Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
10 miesięcy temu Krótka historia Austriackiej Partii Wolności FPÖ Po liberalizacji zakazu stowarzyszania się z 1945 i praktycznej amnestii dla nazistowskich przestępców doszło w 1948 roku do powstania partii Stowarzyszenie Niezależnych utworzonej przez byłych członków NSDAP formujących ponownie  tzw. Trzeci Obóz. Jednocześnie zaczęły powstawać sympatyzujące organizacje grupujące spektrum od neonazistów po reprezentantów kulturowego niemieckiego nacjonalizmu. Przykładem są Braterstwa, które zrzeszyły byłych żołnierzy z Waffen-SS.Po konflikcie ideowym między liberałami, a niemieckimi nacjonalistami w Stowarzyszeniu Niezależnych wyodrębniła się ze skrzydła nacjonalistów Austriacka Partia Wolności FPÖ. Kadra przywódcza tej partii powstała z częściowo mocno obciążonych narodowych socjalistów – nazistów. I tak pierwszym szefem partii FPÖ został Anton Reinthaler, wcześniejszy dowódca brygady SS i członek krajowego kierownictwa NSDAP w Austrii.Tak więc po zaprzysiężeniu nowego rządu we współczesnej Austrii święta Bożego Narodzenia upłyną pod znakiem nie tylko renifera Rudolfa, lecz także karpia Adolfa.Entuzjazm Węgier sięga niestety po niechlubną kartę kolaboracji z III Rzeszą. Przykład Austrii i Węgier pokazuje jakie skutki z sobą niesie relatywizacja winy i brak kary.Brak rzeczywistych elit i poważny deficyt intelektualny klasy politycznej może i Polskę sprowadzić na niezwykle niebezpieczne manowce aliansu z neonazistowską i faszystowską ukraińską UPA z jednej strony i wyemancypowaną pohitlerowską narodowo-socjalistyczną FPÖ z drugiej. Oby los oszczędził nam takiego dziejowego upokorzenia ! Źródło: http://gegenrechts.at/?p=246 (wolny przekład)
4
Nowy rząd w Austrii i niepokój Niemiec
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
1 rok temu Zetjot intelektualnym mistrzem internetowego pustoslowia !Takie Pan pozostawiasz po sobie wrazenie.
3
Zmieniam tytuł na: jak (nie)dyskutować ze stroną ukraińską
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
1 rok temu Do Zetjota ! Pan uprawiasz na wszystkich forach w kwestii banderowsko-ukrainskiej mniemanologie stosowana. Powoduje to ferment, zaciera obraz i mniej zorientowani czytelnicy coraz bardziej glupieja. Stara metoda psycho-manipulacji ulubiona przez Michnika, Smolara i wszystkich tych trockistowcow od Sorosa. Banderyzm zmartwychwstal wylacznie  za sprawa KGB i sprawie KGB wylacznie sluzy. To nie pozwoli na wpuszczenie rezunow do unii i jest swietnym  srodkiem na Polske - do mieszania w kotle rodzimego piekla. Skoro tak, to wszyscy ktorzy "podlewaja" ten banderowski chwast dzialaja calkowicie na rzecz KGB-owskiego Putina. Nie jest wiec dziwne, ze jeczy tenze Smolar, wrzeszczy towarzysz Targalski i rzuca kalumnie cala postubecka Platforma. Jest jednak na wyraz niepokojacym istnienie probanderowskiego "kretowiska" w samym PiS i to na najwyzszych szczeblach wladzy panstwowej. To rodzi gleboki niepokoj o wiarygodnosc tej wladzy w ogole i szczerosc "dobrej zmiany" w szczegolnosci. Te wszystkie podle brednie o "slomkach w oku", bicie sie we wlasne piersi wobec bandytow o nie majacym precedensu w XX-wiecznym swiecie bestialstwie, sa wylacznie najbrudniejszym z brudnych narzedziem politycznym. Sama kwestia ludobojczego dzialania w pacyfikacyjnych formacjach niemieckich, nazistowskich wobec Polakow i Zydow winna juz byc wystarczajaca dla kazdego miedzynarodowego trybunalu badajacego zbrodnie UPA i Bandery. Polacy musza do tego dodac jeszcze Wolyn i dziesiatki pogromow jakie dokonaly sie rekami Ukraincow na polskich wsiach od Podola, przez Wolyn i Malopolske  i to od I wojny swiatowej, az do akcji" Wisla" wlacznie. Zdrada i podlosc tzw. Zachodu wobec sprawy polskiej jest powszechnie znana i dopelniona udzieleniem azylu SS-Galizien "en bloc" przez Kanade. Jednak jakiekolwiek dyskusje, watpliwosci czy awantury w samej Polsce w tej sprawie to juz narodowy upadek i zupelne skundlenie. W najlepszm przypadku cynizm sowieckiej agentury.  
8
Zmieniam tytuł na: jak (nie)dyskutować ze stroną ukraińską
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
1 rok temu To tragiczne zniwo zapasci cywilizacyjnej w Sluzbie Zdrowia, ktorej nie obejmuje "dobra zmiana". To zaniechanie swiadczy tylko o ogromnym deficycie kulturowym obecnych polskich elit. W rezultacie ta dziedzina stala sie cynicznie wynaturzonym zerowiskiem dla wszelkiej masci cwaniakow i zlodziejskiej wrecz mafii zarzadzajacej Narodowym Funduszem Zdrowia. Symbolicznym "filantropem" jest tu Owsiak z cala swa tez symbolczna mentalnoscia i firma "Mrowka Cala". Kto ma jeszcze resztki sumienia i umiejetnosci wyjezdza za granice. Pozostaja totalnie skorumpowani dla "swoich", mlodzi absolwenci z przymusu niewolniczych wyrobnikow i miernoty spod znaku "lowcow skor". Jest zaskakujacym, ze pan minister Radziwill jest zainteresowany zarzadzaniem czyms takim jak obecny Resort Zdrowia (bo zadnych zmian nie proponuje, jak juz to na jeszcze gorsze) - swiadczy to zatem o nim osobiscie jak najgorzej. Rodzi to jednak takze zasadnicze watpliwosci dla kogo jest w gruncie rzeczy budowane obecne panstwo. Polacy bowiem gwaltownie wymieraja lub nadal wyjezdzaja. Masowo naplywaja za to Ukraincy i stwarza sie ku temu bardzo mocne zachety. Nie jest wykluczone, ze na odbudowana Polske czeka jednak ktos jeszcze, byc moze ten najwazniejszy (!?).
5
Porażająca śmiertelność Polaków
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
1 rok temu Dziwnych zbiegow okolicznosci c.d.: Redaktor Skwiecinski napisal jak wiadomo monografie o Romaszewskich.Z niej takze wynika kilka bardzo kontrowersyjnych wyborow Zbigniewa i jego rodziny. Glowne zarzuty wobec Bielsatu, tak jak i Studia Wschod, dotycza upokarzajacej polityki wschodniej obecnego rzadu, gdzie z kolei b.aktywny jest maz pani Agnieszki, Guzy. Skwiecinski ("przyjaciel domu") razem z Warzecha, Stankiewiczem i Zaremba wypowiedzieli sie na pismie przeciwko Orletom i Ostrej Bramie w nowych paszportach. Jak wiadomo PAD odmowil swego patronatu nad rocznica ludobojstwa na Wolyniu.Na takich salonach nie ma juz raczej przypadkow. 
5
Prezydenci, Romaszewscy i ważne ustawy
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
1 rok temu Do kontrika... No bylo jasne, ze sie Wasc w tej sprawie w  duchu Doncewa odezwiesz.Polska ma ustabilizowana i uznana miedzynarodowo panstwowosc od 966 roku. Ukraina do 1991 nie miala jej nigdy.Przyjecie w 988 chrztu w Kijowie(ale z Bizancjum, a to roznica wobec kultury lacinskiej ogromna !)  bylo podstawa do rozwazania mozliwosci  takiej panstwowosci i robil to Petlura z Pilsudskim.Sprawa jednak w spolecznosci miedzynarodowej "nie przeszla" z uwagi na niedojrzalosc cywilizacyjna, podobnie jak Bialorusinow. Ludy zamieszkujace "Dzikie Pola" nazwali Ukraincami Austriacy. Byla to w rzeczywistosci cala mieszanka etniczna, od osiadlych Rusinow, Lemkow, Huculow na zachodzie, poprzez Kozakow, Chajdamakow, czy roznych rzezimieszkow zbieglych przed prawem carskiej Rosji. Sens mial wiec ewentualnie jakis byt panstwowy wokol Kijowa i tego realistycznie oczekiwal Petlura.Ukraina stala sie w 1991 roku PANSTWEM SZTUCZNYM, bowiem powstala na terytorium zakreslonym przez Brezniewa i obejmujacym poza czescia obszaru Rosji takze ziemie zrabowane przez Sowietow Polsce, Wegrom, Rumunii, Moldawii, Litwie 17 wrzesnia 1939 na mocy paktu Ribbentrop-Molotow. To zostalo przez Roosevelta przypieczetowane w Jalcie w nagrode za zwyciestwo Stalina nad Hitlerem. Stalin byl tak pewny siebie, ze ukradl jeszcze Lwow.I tej prawdy Ukraincy musza sie w koncu nauczyc. Inaczej nigdy nie wyjda z kozackiego barbarzynstwa " brania lupow" i zycia z tego jak dlugo sie tylko da. Na dzisiejszej "Ukrainie Zachodniej", po 25 latach ! (za 20 lat zbudowano cala II Rzeczypospolita !), zostaly juz tylko po Polsce nedzne resztki renesansu i infrastruktury po Austriakach. Wlasny wklad Ukrainy jest ZEROWY, nawet asfalt zjezdzony do golej ziemii. Kto widzial, ten wie i zadna propaganda twardych faktow nie zmieni. 
0
Rządzącym na 17 września…
Obrazek użytkownika kontrik
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
1 rok temu Polskie kadry z PiS-u wywodzą się z "dzieci-kwiatów"? naprawdę? Szef klubu parlamentarnego i marszalek sejmu (druga osoba w panstwie!) NAPRAWDE !!!
0
Rządzącym na 17 września…
Obrazek użytkownika kontrik
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
1 rok temu W punkt "Sukinsyny i zaklamancy.Podli" - nic dodac nic ujac. Spojrz zatem i na "moje" - Rzadzacym na 17 wrzesnia...I tak jestesmy obaj na Niepoprawnych z tak aktualnymi na dzis tekstami calkiem z tylu, zeby nie powiedziec "w tylku".Pozdrawiam z szacunkiem
3
Dlaczego polscy politycy nienawidzą Polaków ze Wschodu? Czyli 17 IX 2017
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
1 rok temu No i "gadał dziad do obrazu..." Odzyskanie niepodległości, wszelkie polskie powstania i inne zbrojne zrywy czy spektakularne akcje nigdy nie odwoływały się do próby porównawczej. To zawsze była kwestia marzeń, często wręcz szalonych, niezwykłej determinacji i kreatywności w ich realizacji. Były jednak przedsięwzięcia wręcz straceńcze, kończące się spektakularną klęską i represyjnymi skutkami na lata. Wielkopolanie i Ślązacy znani są z myślenia praktycznego - co jest w misce i w kieszeni. Nie odmawiam Wielkopolanom patriotyzmu (bo ze Ślązakami to bywa różnie - przechodzili ciągle z rąk do rąk między Polską, Czechami  i Niemcami), jednak pruskie rugi z ziemi i brutalna germanizacja miały swoje znaczenie. Determinacja połączona z jakimś rozsądkiem pozwoliły na zwycięstwo mimo liczniejszego wroga (def. wdg PWN nr 1 ! ) I to jest historyczny komplement, a Pan się kłócisz ! W zaborze rosyjskim bezwzględna rusyfikacja była jak wiadomo dopiero elementem odwetu i represji cara po nieudanych powstaniach, a udać się nie mogły nie tylko wskutek przewagi przeciwnika.
2
„Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić….”
Obrazek użytkownika bambi441
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
1 rok temu Trzeba czytać z większym zrozumieniem.... a Pan się unosi rzucając inwektywami (idiotyzm, niedorzeczne...) zupełnie nie jak pragmatyczny Poznaniak. Patriotyzm i wychowanie w dyscyplinie i  odpowiedzialności nie stoją w sprzeczności. Zabory miały wpływ i pokutują do dziś w mentalności Polaków. Poznaniacy, tak jak i Ślązacy, są pracowici, rzeczowi i uporządkowani - właśnie tak jak Niemcy. To ma swoje zalety i często przynosi sukces. Bez specyficznej Kresowej odwagi marzeń i fantazji to  jednak wolnej Polski w ogóle by chyba nie było. W końcu to Lwów jest jedynym miastem Virtuti Militari. Są to po prostu pewne socjologiczne rozważania o temperamencie i różnym doświadczeniu historycznym Polaków i nie ma co się żołądkować !Wystawianie ze strony polskiej, z własnej inicjatywy, alternatywnej kandydatury było zupełnym dyplomatycznym prostactwem i oszołomstwem. Leczenie "dżumy cholerą" jest także bez sensu, ale kadrowo PiS niestety właśnie tak ma.
0
„Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić….”
Obrazek użytkownika bambi441

Strony