Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika maciej1965
4 dni temu Wszystko z pośpiechu... Stronę tworzyłem późnym wieczorem w przeddzień 11 listopada. Po prostu byłem zbyt śpiący, żeby posprawdzać wszelkie szczegóły. A dodatkowo miałem i mam nadal świadomość, że plik pdf 250 MB to i tak kolos i, że ściąga się wieki, stąd z mego zrobiłem giga...Gorzej, że taka objętość pliku podana na przycisku mogła kogoś skutecznie odwieść od nawet próby pobrania książki.
2
Historja Polski, jej odrodzenie i warunki rozwoju. Kacper Wojnar
Obrazek użytkownika viki
Obrazek użytkownika maciej1965
4 dni temu Przepraszam za błąd... Podczas tworzenia strony z książką popełniłem wydawało by się drobną literówkę: zamiast "M" napisałem "G".  I tak plik w jednej chwili zwiększył swoją objętość 1000 razy. Błąd jest już poprawiony. To oczywiście nie zmienia faktu, że pliki i tak są ogromne. Udało mi się co prawda poprawić (zmniejszyć) rozmiar poliku kolorowego o 1/3 bez zbytnich strat na jakości, ale i tak jest spory.
3
Historja Polski, jej odrodzenie i warunki rozwoju. Kacper Wojnar
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
6 dni temu Potrafię je odchudzić... Ale czy Ty będziesz potrafił je odczytać? Mogę odchudzić pliki, ale kosztem jakości. Ta książka ma prawie 100 lat i jest drukowana na papierze, który pożółkł z wiekiem, ma mało kontrastowy druk. Wszelkie próby odfiltrowania zakłóceń kończą się potwornym ziarnem, a sama czcionka rozpada się na pojedyncze kropki. Nie wspomnę o czytelności rycin. Tu trudno mówić o kompromisie - albo lepsza jakość przy dużym pliku, albo nieczytelne plamy przy małych plikach.Dla jasności, próbowałem recognizacji tekstu, ale ilość zakłóceń powodowała, że szybciej niż poprawianie błędów, było by przepisać książkę na nowo. Zresztą trudno by było znaleźć czcionkę taką jak w książce.Jak uda mi się znaleźć metodę na odchudzenie plików bez utraty jakości, to na pewno to zrobię. Ale przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości nie dałem rady.
4
Historja Polski, jej odrodzenie i warunki rozwoju. Kacper Wojnar
Obrazek użytkownika Godny Ojciec
Obrazek użytkownika maciej1965
1 tydzień temu To ja tak kilka zdań od siebie na temat RODO... A w zasadzie nie zdań, a rysunków :-)
3
Dane osobowe
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
1 tydzień temu Nie w tym rzecz, żeby robić dużo, ale żeby było z sensem. Dlatego staram się narysować coś od czasu do czasu, ale tylko wtedy, gdy mam na to jakiś pomysł. Czasem pomysłów jest tyle, że powstają 3-4 obrazki w jeden wieczór. I tu właśnie mam wątpliwości z publikowaniem, bo nie chcę być jedyną "gwiazdą" w zakładce z grafiką :-). Seria wzięła się z tego, że czasem miałem ochotę nawrzucać jakiemuś politykowi gadającemu bzdury w TV, a przecież nie będę wydzierał się do ekranu. A tu mogę sobie pozwolić na ripostę bezpośrednio skierowaną do adresata, albo nieco złośliwy dialog między obserwatorami sceny politycznej (wtedy to pojawiają się dwaj rozmówcy - jeden z wąsikiem, drugi nieco łysiejący). Nota bene nie są mojego autorstwa, a jedynie posklejani z gotowych szablonów z programu do grafiki wektorowej.Na szybkie znikanie grafik mam metodę - piszę wpis do bloga i ilustruję go daną grafiką. Wtedy dłużej wisi na stronie głównej. Czasem ilustruję grafikami swoje komentarze do innych wpisów na temat, którego grafiki dotyczą.  
2
Blokuje innych
Obrazek użytkownika Widget
Obrazek użytkownika maciej1965
1 tydzień temu Przyganiał kocioł garnkowi... Powyższa uwaga jest o tyle niestosowna, że sam zamieszczasz ostatnio tasiemcowe serie pt. "Polskie Vipy", w których kolejne obrazki różnią się od siebie wklejonymi twarzami i nazwiskiem vipa. Natomiast dołączone teksty nie wnoszą żadnej merytorycznej informacji. Ilekroć wklejasz obrazek oryginalny, daję 5-kę. Ale nie ukrywam, że sam ostatnio powstrzymuję się od tworzenia grafik, bo cokolwiek narysuję i napiszę, znika na drugi dzień pod kilkunastoma praktycznie jednakowymi obrazkami. Nie ma sensu się wysilać, gdy coś, co rysowałem kilkadziesiąt minut, znika po jednym dniu.Możesz mi oczywiście zarzucić, że moje "Pogaduszki" też posługują się często takimi samymi twarzami, ale przy tej konwencji dialogi są jednak różne, odnoszą się do aktualnych wydarzeń i nie są sztampowe w stylu "postkomuna musi odejść". Też uważam, że musi odejść, ale na lekcjach polskiego nauczyli mnie, że powtórzenia nie są najlepszym środkiem wyrazu, a ich stosowanie jest dopuszczalne jedynie w języku naukowych publikacji technicznych.Rysunki Widgeta znam od dawna z innych stron internetowych i trudno mi doszukać się w nich postkomunizmu, choć osobiście nie podoba mi się jego antyklerykalizm. Jednak na Niepoprawnych na szczęście powstrzymuje się od publikowania takowych. Przyznaję dodatkowo, że za powyższy wpis dałem "pałkę", co czynię raczej rzadko. Jak mi się sam obrazek nie podoba, to go ignoruję w ocenianiu. Ale uważam, że wpis jest bardzo niekoleżeński i nie powinien mieć tu miejsca, szczególnie, że brak mu uzasadnienia we wpisach atakowanego autora.
4
Blokuje innych
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
2 tygodnie temu Nie ze wszystkim się tu zgodzę... Piszesz: "również i Halloween zatracił część swych pogańskich aspektów". Otóż Szatanowi chodzi często o to, żeby być niewidzialnym. Albo, żeby zostać strywializowanym, jako sympatyczny diabełek z różkami, ogonkiem i małymi widłami. Paradoksalnie, jeśli halloween nie kojarzy się już na poważnie z demonami, czarami czy bałwochwalczymi tańcami wokół ognisk, to u ludzi przestaje się palić pewna lampka ostrzegawcza. Wydaje im się, że to tylko zabawa, że to wszystko tylko na niby. Łatwiej uniknąć niebezpieczeństwa, którego się jest świadomym. A demoniczne pierwiastki zostają choćby w maskach czy innych atrybutach halloweenowców. I są równie groźne, bo dalej otwierają złym duchom drogę do serc ludzkich. 
4
Wiara katolicka a halloween
Obrazek użytkownika kassandra
Obrazek użytkownika maciej1965
2 tygodnie temu Materiał źródłowy... Mam książkę "Historja Polski jej odrodzenie i warunki rozwoju" Kacpra Wojnara kapitana artylerji  W.P. z 1920 roku. Co pisze o obronie Lwowa:"W Galicji zachodniej władza przeszła zupełnie gładko w ręce polskie. Natomiast w Galicji wschodniej Rusini przy pomocy Austriaków i Niemców rozpoczęli z nami wojnę zajęciem Lwowa. Dnia 1 listopada lwowianie, wyszedłszy na miasto, ujrzeli zdumieni na ulicach ruskie posterunki, zaczepiające i rewidujące spokojnych przechodniów i strzelające po ulicach na prawo i lewo. Natychmiast jednak przystąpiono do walki z napastnikami, pomimo To relacja prawie "na żywo" z epoki.Całą książkę zeskanowałem, opracowuję i postaram się udostępnić Niepoprawnym na 11 listopada.
10
Powstanie Lwowskie
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
2 tygodnie temu W zasadzie trudno nazwać halloween świętem... W końcu określenie "święto" kojarzy się ze Świętymi, czyli ludźmi, którzy swoją dusze i ciało oddali Bogu. A hallowen to dzień demonów.Po raz pierwszy spotkałem się dziś w swoim domu z wizytą dzieci przebranych za czarownice, które zawołały znane z amerykańskich filmów "cukierki albo psikus". Bez słowa zatrzasnąłem im drzwi przed nosem. Teraz żałuję. Chyba należało jednak otworzyć i zrobić małą pogadankę o znaczeniu tego "antyświęta". Jakby co najmniej połowa mieszkańców bloku poczęstowała ich zamiast cukierkami modlitwą egzorcyzującą do św Michała Archanioła, to na przyszłość może pomyślały by, co robią. Większość z tych dzieci zapewne była ochrzczona. Wiele z nich pewnie chodzi w szkole na religię, a może poszło już do pierwszej Komunii Św. Ale rodzice nie potrafili im powiedzieć, że halloween to czczenie demona. A ilość opętań wśród dzieci i młodzieży wzrasta...
9
Wiara katolicka a halloween
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika maciej1965
3 tygodnie temu Warszawa będzie na taśmę klejącą... Sukces Trzaskowskiego mnie zadziwia. Jak można było wybrać tego króla wpadek? Ale nie tylko mnie - zaskoczył nawet przychylnych PO lemingów z Newsweeka! Walnęli okładkę, na której zapowiedzieli drugą turę wyborów.
2
taśmą klejącą poskleja!
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony