Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Traczew
3 dni temu ccassiumm7 Nie kwestionuję znaczenia bitwy pod Gorlicami i jej następstw dla frontu wschodniego w 1915 roku i później. Jednakże, zwycięstwa państw centralnych w 1915 roku nie przybliżało niepodległości Polski. Wręcz przeciwnie, sukcesy państw centralnych oddalały korzystne rozwiązanie sprawy polskiej. Wyeliminowanie Rosji z Ententy wówczas i koncentracja sił niemieckich na zachodzie oznaczało możliwość klęski na Zachodzie, koniec wojny i zwycięstwo Niemiec i A-W. Czy sprawa polska miałaby wówczas jakiekolwiek szanse? A poza tym skoro Słoweńcy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę, to taką samą rolę odegrali żołnierze :Czesi, Słowacy, Węgrzy i Niemcy austriaccy. Czyż nie?
6
Gorlice?
Obrazek użytkownika ccassiumm7
Obrazek użytkownika Traczew
4 dni temu W Polsce problem jest inny Tezy tego bardzo obszernego tekstu, są być może bardzo trafne, ale problem polskich sądów leży gdzie indziej. Problemem podstawowym jest korupcja aparatu sprawiedliwości, a nie problemy systemowe. To jest przyczyna podstawowa i sprawa Komendy jest tego drastycznym przykładem.Jakiś młodzian zgwałcił i zabił, ale tatko był forsiasty i ustosunkowany, a więc policja i prokurator wytypowali "możliwego" przestępcę i dawaj do aresztu. Wybrano zwykłego chłopaka, bez "pleców", ze zwykłej rodziny, niezbyt majętnej i APARAT niesprawiedliwości zaczął działać. Obito człeka pałami na komisariacie, wymuszono przyznanie się (co potem odwołał), znaleziono (też pewnie za forsę) "świadka", która "widziała" Go określonego dnia, no i dalej poszło. I i II instancja, Sąd Najwyższy na deser i gość dostał 25 lat. Forsiasty tatko opłacił zapewne, policję, prokuraturę, "świadka" i I instancję sądu. Wystarczyło. Ciekawe ile to wszystko kosztowało? Zapewne było "grubo". Sprawę załatwiła lokalna mafia policyjno-prokuratorsko-sędziowska. Tego typu spraw jest wiele, choć oczywiście nie dotyczy morderstw i gwałtów jak tu, ale spraw cywilnych czy karnych mniejszego wymiaru. Komenda miał i tak szczęście, że w 2015 roku zmieniła się władza, bo gdyby dalej rządzili "demokraci" z PO/PSL to by siedział dalej i nikogo by to nie obchodziło, także jego dzisiejszego dzielnego obrońcy, byłego ministra Ćwiąkalskiego. Szkoda, że nie wykazał się aktywnością wcześniej, lecz dopiero wówczas kiedy Prokuratura wystąpiła z właściwym wnioskiem. A więc nie badania niesprawiedliwych wyroków, tylko trzeba ścigać korupcję w sądach, policji i w prokuraturach. Przywrócenia ław przysięgłych na pewno by pomogło.Wielkie konferencje organizowane przez FOR budzą raczej moje wątpliwości niż akceptację. Sytuację w sądach RP zmieni ława przysięgłych, Komisja Dyscyplinarna przy SN i ściganie korupcji. Pamiętacie jaki był rejwach gdy przeszło w Sejmie jawność dochodów sędziów. Jaki był wrzask. To najważniejsza wskazówka o co chodzi. I chodzi o wierchuszkę sądownictwa, a nie o szeregowych sędziów z Sądów Rejonowych, którzy odwalają czarną robotę. Najbardziej zgniłą jest "góra", czego dowodzi proces w Krakowie prezesa Sądu Apelacyjnego, który okradał własny sąd.   .   
4
Dlaczego skazywani są niewinni?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
6 dni temu Autor Przedstawiona interpretacja faktów znanych - bardzo prawdopodobna. Mam jednak pewną pesymistyczną uwagę o "rodakach". Czy normalny człek, najbardziej ogólnie orientujący się do jakiego kraju jedzie ukochana kobieta, zgodziłby się na to, aby pojechała tam sama? Nasi rodacy grzeszą naiwnością. Samotna białą kobieta na Biskim Wschodzie to obiekt łowów, a nie oczekiwany cenny turysta. W internecie można przeczytać setki relacji o tym, jak są traktowane samotne białe kobiety w Egipcie. Żal mi pięknej pani Magdaleny, ale Jej narzeczony (partner) okazał się człowiekiem nieodpowiedzialnym, gdyż pozwolił na to, aby Jego Piękna Pani, pojechała samotnie do kraju zamieszkałego przez dzicz. Tak nie postępuje odpowiedzialny za swą kobietę mężczyzna. Tyle w tym temacie
1
Wczasy w ciepłych krajach
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
1 tydzień temu grzechg Niestety wśród liderów PiSu mało popularna jest gra w szachy. Tam trzeba bez przerwy przewidywać "ruchy" przeciwnika.  Podobno dobrym graczem jest Cymański, ale to jedyna jego umiejętność, bo uzdolnienia polityczne zerowe.Pisałem o tej niesprawności PiSu wielokrotnie. PiS daje się "łapać" na różne haczyki, ale sam daje do tego okazje. Tak było przed puczem w grudniu 2016, kiedy przed debatą budżetową Kuchciński pozwolił na debatę o uprawnieniach dziennikarzy w Sejmie. No i ca całym świecie pokazywano puczystów, broniących "wolności mediów", a nie zamierzających zerwać obrady Sejmu i obalić budżet. A błędy w treści ustaw sądowych? Nikt w klubie PiS nie zauważył, że są różnice w treści. Zauważono to w Senacie i tam tego nie poprawiono! A sprawa projektu ustawy Ordo Iuris w sprawie aborcji. Przyjęto projekt z karalnością kobiet, co wykorzystała opozycja i "czarne parasolki". Należało zażądać od OI aby usunęli ten passus. Można jeszcze wymienić wiele błędów. Cud Boski że poparcie dla PiSu jest nadal wysokie w sondażach.Teraz jednak jest inaczej. Jak trafnie piszesz, pobudzono potężne emocje i narracja opozycji dominuje. Ciekawe pytanie, kto wpuścił do Sejmu te osoby w takiej liczbie? Ktoś na to pozwolił? Kto decyduje o przepustkach? Ekipa rządowa nie przewidziała tego, albo nie przywiązywała do tego wagi, że spora część struktur administracyjnych w instytucjach na najwyższego szczebla jest im wroga i nie przeprowadzono zmian aby uzyskać pełna kontrolę. A nawet jeśli to zrobiono, to nominanci PiSu zachowywali się nad wyraz niefrasobliwie. Pamiętacie może sprawę wypadku prezydenta na A-4 (pęknięta opona). Po zdobyciu władzy mianowano nowe szefostwo BOR i właśnie to nowe kierownictwo nie przeprowadziło kontroli tego co w BORze "zdziałał gen. Janicki". A ten gość z wielkim łbem, na własną rękę zmienił warunki techniczne użytkowania samochodów VIPów określone przez producenta. Odkryto to dopiero po wypadku Prezydenta. No i co? Czy wytoczono proces Janickiemu za to? Przecież te jego "oszczędności" mogły zagrozić zarówno "nowym",jak i "starym" VIPom. Skandal był wielki, ale tylko na dwa tygodnie. Potem zapomniano. Ale ludzie starego układu widzieli, że .... można podkładać nowej władzy świnię. No więc podkładają. 
4
Opozycja pod Sejmem, PiS pod ścianą
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
1 tydzień temu Budżet i "reszta" Owe 500 złotych dla niepełnosprawnych jest nie do zapłacenia tak od ręki, gdyż ta kwota musiałaby objąć nie tylko dzieci z niepełnosprawnością (o co strajkują te panie w Sejmie), ale wszystkich niepełnosprawnych. Jest wyrok TK w tej sprawie. Niepełnosprawnych nie można różnicować, a więc trzeba by wydać 9 mld złotych rocznie. Takiej kwoty nie można ot tak wytrzepać z rękawa. Zresztą protestujące w Sejmie skręciły ostatnio protest na drogę polityczną. Sytuacja budżetu jest niezła (+3 mld po I kwartale). Zgoda na wypłatę tych 500 zł musiałaby być poprzedzona nowelizacją budżetu. Organizacje niepełnosprawnych, jest ich ponad 150, w większości akceptują ofertę rządu. Osobiście jestem przeciwny ustępstwom. Zresztą spora ilość komentujących w necie jest tego samego zdania, gdyż nie podoba im się liderka protestu - chce żywej gotówki i koniec.Natomiast inne uwagi, a zwłaszcza krytykę Czaputowicza i działania nowego rządu "na rzecz kompromisu z KE", całkowicie podzielam. Pisałem zresztą o tym. Proszę zauważyć, że procedurę w trybie art. 7 KE  wdrożyła wówczas (20 XII), jak Morawiecki ogłosił, że będzie dążył do kompromisu z KE. Czyli nie odważyli się zrobić tego, jak premierem była PBS, gdyż obawiali się, że rząd RP będzie twardy i będą musieli przedłożyć sprawę Radzie Europejskiej, gdzie mogła zostać zablokowana. Ot i mamy konsekwencje "miękkości". To był podstawowy błąd i jego efekty rząd PMM teraz zjada. Prawdą jest, że w porównaniu z Czaputowiczem, Waszczykowski był orłem. Obawiam się też czego innego. Pamiętam, że "stary" Morawicki coś ględził o "przyjęciu tych 7000 uchodźców". Był to może balon próbny (badano jak zareaguje opinia publiczna). Jeśli tu PMM ustąpi KE i w tej sprawie i przyjadą do nas "uchodźcy", to będzie to koniec rządu Zjednoczonej Prawicy i PiS przegra wybory parlamentarne w 2019 roku. O "rozegraniu sprawy nowelizacji ustawy o IPN, nawet nie wspominam, bo przyjęta taktyka odpowiadała raczej zabawom w piaskownicy, a nie działaniom dyplomatycznym.
7
Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
2 tygodnie temu Wątpię... w to, czy po tamtej stronie, są politycy którzy się szanują. W większości to dzicz, taka jak w ich mediach. Proszę zobaczyć, co się stało z Pawłem Zalewskim. Inteligentny facet, był w PiSie (przeszedł tam razem z kumplami z Przymierza Prawicy), był wiceprzewodniczącym, szefem Komisji Spraw Zagranicznych, ale potem odszedł razem z Dornem i Ujazdowskim. Teraz w PO. I można posłuchać co on mówi dzisiaj. Powtarza te brednie co cała reszta tej totalnej wścieklizny. Czyli nawet ludzie, wydający się, mądrzy i z ładną kartą z dawnych lat, głupieją w tym towarzystwie. Albo robią to, co chce ten, kto płaci. 
0
Z chorym kolanem? Do polityki sie nie nadaje
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
3 tygodnie temu wiesiołek65 Ja pisałem o populizmie politycznym i wymieniłem tego przejawy. Nie twierdzę, że kukizowcy są nieuczciwi i naiwni. W polityce nie ma miejsca dla naiwności. W polityce określa się cele i dąży się do ich osiągnięcia. Aby to osiągnąć, należy tu i tam iść na kompromis, aby "swoje" osiągnąć. Kluczem jest realistyczne określenie owych celów. Tego nie widzę, ale trafne jest stwierdzenie, że u kukizowców jest sporo naiwności w działaniach politycznych. Jednakże brak określenia realnych celów jest widoczny. Z drugiej strony wyraźnie widać, że obóz władzy w małym stopniu wykorzystuje Kukiz 15 jako alternatywę dla totalniaków. A to błąd taktyczny, a może nawet strategiczny.  
1
Co tam u kukizowców?
Obrazek użytkownika wiesiolek65
Obrazek użytkownika Traczew
3 tygodnie temu elig O Kaczafim Mazurek i Zalewski piszą od lat i nie wywołało to niezadowolenia na Nowogrodzkiej. Sądzę, że jeśli jakieś wyrazy niezadowolenia kierowano do Karnowskich to raczej z Wielkiego Pałacu, gdzie nad wizerunkiem Prezydenta czuwa Czerepach, pardon Łapkowicz, czy Łapczyński, jakoś tak. Mazurek i Zalewski kreowali w swej rubryce obraz PAD jako Adriana i to się pewnie bardzo nie podobało, zwłaszcza, że jest jeszcze Ucho Prezesa. Póki rzecznikiem PAD był Magierowski jakoś szło, teraz to partyzantka na obszarach bezleśnych. 
3
Nawet tak łagodna krytyka okazała się nie do zniesienia...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
1 miesiąc temu Ewaryst To wszystko prawda co napisano o Systemie, ale ja podejrzewam, że może być TEŻ jakiś racjonalny powód postawy i działań, zarówno personelu lekarskiego tego "szpitala", jak i "sądu". O "szpitalu" wiadomo, że handlował organami, dziecięcymi też, ze było śledztwo w tej sprawie i jakieś kontrole itd. O bandyckim "sądzie" nie wspominam, bo to gangsterzy w perukach. Łotry. Być może jednak tak jest, że Alfie był obiektem jakiś "eksperymentów medycznych", lub testowano na nim nowe medykamenty, oczywiście wszystko nielegalnie. Normalnego człowieka dziwi po prostu ten niezrozumiały opór "szpitala" i "sądu" przed wydaniem dziecka Rodzicom, którzy otrzymali obietnicę pomocy z Włoch, gdzie Alfie byłby przebadany, a dokumenty "terapii" zweryfikowane.Była to zapewne zwykła przeciętna rodzina brytyjska, biała, bez patologii, której dziecko, chore, poddano eksperymentom, w przekonaniu, że rodzice "nie podskoczą" bo niezbyt zamożni, nie znają prawa itd. Kierując się tymi samymi kryteriami, pewna sędzina z Sanoka, czy Krosna odebrała kilkudziesięciu rodzinom dzieci. Były to rodziny w trudnej sytuacji materialnej, ale bez patologii, dzieci zdrowe itd. Pisał o tym sporo europoseł Wojciechowski w l. 2014-2015. Sędzinę przedstawiono do awansu w 2015 roku, ale PAD odmówił podpisania wniosku nominacyjnego (dziś pewnie by podpisał), co wywołało wściekłość KRSu i szereg krytycznych tekstów w mediach. W Polsce na razie odbierają dzieci, w Anglii już zabijają, "w majestacie prawa" i zgodnie z "wiedzą medyczną". Ale wszystko przed nami.A swoją drogą czy są jakieś badania jaki jest los tych odebranych rodzicom dzieci w Polsce. Jakiś Rzecznik jest, zdaje się. Rzecznik Praw Dziecka chyba. Co on robi, poza pobieraniem pensji co miesiąc?   
10
Dlaczego Alfie Evans musi zostać zamordowany?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
1 miesiąc temu katarzyna.tarnawska Tak. Miał kilka dobrych akcji zanim dostał się do władz PFN. WIdać że PFN ciągnie Go w dół. Szkoda jednak.
2
Nieporozumienie w Polskiej Fundacji Narodowej
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska

Strony