Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika bambi441
2 dni temu Trudno przebrnąć...  Witam. Przeciętnemu czytelnikowi trudno przebrnąć przez gąszcz zawiłości i niejasności przepisów prawnych dotyczących wyborów, dlatego zawarte w tym artykule wyjaśnienia odwołujące się do konkretnych przepisów prawa są bardzo cenne. Duże uznanie dla autora za merytoryczną treść i szeroką wiedzę o kandydatce na prezydenta Gdańska i o układach personalnych z nią powiązanych, szkoda tylko, że do niewielu gdańszczan ta informacja dotrze na czas przed wyborami, bo jak sądzę dotychczasowy "układ" zrobi wszystko by tak się właśnie stało przy całkowicie biernej wobec tej grupy postawie PKW.
0
Gdańsk Płażyński i Wyszkowski ujawnili przekręty Dulkiewicz
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika bambi441
4 dni temu Masz rację... ...że dziecko po 18 roku życia wymaga dalszego wsparcia rodziców, szczególnie gdy chce się nadal kształcić ale rozumiem też, że program socjalny to ogromne obciążenie dla budżetu państwa i bez zwiększenia dochodów społeczeństwa nie da się go skutecznie zwiększać, bo byłoby to działanie samobójcze na kredyt bez pokrycia. To właśnie powinien być główny kierunek działań rządu by Polacy w Polsce zarabiali więcej i by ich dochody nie były tak rażąco niższe niż w całej rozwiniętej Europie.  Zbyt wiele jednak dotąd majątku narodowego rozkradziono zgodnie z "okrągłostołowym prawem" zdewastowano polskie siły zbrojne i polską gospodarkę uzależniając ją w wielu dziedzinach od obcego kapitału i obcej własności majątku sprzedanego przez ekipę Balcerowicza za grosze, by móc to zrobić w jednej kadencji rządu; to jest program na dziesięciolecia. Wymaga on odbudowy niezależności gospodarczej (polski rolnik produkuje żywność a o cenie jego produktu nie decyduje rynek - tylko obce Polsce hurtownie i konsorcja, dla których zysk jest jednym z najważniejszych kryteriów a ich właściciele i mocodawcy dbają przede wszystkim o własny interes i interes ich krajów lub wspólnoty.) Wielu moich znajomych i przyjaciół, chociaż powodziło im się finansowo nieźle - zachęcało swoje dzieci do wcześniejszej aktywizacji zawodowej zatrudniając je w zaprzyjaźnionych czy wręcz własnych firmach i wszystkie te dzieci a właściwie już dorastająca młodzież (znam 6 takich przypadków z najbliższego mi otoczenia) radzą sobie w życiu znacznie lepiej niż ich niepracujący rówieśnicy, wcześniej założyli rodziny, szybciej uzyskały samodzielność i co ciekawe wszystkie mają wyższe wykształcenie zgodne z preferencjami zawodowymi w których podejmowały pracę! Nie mam złudzeń, że większość pieniędzy na program socjalny wydanych przez ten rząd, to nie efekt złotego rozwoju polskiej gospodarki i koniunktury a przede wszystkim to pieniądze które dzięki uszczelnieniu złodziejskiego systemu kradzieży (dlaczego mówią i piszą wyłudzeń?) podatków; gdyby tak jeszcze włączyły się do tego polskie sądy i pomogły odzyskać zagrabiony majątek narodowy to wtedy starczyłoby pieniędzy na wszystkie potrzeby socjalne.
1
500+ do poprawki?
Obrazek użytkownika Roman z USA
Obrazek użytkownika bambi441
5 dni temu Dziękuję za piękny wiersz... ...jak zawsze pełen patriotyzmu i dumy.Proszę poprawić tylko jeden mały chochlik w wierszu: "...obcy nas poniżadyktując nam prawowięc jesteś sługusemskundlona Warszawo! " Pozdrawiam, Roman.
4
POWIEDZ BRACIE! POWIEDZ!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika bambi441
1 tydzień temu Romualdzie... ...smutne, że tak ważny artykuł nie został jeszcze dotąd przez nikogo skomentowany. W całości zgadzam się z Twoimi wnioskami popartymi rzetelnym materiałem dowodowym. Widocznie niewielu blogerów ma czas i chęci do studiowania obszerniejszych wypowiedzi ale przecież niektóre tematy takie jak ten można by jeszcze bardziej rozbudować, bo ograniczanie treści byłoby ze szkodą dla wysnucia właściwych wniosków z antypolskiej żydowskiej kampanii. Nigdy nie stanę w obronie kolaborantów niezależnie od ich narodowości czy pochodzenia, ale przypisywanie ich dokonań Narodowi Polskiemu zniewolonemu przez niemieckiego najeźdźcę, jest nie tylko absurdalne ale nawet świadomie fałszywe. Jeśli ktoś chce być Polakiem, to dla mnie nie musi mieć w całej linii rodowodowych polskich korzeni, bo to byłby już czysty nacjonalizm w najgorszej postaci wzorowany na "czystej hitlerowskiej aryjskiej" rasie. Polakiem i polskim patriotą może być każdy, kto z czystej sympatii, świadomie i rzetelnie wybiera polskie obywatelstwo ze wszystkimi tego konsekwencjami a nie tylko przywilejami i nigdy nie ma prawa nazywania się Polakiem, jeśli nawet nieświadomie zaślepiony jakąś wpojoną mu ideą działa na szkodę Polski. Polakiem może też być z pochodzenia Żyd, jeśli jest świadomym obywatelem i nie działa na szkodę Polskiego Narodu. Podziały klasowe, wyznaniowe i polityczne to norma w każdym narodzie ale walka tych frakcji powodująca szkodę ojczyźnie dla uzyskania własnych celów to hańba! Tacy osobnicy sami wykluczają się z grona Polaków i nie mają prawa nazywać się Polakami. 
2
„Zeszyty oświęcimskie” i plany Niemców względem Polaków, a Izraelski terror kłamstwa
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika bambi441
1 tydzień temu mrówka  Mój tekst: Chociaż zabrzmi to niewiarygodnie, Żydzi mają częściowo rację mówiąc o polskim obozie śmierci Auschwitz, tylko „zapominają”, że utworzyli go hitlerowcy na trenie okupowanej przez nich Polski przede wszystkim dla wyniszczenia Polaków i katolików i tylko i wyłącznie w takim rozumowaniu jest to polski obóz martyrologii Polaków! Stwierdzenie "...Żydzi mają częściowo rację mówiąc o polskim obozie śmierci Auschwitz..." jest użyte przeze mnie celowo by podkreślić absurdalność takiego twierdzenia a nie po to by w jakimkolwiek stopniu je popierać! Przytoczony link też mówi sam za siebie i po to by jak najwięcej blogerów się z nim zapoznało i go rozpowszechniało dlatego tytuł mojego komentarza miał przyciągnąć ich uwagę. Dziękuję za wpis, masz całkowitą rację, że to Niemcy nie tylko są odpowiedzialni za tworzenie obozów zagłady (w tym Auschwitz) ale i za wywołanie dwóch wojen światowych w których zginęło nieporównywalnie więcej milionów niewinnych ludzi niż w Auschwitz i chociaż mało kto wie, to pierwowzorem mogły być dla nich tworzone o wiele lat wcześniej przez Anglików obozy koncentracyjne w Afryce. Proszę Ciebie o pełne zrozumienie wynikające jednoznacznie z całej treści mojej wypowiedzi. Nie zapominajmy też że to właśnie w Polsce po zakończeniu II wojny światowej, pomimo postsowieckiej władzy w tak dobrym stanie zachowano stan i pamięć o tym największym obozie koncentracyjnym, podczas gdy na zachodzie miejsca katorgi Polaków i wielu innych narodów w wielu miejscach zostały "zapomniane."
2
"Antysemickie" polskie flagi w Auschwitz
Obrazek użytkownika mrówka
Obrazek użytkownika bambi441
1 tydzień temu mój komentarz...  ...po tym skandalicznym "incydencie" będącym zwykłym zbiorowym sterowanym bandyckim ohydnym poniżaniem bezbronnej kobiety, lepsze Twoje opowiadanie niż Tuskie i oPOzycyjne szczekanie.
8
Zwykły mobbing
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika bambi441
1 tydzień temu Auschwitz - polski obóz śmierci?  Chociaż zabrzmi to niewiarygodnie, Żydzi mają częściowo rację mówiąc o polskim obozie śmierci Auschwitz, tylko „zapominają”, że utworzyli go hitlerowcy na trenie okupowanej przez nich Polski przede wszystkim dla wyniszczenia Polaków i katolików i tylko i wyłącznie w takim rozumowaniu jest to polski obóz martyrologii Polaków! Jak można dopuścić aby w wolnej Polsce, w obozie w którym mordowano Polaków, nie było można czcić ich godnie z polską flagą narodową dla której Oni oddali swe życie! Jak zwykle Żydzi zawsze mówią tylko tą część prawdy, która jest dla nich wygodna, "zapominają," że to Polacy ginęli w tym obozie od samego początku jego utworzenia przez hitlerowskiego okupanta to jest od czerwca 1940 roku a Żydzi znacznie później bo dopiero po dwóch latach funkcjonowania tej machiny śmierci, to jest od drugiej połowy 1942 roku i trafiali do obozu w Birkenau (Brzezinka) oddalonego 3 km od Oświęcimia, którego nazwa została zmieniona później przez hitlerowców w 1944 roku na Auschwitz 2, gdzie rzeczywiście miał miejsce ich holokaust a nie w obozie w Oświęcimiu Auschwitz 1!Taka niezbita prawda historyczna wynika po uważnym wysłuchaniu i obejrzeniu relacji naocznego świadka Michała Ścisłowskiego, więźnia o bardzo niskim numerze 119431 - obozu koncentracyjnego w Auschwitz – Oświęcimiu, który w Kwaterze Głównej Policji w Nowym Jorku podczas obchodów Dnia Polskiego Dziedzictwa w dniu 28 października 2004 roku udzielił wywiadu.Koniecznie zobaczcie i rozpowszechniajcie ten link do wszystkich, by prawda była znana, prawda głoszona przez świadka więźnia obozu Auschwitz:https://www.wykop.pl/link/4316035/michal-scislowski-jeniec-mowi-prawde-o-zydach-w-obozach-koncentracyjnych/Link podaję za „poeta” z jego komentarza z dnia - 6 Lutego, 2019 - 06:48
1
"Antysemickie" polskie flagi w Auschwitz
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika bambi441
1 tydzień temu A ja naiwny... ... już sądziłem, że kłamstw wyborczych PO nikt nie przebije!  Skąd na sali tylu idiotów, którzy zamiast go wygwizdać klaskali?  Ale oglądając pseudokabarety, które rozmnożyły się jak niejadalne grzyby po deszczu, w których słowa nie mają żadnego znaczenia o puenta to robienie głupich min i gestów, odnoszę wrażenie, że ich publiczność (publika brzmiałoby bardziej sensownie) żywcem została w całości przeniesiona na ten polityczny spektakl.
9
Uśmiechnięta twarz faszyzmu
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika bambi441
1 tydzień temu Gdyby było prawo... ...to tacy etatowi bojówkarze dostaliby sądowy zakaz uczestniczenia w manifestacjach pod rygorem bezwzględnej kary więzienia lub dotkliwej grzywny, tak jak orzeka się zakaz stadionowy dla pseudokibiców i moim zdaniem jak najszybciej sejm powinien się tym zająć! Z uwagi jednak na poparcie zadymiarzy przez unijnych lewaków niestety nie można tego problemu załatwić w sposób urzędowo - administracyjny, chyba że w ramach szkolenia wypożyczylibyśmy do tego celu oddział policji paryskiej, wtedy nikt by nie protestował.
7
Mowa, mową, ale co z czynami? Napad na red. Magdalenę Ogórek
Obrazek użytkownika misio
Obrazek użytkownika bambi441
2 tygodnie temu wawelu24 + dlaczego na TY?  Odpowiedź na mój komentarz bez poparcia faktami. Argumenty z S24 mają takie same podstawy jak wywody w GW. Dla mnie liczą się fakty. Z nazwy wawel 24 nie wynika płeć i dlatego nie znając osobiście autora trudno pisać per pani czy pan. Jeśli nie masz PAN - PANI argumentów, to kończ Waść i wstydu oszczędź mnie i temu portalowi a Boga naprawdę w to nie mieszaj. Nigdy nikogo nie poniżałem i nikt się tego nie doczeka.  Cytat: "Piszmy o faktach - mówisz Pan, Panie Poznaniu. Fakt to... łańcuszki spółek, kierowcy i sekretarki jako słupy. Metoda pokrewna pralniom pieniędzy, wyłudzaczom VAT. Powie Pan: ale ceł przecież szczytny! Nie, drogi Poznaniu. Żaden cel nie uświęca środków. Cel uświęca środki to hasło ze zgoła innego porządku kulturowego." Co ma piernik do wiatraka? Konia z rzędem temu co w moich obydwu komentarzach znajdzie choćby fragment w którym wypowiadam się w poruszanej zacytowanej kwestii, lub znajdzie w niej zaprzeczającą odpowiedź popartą argumentami na mój zarzut dotyczący stanu prawnego omawianej budowy tych dwóch wieżowców. Bez tego dalsza polemika nie ma sensu. Pozdrawiam Roman.
1
O uczciwych, partyjnych przedsiębiorcach i rosnących wieżowcach
Obrazek użytkownika wawel24

Strony