Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika michael-abakus
3 dni temu FUNDACJA OTWARTY DIALOG To jeden z koordynatorów wojny przeciwko polskiej Niepodległości. [wpolityce link] - program napaści na Polskę, [niezalezna link] - a tutaj coś o finansowaniu.
1
PIELĘGNOWANIE NIEPODLEGŁOŚCI
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
5 dni temu Nie sądzę, że ten brak zainteresowania jest skutkiem zamierzonym Choć nie jest wykluczony w polskiej polityce i publicystyce nadmiar ostrożności wywołany kilkoma dobrze znanymi i zrozumiałymi okolicznościami wynikającymi ze "specyficznego rozdwojenia" relacji pomiędzy Polską a Izraelem.Zacznę od pieca, czyli od wizyty Donalda Trumpa w Polsce, o czym niedawno pisałem [link] w ten sposób:Wizyta Prezydenta Donalda Trumpa była związana z podpisaniem memorandum w sprawie zakupu systemu PATRIOT [link]. Fakt dopuszczenie Polski do tej technologii oraz spolonizowanie produkcji tych rakiet pozwala na domniemanie, że na tym etapie postępowanie dowodowe w dziedzinie ustalenia przebiegu katastrofy smoleńskiej jest już bezsporne z punktu widzenia strony amerykańskiej. Są trzy kraje świata, które maja dostęp do tej technologii. USA, Izrael i Polska. USA nigdy nie przekazałyby nawet strzępka tej technologii, jeśli nie byłyby przekonane, że przekazują ją w absolutnie pewne ręce. Takie jest najprawdopodobniej uzasadnienie jakości zaufania amerykańskiego Departamentu Obrony, którego objawy mieliśmy zaszczyt zauważyć 5 i 6 lipca 2017 roku.  To jest także jakieś wyjaśnienie roli Johna Lenczowskiego i Marka Chodakiewicza w otoczeniu Prezydenta Donalda Trumpa.Ta informacja jest bardzo ważnym sygnałem politycznym, podanym w momencie bardzo istotnym dla podkreślenia wagi tego sygnału, wskazującego na szybką zmianę geopolitycznej pozycji Polski, troszeczkę według przewidywań George Friedmana. (Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek). Sygnał ten sugeruje wybór kierunku geopolitycznej strategii Polski zmierzającej do sojuszu Polski, Izraela i USA. Sojuszu już zaakceptowanego przez te trzy państwa.Uważam, że ten sojusz ma o wiele głębszy i naprawdę bardzo starannie przemyślany charakter, sięgający bardzo intelektualnie do korzeni aktualnego globalnego konfliktu cywilizacyjnego. Jest to tak poważna sprawa, że aż obawiam się o tym pisać.A to, że ta sprawa została przesłonięta przez konflikt o reformy polskiego sądownictwa? Nie dziwię się. Totalitarna opozycja jest zbyt głupia i zbyt skorumpowana, aby zrozumieć do czego jest wykorzystywana. A rzekomo liberalni publicyści? Są zbyt durni i zbyt skorumpowani...A w rzeczywistości uczestniczymy w budowaniu strategicznej koalicji "w obronie cywilizacji Zachodu".
5
Izrael i V4 - co "przykryły" awantury totalnej opozycji?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
6 dni temu A tak przy okazji, popatrzmy na ludzi PIS Tam aż roi się od niebanalnych osobowości, ludzi z charyzmą, utalentowanych przywódców, potrafiących działać samodzielnie. Wystarczy popatrzeć w telewizor, przyjrzeć się jak ci ludzie mówią, jak się zachowują i co najważniejsze jak pracują, jak są samodzielni. Taka Małgorzata Wasserman na przykład. Albo Anna Streżyńska. Wystarczy nawet krótki przegląd. Nie trzeba zaglądać na partyjne szczyty, niekoniecznie zaraz Antoni Macierewicz. Widać, to są partnerzy, ludzie którzy nie muszą czytać z kartki, zawodnicy, którzy mogą pracować samodzielnie, maja własną charyzmę. Co chwilę pojawia się ktoś inny, pojawia się i jest, twardy zawodnik, który samodzielnie ogarnia swoją robotę i doskonale sobie radzi. Facet drugiego planu, taki o którym mało kto wie, żaden celebryta. Zwykły vice. Taki Tomasz Szatkowski, na przykład.*)To absolutnie nie jest dwór dyktatora. To jest zespół, wciąż dojrzewający zespół.Tomasz Szatkowski jest absolwentem  Wydziału Prawa i Administracji i Podyplomowego Studium Bezpieczeństwa Narodowego w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także (Master of Arts in War Studies) wydział studiów wojennych (Department of War Studies) – w King’s College London, gdzie studiował politykę wywiadowczą. Odbył także kursy z zakresu doskonalenia oficerów sztabowych (Naval Postgraduate School w Monterrey), a także programowania polityki obronnej i zarządzania strategicznego (Akademia Obrony Zjednoczonego Królestwa w Shrivenham) W czasie studiów zaangażował się w działalność Korporacji Akademickiej Respublica; obecnie jest filistrem tej Korporacji. W latach 2004–2005 był laureatem stypendium brytyjskiego MSZ i Ministerstwa Obrony (Chevening Scholarship). Na zaproszenie Departamentu Stanu USA odbył program stypendialny. W 2013 został także Asmus Policy Entrepreneurship Fellow w German Marshall Fund of the United States.
1
Macron rządzi ! Francja słabnie!
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika michael-abakus
6 dni temu Gdzieś są władcy małp, którzy sterują zza kurtyny. A na nasze szczęście, władcom małp  bardzo zależy na tym, by najwyższymi europejskimi urzędnikami, prezydentami, premierami były najmarniejsze ze stada małp. Posłuszne, ale wierne. Taki Timmermans na przykład, człowiek, który nie czyta nawet tego, co sam pisze. Nie przypadkiem królem Europy został wybrany i prawie siłą wkręcony pan Tusk, człowiek którego jedyną siłą jest umiejętność utrzymania się na powierzchni. Jest by być.I tu jest ich błąd. No cóż, władcy małp nie czytali zbyt uważnie najważniejszego dzieła Niccolò di Bernardo dei Machiavellego. Taka jest ponura prawda, władcami małp nie mogą być marionetkowe małpy na druciku. Nie przypadkiem prawdziwi mężowie stanu, zapamiętani przez historię najwspanialsi przywódcy dobierali sobie do roboty prawdziwych ludzi, najlepszych z najlepszych. Durnie nie doprowadzą żadnej armii do zwycięstwa. Do sukcesu każdej władzy konieczny jest zespół, wielki zespół prawdziwych wielkich ludzi obdarzonych cnotami Virtù, o których pisał Machiavelli. Popatrzmy na współpracowników Napoleona Bonaparte. Można pogratulować. Historyczne osobowości, bohaterowie. Wspaniali ludzie. Wystarczy spojrzeć chociażby tylko na polskich dowódców towarzyszących Napoleonowi. To przecież nasi bohaterowie narodowi. Chociażby polski zwycięzca spod Samosierry, Jan Leon Kozietulski. Honneur aux braves des braves!A teraz obejrzyjmy sobie dupków z otoczenia Grzegorza Schetyny, spójrzmy na dwór pana Tuska. Jeden i drugi tępią i wywalają ze swojego otoczenia każdą znaczniejszą osobowość, hodują stada nadętych miernot bez pojęcia. Nie sztuka być wodzem w stadzie głupców. Ale nikt tak nie potrafi skompromitować dworu, jak durni dworacy.  Tak jak wczoraj. Wyli pod oknami Prezydenta Andrzeja Dudy, który w tym czasie był na urlopie. Na Helu.[link]
1
Macron rządzi ! Francja słabnie!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu Proszę redakcje o usunięcie drugiej kopii całego wpisu Wbiło się przypadkiiem - jest jakiś błąd u operatora netu. 
1
KULTURA JAK U SZCZURA
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu Proszę redakcje o usunięcie drugiej kopii Wbiło się przypadkiiem 
1
KULTURA JAK U SZCZURA
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu Oni są albo durni albo są zdrajcami Nie ma trzeciej drogi. Mam taki pogląd, że słowo dureń jest w tym przypadku czymś lepszym, ponieważ chyba lepiej być głupcem niż zdrajcą. Prawda jest jednak ponura, wielu z tych posłów, to zwyczajnie zimne dranie, którzy wydumali sobie, że w ten sposób realizuja swój prywatny i całkiem osobisty interes.Jak teraz okaże się być najpaskudniejszym kanalia, to może zostać ministrem.
