Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Honic
5 dni temu @zetjot, zauważyłem zjawisko, choć panią tę posądzam raczej o grafomanię/słowotok, bo nie formułuje tez lecz strzela jak "Komsomolskaja Prawda". Przypadek obecnego amerykańskiego prezydenta jest bardzo charakterystyczny, ale kilka lat temu, a właściwie od kilku lat zauważam coś propagandowo analogicznego w stosunku do Ojca Świetego Franciszka. Gdybym był złośliwy wobec bolszewickiej propagandy (a jestem) powiedziałbym że najwyraźniej w tych dwóch przypadkach coś się wschodnim specjalistom od manipulacji społeczeństwami nie udało. No to uruchomili lewactwo, najskuteczniejsze w takich sytuacjach. Ale najciekawsze jest to że pierwszy sygnał dotyczący Franciszka pochodził nie od jakiejś lewackiej grafomanki ani postsowieckiego polityka, tylko od (dziś już nieżyjącego) emeryta który moim zdaniem mógł mieć coś wspólnego z dawnymi komunistycznymi "służbami". I albo skutecznie wyczuwał sytuację, albo miał jakiś dostęp do informacji czym oni zajmują się obecnie. 
1
Skąd, zdaniem Naomi Klein, wziął się trumpizm
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu Pewnie nie zostanę poparty w moim wniosku, ale uważając że każda ofiara tego konfliktu jest niepotrzebną, wielką tragedią, pozwalam sobie twierdzić że Palestyńczykom też można zarzucić wiele niepotrzebnych, tragicznych w skutkach czynów. Obie strony powinny wykazać dobrą wolę we wzajemnych relacjach, inaczej nic z tego nie będzie. Kiedyś słyszałem (moim zdaniem wiarygodną) relację o obrzucaniu kamieniami przez Palestyńczyków patrolu żołnierzy izraelskich. Czy można się dziwić że ktoś wtedy "nie wytrzymał" i wystrzelił? Zdarzyło mi się być na obszarach gdzie spadały domowej produkcji rakiety wystrzeliwane "na oślep" z terytoriów palestyńskich w kierunku Tel Awiwu i Pustyni Negev.  Doskonale wiem że w sprawach historii relacji polsko-żydowskich wciąż musimy się "rozmówić" w prawdzie historycznej i szczerze. Ale dobra wola po obu w tym przypadku wskazanych stronach jest niezbędna. Po obu stronach są poszkodowani i obie nacje mają moralne prawo żyć i być "u siebie".
4
Niestety obaj mieli pecha
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu Mam problem intelektualny, a właściwie kilka:1. Czy Anne Apfelbaum to największe osiągnięcie intelektualne i patriotyczne niejakiego Radosława Sikorskiego który w swoim czasie kreował się na wielkiego patriotę i antykomunistę? Swą watpliwość uzasadniam tym że nie znam innych jegoo osiagnięć tego typu;2. Moja wiedza dotycząca literatury mówi mi że nazwa nagrody nie ma się nijak do wartości tekstów spłodzonych przez nagradzanego; nazwa "Pulitzer" jest mi mgliście znana ale doskonale wiem że o Archipelagu Gułag napisał ktoś inny niż żona pana ministra, pana na Chobielinie zresztą, niestety nie po angielsku;3. Co to w ogóle jest Pulitzer i czy to jest bolesne (i wyleczalne) ?4. Wiem że moje wątpliwości mogą się wydać abstrakcyjne, ale cytowane wypociny pani eks-ministrowej takie są z pewnością. A więc o intelektualizm jej nie posądzam. Jakie więc ma inne przymioty że ją (jeszcze) drukują?
0
Anne Applebaum i logika
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu @Słowianko, Nie wiem kim jesteś, ale moje przesłanie jest jednoznaczne: istotna jest uczciwość: cała reszta z tego wynika wprost. Sprawiedliwość boska, czy ludzka: ważna jest ta SPRAWIEDLIWOŚĆ. To naprawdę wystarczy.PozdrawiamHonic
5
O prowokatorach
Obrazek użytkownika Slowianka
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu @Lwow47, Wciąż wierzę, że ten wiatr to Boski Wiatr.Honic
1
SMOLEŃSK JAK GARŚĆ POPIOŁU NA WIETRZE HISTORII...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu @Leopold, Ja pamiętam. I dlatego twierdzę że "Obywatele RP"  razem z Frasyniukiem to sowiecka agentura. Logika skojarzeń jest prosta.Honic
5
O prowokatorach
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu @e.dudek Do rzyci mi skocz.Honic
2
O prowokatorach
Obrazek użytkownika e.dudek
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu @zetjot, istotnie, marzył mi się rodzaj jakiejś księgi hańby w której znaleźliby się wszyscy ci, którym uczciwy Polak nie powinien podać ręki. Pokolenie zdrajców sensu stricto powoli odchodzi w stan spoczynku, ale pozostawiają swoich potomnych. Jestem zdecydowanie za tym, żeby piętnować ich tak, żeby ich wnuki wstydziły się do nich przyznać. Nie wiem tylko jak to zrobić. Zwłaszcza, jak czytam czasami wypociny młodocianych "dziennikarzy" to żal dupę ściska. Czy po to walczyliśmy żeby takim kurduplom socjalistycznej odnowy udawało się łatwiej dostać z jakimś porąbanym tekstem na pierwszą stronę co bardziej haniebnej gadzinówki typu "Wyborcza" czy "Newsweek"? Widzę że się rozpędzam, może lepiej przestanę...
2
Koniec błazeńskiego warcholstwa
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
1 tydzień temu A tak trochę filozoficznie: Kim właściwie i naprawdę jest Adam Michnik? Wolno mi go czcić lub nim gardzić,  ale kim właściwie on jest naprawdę? Czuję że otrzymawszy wiarygodną, prawdziwą i ostateczną odpowiedź zrozumiem lepiej czym jest komunizm.
9
Śmierć ideologii Michnika
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Honic
3 tygodnie temu Co do Hermaszewskiego, pewnie "nie chciał ale musiał". A tak naprawdę, dopuszczenie go w ówczesnej sytuacji politycznej do sowieckiego programu kosmicznego, ściśle związanego z wojskiem, oznaczało że był godny ich całkowitego zaufania. Więc mi go nie żal. Trzeba wiedzieć, z kim latać w kosmos.
8
Proszę o ujawnienie sprzeciwu [o ile był] Mirosława Hermaszewskiego wobec bezprawnego włączenia go w skład WRONy
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony