Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika zbinie
3 miesiące temu ciekawie się zrobiło może znaleźli jakieś powiązanie miedzy Dariuszem i Stefanem? Fałszywe zeznania to jedno i błaha sprawa bo ciecie zawsze kręcą jak coś się stanie. Ale plakietka już nie. Bo czyja była? Kto to był? Poniekąd to może oznaczać wspólnika, Skoro sąd zgodził się na areszt to coś może w tym być więcej niż podano do mediów.
6
Nie łudzę się. Sprawę zabójcy Adamowicza rozstrzygną biegli.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zbinie
3 miesiące temu był taki projekt Nie wiem czy to jest znane IPN. Gdzieś na początku lat 50-ych kiedy już było jasne, że nie da się tak po prostu zlikwidować Kościoła w Polsce bezpieka umieściła niewielką liczbę agentów w ...seminariach. To zupełnie inna operacja niż księża patrioci czy werbunki agentów. Czasem się nad tym zastanawiam. Jaki był dalszy los projektu. Czy nie został po 56 przejęty przez towarzyszy radzieckich i nie był kontynuowany.   
2
Jak Pan Bóg zadrwił sobie z wrogów Kościoła…
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika zbinie
4 miesiące temu Działa też naturalny fenomen mediów Każdy sposób jest dobry by przyciągnąć uwagę widza i zatrzymać go chwilę dłużej przed ekranem. Oprawa pogrzebu Lady Di czy oprawa imprez sportowych są przykładem. Raz zadziałało , może znów zadziała. A że nie chodzi o samo widowisku lecz dodatek tym lepiej. Można bez umiaru nadmuchać.
3
Czy naturalna żałoba musi być "obowiązkowa"?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zbinie
4 miesiące temu Owsiak jest raczej bez szans Stara się chłop , wywleka swoje cielsko na barykadę obrońców światowego pokoju ale żaden poważny prawicowy wróg nie raczy go zaatakować. Jedynie się pokopał z  niezależnym sądem. Widoczna na pierwszy rzut oka pajacowatość też działa przeciwko. Może gdyby myśl lewicowa zdecydowanie wyewoluowała w kierunku - zostawmy ludzi takich jakimi są , ważne tylko by za nami podążyli. Albo gdyby sam Owsiak zdobyłby się na sprzeczny z jego pazernością zdecydowany gest i z obrzydzeniem wytrząsnął z puchy grosz ofiarowany przez prawicowego polityka. Albo gdyby znany bloger uległ bogoojczyźnianej dewocji, zapisał do ONR i stał twarzą ruchu antyaborcyjnego...
3
Owsiak jako noblista?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zbinie
4 miesiące temu mało prawdopodobne Natomiast biorąc pod uwagę poziom szaleństwa i prymitywizmu sprawcy wystarczyło podsunięcie informacji o łatwości celu czy podprowadzenie w pobliże. I to już bardzo prawdopodobne. Wystarczy wspomnieć ilość wyraźnie niezrównoważonych osobników na Krakowskim Przedmieściu przy różnych okołosmoleńskich okazjach. Zero ryzyka ,że cokolwiek się wyda ale i niska skuteczność. Dobra rzecz gdy termin nie goni. Bo jak goni . jak w przypadku Leppera to trzeba stawiać na pewność wyeliminowania i iść na ryzyko.
3
Teoria spiskowa zamachu na prezydenta Gdańska
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zbinie
4 miesiące temu niestety Wydaje się ,że papież Franciszek czuje się głównie kustoszem Muzeum Watykańskiego. Każdy kto wykupi bilet jest mile widziany, może sobie w spokoju kontemplować a jeśli coś go razi mile widziane są sugestie bardziej neutralnego i stonowanego opisu eksponatu. Ewentualnie kontrowersyjny eksponat powędruje z ekspozycji do magazynu.
1
Kiedy papież Franciszek zaniedbuje utwierdzanie braci w wierze i w zdrowej nauce moralnej
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zbinie
4 miesiące temu ustalanie reguł gry A gra w gronie państw islamskich toczy się pod szyldem: Islam jest jeden a Izrael musi być zniszczony. Niektórzy skłonni są odroczyć drugi element gry, odsunąć w bliżej nieokreśloną przyszłość. Mamy trzech wielkich awanturników: Arabia Saudyjska, Turcja, Iran. I jakkolwiek to oceniają we własnym gronie i jak na to patrzą możni świata to dla nas ważniejsze powinno być coś innego. Ambicje imperialne Turcji wobec świata nieislamskiego są lokalne,Arabów globalne a Iranu właściwie żadne. Tyle, że Iran zdaje się czynić największe postępy w batalii o islamskie przywództwo więc nie sposób rozeznać jego dalsze zamiary gdy koncentracja na najważniejszych celach przeminie.Rozsądnie byłoby nawoływać i przymuszać aby się ucywilizowali. Zapomnieli o wojnie jako podstawowym czy jedynym narzędziu realizacji politycznych planów a zniszczeniu i rzezi jako podstawowej formule wojny. Ale wyobrazić sobie forum wysokiego politycznego szczebla na jakim taki głos mógłby wybrzmieć nie sposób.Cokolwiek konferencja ustali nic z tego dla nas dobrego nie wyniknie. Przykre ale czy w nieodległym czasie miało jakieś znaczenie,że werbalnie komunistyczny blok militarny zwał się układem warszawskim? Czy ktoś pamięta dokładnie skład koalicji antyirackiej?Ważne jest tylko aby realnie , faktycznie nie wysuwać się na pierwszy plan bezsensownych przedsięwzięć. 
5
Wojna Polski z Iranem?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zbinie
4 miesiące temu Strach Strach przepełnił umysły rzeszy grzeszników i przywiódł ich na próg Świątyni gdzie otrzymali oczekiwane - od kapłanów uspokajające zaklęcia a od urzędników Cesarza zapewnienia o ochronie roztaczanej nad sumiennie płacącymi ustalone daniny.Jutro, jak wcześniej,co dnia.pokrzepieni świadomością jak ich "jest wielu" znów zaczną zbierać się w miejscach Bogu niemiłych. Aby stamtąd miotać bezsilne złorzeczenia i wznosić jałowy, jazgotliwy lament do Władcy Ciemności ,który wciąż nie kwapi się ustanowić ich namiestnikami swojej władzy na ziemi.Zwykła kolej rzeczy,zdeterminowanych głupców niezdolnych do zrozumienia ani dzieła stworzenia ani własnej postaci i roli przez nie określonej,przynależnych do sfery Chaosu dalekich od ludzkich racjonalnych czy twórczych wyborów. 
12
Jak Pan Bóg zadrwił sobie z wrogów Kościoła…
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zbinie
4 miesiące temu Aby było jak było przez lat niemal 30 Cóż dziwnego ,że trzeba ekwilibrystyki logicznej aby upowszechniać wizję powrotu czerwonego feudalizmu? Ponieważ nadań i przywilejów nie da się tłumaczyć dorobkiem (choć ktoś bezustannie próbuje posuwając się do nadawania nieprzysługujących tytułów naukowych czy honorowych) pozostaje przedstawiać normalną demokrację jako rzecz w dziejach świata niesłychaną skutkującą katastrofą zniszczenia. Naturalne to zjawisko,że elementy szkieletu zgniłego cielska monstrualnego komunistycznego potwora fosforyzują zwodniczą poświatą nim upływ czasu ukryje je na zawsze zasypując banalnym pyłem codzienności.
2
Obozy koncentracyjne pomysłu pana Rz. jako sposób na "bezwzględną walkę z hejtem
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zbinie
6 miesięcy temu trudna z tym sprawa Najgorsze ,że wyrosła część młodego nowoczesnego pokolenia w Polsce i pojawiła się wśród opozycji tej totalnej tendencja do eksploatowania dokładnie tych samych wątków antysemityzmu i rodzącego się w Polsce zagrożenia nacjonalistycznego. Nie wiem może  trzeba być podobnie wrednym i eksploatować wolność słowa atakując Izrael jako państwo założone przez terrorystów i potomków bardziej współsprawców i katów niż ofiar nazizmu. Choć z drugiej strony do czego to prowadzi. Ale fakt ,że w Europie ta lewicowo muzułmańska ostra krytyka Żydów i Izraela działa .A tradycyjna w Polsce i trącąca myszką retoryka antyżydowska jest zupełnie przeciw skuteczna. Oni już do tego przywykli i raczej ich śmieszy niż drażni to gadanie o Polinie , o żydowskiej mentalności,czy potędze izraelskiego lobby i tego od holocaustu i od innych przekrętów. W sumie pomysł ,żeby jakoś różnicować trafiać bardziej w te konkretne żydowskie szczególnie wrogie środowiska  też może sensowny. Powiem szczerze ,że łatwo krytykować rząd ale ci najprawilniejsi to też żałośni. Wiecznie te same jakieś fobie , uprzedzenia .rozdmuchane zagrożenia a o tych realnych ani słowa. Nie wiem czy ktoś to robi celowo doprowadzając do jakiś poziomów paranoicznych bredni typu Żydzi wykupią całą polską wodę albo założą Polin i zrobią z nas niewolników. Jakoś nikt nie raczy dostrzec jak to się zmieniło w Europie gdzie oni już wpływu nie mają jak kiedyś, gdzie badania dowodzą że 70-80% społeczności źle ocenia Izrael i wszystko co się z nim wiąże . Przecież muzułmanie to już znaczący odsetek Europy. Nie ma sensu ani tu jakiegoś żydoraju budować ani z tamtą narracją się wiązać.  Nie można wygrać z kłamstwem półprawdą , wyjmowaniem różnych pikantnych fragmentów historii.. Mi na przykład zawsze brakuje takiego trzeźwego spojrzenia jak to naprawdę było z kwestią żydowską w II RP na ile to był naturalny konflikt społeczny na tamten czas w sumie bez dobrej recepty co z tym począć  a nie narodowościowy i kulturowy tylko , te miasteczka z biedotą i nędzą żydowską . To jest jednak współcześnie inna sytuacja inny rząd populacji i i inne problemy.  Łatwiejsze do rozwiązania. Tylko jakoś z głową  anie jedni ze strachem inni z wyczuciem i delikatniusio a inni jeszcze dają odpór. A każdy jakoś ułomnie intelektualne. Dumno durno albo budując mity przyjaznych przez tysiąclecie narodów.    
3
Jonny Daniels jest doradcą rządu.
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony