Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika piko
1 miesiąc temu Nic nie zrobisz takiemu Tak się porobiło że ludzie nie myślą. I brak pomyślunku wcale nie jest związany z wykształceniem.
0
Intelektualista – kto to, dlaczego poważany i do czego służy
Obrazek użytkownika cyborg
Obrazek użytkownika piko
7 miesięcy temu Moja wypowiedź nie dotyczyła spraw tzw oczywistych Bardzie mi chodzi o kształtowanie się światopoglądu a nie o sprawy które opisałeś. W tym przypadku powinna wystarczyć zwyczajna logika, niewielka doza asertywności.
1
Patrzaj jutra!
Obrazek użytkownika dratwa3
Obrazek użytkownika piko
7 miesięcy temu teraz cudzych mądrości jest tyle że gdzie nie splunąć to się na jakąś trafi. Młodych trzeba nauczyć jak szukać źródeł informacji, jak dokonywać selekcji i jak  oceniać różne mądrości. Wiadomo, że na początku się błądzi i to nie grzech. Najgorzej jak się nie weryfikuje swoich poglądów w czasie. Potem z przewartościowaniem może być problem.
1
Patrzaj jutra!
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika piko
7 miesięcy temu Witaj Kiedyś w jakiejś dyskusji powiedziałem że wolę sam pobłądzić dochodząc do tego jak jest niż być mądrym cudzą mądrością.
2
Patrzaj jutra!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika piko
10 miesięcy temu Jestem antysemitą jeżeli przez antysemityzm rozumie się spostrzegawczość, logikę, wiedzę, widzenie zdarzeń jako związków przyczynowo-skutkowych, nazywanie spraw po imieniu, asertywność, brak politpoprawności.Obserwując co się dzieje na polu walki cywilizacji wygląda, że cywilizacja łacińska przegrywa z atakiem cywilizacji plemiennej. Zdaje się, że osiągnęła apogeum a teraz obserwujemy zjazd. Narzędzie które zastosowano to głównie marksizm kulturowy.
0
Kabała, dobroduszność i sztuka wojny, czyli politycy PIS-u i czarodziejski płaszcz
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika piko
1 rok temu mmkkmmkk Fakt p. Zalewska jest od szkół.Edukacja i szeroko rozumiana kultura są dziedzinami strategicznymi dla urabiania umysłów równie ważnymi jak media. Dlatego nie będzie prywatyzacji szkolnictwa i nie zlikwiduje się ministerstwa kultury.
2
Polska przeciw „przemysłowi Holocaust” – mamy szansę?
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika piko
1 rok temu Witaj - trafiasz ich w słabiznę Tylko jest jeden problem - jak to co piszesz i co wiedzą "kumaci" ma trafić do opinii publicznej? Media RP i te państwowe, i te gadzinowe nie podejmą tematu.Jest internet i trzeba o tym trąbić, bo nie liczę żeby Gliński do lektur obowiązkowych wstawił Sergiusza Piaseckiego "Zapiski oficera Armii Czerwonej" czy Hannah Arendt "Eichmann z Jerozolimy"http://www.bibula.com/?p=34563link do pdf:http://biblioteka.kijowski.pl/piasecki%20sergiusz/zapiski%20oficera%20armii%20czerwonej.pdfhttps://monoskop.org/images/b/be/Arendt_Hannah_Eichman_w_Jerozolimie_rzecz_o_banalnosci_zla.pdf 
4
Polska przeciw „przemysłowi Holocaust” – mamy szansę?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika piko
1 rok temu Witaj Romku Bardzo mądry tekst. Niestety sporo młodych ludzi nie ma przekazanego kodu kulturowego. Widzą kraj tak jak opisujesz - rodzaj korporacji bez historii. Brak wiedzy historycznej powoduje, że można taką osobę odpowiednio zaprogramować i później sterować.Wracając do konkretu - Ar t55a nowelizacji mówi, że muszą być spełnione jednocześnie 4 warunki aby można było karać za kłamstwa. Muszą być:– publiczne, wbrew faktom, pod adresem Narodu i Państwa, przypisywanie innych win wynikających z działania innych podmiotów. Natomiast można swobodnie kłamać „artystycznie” i „naukowo”.Co sądzę o tym.„Nie rozumiem” oburzenia żydów izraelskich i amerykańskich. Przecież będą mogli dalej bezkarnie kłamać. Również nasi naukowcy i artyści maja tu pełną swobodę w łganiu. Żydzi są wielkimi hipokrytami. Przecież sami ustawowo mają wprowadzoną penalizację kłamstwa oświęcimskiego. Dlaczego się burzą jak ktoś robi to samo? Pewne światło na ten zamęt rzuca ten artykuł:http://3obieg.pl/polskie-obozy-koncentracyjne-a-jednak-dealNo i co zrobić z byłymi prezydentami Komorowskim i Kwaśniewskim. Prawo nie działa wstecz ale trzeba by ich chociaż publicznie nazwać zdrajcami. Sprawy Popiełuszki, WSI, Aneksu, Jedwabnego są do załatwienia teoretycznie od ręki. Praktycznie widać że państwo jest jeszcze z dykty.Czy można/trzeba ustąpić? Według mnie nie. Czym to grozi?1. zerwanie stosunków dyplomatycznych?2. utrudnieniami w handlu?3. problemami finansowymi?4. nagonką medialną?5. rozbiór kraju?6. destabilizacją społeczną i polityczną?Pewnie są jeszcze inne punkty ale z wymienionych 4 - jest cały czas realizowany, 1. 5. nie, 2. raczej nie, 3.6. raczej tak.Uważam, że mimo takiego zagrożenia bilans będzie dodatni. 
2
Popiełuszko, Jedwabne, Aneks WSI, Smoleńsk … czyli program Historia+
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika piko
1 rok temu Pomyślności Świata nie naprawimy, ważne żeby sobie humoru za bardzo nie psuć i się nie denerwować..Bo jak to się mówi - wszystkie choroby z nerwów, tylko syfilis z miłości. :) 
0
Zsyp
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika piko
1 rok temu Masz trochę racji :) Żeby się jakoś identyfikować z portalem to muszą być autorzy którzy tworzą jakąś jedność "ideową" lub chociaż mają klasę w prezentacji treści i w dyskusji. No i musi być odpowiednie administrowanie - ograniczanie udziału troli czy innych funkcjonariuszy. Jedno z drugim jest związane.Niepoprawni według mnie są dobrym miejscem.Jednak porównanie platformy blogowej z gazetą czy innym pismem jest złe. Nie idzie o to że coś tu zniknie, czy się zepsuje. W redakcji gazety jest ścisły kontakt piszących, jest kolegium redakcyjne, jest redaktor naczelny, są obowiązki i realne pieniądze. Tu panuje większa swoboda, mniej jest uzależnień (finansowych, politycznych, towarzyskich) i powiązań. Chcesz - coś napiszesz, nie to nie. Pamiętam stary S24 gdzie wytworzyły się grupy o jakiejś jedności ideowej, jakieś podblogi i to całkiem nieźle funkcjonowało. Teraz S24 wykorzystuję czasami jako słup ogłoszeniowy do swoich tekstów na PT. Chyba zrezygnuję bo to kiepsko działa.Wygląda, że różne platformy są traktowane jak tablice ogłoszeń gdzie można przypiąć swoją karteczkę z tekstem. Na jednej jest więcej karteczek, na innej jest bajzel, jeszcze gdzie indziej jakieś kurestwo wiesza swoje karteczki.Zacząłem tu bywać bo jest kilku blogerów których znam i cenię :) jest kilku których teksty są interesujące i jest względny porządek.Czy czasami publikując tu i na Polskim Tekstem (naszsalon24.org) robię jakiś zsyp czy kogoś zdradzam? Po prostu chcę podzielić się swoimi uwagami z większą ilością odbiorców. Można to nazwać "chęcią uzyskania popularności". Pewnie jest i taki motyw - nie jestem ideałem.Uważam, że nawet jak się jest wiernym jakiemuś portalowi to nie ma nic złego w komentowaniu na innym. Ruch jest potrzebny.
1
Zsyp
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony