Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika podpułkownik
1 tydzień temu Bezradny rząd nie rządzi Polską, nie rządzi nawet w stolicy PiS stracił elektorat patriotyczny, ponieważ nie uczynił dla niego nic przez 3 lata. Pozwolił umrzeć bezkarnie jaruzelskiemu i kiszczakowi, nie odebrał pośmiertnie Orderów Virtuti Militari i polskich stopni wojskowych, nie ukarał nikogo z targowicy za wystąpienia antypaństwowe, bezczeszczenie symboli narodowych (Kolumna Zygmunta!), napaści na policję itd., nie postawił pod pręgierzem ani jednego ze znanych zdrajców i zbrodniarzy (co najmniej na szczeblu ministerialnym), itd. itd. Proszę zauważyć, że nasze wymagania były wyłącznie symboliczne, nie potrzebowały żadnych nakładów finansowych, a wyłącznie nieco odwagi i uczciwości. PiS nami pogardził, natomiast szukał głosów tam, gdzie ich nigdy nie znajdzie, to jest u targowicy. Osiągnięcia, którymi PiS się zasłania, są wyłącznie natury ekonomicznej. Ci, którzy korzystają z 500plus itp., często nie głosują w ogóle. Kląska w wyborach samorządowych była ostatnim ostrzeżeniem. PiS się nie przebudził. Pozostająca na wolności Gronkiewicz Walc pokazała więc, co potrafi i jak ich potraktuje po następnych wyborach.
3
Przesławne lanie
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika ccassiumm7
1 tydzień temu 100 : 100 „Indukcja… dedukcja… szerszy kontekst… ramowa koncepcja… powtarzający się wzór.. wypracowywanie teorii… teoria o ukladzie/systemie postkomunistycznym i analiza procesów przekształcania się struktury społeczno-politycznej w Polsce w ostatnich 30 latach.Tego nie da się zrobić polegając na wrażeniach”?Takie pitu pitu miesza w tyglu i zaciemnia obraz!„Nie trzeba być "spindoktorem", żeby zrozumieć te proste, a tak trudne, dla niektórych prawdy...Taaka prawda!Pozdrawiam. 
3
Przesławne lanie
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika civilebellum
2 tygodnie temu na reformę sądownictwa mieli trzy lata i nadal się do tego zabierają jak pies do jeża. Piszę tu o tym, jak wyjść z OBECNEJ sytuacji, bo Duda znowu bajdurzy o "zmianie ustawy". Ławy przysięgłych (co to znaczy "sprawy drobne"? - sprawy drobne to wykroczenia i tam się mogą ci sędziowie dowolnie "realizować) opisywała np. Rebeliantka i wielu innych - są tu tylko pretekstem do zmiany ustroju sądów powszechnych i nie wymagają zmian konstytucji! Zauważ, jaki dałem tag.
4
Jak rozwiązać spór o sądownictwo
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika zetjot
3 tygodnie temu Pytanie - a kiedy ci Pytanie - a kiedy ci kompetentni ludzie mieli się narodzić i przejsć odpowiednie szkolenie praktyczne ? Jak można przejść szkolenie praktyczne, gdy brak materii do praktykowania? Bo przecież szansa na Polskę demokratyczną pojawiła się dopiero w r. 2015 ? A przedtem byli potrzebni tylko twardzi fajterzy.
2
Dlaczego wielkomiejscy chcą kraść?
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika gps65
3 tygodnie temu Zmniejszanie objętości prawa "kazdy nowy przepis moze byc uchwalony, jesli likwiduje trzy poprzewdnio obowiazujace"Bardzo mądra zasada! Popieram!
2
Tresura ciszą
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika misio
3 tygodnie temu może by wziął, ale raczej na pewno nie ten...Jak się mnoży urzędasów to od razu się mnoży przepisy bo każdy musi coś robić i coś tam jeszcze wymyśla. A jak się mnożą przepisy to znowu potrzeba więcej urzędasów... I tak w kółko, dodatnie sprzężenie zwrotne, a nie ma nikogo mądrego kto by to przerwał.
