Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Honic
22 godziny temu @katarzyno.tarnawska, Sądzę iż myślimy tak samo.PozdrawiamHonic
0
Bo myśli moje nie są myślami waszymi...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu Czy to tylko moda, czy raczej nowy sposób na robienie dymu a przy okazji na odstrzelenie kogoś niepożądanego? Kiedy czytam o kolejnych oskarżeniach o molestowanie mające miejsce przed np. 30 laty, nasuwa mi się takie podejrzenie. A przy okazji, ktoś niewinnie oskarżony a przy forsie może na odczepnego wyasygnować nawet pokaźną sumę, wiedząc że w innym przypadku może stracić wszystko. Jak na razie słychać o kolejnych skandalach na skutek oskarżenia, ale nie słychać aby coś już komuś udowodniono. Aktualnie kolejna afera dotyczy Komitetu Noblowskiego, do którego szacunku za bardzo zresztą nie mam. Ale przecież nie o to chodzi.
0
Moda na molestowanie
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu Zauważyłbym, że faszyzm to raczej ustrój uznający wieloaspektową zwierzchność państwa nad inicjatywą obywateli. Z tego punktu widzenia, to co było w Niemczech lat trzydziestych i czterdziestych ubiegłego stulecia to nie faszyzm, tylko narodowy socjalizm. To odmienna kategoria, co nie odmawia jej "barbarzyńskości". Faszyzm tak bardzo jest zły jak na przykład monarchia. Nie bardziej, nie mniej. Interesujące jest natomiast, że faszystami nazywała Niemców propaganda komunistyczna. Jeśli ktoś tak robi dziś, oznacza, że sam korzysta ze wzorców komunistycznych... Lub jest ich "spadkobiercą".
1
Totalna = totalitarna = faszyści
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu @gorylisko, pozwolę sobie wyjaśnić: gdy znajduję ciekawą wypowiedź, interesuję się nią i grzebię dalej. Choć domyślam się że Autor, którego szanuję, nie jest raczej zawodowym historykiem, mam dla niego szacunek bo skądinąd znam wypowiedzi uznanych fachowców w pewnych dziedzinach nauki którzy wypisują niewiarygodne bzdury. I które im drukują tak zwane "dobre czasopisma", powszechnie znane i o zasięgu światowym. Przykładem (związanym zresztą z problemem kosmicznych cywilizacji) jest nieżyjący już, bardzo sławny i popularny amerykański uczony Carl Sagan. I wielu innych oczywiście. Tak więc moja opinia zbliżona jest w tym wypadku do opinii użytkownika Ość. Czasem wydaje mi się że czytając różne teksty znajdę wreszcie odpowiedź, z jakich aspektów ludzkiej duszy i umysłu one wynikają. Ale, podkreślam, nie szydzę z wypowiedzi "naszego" Autora traktując jego wypowiedź wyłącznie merytorycznie.
4
Huna w Starym Testamencie o.1 Zarys Historyczny cz.1
Obrazek użytkownika gorylisko
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu Niestety, znalazłem w literaturze przedmiotu kilka rzeczy które mnie zaniepokoiły. Cytuję tekst o autorze cytowanych książek, Januszu Bieszku: "W książce "Chrześcijańscy Królowie Lechii" promuje on tezę, jakoby wprowadzenie chrześcijaństwa było dla Lechitów katastrofą i wprowadzeniem systemu de facto niewolniczego." link: https://pl.prepedia.org/wiki/Janusz_Bieszk. Część wiadomości prowadzi do stron rosyjskojęzycznych dotyczących niedawno powstałych sekt religijnych związanych z tak zwanym neopogaństwem. Ja zacząłem poszukiwania od strony http://www.anastazja.org/saw.php. Ponadto, pan Bieszk, autor kilku cytowanych przez Autora wpisu książek, opiera się w swoich wnioskach na pojedynczych źródłach które już od pierwszej połowy XIX wieku określane są jako skutki żartów bądź produkt oszustów (np. sprawa Kroniki Prokosza, uważanej za fałszywą, wiązana z nazwiskiem oszusta Piotra Dyamentowskiego). Osobnym problemem jest literatura staroindyjska (Wedy), zapewne trudno dostępna, ponadto jak się niedawno dowiadywałem, w większości dotychczas nie przetłumaczona na język polski, a więc dla większości z nas niedostępna. Udało mi się za to znaleźć źródło nazwy "Huna". Nazwa "terrany huńskie" została wprowadzona przez szwajcarskich geologów Jurgena von Raumera i G. Stampfliego, który zauważył, że grupują one większość ziem, które miliony lat później zostały spustoszone przez Hunów Attyli. Dotyczy ona dwóch prehistorycznych mikrokontynentów istniejących od późnego syluru do późnego karbonu. Link tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Terrany_hu%C5%84skie.W tym układzie dobrze by było lepiej poznać źródła, gdyż nie wierzę aby intencją Autora wpisu na NP był jakiś żart. Zwłaszcza, że temat jest niewątpliwie szalenie ciekawy.
3
Huna w Starym Testamencie o.1 Zarys Historyczny cz.1
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu Popieram opinię. podoba mi się bardzo tekst, ale uzupełniłbym go nieco o własne doświadczenia. W skrócie: mniej zauważam niemiecką "narodowosocjalistyczną" genezę "ocieplenia klimatycznego". Trzeba pamiętać że nie jest to pierwsze udane globalne oszustwo. Wcześniej była "zima nuklearna" o której zdarzyło mi się napisać kilka lat temu na NP - mimo upływu lat dalej uważam to za najbardziej udany mój tekst. Ideologia "zimy nuklearnej" którą w imię miłości do wszechświata narąbany marychą Zachód przyjął jako swoją została stworzona przez Związek sowiecki z myslą o tym aby ideologicznie pokonać Zachód i w ten sposób rozprowadzić swoją ideologię państwową na cały świat. Idea ocieplenia klimatycznego nagłośniona została po klęsce "idei zimy nuklearnej" jako nowy sposób pewnego rodzaju walki (ekonomicznej) z Zachodem: kryzys energetyczny spowodowany zwielokrotnieniem cen "odnawialnej", "naturalnej" energii mial wreszcie doprowadzić do likwidacji przewagi ekonomicznej świata normalnego nad mocno zacofanym obozem komunistycznym. Związek Sowiecki już nie istnieje wiele lat; idea przeżyła...Tu mam tylko uwagę: nie należy wylewać dziecka z kąpielą. Rzeczywiście, trzeba i warto poszukiwać nowych źródeł energii, chronić środowisko, nie niszczyć go zwłaszcza. Ale sztywne ramy ideologiczne jakie tu narzucono, są "śmiechu warte" lub też "godne potępienia", zależnie od emocji komentatora. Zwracam uwagę, że wszelkie ideologie zwane łącznie "gender" mają według mnie podobną proweniencję - czy pamiętamy wolną miłość, fascynację religiami Wschodu i dzieci-kwiaty z lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia? "Religia i rodzina to przeżytek". No właśnie... 
7
Green Peace i Globalne Ocieplenie zapoczątkował Hitler
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu Zaraz zaraz, czy to znaczy że biała rasa aryjska pochodzi od całkiem innej cywilizacji kosmicznej niż pozostałe ludzkie cywilizacje? Sprawa swastyki lewoskrętnej: jeśli na Galaktykę spojrzymy, powiedzmy, "z góry" i okaże się "lewoskrętna", to jeśli spojrzymy na nią "z dołu", okaże się "prawoskrętna". Tylko gdzie jest "dół" a gdzie "góra"? I jak się ma historia świata przedstawiona zapewne skrótowo tutaj, do historii opowiadanej przez geologów? W obu wersjach kompletnie nic do siebie nie pasuje. Przyznam że nigdy jeszcze przy czytaniu NP kopara nie opadła mi tak nisko. Żadnych punktów nie przyznaję, ale jestem ciekaw dalszego ciągu artykułu oraz dyskusji jaka zapewne się wywiąże.
3
Huna w Starym Testamencie o.1 Zarys Historyczny cz.1
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
2 tygodnie temu Po co im to? Dla mnie to proste. Naśladują. Ktoś naczytał się "Mein Kampf" i próbuje jeszcze raz zastosować metodę, zaledwie nieco zmodyfikowaną. Bo może się uda jeśli nie powtórzy się najbardziej rażących błędów z przeszłości. Pomijając stosunek komunistów do "świata imperialistycznego" takie rzeczy miały ostatnio miejsce chyba w Niemczech lat trzydziestych. Propaganda "totalnej opozycji" przeciw PiS-owi kojarzy mi się najbardziej z propagandą NSDAP przeciwko Żydom. Nawiasem mówiąc sam wyraz "totalna" też mi się kojarzy. Z pojęciem "wojny totalnej". Niemiecka propaganda tamtych czasów odniosła niezaprzeczalny sukces - uwierzyło w nią wiele milionów ludzi. Może zresztą Niemcy tak miewają; w końcu teraz też masowo wierzą w różne lewackie dla odmiany ideologie. Tylko że Polacy to nie Niemcy. Wierzę że damy radę.
3
Po co oni to wciąż robią?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
2 tygodnie temu Scenariusz ciekawy, ale patrzę na to inaczej. Widzę prowokowanie konfliktu pomiędzy najbardziej wyrazistymi i ważnymi osobami: Beatą Szydło, Antonim Macierewiczem, Jarosławem Kaczyńskim i Andrzejem Dudą. Nie mam wiedzy ani doświadczenia ale mniemam że wokół Prezydenta (podobnie jak wokół poprzednich) zebrało się grono doradców wśród których są mniej lub bardziej dla nas niewidoczne osoby próbujące na różne sposoby wpływać na jego działania i decyzje. Być może jego wypowiedzi czy działania które my odbieramy jako błędy są przez nich spowodowane. Do pozostałych wymienionych przeze mnie osób miałbym zaufanie że nie popełnią głupstwa. Moim zdaniem próba stworzenia konfliktu jest aż nadto widoczna i profesjonalisci (za których uważam zwłaszcza Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza) powinni dać sobie radę. Być może Panu Prezydentowi brakuje raczej doświadczenia niż dobrej woli.
8
Zmiana Premiera? Dlaczego?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
2 tygodnie temu @contesso, zgadzam się całkowicie z wnioskami. I w dalszym ciągu uważam, że Jarosław Kaczyński jest niezrównanym strategiem który jest nam bardzo potrzebny, zapewne wręcz niezastąpiony. Ale sytuacja istniejąca od kilku miesięcy niepokoi mnie: czy są sprawy o których niewiele wiemy i stąd mój niepokój? To samo dotyczy mojej opinii o niektórych działaniach i wypowiedziach Pana Prezydenta, których pojąć jednak mimo dobrych chęci nie mogę. P.S. Wiarygodnym komentarzem do moich wątpliwości może być artykuł Doroty Kani z dzisiejszego tygodnika  "Gazety Polskiej" - rozmowa z Antonim Macierewiczem pt. "Bunt generałów złotego funduszu". Ale to by oznaczało że Pan Prezydent musi się wykazać niezwykłą roztropnością by "nie dać się" co poniektórym "życzliwym doradcom" i nie skończyć jak Komoruski. Nawet na NP zauważam komentarze niektórych idące w tym niebezpiecznym dla Polski kierunku.
11
Wymiana premiera dziś to strzał w głowę!
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony