Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika zetjot
2 dni temu Sprawowanie władzy, to nie Sprawowanie władzy, to nie jest wciskanie jakiegoś przycisku, który sprawia, że realizuje się automatycznie program wyborczy. Nie polega też sprawowanie władzy na machaniu różdżką czarodziejską, która też w magiczny sposób przekształca rzeczywistość. Sprawowanie władzy  wymaga wielopiętrowego systemu interakcji i zależnośći, który pracowałby w miarę niezawodnie i opierałby się na współpracy i skłonności do współpracy, a nie na stsowaniu przemocy.Warunkiem wstępnym aby taki system działał jest  spokój społeczny, który umożliwia spokojne zajęcie się programem i wdrażaniem jego elementów na rozmaitych piętrach struktury społecznej. Nie da się tego robić, gdy panują niepokoje i zamiast pilnować wdrażania programu, rządzący musieliby zajmować się gaszeniem rozmaitych pożarów.Rządzących jest garstka, problemów jest mnóstwo, wrogowie usiłują uniemożliwiać wdrazaie programu i wzniecają niepokoje, a premier, zamiast zajmować się nadzorowaniem pracy administracji państwowej, musi  np uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych czy prowadzić kampanię do europarlamentu. Nie dziwię się, że rząd nie ma ochoty poszerzać frontu i wdawać się w kolejne nieuchronne utarczki z przeciwnikami.W tej sytuacji, środowiska prolife powinny przeprowadzić serię demonsracji i pokazać siłę ruchu, nie po to żeby rząd się przestraszył, lecz by pokazać właściwe miejsce zwolennikom aborcji.  
6
Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie proceduje w sejmie projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”? – Odpowiedź dla naszego blogera „Jestem jakim jestem”.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
3 dni temu Istnieje jednak Fundacja Istnieje jednak Fundacja Reublikańska wydająca pismo "Rzeczy Wspólne".A problemem jest nie tyle partyjniactwo, bo to tylko wierzchołek góry lodowej, problemem jest układ postkomunistyczny, działający  w strukturach czy powiązaniach nieformalnych. Tak jak w biznesie działanie siatek przestępczych działa niekorzystnie na konkurencję, tak struktury nieformalne wprowadzają korupcję i niszczą życie partyjne. I tu tkwi problem, a nie w rzekomym partyjniactwie.
2
Republikanizm zamordowany – apel w rocznicę tragicznej śmierci jego Orędownika
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
4 dni temu Do tego że małe grupy są Do tego że małe grupy są stabilniejsze, nie trzeba skomplikowanej matematyki, wystarczy prosta liczba Dunbara wynosząca 150, a wskazana przez ewolucję.
1
Tyle się dzieje, że zgułpieć można
Obrazek użytkownika jazgdyni
Obrazek użytkownika zetjot
4 dni temu Ten temat porusza Rene Girard Ten temat porusza Rene Girard w "Apokalipsie...". Nie brzmi optymistycznie.
2
Alternatywą dla polityki jest tylko wojna
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika zetjot
5 dni temu Pardon, a co to jest:instynkt Pardon, a co to jest:instynkt obywateli ?" Niewiara w instynkt obywatel"Mogę się tylko domyślać co to znaczy, więc nie mogę na tym polegać.Mamy do czynienia z koniecznością polegania na rozumie przy interpretowaniu medialnych komunikatów, a ludzie nie są zdolni do racjonalnego myślenia w takim przeciążeniu komunikacyjnym. Dawno to już udowodnili naukowcy, że nawet na ekspertach nie można polegać, bo są podatni na błędy.
2
Przekuliśmy kosy na bagnety i zaczęliśmy się kłuć...
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika zetjot
5 dni temu Chce Pan naukowo, to proszę Chce Pan naukowo, to proszę bardzo, nie pisałbym tamtego bezpodstawnie. Istnieje tzw. hipoteza markera somatycznego, autorstwa znakomitego neurobiologa, Antonio Damasio, która pokazuje jak kodowane są powiązania między wydarzeniami a związanymi z nimi emocjami i przy  pomocy markera powiązane z ciałem.  Też o tym pisałem, odniósł się też do tego prof. Zybertowicz.  https://www.salon24.pl/u/zetjot/447009,nareszcie-koncepcja-markera-somatycznego-trafia-do-prasy
1
LEMINGOZA, jest obłędem indukowanym
Obrazek użytkownika Myślidar
Obrazek użytkownika zetjot
6 dni temu Tekst jest zdecydowanie za Tekst jest zdecydowanie za długi, nawet jeśli pominę kwestię mego marnego wzroku.Więc wskażę na jeden aspekt, który autor chyba pominął. otóż oprócz okresów chaosu, występują w świecie okresy stabilizacji systemowej, polegającej na osiągnięciu stanu równowagi jego elementów, która po pewnym czasie ulega rozpadowi.System jest zorganizowany wielopoziomowo, a każdy z poziomów zorganizowany jest na zasadzie emergencji, co chroni i podtrzymuje jego stabilność. Po jakimś czasie, wskutek dynamiki, na tych poziomach kumulują się zmiany, które prowadzą do rozpadu systemu.Z tego by wynikało, że dla stabilizacji politycznej, trzeba odejść od globalizacji i ograniczyć wpływ UE, bo to są czynniki wszczepiające chaos do struktur państwowych. A to wymagałoby przesterowania motywów ludzkiej dzialalnośći  nastawionej na nieokiełznaną konsumpcję. Ale tu pojawia się pytanie jak tego dokonać i co dalej.Z resztą tekstu w zasadzie się zgadzam.
2
Tyle się dzieje, że zgułpieć można
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
6 dni temu Tu sięgnął Pan lewą ręką do Tu sięgnął Pan lewą ręką do prawej kieszeni, bo wyjaśnienie jest znacznie prostsze, trzeba sięgnąć po analizę zasad marketingu i jego neurobiologicznych podstaw. Jak sterować emocjami opisałem w tekście o "sojuszu filistra z buractwem" i jego kolejnych rozwinięciach. Proszę sobie wygooglować.
0
LEMINGOZA, jest obłędem indukowanym
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
6 dni temu Czy było to działanie celowe Czy było to działanie celowe czy przypadkowe, to trzeba wiedzieć,że pojawiło się ono w łańcuchu przyczynowo-skutkowym zdarzeń zmierzających świadomie do destabilizacji demokratycznej władzy.
-1
Znieprawione poczucie przyzwoitości, zakłócone poczucie proporcji
Obrazek użytkownika Slawia
Obrazek użytkownika zetjot
6 dni temu Też nie jestem zwolennikiem Też nie jestem zwolennikiem jednostronnego, dyktowanego emocjami patrzenia na relacje międzynarodowe.  Na to mamy prosty test: ani Kanadyjczycy, ani Meksykanie nie obawiają się jakoś sąsiedztwa Ameryki, choć czasami dochodzi do spięć.Amerykanie, często wbrew własnym chęciom, pełną funkcję światowego policjanta i ich wycofanie się z tej roli przyniosłoby więcej szkody niż pożytku i o tym warto pamiętać pisząc teksty.
1
Czy Polska z USA i Izraelem napadnie na Iran, bo tak chcą nasi bracia Amerykanie (czyt. Żydzi nowojorscy)
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony