Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika norwid
6 dni temu Byłoby całkiem Byłoby całkiem nieprawdopodobne, gdyby nie mieszały tam i ruskie i amerykańce. Lecz iskra poszła z ludu. Przekroczono masę krytyczną. My też mamy w tym swoją zasługę, bo pokazaliśmy, jakim szambem jest Unia i jak dzielą świat na lepszych i gorszych.Zgadzam się ogólnie z Twoją Jazu opinią. Takie małe uściślenia.W samych Niemczech USA podobno dysponuje ponad 40 000 placówek/lokali wywiadowczych, to trudno by było się nie spodziewać przynajmniej 10 000 placówek we Francji. (tak twierdził jeden z doktorów geopolityki na wykładzie udostępnionym w sieci). Dlatego nawet jeśli interes we Francji jest współbieżny Rosji i USA to oba te kraje wcale nie muszą współpracować. Mało tego brytyjski wyciek o tweeterowych kontach raczej świadczy o zwalczaniu ruskiej agentury na zachodzie co może mieć źródło w wywiadzie amerykańskim. W przeciwnym razie to AFP podałaby francuskie źródła informacji albo chociażby niemieckie. To prosta logika. W mojej opinii USA ma wywalone na armie europejska pod egidą Niemiec. Jestem również przekonany że jest w interesie USA niemiecki palec na francuskim guzikiem atomowym. Powód jest banalny i oczywisty. Opisałem go w zakończeniu notki. Wciągnięcie Rosji w balansowanie rosnącej potęgi Niemiec jest w interesie USA, jest to również w interesie Chin które mają ujemny bilans handlowy wyłącznie z Niemcami.  Niemcy zaś desperacko potrzebują sojuszników. Jeśli odpadnie Francja jedyną sensowną alternatywą będzie stabilna gospodarczo i politycznie Polska. Dlatego słowa Friedmana wynikają nie z jego widzimisię ale z wektorów siły i jego opinie to nie prorokowanie ale chłodna analiza tak potencjałów jak i czynników geograficznych współczesnego świata. Oczywiście musimy brać pod uwagę że prezentuje on uładzony, cukierkowaty i przede wszystkim prożydowski punkt widzenia.pozdrawiam niepoprawnie starego wiarusa.
1
Lewarowanie francuskiej rewolucji 2.18
Obrazek użytkownika jazgdyni
Obrazek użytkownika norwid
6 dni temu Świetna notka. Ten temat Świetna notka. Ten temat chodzi mi po głowie od paru dni, siłuję się ze sobą czy pisać. Co prawda szanowny autor napisał o bączysławach starszego pana ale tak naprawdę "nie oto nie oto nie oto".To że Korwin wjedzie na słoniu do Warszawy czy pochwali złodziejskie praktyki twórcy naszej klasy tudzież gadugadu to mały pikuś. Problem zasadniczy jest w nazwie partii "Wolność". U zarania nowego ekranu napisałem "etymologiczny słownik polityczny norwida" tam też umieściłem kilka twierdzeń odnośnie "nowej" oraz "prawicy". Przypuszczam że moje uzasadnienie trafiło do wyobraźni pana Janusza i niedługo później powstała partia "Nowa Prawica". Pech chciał że dla błyskotliwego brydżysty standard kon-libu był mocno krępujący. Dlatego postanowił nieco unowocześnić prawicę aby "nowa" miała swój szczególny i niepowtarzalny wydźwięk. Konserwatyści partyjni oburzyli się jednak na praktykę pana Janusza który nie widział nic zdrożnego w potomstwie które wypracował z dwoma aktywistkami "nowej prawicy". Dlatego też zrzucając brzemię skostniałego konserwatyzmu obyczajowego prawicowych liberałów założył on nową partię o nazwie "Wolność". Dokładnie chodziło w moim przekonaniu o wolność do chędożenia wszystkiego co się rusza. Teraz nikt Januszowi zarzucić nie może że postępuje niemoralnie wobec wartości jakie powinna reprezentować jego partia.Ruch Narodowy to ludzie młodzi i pakują się nie w maliny ale w cierniste krzaczory o których nawet nie zdają sobie sprawy.
2
Nowa koalicja
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika norwid
6 dni temu Spóźnienie norwid - 9 Grudnia, 2018 - 03:16 Rozegranie „żółtych kamizelek” tak, jak zwykle dotąd rozgrywano tego typu ruchy społeczne nie jest niemożliwe— mówi w rozmowie z wPolityce.pl Eryk Mistewicz. 
