnie nazywać tysięcy Polaków faszystami, Róża Thun nie mogła okłamywać Niemców, wmawiając nim, że w Polsce szaleje dyktatura.Teraz warto i należy stanąć przeciwko antypolskiemu rasizmowi.To jest apel do nas. To jest apel do Państwa Polskiego i jego polityki historycznej. A jeśli pan Ryszard zechce się do tego podłączyć. No cóż. Postąpi jak zwykle. 
0
RYSZARD CZARNECKI MA JESZCZE SZANSE - DOBRZE RADZĘ
Obrazek użytkownika Godny Ojciec
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu Godny Ojcze Tak. Udało mi się.
0
RYSZARD CZARNECKI MA JESZCZE SZANSE - DOBRZE RADZĘ
Obrazek użytkownika Godny Ojciec
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 tygodnie temu Aj, waj, panie Leszek1, nikt tu nie kłamie, nikt tu nikomu nie obrzuca takim wyrzutem. Nie straszę żadnym antysemityzmem, tylko piszę akurat to, by nie straszyć się żadnym antysemityzmem. Cytuję:ANTYSEMITYZM versus ANTYPOLONIZM? NIE!I przewidując pana tekst panie Leszku1 piszę, że to ich STRACH przed globalnym antysemityzmem, ich hasbara, przywiodła Izrael do zupełnego osamotnienia, że właśnie przez to, co Pan, panie Leszku1 opisuje - Izrael jest jak ta szalupa na oceanie nienawiści. Szalupa z bombą atomową na pokładzie. Kto burzę sieje, ten zbiera wiatr, albo odwrotnie.Znakiem tego, uważnie czytając to co Pan napisał, dochodzę do wniosku, że zgadzamy się idealnie. Proponujemy dokładnie to samo, idealnie tak, jak Pan napisał:Trzeba tylko glośno - na calym świecie, pokazywać udokumentowany wkład Polski w walkę z Niemcami, a przy okazji pokazywać równie udokumentowane fakty w jaki sposob poszczególne narody reagowały na zagładę Żydów i jak sami Żydzi pomagali Niemcom w swojej zagładzie. Wystawy, filmy i internet w języku angielskim, mogą w sposób wyważony prostować perfidne kłamstwa żydowskiej propagandy i konsekwentnie walczyć o dobre imię Polski. Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/135019/1557323Nie podpierając się niczyimi słowami, dokładnie tak jak Pan to napisał.
3
Komu może zależeć na rozbiciu naszego strategicznego sojuszu?
Obrazek użytkownika Leszek1
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 tygodnie temu @ limpio hombre, @ leszek1, @ marek chrapan, @ antyleming A  limpio hombre widzi jasno w czym rzecz. I proponuję poważne wykorzystanie tego spostrzeżenia.A do szanownego Pana antyleminga - nie powiedziałem, że "Polacy i Żydzi są braćmi" to mój pogląd, natomiast zapowiedziałem, że mam zamiar przemyśleć i zastanowić się nad naszą narracją i przedstawiłem do dyskusji ABSTRACT, czyli STRESZCZENIE proponowanej narracji, skierowanej do nich. A to coś zupełnie innego.A więc, proponuję bardzo poważne zastanowienie się nie nad kontynuowaniem awantury, ale nad mądrym wykorzystaniem zaobserwowanego faktu, polegającego na tym, że to Biniamin Netanjahu płaszczy się i poniża przed fałszywą rosyjską potęgą i żałośnie podlizuje nie mniej fałszywemu W. W. Putinowi, podrzucając zdechłego szczura swojemu najstarszemu sojusznikowi i obrońcy.I moje pytanie jest takie - czy moja propozycja narracji o aktualnej polityce Izraela nie jest lepsza. Moja propozycja polega na wystąpieniu wobec Izraela z pozycji siły!"My Polska, jako Wasz starszy brat, gdy jesteście w kłopotach, jak zawsze wyciagamy do Was pomocną dłoń, a wy po prostu zachowujcie się przyzwoicie, zamiast poniżać się dla doraźnej korzyści.I nie kłamcie jak Kierwiński w telewizji."
5
Komu może zależeć na rozbiciu naszego strategicznego sojuszu?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 tygodnie temu @ leszek1, @ marek chrapan, @ antyleming A kto powiedział, że nie widzę ich wrogości, a kto powiedział, że nie widzę ich irracjonalnej nienawiści? Musiałbym być ślepy, głuchy i głupi. Ślepy nie jestem, głuchy też nie, a co do swojej głupoty nie wypowiadam się. Pisałem wcześniej do Drogiej Slavi, że pozostawiłem tę właśnie sprawę do przemyślenia, ponieważ moje intuicje są niestety wredne. Dlatego nie miałem zamiaru wyciągać moich łap do klawiatury, zanim porządnie nie zweryfikuję istoty problemu. Napisałem w mojej odpowiedzi do szanownej Slavi, że po przeanalizowaniu moje wnioski stały się jeszcze ostrzejsze.A problem jest  ogromny jak ciężki kamień, który leży w poprzek polskiej racji stanu. Jedno jest pewne: Nie wolno tego problemu ignorować, absolutnie nie możemy się wycofać. Strusia polityka zawsze kończy się katastrofą.Absolutnie nie wolno przystąpić do rozwiązania tego problemu na warunkach przeciwnika, co oznacza, że nie możemy na ich nienawiść odpowiedzieć naszą nienawiścią. Nie można NA ICH NIENAWIŚĆ odpowiedzieć żadnym naszym antysemityzmem.ANTYPOLONIZM versus ANTYSEMITYZM? NIE!Oba wnioski są bardzo podobne do diagnozy dwóch zagrożeń zdefiniowanych przez Jerzego Targalskiego, dlatego zacytowałem je w komentarzu wyżej. Jerzy Targalski jest w moim przekonaniu postacią kontrowersyjną, ale w robocie jest z pewnością osobą kompetentną, a w tej sprawie po prostu ma rację.Więcej powiem. Ten problem musi być rozwiązany. Skała leżąca w poprzek polskiej racji stanu musi być rozwalona, a jej okruchy wywalone do śmieci. Pozostaje pytanie: - JAK?Z pewnością nie złością. Walenie piąchą w tak wielki kamień, ani nawet branie z buta do niczego nie prowadzi.Mam na to śliczny dowód. Tym dowodem jest sama polityka państwa Izrael, tym dowodem jest ich polityka historyczna. To ich polityka odpowiedzi nienawiścią, to ich przemysł Holocaust, to ich hasbara, to ich nienawiść i strach przed globalnym antysemityzmem doprowadziła Izrael do psychozy oblężonej twierdzy. Izrael jest jak szalupa na oceanie nienawiści, otoczona wrogością najbliższych sąsiadów. Osamotniona szalupa z bronią atomową na pokładzie, nieustannie zagrożona wojną, Izraelska polityka płynie w morzu globalnego antysemityzmu, w wiecznej diasporze. Taka jest odpowiedź świata na ich mit globalnego antysemityzmu. To ich psychoza oblężonej twierdzy doprowadziła do tego, że Biniamin Netanjahu poniżył się przed fałszywą potęgą tyranii najbardziej antysemickiego imperium świata. 
4
Komu może zależeć na rozbiciu naszego strategicznego sojuszu?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 tygodnie temu @ Droga Slavia Zgadzam się potrójnie, rzeczywiście nie dotknąłem, słowa nie powiedziałem ani o sprawie wewnętrznej polityki historycznej państwa Izrael, ani o postawach Żydów, nie ruszyłem także sprawy żydowskiego dążenia do wymuszenia absolutnie nienależnych, niesprawiedliwych i horrendalnych odszkodowań. Nie zrobiłem tego, ponieważ wydawało mi się, że jeszcze za mało o tym wiem, a sam na wstępie mówiłem, że na początku musi być prawda. Wydawało mi się, że akurat w tej sferze rzeczywistość jest zbyt skomplikowana i niezwykle bogata w ploty i "talmudyczne uprzedzenia" - ergo powinienem mocno posprawdzać, ponieważ w sytuacjach kryzysowych błąd w ocenie rzeczywistości łatwo wyprowadza na manowce. Nie mówię, że wiedziałem mało, ale wolałem poszperać, aby chociaż zweryfikować własne intuicje, by głupot nie opowiadać. A intuicje miałem wredne. No i po tej weryfikacji stały się jeszcze mocniejsze.Rzeczywiście, mamy przed sobą bardzo ważny problem uporania się z bardzo złą polityką historyczną Izraela, nie zawahałbym się przed określeniem jej jako samobójczą, albo nawet antysemicką. Jest w tym coś z natręctwa kompleksu oblężonej twierdzy, który wbija w żydowskie pokolenia nie tylko koszmar mitu globalnego antysemityzmu ale i urojonego koszmaru rzekomego polskiego antysemityzmu.Jest też ważna sprawa ustawy 447 Kongresu USA, która wymaga naprawdę szybkiego działania, choć tutaj jest sporo mitologii, ale także jest sporo potencjalnych zagrożeń, nad którymi powinniśmy czuwać.Jest jeszcze sporo innych zjawisk, o których się nie mówi, a które są bogate w konsekwencje. Naprawdę jest o czym rozmawiać.W kazdym razie dziękuję za dobrą recenzję. Ale tak jest, prawda zawsze wymaga starannej roboty i cierpliwego układania wielowymiarowego puzzle.Pozdrowienia.
4
Komu może zależeć na rozbiciu naszego strategicznego sojuszu?
Obrazek użytkownika Slavia

Strony