Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika zetjot
3 godziny temu Próbowałem, ale nie Próbowałem, ale nie zdzierżyłem do końca, bo wywód jest mało konkludywny.Za to przeczytałem sporo książek, w których autorzy nie dywagują czy ewolucja jest mozliwa czy nie, lecz po prostu stosują praktycznie  perpspektywę ewolucyjną do wyjaśniania zjawisk rozwojowych, a ich wyjaśnienia trzymają się kupy, co wskazuje, że perspektywa ewolucyjna jest słuszna. Kryminalisty też często nie przyłapujemy na miejscu zbrodni, lecz badając rozmaite poszlaki, możemy go namierzyć. Podobnie jest z ewolucją. Wiemy dlatego,że niebieskie oczy i proste włosy mamy po neandertalczykach, choć nieandertalczycy już nie żyją.
0
Ewolucja – od drzewa przez busz do sadu
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika zetjot
7 godzin temu Ewolucja jest faktem, a nasze Ewolucja jest faktem, a nasze niedostrzeganie ewolucji wynika z krótkiej perspektywy, bo zbyt krótko żyjemy. węźmy przyklad z gatunku ludzkiego - wdrodze mutacji pojawiła się w populacji ludzkiej grupa osób, które tolerują picie mleka. Był to czynnik sprzyjający przetrwaniu. Podobnie jest z tolerancją lub nietolerancją dla alkoholu w rozmaitych populacjach.Jeżeli chodzi o inne gatnuki, to w izolowanych od siebie środowiskach powstają najrozmaitsze mutacje, które przekształcają zwierzęta w osobne gatunki. Darwin to stwierdził na wyspach Galapagos, bo tam to widać było doskonale. Drobne początkowo zmiany sprawiają,że gdy takie podgatunki się zetkną znowu, mogą posiadać zechy zewnętrzne czy behawioralne, które odstreczają pobratymców i nie dochodzi do mieszania genów.Szympansy i bonobo są prawie identyczne, ale to osobne gatunki bo żyją w izolowanych od siebie środowiskach, więc kolejne mutacje oddaliły je od siebie genetycznie.Ale są też cechy, które trudno wytłumaczyć ewolucyjnie. A to kwestia dla specjalistów. 
0
Ewolucja – od drzewa przez busz do sadu
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
1 dzień temu Dla mnie, liczy się wizerunek Dla mnie, liczy się wizerunek krajowy, a nie to co o tym powiedzą jacyś lewacy, bo to nie ma żadnego znaczenia. Wizerunek w Polsce zdecydowanie się poprawił i w przyszłym roku będzi jeszcze większy Marsz.
0
Polskie salami na eurokratycznej krajalnicy
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
3 dni temu Nie zrobisz z ludzi w Nie zrobisz z ludzi w demokracji zwartego oddziału reagującego wg wymagań taktyki. Demokracja nie może być sterowana bo wyjdzie z tego znowu demokracja liberalna. Po prostu wszyscy powinni być aktywni i stopniowo  aktywnie dostsowywać się do współpracy.
2
Kto za demokracją, kto za eurokracją ?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika zetjot
3 dni temu Za szkodliwych uznali ich Za szkodliwych uznali ich eurodurnie, a eurodurnie nie stanowią dla mnie miary standardów. Każdy ma, w demokratycznym kraju wolność slowa, a optyka eurodurniów to taktyka salami służąca do walki z demokracją i nie należy dać się wpuszczać w ten kanał.Ludy tureckie nie zalczają się do rasy białej ? To jakaś nowość.
2
Kto za demokracją, kto za eurokracją ?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika zetjot
3 dni temu Bogu dzięki za ten komentarz, Bogu dzięki za ten komentarz, bo sam zaczynałem mieć pewne wątpliwości, a komentarz mi przypomniał prawdziwy sens symbolu. Autorowi notki zalecam więc wiecej dyscypiny w interpretowaniu pewnych zjawisk,
1
11.11.2017 biskup Guzdek z masońskim symbolem na ornacie
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
5 dni temu Widzę wyraźnie, że ich Widzę wyraźnie, że ich przeceniasz, a nie doceniasz mocy  p r a w d y. Prawda jest taka, że jeżeli zamontujesz do samochodu silnik nie uwzględniający prawdziwie niezbędnych parametrów, to  daleko nie zajedziesz.A poza tym, trzeba patrzeć na wydarzenia z normalnej, a nie żabiej perspektywy. 
0
W Warszawie, naziści manifestują przeciwko nazistom, którzy Wa-wę zburzyli
Obrazek użytkownika wilk na kacapy
Obrazek użytkownika zetjot
6 dni temu Problem z tzw. III RP polega Problem z tzw. III RP polega na tym, że jest to system postkomunistyczny dodatkowo zwiazany z ideologią demoliberalną, która służyła jako fasada, oraz z konsumcjonizmem. W efekcie, na bazie ukladu postkomunistycznego powstał z tego system sfunkcjonalizowanych patologii, w którym uklad przechwycił instytucje państwowe i wykorzystał je, nieformalnie, dla czerpania własnych, grupowych korzyści.Jezeli chodzi o program Jaworowicz, to uważny obserwator sledzący powtarzalność wszystkich wątków mógł dostrzec instytucjonalne, systemowe tło poszczególnych patologicznych przypadków i je powiązać.Oczywiste jest, że po dojściu PIS do władzy, przynajmniej cześć systemu, w postaci ukladu postkomunistycznego, zostanie zlikwidowana i musi się  to odbywać na szczeblu centralnym jak i samorządowym, czyli jest to proces długotrwały, który trzeba będzie śledzić.
4
System złodziejski i Elżbieta Jaworowicz.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Jak wytłumaczyć wsopólne Jak wytłumaczyć wsopólne akcje AK i UPA?Sprawa banalna - pragmatyzm - wspólny wróg, sowieci.Jeżeli zależy ci na życiu to robisz to czego wymaga sytuacja, ideologia schodzi na drugi plan.
2
Kury wam szczać prowadzać, drodzy forumowicze (niektórzy)
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Stan faktyczny to stan rzeczy Stan faktyczny to stan rzeczy zewnętrznych, do których mamy dostęp tylko przez ograniczone zmysły a zmysły człowieka odbierają tylko część szerokiej  gamy bodźców zewnętrznych.Prawda to pojęcie, z naszego umysłu a nie zewnętrzny stan rzeczy. Prawda jest umysłową reprezentacją zewnętrzego stanu rzeczy.Jeśli Pan interesuje jak następowała ewolucja ludzkiej umyslowości to polecam prace Michaela Tomasello "Historia naturalna ludzkiego myślenia". Tam jest niezły wyklad, zresztą o podobnych kwestiach pisałem w notce o "religii jako fundamencie nauki".
0
Kury wam szczać prowadzać, drodzy forumowicze (niektórzy)
Obrazek użytkownika mmkkmmkk

Strony