4
Tresura ciszą
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika s.Kinga
1 miesiąc temu Zaprawdę powiadam Wam – Jezus Zaprawdę powiadam Wam – Jezus zwany Chrystusem nie wymyślił ani księży, ani kościołów, Chrystus nie wymyślił ani szat księżowskich, ociekających złotem, ani tych różnych bezmyślnych wierszyków, zwanych "modlitwami". Chrystus nie wymyślił ani ołtarza, ani tabernakulum, ani też wafelka zwanego hostią w monstrancji, ani kadzidła, ani dewocjonaliów, medalików, wisiorków, obrazków, ani też adwentu, aklamacji, akomodacji, akwamanili, anafory, anaklezy, anamnezy, antependium, antyfony, aspersji, brewiarza, celebransu, chorału, chrzcielnicy, dikirionu, doksologii, embolizmu, epiklezy, epistoły, eulogii, ewangeliarza, gestów liturgicznych (znak krzyża, pochylenie głowy, pochylenie ciała, przyklęknięcie, bicia się w piersi, złożenie rąk, nałożenia rąk, itd..), introitu, inviolaty, kadzidła, kanoncjału, kantyku, kazania, kolekty, komunikantu, lamentacji, liturgii, mistagogii, misterium, modlitwy, mszy, nabożeństwa, nieszporów, nowenny, podniesienia, prezbiterium, rebabtyzacji, rekoncyliacji, rorat, spowiedzi, tabernakulum, te deum, tintinnabulum, trisagionu, utensyliów religijnych (kielichy, monstrancje, pacyfikały, ampułki, łódki kadzielnicze, puszki, cyboria), wigilii, wody święconej czy ołtarza. Te wszystkie zabawki i zboczenia - to już wymysł kasty szamanów, cwaniaków-nierobów w sutannach i habitach, którzy to wszytko wydumali po to, żeby żyć w luksusie nicnierobienia na koszt "wiernych” zwanych owczarnią, mamiąc ich właśnie całym tym teatrem i tymi wieloma zabawkami, by zamącić im w głowach i opanować ich umysły by żyć potem na ich koszt. Ot i cała tajemnica "wiary".
-6
Ostania msza w największym kościele w Irlandii
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 miesiąc temu @ Mikołaj - świetnie, że to piszesz, taka jest prawda Zawsze więc należy odróżniać to ile ukradziono od tego co mają pośrednicy. Totalna opozycja jest ugrupowaniem służalczych pośredników. To po prostu partia antypolska. Polityczni ochroniarze, trzymający parasol nad prawdziwymi złodziejami.  A złodzieje płacą im za trzymanie parasola. Nędzne kieszonkowe. Starczy co najwyżej na konwencje wyborcze, w Legionowie na przykład.1. Prawdą jest, że antypolska agentura, kompradorska swołocz gorliwie służy prawdziwym złodziejom, bardzo często jest to służba niezwykle nieudolna i marnotrawna. Kiedyś, chcąc zaprezentować skalę tego złodziejskiego amoku opowiadałem anegdotę o tym, że oni są gotowi spalić całą wieś, aby ukraść wójtowi zegarek. Z różnych rachunków. [link] wychodzi mi, że ich faktyczne wpływy są mniejsze od jednego promila. Ktoś musi ukraść, albo zmarnować 5.000,- aby im wpadła złotówka.2. Tę grabież sługusów zwykłych złodziei należy uzupełnić systemowym złodziejstwem. Jest to inny poziom realizowany na różnych piętrach przez grube ryby międzynarodowych bandyckich organizacji. Taki George Soros jest aktywny w wielu krajach za pośrednictwem swojej Open Society jako jeden z "dewelopmentalistów" zajmujacych się "pomocą w rozwoju" dla krajów tak zwanych wschodzących rynków "emerging markets". Jednym z ogranych chwytów tych ekonomicznych mafiozów jest zaniżenie wartości aktywów okradanych gospodarek. Sposobów jest tysiące, mają one starą, dobrze znana nazwę - jest to metoda wrogiego przejęcia. Jednym z przykładów wrogiego przejęcia był czas tak zwanej transformacji lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jest to system bardzo podobny do dzikiej prywatyzacji w Warszawie. Złodzieje kupują roszczenia za śmieszne pieniądze, by przy pomocy prawniczych sztuczek ukraść kamienice. 5 tysięcy za cały dom, wart miliony. To się nazywa prywatyzacja, ale prywatyzacją nie jest. To jest wrogie przejęcie. Popatrzmy na przykład na polski przemysł stoczniowy. Były stocznie - nie ma stoczni. Zostały strzępy. Był czas zniszczenia, nadchodzi czas odbudowy.
8
DWA i PÓŁ TYSIĄCA TON STUZŁOTOWYCH BANKNOTÓW
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika Ola Kowalik
2 miesiące temu Też uważam, że próba Też uważam, że próba nawiązania sojuszu byłaby lepsza w skutkach niż samodzielne wykrwawianie się przez całą wojnę ...
2
Płk. J. Beck – wzlot i upadek. Polityka zagr. II RP, cz2
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika zetjot
2 miesiące temu Kult indywidualizmu w Kult indywidualizmu w społeczeństwie amerykańskim był, a indywidualna odpowiedzialność za swój los była tego przejawem. Oczywiście trzeba pamiętać, że, jak większość pojęć,  indywidualizm ma rozmaite odcienie znaczeniowe.
1
Miraże indywidualizmu
Obrazek użytkownika mikolaj

Strony