Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika a nie mówiłem
1 rok temu "Świetobor"... Mam to samo :). Powodzenia... :).
0
Komisja Amber Gold obnaża bezsilność władzy - obecnej władzy też.
Obrazek użytkownika Świetobor
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 rok temu Super Ekspres, Radio Zet, Polsat News - i "sensacyjne informacje": "Minister środowiska Jan Szyszko miał brać udział w polowaniu na bażanty." oraz komentarz "Metoda polowania polegająca na uwolnieniu z klatek bażantów wyhodowanych w naszych gospodarstwach, a następnie poddanie ich odstrzałowi nie jest zabroniona przez prawo łowieckie. Nie zakazuje jej też Zbiór zasad etyki i tradycji łowieckich - mówi Diana Piotrowska, rzeczniczka Polskiego Związku Łowieckiego."Cytuję "njusy" in extenso, zwłaszcza zaś te "sensacyjne informacje", że "miał brać"...Jak się  tylko takiej "prawdzie patrzy w oczy", to szybko zaczyna się zły wzrok. Żałosne.
2
Koszmarny bilans "lex Szyszko"
Obrazek użytkownika Świetobor
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 rok temu Ogólniki, pomówienia sugestie...Niech sobie Świetobor wpisze dowolne epitety pd własnym adresem.A jeśli minister urządził to inkryminowane polowanie - to jaki problem zgłosić do prokuratury nadużycie władzy.Jeśli zaś jest to pomówienie (dowody bym prosiła, i nie z GazWyb-u) to cóż... Nie komentuję.
1
Koszmarny bilans "lex Szyszko"
Obrazek użytkownika Świetobor
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 rok temu Że strawestuję wpis Świetobora  "Taki typ jak" Świetobor, nie przeczytał "Lex Szyszko" ale cytuje "szemranego" doktora Karaczuna (uwiarygodnionego przez gaz-Wyb) - co powyżej "punktuje" bloger Stanislawos.A jeśli władze miejskie Warszawy nadużyły swoich uprawnień - to oczywiście - winny jest minister, czyli PiS. Logika powalająca (ze źródła GóWnianego).
1
Koszmarny bilans "lex Szyszko"
Obrazek użytkownika Świetobor
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu " Państwa, które podpiszą CETA, będą musiały się do tego arbitrażu bezwzględnie stosować." POLAM (już nieistniejący, a nota bene żarówki były jednym z nielicznych końcowych produktów polskich, widocznych dawniej  wprost w sklepie, za mocno mocno południową granicą, tj. na tzw. Czarnym Lądzie) i wszystko jasne. Czyli samo podpisanie umowy wprowadza zasadę poddania się arbitrażowi, nie ma potrzeby obopólnej zgody stron na arbitraż (oczywiście nie mam wątpliwości, że gdyby była potrzebna, to nasi "rządzący" chętnie by ją wyrażali, a gdyby nie było arbitrażu, lecz ścieżka sądowa, to sądy sądziłyby "słusznie"). Rzeczywiście, jak czytam, tak jest w tej Karcie Energetycznej, a nota bene sama karta - jako coś pozaunijnego, tj. z kategorii przepisów pozaunijnych - rzadko jest choćby przywoływana przez  media czy "miłościwie nam panującą" unię. Jakkolwiek rozumiem trochę, że jak ktoś (inwestor) za zgodą państwa, na jego terenie buduje elektrownię atomową czy nawet węglową, obliczoną - nie wiem - np na co najmniej 70 lat działania/eksploatacji, to musi/powinien mieć zabepieczenie, że państwo nie powie mu tuż po zbudowaniu: "do widzenia, zamykamy, zmienilim politykę", niemniej widać, że arbitraż może być wykorzystany w celu wydojenia pieniędzy podatnika lub uzyskania celów/ułatwienia życia  firm globalnych, a w przypadku państw słabszych jak Polska - może być wręcz miażdzącym narzędziem szantażu i dojenia krajów przez firmy... A opis ładny, tej funkcjonującej już "Karty":)) " Traktat Karty Energetycznej (TKE) i Protokół Karty Energetycznej dotyczący efektywności energetycznej i odnośnych aspektów ochrony środowiska został podpisany w grudniu 1994 r. i wszedł w życie w kwietniu 1998 r. Do tej pory TKE został podpisany przez 53 państwa z Europy i Azji (w imieniu Wspólnot Europejskich podpis złożyła Komisja Europejska). Znaczącym osiągnięciem organizacji jest ustanowienie przepisów, które regulują kwestię rozstrzygania sporów na linii inwestor zagraniczny – państwo na zasadzie odwoływania się do międzynarodowego arbitrażu. Dzięki temu tworzą bezprecedensowe warunki dla inwestorów dla dochodzenia swoich praw przeciwko państwu – gospodarzowi inwestycji...."
0
TTIP i CETA – nowe, złowieszcze oblicze korporacjonizmu
Obrazek użytkownika Świetobor
Obrazek użytkownika jan patmo
2 lata temu @ Świetobor O tym, jakie będą następstwa podpisania umowy CETA, przekonają się Polacy już wkrótce.Niech za przykład tego, co czeka Polskę posłuży sama Kanada, która po podpisaniu układu o wolnym handlu NAFTA w ciągu ostatnich kilkunastu lat z kwitnącego kraju zeszła na psy! Pozdrawiam
5
Czy ktoś czytał umowę o CETA?
Obrazek użytkownika Świetobor
Obrazek użytkownika globalista66
2 lata temu SUPER !!PANIE SWIETOBOR PRAWIE NIGDZIE NIE SPOTKASZ ?PRAWDZIWEJ PRZYCZYNY NIENAWISCI!!! "WARTOSCI I DEMOKRACJI ZACHODNIEJ" DO ROSJI ! A SZCZEGOLNOSCI PUTINA!! A JEST NIA !! PLAN ZRDEUKOWANIA 6 MILIJARDOW ZASOBOW LUDZKICH NA MATCE ZIEMI! SLOWEM ! BEZ GENETYCZNIE ZATRUTEJ G M O ROSJI !! PLAN REDUKCJI ZASOBOW LUDZKICH NIE MA SZANS POWODZENIA ! JUZ OD KILKU LAT ROSJA PRZESCIGNELA W PRODUKCJI UPRAW ZBOZ JAK ZYTO,JECZMIEN ,PSZENICA,KASZE WSZELKIE ODMIANY !!PLUS KARTOFLE ITP,ITD TAKIE POTEGI JAK ,KANADA I USA!!.UKRAINA SPICHLERZ EUROPY!! JUZ JEST GENETYCZNIE ZATRUTA! TYLKO JESZCZE ROSJA .. POTEM W KOLEJCE DO SPRYWATYZOWANIA STOJA :IRAN,KOREA POLNOCNA,SYRJA Z AFGANISTANEM KTORE JESZCZE SIE BRONIA PRZED ZACHODNIA "WARTOSCIA !PRYWATYZAJA " I G M O !VENEZUELA I PALESTYNA . TAK WIEC ZOSTALO TYLKO KILKA PANST DO SPRYWATYZOWANIA ABY OBIETNICA YEHOWY DANA MOJRZESZOWI ZREALIZOWALA SIE W PELNI:)
-4
"Irańska" rewolucja w Turcji - jak do niej doszło?
Obrazek użytkownika Świetobor
Obrazek użytkownika krzysiek4
2 lata temu Rzeczywiście [url=https://gifyu.com/image/D30][img]https://gifyu.com/images/14045888_1137628792975375_8791733524079311884_n.jpg[/img][/url]
1
Co zrobić z Rosją
Obrazek użytkownika Świetobor
Obrazek użytkownika Roman z USA
2 lata temu Całe szczęście, że są te bazy, bez tych baz bylibyśmy już po kolejnym rozbiorze. Nic nie słyszałeś, czytałeś o szowiniźmie rosyjskim i imperialiźmie (niemieckim także), nie uczyłeś się historii?
5
Co zrobić z Rosją
Obrazek użytkownika Świetobor
Obrazek użytkownika MrGrzest
2 lata temu @Świetobor. Jedno sprostowanie Pełna zgoda co do treści notatki. Jeden podany tutaj szczegół jednak nie jest prawdziwy. Ukraińcy w czasie II wojny światowej i tuż po niej zamordowali nie 100 tysięcy lecz ponad 200 tysięcy Polaków. Mordowano głównie nieuzbrojone kobiety, dzieci i starców. Ludzi młodych polskiego pochodzenia, zdolnych do obrony, w tamtym okresie prawie nie było na tych terenach. Zostali oni wcześniej wywiezieni stamtąd albo przez sowietów albo przez niemców. Sposób mordowania Polaków był niezwykle okrutny, niespotykany w żadnych cywilizowanych krajach. Najczęściej tych okrutnych mordów dopuszczali się ukraińscy sąsiedzi Polaków tam zamieszkałych. O tym także warto pamiętać.
2
O zakaz wjazdu do UE i do Polski dla piewców banderyzmu na Ukrainie
Obrazek użytkownika Świetobor

Strony