2
KULTURA JAK U SZCZURA
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu Nie sądzę by PAD podawał rękę tym czerwonym kanaliom Nie wierzą, by chciał to zrobić. Wydaje mi się, że raczej puściły mu nerwy. W tej sprawie gorąco polecam tekst Lecha Muchy, który znalazłem w blogmediach. Tytuł: "Kaczyński, Warzecha i przedwojenna historia sądowa" [link] Nerwy potrafią puścić każdemu wobec tak paskudnej agresji i tak ekstremalnego chamstwa. Nawet Jarosław Kaczyński w późniejszym wywiadzie powiedział o sobie w ten sposób - draniom się należało za tak potężny ładunek hejtu i chamstwa.Zresztą PAD później spotykał się z Prezesem PSL i już nie dał się tym maliniakom, czy tam kosiniakom.
2
FELIETON OKAZJONALNY - Piotr Skwieciński napisał o desperacji Prezydenta
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu NASZ NAJWIĘKSZY WSPÓLNY BŁĄD Wielu z nas tkwi w wielkim wspólnym błędzie polegającym na fałszywym przekonaniu, że gdzieś kiedyś w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku odzyskaliśmy niepodległość, a w Polsce zapanowała Demokracja, Wolność i Niepodległość. A to jest po prostu nieprawda. Wolność i Niepodległość trzeba wywalczyć by można było jej bronić, by codziennie ją chronić i dbać o nią. Wolność i Niepodległość jest jak Miłość. Bez codziennej troski rozpływa się w nicości. A Demokracja nigdy nie pojawia się z dnia na dzień, demokracja musi być stworzona w nieustannej pracy, by wrosnąć w żywą tkankę społeczną, by stać się częścią naszej duszy, naszej wiary i nadziei. Demokracja jest nie tylko konstrukcją naszego ustroju państwowego, ale jest także częścią naszej kultury, naszej historii, wiary i wychowania, jest naszym dziedzictwem narodowym. Mało kto wie i czuje, że polska Demokracja jest jedną z najstarszych demokracji w światowej cywilizacji ludzi myślących. Takich demokracji nie wprowadza się jedną, mokrą od komunizmu konstytucją. Żadnej demokracji nie włącza się pstryknięciem palcami. * * *Weźmy taki przykład: Ostatni manewr Polityczny Prezydenta Andrzeja Dudy byłby świetny gdyby w Polsce faktycznie była już prawdziwa Demokracja, Wolność i Niepodległość. W warunkach równowagi takie słabe niby ultimatum byłoby subtelną  korektą istniejącej równowagi. Niestety.Tej równowagi nie ma. Ona nie istnieje.W naszych drzwiach stoi wróg. I ani myśli o równowadze. Jego celem jest destabilizacja.  
8
FELIETON OKAZJONALNY - Piotr Skwieciński napisał o desperacji Prezydenta
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu Skąd się tacy durnie biorą? Samozapłon. A właściwie samozapłodnienie, czyli pochodzenie z samogwałtu, bez zapłodnienia umysłu czymkolwiek. Paskudne skutki praktyk doktora Onana.Pozwolę sobie na zacytowanie kawałka mojego tekstu z dzisiejszego poranka: "Trzeba być ślepym, aby nie zauważyć, że w Polsce nie ma żadnej wojny polsko-polskiej. Jest napaść. Jest zimna, bezwzględna, brudna i skrajnie wroga napaść. Jest to agresja totalitarnej opozycji realizowana w złej wierze. Zbyt często tymi agresorami są zwykłe kanalie bez sumienia. To są ludzie, którzy mają w tej wojnie swój osobisty interes, wojna jest ich drogą do władzy, do pieniędzy oraz do ich własnej kariery. Bywają ludzie, którzy zarabiają na wojnie. Taka ich prywata mać.Ta opozycja nie jest totalna. Ta opozycja jest opozycją totalitarną." [link] 
1
Salon kompleksów - skąd się tacy durnie biorą?
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony