Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Traczew
12 godzin temu ronin Oby tak było. 
1
Mafie, neohitlerowcy i bolszewicy razem z Platformą przeciwko Polsce…
Obrazek użytkownika ronin
Obrazek użytkownika Traczew
5 dni temu Autor Dodaję komentarz do tekstu tutaj, bo nie mogę opublikowć go pod linkowanym tekstemWnioski końcowe trafne, ale opis sytuacji politycznej w latach 1934-1938 zawiera wiele uproszczeń. A poza tym. 1. Teza, że II RP powinna w 1938 roku wesprzeć CSR jest błędna. Czesi nawet w 1938 roku nie chcieli współpracy z Polską. Sądzili, że sojusze z Sowietami i Francą wystarczą. Nigdy, powtarzam nigdy w Pradze nie rozważano sojuszu CSR-RP przeciw Niemcom. Bardziej za współpracą z Polską opowiadali się wojskowi czescy, ale nie mieli nic do gadania. Decydowali politycy. O losie CSR w 1938 roku zadecydował Londyn. Francja nie miała samodzielnej polityki. O Zaolzie Beck upomniał się dopiero wtedy gdy Czesi zgodzili się przyjąć warunki monachijskie.2. Niemcy nigdy nie zaproponowali RP sojuszu przeciw Sowietom. Dawali do zrozumienia nieoficjalnie, że taka współpraca jest możliwa, ale oficjalnej oferty nie było.Ot, Goering gadał z Mościckim na polowaniu o możliwości wspólnej "wyprawy na Moskwę". To były gadki przy myśliwskim bigosie, a nie jakieś negocjacje.3. Polityka Niemiec wobec Polski po Monachium, była próbą powtórzenia działań które przyniosły okrojenie CSR. Najpierw żądano Gdańska i autostrady przez Pomorze, Gdyby Polska to zaakceptowała, to pojawiłyby się nowe żądania. Np. odnośnie praw mniejszości niemieckiej w Polsce, która liczyła ok. 1 mln. Następny krok, to możliwe żądanie "likwidacji Korytarza" i całkowite podporządkowanie Polski III Rzeszy. Tego społeczeństwo by nie zaakceptowało i sanacja zostałaby "zdmuchnięta" gdyby się na takie ustępstwa zgodziła.4. O klęsce Polski (39), Francji (40) i o mało co Anglii (40-41), zadecydowała małość polityków francuskich w 1933 (odrzucenie sugestii polskich w sprawie wojny prewencyjnej przeciw Niemcom) 1936 - bierna polityka wobec remilitaryzacji Nadrenii mimo że RP i CSR (!!) deklarowały wsparcie, gdyby Paryż wystąpił wówczas zbrojnie przeciw Berlinowi. 1938 - rejterada Paryża w Monachium i wydanie zgody na okrojenie CSR. Czesi mogli się bronić przed Monachium. Po odstąpieniu terenów przygranicznych szans na opór nie mieli.5. Beck w maju 1938 na naradzie u prezydenta Mościckiego z udziałem premiera Składkowskiego, marsz. Rydza-Śmigłego i min Kwiatkowskiego powiedział, że jeśli Czesi będą się bronić i otrzymają wsparcie Francji "to Polska musi zmienić swa politykę, bo nie może być w koalicji z Niemcami". Czyli była możliwość wsparcia przez Polskę CSR, ale Czesi musiliby się bronić przed Niemcami i uzyskać pomoc (także wojskową) ze strony Francji.
3
Mówią, że Hitler pomógłby Polsce. Dlaczego się mylą?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
5 dni temu Harcerz Ja nie mam nic do organizacji narodowych. Proszę bardzo, na swoich demonstracjach mogą nosić takie symbole jakie chcę. Natomiast Marsz Niepodległości winien mieć jedne barwy, białoczerwone i jeden symbol, Orła Białego. Pod tymi barwami i tym symbolem zgromadzą się wszyscy polscy patrioci którym droga jest Ojczyzna i jej przyszłość. Natomiast jeśli jedna organizacja z uczestniczących przyniesie na Marsz swoje znaki, to inna także, pojawią się znaczki partii politycznych itd. Orzeł Biały i nasze barwy łączą, a więc zbędne jest noszenie innych znaków, których jedni nie lubią, drugim są obojętne, inni jeszcze je akceptują. Tworzą się podziały - a po co. Dla organizatorów Marszu (i poprzednich) mam szacunek, bez względu na to jaki odłam narodowców stanowią. Niech im, jako pomysłodawcom i organizatorom Marszu (Marszy) wystarczy baner Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. A ważne jest to, że nikomu z uczestników taki baner przeszkadzać nie będzie. Wręcz przeciwnie.Pozdrawiam
4
Marsze
Obrazek użytkownika Harcerz
Obrazek użytkownika Traczew
1 tydzień temu Absurd Absurdem jest twierdzenie, że "ktoś" chce przejąć MN. Po prostu nie jest to możliwe. Wydarzenie zostało wykreowane przez narodowców i pozostanie w ich rękach. Twierdzenie, że jest jakieś porozumienie między HGW która zakazała MN z władzą, a ściślej z Prezydentem, który zaproponował organizację innej imprezy nie oznacza, że "zamachnął się" na MN. Moim zdaniem była to reakcja na działania HGW. Nie był wiadomy wyrok odwołujący zakaz. Sąd odwołał, ale HGW się odwołała od tego wyroku. A co będzie jak sąd wyższej instancji  przychyli się do decyzji HGW? W takim wypadku MN pójdzie jako nielegalny? Ze 100 tys uczestników będzie nielegalnych? Przecież to śmieszne. MN pójdzie bez względu na "wyrok" sądu. Propozycja uroczystości państwowych wygląda na asekurację. 
3
Jak odróżnić narodowca od idioty?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
2 tygodnie temu @ civilebellum Sugestie, że "starsi i mądrzejsi" postanowili przebudować znów scenę polityczną są bardzo ciekawe. Czyli porzucono pomysł z Biedoniem, mającym skupić lewicowy elektorat, a Jakubiak ma coś zdziałać na prawicy. Zgromadzić dawny elektorat Kukiza i podebrać co się da Korwinowi (Jakubiak będzie prowadził akcję polityczną pod hasłami liberalnymi). No i ciekawe co z Ruchem Narodowym? Czy też zagospodaruje go Jakubiak? To wszystko spekulacje spiskowe, ale kto wie? Wyhamowanie Biedronia oznaczałoby, że lewicę pozostawiono Koalicji Obywatelskiej. Jakubiak i Jego nowa siła polityczna ma odbierać elektorat PiS i całej reszcie. Kto wie? Może jest taki zamysł, ale trzeba poczekać co się stanie w najbliższych dniach u kukizowców.
5
Nowa wydmuszka polityczna?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
3 tygodnie temu @ Leopold Znakomity tekst. Gratulacje!
4
Kłopoty obojga bratanków
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
3 tygodnie temu Apoloniusz Nie, jednak nie. RN nie ma ani strategii, ani taktyki. Wypady przeciw PiSowi są kontrproduktywne. Należy wybrać cel ataków (imigracja, gender) i konsekwentnie wskazywać na słabości polityki rządu ZP w tych sprawach. Ale w innych sprawach, należy być elastycznym. Pochwalić gdzie trzeba, życzliwie doradzać, wskazywać na słabości polityki wobec UE, informować ile nas UE kosztuje. Wspierać rząd w konflikcie z KE. Ale skoro RN krytykuje wszystko co rząd ZP robi, to niech planuje przekroczenie 3% w wyborach na koniec XXI wieku. Taka "polityka" jak dziś, nic nie da. A szkoda
5
Totalny blamaż narodowców
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Obrazek użytkownika Traczew
3 tygodnie temu Zawiedziony IPSOS przestrzelił się w sondażach, ale Wieczory wyborcze, w różnych stacjach TV oparły się na ich danych. No i przez 48 godzin dominował w mediach przekaz, że PiS przegrał. A może właśnie o to chodziło? Dziś to wygląda inaczej, ale czy oficjalne wyniki zatrą te przestrzelone sondaże w percepcji odbiorców? Być może trochę, ale IPSOSowi chyba należy podziękować jeśli chodzi o obsługę następnych wyborów.. 
3
Po wyborach 2018
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Obrazek użytkownika Traczew
3 tygodnie temu Jestem jakim jestem Duda zawetował ustawy sądowe. PiS nie miał większości by veta odrzucić. A więc Kaczor wynegocjował kompromisowe, które kasta uznała za "niewiele się różniące" i dalej je kontestuje. Czy PiS popiera Dudę? A co ma robić? Wchodzić w ostry konflikt z "własnym" prezydentem? To nie jest takie proste jak piszesz. Przecież gdyby doszło do konfliktu z Dudą, to mógłby on zablokować całkowicie wetując kolejne ustawy. Co do karania przestępców? "Idzie" to jak krew z nosa, i to poważnie zaszkodziło PiS. Niby pozamykano przekręciarzy, ale małych i średnich. Trwają procesy sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie, polityków PSL w Podkarpackim, wyrok ma Zdanowska jest w Łodzi. Czyli coś się rusza, ale mało jak na moje oczekiwania. Cały ten zgiełk o zagrożeniu praworządności demokracji itd, które wywołali POwcy w Brukseli i tą drogą flekują PiS jest swoistym pakietem bezpieczeństwa dla aferałów z PO. Wyobraźmy sobie, że zapuszkowano by któregoś. Jaki byłby wrzask. Jak aresztowano Gawłowskiego opozycja wyła na całą Europę. Tak więc to wszystko nie jest takie proste. No zobaczymy jak będzie  Pozdrawiam.
3
Wybory AD 2018. Rzeczpospolita lemingów.
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika Traczew
3 tygodnie temu Jestem jaki jestem PiS jednak sam nie zawetował własnych ustaw sądowniczych, lecz zrobił to Duda, ku zaskoczeniu całego obozu rządowego. Potem swoje propozycje ustaw przesłał do Sejmu - okazały się jednak bublami i Kaczor zaczął uzgadniać z Dudą poprawki i wyszła wersja "kompromisowa" (czytaj słabsza). PiS nie mógł niestety odrzucić veta Dudy w Sejmie, bo nie miał dostatecznej większości 3/5. Tak to było właśnie. Do PiSowskiej większości sejmowej można mieć pretensje jedynie do tego, ze te wcześniej uchwalone ustawy miały usterki. Ale stracono czas (4 miesiące) i kasta mogła się lepiej do reformy sadów ustawić. A trzeba było z nimi od początku gadać tak: "nie zgadzacie się na zmiany, dobrze, to wprowadzimy wybory powszechne dla sędziów SN i Sądów Apelacyjnych i społeczeństwo was wymiecie co do jednego". I byłby spokój. Czy PiS zwalcza narodowców i ONR? Raczej dotąd ignorował, ale jeśli jedynym hasłem narodowców jest "PiS PO to samo zło" to nie musi nawet zwalczać. Powtórzę to co napisałem Wieszczącemu. Najskuteczniejszym sposobem zwalczanie przeciwnika, są takie działania które tego przeciwnika wyraźnie nie określają. Ale do tego trzeba przemyślanej strategii i finezji a nie wrzasków i wskazywania palcami wroga. 
3
Wybory AD 2018. Rzeczpospolita lemingów.
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem

Strony