Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika maciej1965
17 godzin temu Z tą muzyką, tańcem itp. nie mogę się zgodzić... Możliwe, że młodsze dzieci (a i młodzieży by nie zaszkodziło) powinny mieć mniej dostępu do gier komputerowych i serwisów społecznościowych, ale już od najmłodszych lat powinny mieć kontakt z matematyką. Nie bez powodów jest ona nazywana Królową Nauk. Uczy logicznego myślenia i poprawia kompetencje w innych dziedzinach, w tym humanistycznych. Inną sprawą jest sposób jej nauczania. Bo jeśli w pierwszej klasie podstawówki jest to nieszczęsne zadanie z 8 kulami śnieżnymi i pytaniem, ile można z nich ulepić bałwanów (jaka jest europejska norma na bałwana :-), to stopień abstrakcji takich matematycznych kwiatków może każde, najzdolniejsze nawet dziecko doprowadzić do antymatematycznej fobii. Z przerażeniem też zobaczyłem zadania generowane w starszych klasach, które z logiką matematyki niewiele miały wspólnego i zapewne niejednego dorosłego doprowadziły by do depresji. Już zupełnie rozbiło mnie zadanko z klasy 4 podstawówki, tak fatalnie sformułowane, że nauczycielka w ostateczności powiedziała dzieciom, że są dwa różne możliwe rozwiązania i oba dobre! I nie chodziło tu o dwa pierwiastki równania kwadratowego, ale o fatalnie zdefiniowany czas pracy 3 projektantów, z której to definicji nie wynikało, czy każdy pracował po 12 godzin, czy wszyscy pracowali razem 12 osobogodzin. Ot, każdy mógł to sobie założyć według własnego uznania. 
0
Jaki jest rzeczywisty bilans czasowy ucznia ?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
2 dni temu Skąd słowo "czarny" w nazwie protestów feministek? Ano, jest proste wytłumaczenie: od koloru ich sumień...A jeśli chodzi o dyskusję o aborcji, to stanowczo za długo to już trwa. Niech wreszcie nikt nie mówi, że mordowanie niewinnych dzieci jest OK, a kompromis w tej sprawie jest nie do ruszenia. 
3
Czarny piątek
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
5 dni temu Trzeba pamiętać, że wczoraj były dwa istotne głosowania... W obu posłowie PO okazali się lokajami Berlina. Jedno to wspomniane ACTA-2, a drugie to uruchomienie tzw. procedury praworządności wobec Węgier. Szczególnie wobec tego drugiego głosowania należało by rozszerzyć opinię europosła Czarneckiego na temat Róży Marii Barbary Fürstin von Thun und Hohenstein, w którym porównał ją do szmalcowników z czasów II wojny światowej, na wszystkich europosłów PO. W końcu podobnie, jak szmalcownicy za pieniądze wydawali Żydów w ręce Niemców, tak samo posłowie PO wydali za Eurosrebrniki Węgrów w ręce proniemieckich eurokratów. Jest to czyn tym bardziej obrzydliwy, że są zrzeszeni w tej samej EPL co rządzący Węgrami Fidesz. Tak więc uderzają nożem w plecy swoich sojuszników w UE. Tak więc analogie do szmalcownictwa z czasów wojny są wszechstronne. W końcu wtedy to niektórzy zdeprawowani obywatele polscy wydawali swoich żydowskich współobywateli. 
2
Europosłowie PO wolą Niemców od własnej partii
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
5 dni temu W zasadzie, to powinno się wszcząć wobec Niemiec procedurę o łamaniu praworządności. W końcu właśnie złamali porozumienie Schengen, wpuszczając osobę, która została z tej strefy prawomocnie wydalona. Zgadzam się z jednym z powyższych komentarzy, że niemiecki ambasador powinien właśnie  wracać do Berlina jako persona non grata. Jeśli nie będzie wobec Niemiec stanowczych protestów popartych sankcjami, to wszystkich wydalanych z Polski terrorystów i bandytów będą zapraszać z powrotem do strefy Schengen tylnymi drzwiami. Dlatego należy uznać Niemcy za kraj nie przestrzegający traktatów unijnych i łamiący umowy międzynarodowe, a co za tym idzie, w którym łamana jest praworządność i zastosować wobec nich sławetny art. 7 traktatu o UE. 
10
Niemcy od dzisiaj ponownie jawnym wrogiem Polski
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
3 tygodnie temu Odnośnie przerzucenia przez sąd niemiecki kosztów procesu na Pana Tenderę, to oczekiwałbym wyroku polskiego sądu, który w ramach retorsji prawnych powinien ogłosić, że wyrok BGH nie może być respektowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, w związku z czym powinni sobie te 4 tyś. Euro wypłacić z łapówki od ZDF za wydanie powyższego wyroku.
9
Telewizję ZDF założył Adolf Hitler w 1944 roku, i co mi zrobicie
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
3 tygodnie temu Trzaskowski powinien występować w TV... Jest taki program "Usterka" w którym wrabiają rzekomych fachowców przy ukrytej kamerze. Zrobiłby furorę!
2
Miliony przeciwko miliardom...
Obrazek użytkownika contessa
Obrazek użytkownika maciej1965
3 tygodnie temu Gratuluję pomysłów! Szczególnie podoba mi się "taśmowo, bez kitu" :-)
5
Miliony przeciwko miliardom...
Obrazek użytkownika contessa
Obrazek użytkownika maciej1965
4 tygodnie temu O ile wiem, PO i N. nie wyparły się plakatów... Wręcz się do nich przyznali i próbują uzasadniać ich treść. natomiast nie jestem pewien, czy komitet "koalicyjny komitet wyborczy platforma.nowoczesna koalicja wyborcza" jest już (jeśli w ogóle) zarejestrowany. A to by oznaczało, że plakaty są wieszane przez kogoś, kto nie będzie się z tego rozliczał przed PKW, a więc nielegalnie...
5
Chamstwo należy zwalczać...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
1 miesiąc temu Nie zgodzę się co do krytyki 500+ Aby nie być podejrzanym o stronniczość, na początku przyznam, że jestem ojcem jednego dziecka bez widoków na drugie (sprawy zdrowotne) i mam dochody raczej skromne, choć nie głodowe - w rodzinie tylko ja pracuję.Program 500+ ma na celu nie tyle wspomożenie biednych rodzin, co zmotywowanie wszelkich rodzin do posiadania więcej niż jednego dziecka. Oczywiście w przypadku biedniejszych rodzin stanowi znaczącą pomoc (i chwała mu za to), ale nie jest przecież równoważny z pokryciem wszelkich kosztów utrzymania dziecka. W przypadku bogatych, stanowi przede wszystkim sygnał, że nie będą karani za zaradność i umiejętność zarabiania pieniędzy. Wielokrotnie większa dzietność stanowiła dla nich zagrożenie obniżeniem poziomu życia, do którego byli przyzwyczajeni. Paradoksalnie, właśnie wśród bogatych dzietność jest stosunkowo niewielka. A myśląc przyszłościowo, dzieci ludzi bogatych zazwyczaj same dochodzą do znacznych dochodów. A to oznacza wyższe składki emerytalne w przyszłości.
4
Miliony przeciwko miliardom...
Obrazek użytkownika Slawia
Obrazek użytkownika maciej1965
1 miesiąc temu Naprawdę mrówcza praca... Podziwiam autora afery_po!
4
Miliony przeciwko miliardom...
Obrazek użytkownika Satyr

Strony