1
Europejska armia kontra agenci Kremla? - protesty we Francji
Obrazek użytkownika elig
Obrazek użytkownika norwid
1 tydzień temu moja notka z dzisiaj ....Jak należy rozumieć owe tweeterowe działanie wojny hybrydowej przeciw Francji? Tandem niemiecko-francuski który działał wspólnie zarówno w czasie konferencji bezpieczeństwa w Monachium jak i w sprawie Syrii na uzgodnieniach stambulskich (3) stanowi realne zagrożenie interesów rosyjskich. Spowodowane jest to przede wszystkim silną niemieckojęzyczną mniejszością w kluczowym regionie przemysłowym Rosji – na Uralu. Formalnie istnieje gospodarczo-polityczny sojusz niemiecko-rosyjski. Po cichu jednak Niemcy działają na szkodę Rosji tak na Ukrainie, na Uralu jak i w Unii Europejskiej. Niemiecka dominacja UE oraz próba budowania armii europejskiej to cios przede wszystkim w interesy i istnienie Rosji. Jeśli Bundeswera uzyska kontrolę nad francuskimi guzikami atomowymi stanie się równocześnie potęgą atomową. Technologia i moce produkcyjne dają Niemcom jednocześnie przewagę nad działaniami rosyjskimi w dowolnej dziedzinie gospodarki. W konsekwencji Rosja zostanie całkowicie zdominowana przez niemiecką politykę i podporządkowana pod niemiecką hegemonię zgodnie z planami Hitlera. Właśnie dlatego to właśnie rosyjska a nie amerykańska inspiracja współczesnej francuskiej rewolucji jest najbardziej prawdopodobna.Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/norwid/lewarowanie-francuskiej-rewolucji-218 
4
Europejska armia kontra agenci Kremla? - protesty we Francji
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika norwid
1 tydzień temu Lewak matka kurka napisał Lewak matka kurka napisał notke 5 godzin po mnie 2.12.2018 (pewnie inspiracja ducha ateistycznego)norwid - 2 Grudnia, 2018 - 11:07Mówi nam że zamieszki we Francji to również element gry strategicznej jaką prowadzi Rosja w ramach wojny hybrydowej z UE. Obejrzałem referat Zbigniewa Dylewskiego z Berlina pt „Rosja” (4) który prezentuje niemiecką optykę na Nord Stream oraz gospodarkę i politykę Rosji. Bardzo pouczająca lektura. Z tej prezentacji znacznie lepiej można zrozumieć procesy polityczne jakie codziennie widzimy w TV czy internecie. Kilka kluczowych uwag.1 Rosja jest bardzo słaba, ekonomicznie zacofana i zależna od polityki Niemiec.1a – 30% zasobów naturalnych świata znajduje się na Syberii, zbadano niecałe 8% złóż.1b – Uralskie zasoby gazu starczą dla Europy do końca świata i ich wydobycie jest najtańsze.2 Niemcy zdominowały najbogatsze obwody Syberii, dysponują silną mniejszością narodową w tych regionach oraz przemysłem wydobywczym.3 Niemiecka dominacja nad kluczowymi okręgami przemysłowymi Rosji jest balansowania przez władzę za pomocą destabilizacji UE z użyciem działań hybrydowych.4 Zamieszki we Francji są konsekwencją niemieckiej polityki gospodarczej w Rosji która broni się podburzając nastroje społeczne z użyciem mediów społecznościowych dokładnie tak samo jak robi to w Polsce. Rozbicie unii jest w interesie Rosji która na antagonizowaniu podmiotów zyska znacznie więcej niż na kontraktach ze stabilną zjednoczoną UE.Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/norwid/francuski-poznan56Dlatego należy w pierwszej kolejności czytać lewaków a prawicowych autorów pakować do piwnicy. Gratuluje poszukiwań. 
5
Europejska armia kontra agenci Kremla? - protesty we Francji
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika norwid
1 tydzień temu Decyzje mają swoje Decyzje mają swoje konsekwencje. Na Dudę głosować nie zamierzam.
2
powrót bożka
Obrazek użytkownika jan patmo
Obrazek użytkownika norwid
1 tydzień temu    Rozegranie „żółtych kamizelek” tak, jak zwykle dotąd rozgrywano tego typu ruchy społeczne nie jest niemożliwe— mówi w rozmowie z wPolityce.pl Eryk Mistewicz.wPolityce.pl: Bunt „żółtych kamizelek” rozlewa się po Europie. Czy ten ruch jest spontaniczny czy zorganizowany przez polityków?Eryk Mistewicz: Ruch „żółtych kamizelek” umyka „szkiełku i oku” politologów. Gubią się w jego ocenie politycy i media, nie wiedzą jaką kalkę przystawić, jaki szablon. Nie jest to prosty, jednoznaczny, łatwy do dookreślenia protest. To nie jest ruch skrajnej prawicy, jak było to przedstawiane na początku. Wręcz przeciwnie, można spotkać dużo elementów anarchistycznych, lewackich, socjalistycznych i komunizujących. I na pewno nie jest to ruch, który będzie łatwo opanować. To struktura labilna, unikająca zorganizowania. Nie wybiera sekretarza generalnego, komisji skrutacyjnej, skarbnika. Nie zdecyduje się na spisanie dokładnej listy 20, 30 czy 50 postulatów. Nie wyłania swoich reprezentantów do Parlamentu Europejskiego, do parlamentu krajowego ani do wyborów samorządowych. Nic takiego nie nastąpi, ponieważ ci ludzie nie są zainteresowani wchodzeniem w skostniałe, zdegenerowane struktury „starej polityki”. Od kilku dni trwają próby rozegrania protestu przez władze francuskie, choćby wyznaczenia francuskiego Wałęsy, który będzie reprezentował „żółte kamizelki” w rozmowach z rządem. Ale jest to bardzo trudne. Ilekroć wskazany zostaje kandydat na przywódcę, zaproszony do rozmów z rządem, tylekroć inne „żółte kamizelki” mówią, że ten człowiek czy ci ludzie nie reprezentują ruchu.Rozegranie „żółtych kamizelek” tak, jak zwykle dotąd rozgrywano tego typu ruchy społeczne nie jest niemożliwe. Tego typu próba rozbicia i powrotu do tego, żeby było tak, jak było, nie jest już możliwe. Choć takie próby oczywiście będą, bardzo ciekawe doświadczenie z zakresu marketingu politycznego zresztą. Podobnie jak cała ta sytuacja pokazująca limity demokracji w epoce postpolityki.Francuska policja robi pokaz siły w Paryżu. Aresztowała już prawie pięćset osób, wyprowadziła na ulicę transportery opancerzone. Tydzień temu tego nie było.Nie, to jeszcze nie jest pokaz siły. Pokaz siły będzie, kiedy na ulice wyjdzie wojsko. Nie wykluczam, że armia zostanie wysłana do tłumienia manifestacji w następną sobotę, albo jeszcze w kolejną. Może też pojawić się na paryskich ulicach dziś w nocy, jeżeli okaże się, że żandarmeria i policja nie są sobie w stanie poradzić. Chociaż wydaje się, że dzisiaj siły cywilne będą chciały za wszelką cenę pokazać, że są w stanie opanować sytuację. Także wobec podejrzeń, że nie robią wszystkiego, aby ratować tę ekipę. Relacje służb z ekipą Macrona nie są, wbrew pozorom, jednoznaczne.„Żółtym kamizelkom” nie zabraknie konsekwencji w walce z podwyżkami?Oni nie mają dokąd iść. Gdzie mają się wycofać? Stoją pod ścianą. Do protestów zmusza ich sytuacja ekonomiczna. Postulaty polityczne prawie się nie pojawiają na protestach. Postulat, żeby zlikwidować Senat i w jego miejsce powołać izbę ludową, wybieraną w powszechnym głosowaniu, to jakieś marginalia protestów. Polityka w tym proteście stanowi ledwie tło, na pierwszym miejscu jest ekonomia i odbiór świata polityki, całego świata polityki, który nie myśli o ludziach. To protest zubożałej i ubożejącej w zastraszającym tempie francuskiej klasy średniej. Im więcej się pracuje we Francji, tym większe podatki się płaci. Im więcej się pracuje, tym więcej państwo zabiera. Jest coraz więcej nowych podatków. O tym głównie jest ten protest. I o świecie polityki, który się zdegenerował i oderwał.Poinformowano, że na razie podatek ekologiczny nie zostanie podniesiony.Tak, ale decyzja o odsunięciu w czasie podatku ekologicznego nastąpiła zdecydowanie za późno. Spełnienie pierwszego i wydawało się jedynego postulatu protestujących dziś jest już elementem nieistotnym z punktu widzenia kaskady podatkowej, która uderza we Francuzów. Za sprawą tej jednej decyzji nie nastąpi drastyczna poprawa życia Francuzów. Chyba, że jak sporo moich znajomych Francuzów założą firmy w Polsce i będą płacili kilkukrotnie niższe podatki. W Polscy będą też mieli lepszą opiekę zdrowotną. Francuzi są zachwyceni opieką stomatologiczną w Polsce. Są leczeni za pomocą najnowszego sprzętu, nowych materiały i przy wykorzystaniu najnowocześniejszych procedur medycznych. Niski poziom bezpieczeństwa na ulicach nie tylko za sprawą manifestacji społecznych, ale za sprawą zagrożenia terrorystycznego, jest niski. Polska dla Francuzów z klasy średniej jawi się jako kraj modelowy: bezpieczny, stabilny, dobrze zarządzany, z jasnym systemem niewysokich podatków a przede wszystkim sprawnym systemem tego, za co odpowiada państwo. A jaka przyszłość czeka ich we Francji? Dlatego „żółte kamizelki” nie mają wyjścia. Muszą protestować. I warto zauważyć, że w proteście właściwie nie pojawia się kwestia imigrantów. Czasem jedynie pojawia się argument, że otwarcie się Francji na imigrację spowodowało, że Francuzi z dziada pradziada mają cięższe życie.Imigranci biorą udział w protestach?Nie. To protest Francuzów z dziada pradziada. Imigranci w Paryżu sprzątają po protestach. Są w ekipach, które przywracają porządek w mieście. Czasem korzystają z okazji do udziału w zadymie i „zaopatrują” się w skutery, telefony komórkowe, zegarki i co tam jeszcze można zdobyć w sklepach, które nie zabezpieczyły się właściwie przed atakiem gangów. A na policję oczywiście nie ma po co dzwonić.Mediom nie udało się zohydzić protestów.Oczywiście, ostatnie dni to ciągła próba zdiabolizowania protestów. Próbowano pokazać, że biorą w nim udział chuligani i elementy wywrotowe. Pojawił się język znany z propagandy PRL z lat 80. Ale to nie chwyciło. Poziom poparcia Francuzów dla „żółtych kamizelek” spadł z ponad 80 do 77 proc. Lekarz, prawnik, czy mały przedsiębiorca jadący do pracy, mija na rondzie protestujących i sygnałem dźwiękowym daje znak poparcia dla nich. Z reguły zna tych ludzi. To jego sąsiedzi, znajomi, ludzie u których robi zakupy albo zamawia usługi. To ludzie tacy sami jak on. To zubożała Francja, która mówi, że tak dalej być nie może.Eryk Mistewicz - prezes Instytutu Nowych Mediów m.in. wydającego miesięcznik opinii „Wszystko Co Najważniejsze”, pracuje w Polsce i we FrancjiRozmawiał Tomasz Plaskotahttps://wpolityce.pl/swiat/424723-mistewicz-polska-dla-francuzow-jawi-sie-jako-kraj-modelowy
0
Francuski Poznań'56
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika norwid
1 tydzień temu e tam Niech pan nie dorabia do mojego tekstu jakiejś górnolotnej ironii. Po prostu potrzebowałem sensowne zastępstwo dla słowa "Robotnicza"
1
PZPR2.0 czyli Polski Zjednoczony Plankton Republikański
Obrazek użytkownika kontrik
Obrazek użytkownika norwid
1 tydzień temu Masy to słowo używane przez Masy to słowo używane przez czerwoną zarazę i socjalistów umiarkowanych. Zdradza źródło pochodzenia. Masy=odczłowieczenie/zezwierzęcenie.
4
Narodowcy a państwo
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika norwid
1 tydzień temu Polski cukier krzepi! Wieszczu/miszczu puścił chyba niechcący cichacza. Przepraszam niepoprawnie, nie taka była intencja. Ja myślałem (naiwny) że UE to 28 niepodległych państw ze wspólnym parlamentem. Szanowny kefas uświadomił mi że to nieprawda, że to stany zjednoczone Europy, ze wspólną armią, pieniądzem i polityką. Dziękuje za tak fachową wiedzę, za małym jestem robaczkiem z prowincji żebytak wielkie sprawy pojąć. Uświadomiłem sobie jednak jedno zdanie które napisałem a nie rozumiałem do końca.Infantylne myślenie pana posła Meysztynowicza to iluzja której dają się zwieść nie tylko nowocześni i lewicowi ale również konserwatywni i prawicowi. Otóż pojąłem że antyczna wiedza opisana w artykule którą z powodzeniem odnieść można było do sojuszu USA/Polska lub USA/Izrael niema zastosowania. Bo nie wiadomo czy USA są duże i czy są państwem. Natomiast pewnym jest zgodnie z filozofią kefasa z gimbazy że Unia Europejska jest państwem dużym z którym Polska w sojusz wchodzić nie powinna. Ponadto moje wynurzenia wyborczo/partyjne pomieszały mi się z wojenno-erotycznym uniesieniem, upraszam się o wybaczenie ;Dps. Polski cukier krzepi - to hasło marketingowe 2RP. Wtedy nie było dampingowych cen cukru niemieckiego bo były cła ochronne. 2003 unijna dotacja na cukier była wyższa niż cena cukru w Polsce. Jeden z powodów przystąpienia do UE - zarzynanie polskiej gospodarki.
2
PZPR2.0 czyli Polski Zjednoczony Plankton Republikański
Obrazek użytkownika kefas z giathalassy

Strony