Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Nawet jak zmieni Pan nazwę na Nawet jak zmieni Pan nazwę na "hominid" czy "hominin" to i tak nie uratuje Pan opinii, że tego hominida trzeba, w opisany przez Pana, a dla mnie niezrozumiały, sposób wychowywać oraz że człowiek to taki "drapieżny, agresywny" rodzaj istoty.  Mój komentarz temu przeczy.
0
Wychowanie małpy
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu KAŻDY Z AKAPITÓW JESTEM W KAŻDY Z AKAPITÓW JESTEM W STANIE ZAKWESTIONOWAĆ1. Człowiek jest...NieprawdaPełny opis człowieka musi akcentować automatyczną, wrodzoną skłonność do współpracy, udowodnioną przez neurobiologów i kognitywistów w badanich maluchów.2. Człowiek rodzi się...Czlowiek rodzi się jako wcześniak, z uwagi na duży rozmiar głowy. Rodzi się wyposażony w genetyczną umiejętność nawiązywania specyficznie ludzkich interakcji. Trudno wcześniaka porównywać z normalnie rodzącym się dzieckiem szympansim, ale już w wieku 2 lar dziecko przekracza poziom szympansa.3. Rodzi się bez instynktów własciwie, a z dążeniem do naiązywania relacji z rodzicami. Nie działa tu żaden wyraźny, automatyczny, jednokierunkowy sztywny instynkt, jest elestyczne dążenie do interakcji i ciekawość.4. Jak wyżej. Skłonność do wspólopracy jest elestyczna, ale wrodzona, więc żadne zrozumienie dobra czy zła tu w grę nie wchodzi. Dziecko jednak woli towarzystwo partnerów współpracujących, a niewspólpracujących odrzuca..6. Wychowanie przebiega więc w oparciu o wrodzoną tendencję do współpracy. Ubogie w bodźce środowisko, ignorujące zarysowane wyżej potrzeby dziecka może spowodować szkody wychowawcze.7. Takiej istoty nie można określić mianem małpy jak to czyni Pan. To poważny błąd, bo tej istocie nie trzeba narzucać nawyków, ona sama bierze aktywny, a nawet prowokujący udział w procesie wychowania.8 i 9. akapit są niezrozumiałe lub bezsensowne.Jak Pan widzi naładował Pan do tekstu potężną dawkę błędów. Nie wystarczy Robin Dunbar.poza tym trzeba Dunbara umieć czytać, w świetle innych prac, a szczególnie Michaela Tomasello i nerobiologów jak Spitzer czy Gazzaniga.
0
Wychowanie małpy
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika Verita
1 tydzień temu GPS..mam dwa pytania.... ..czy byłeś mocno bity w dzieciństwie? Czy  wyznajesz wiarę katolicką?Wydaje mi się ,że czytelnikom łatwo znaleźć odpowiedź na te dwa pytnia...Wyglądasz mi na ewangelika-heretyka ...podobnie jak ten specjalista od trotylu..Trudno będzie nam znaleźć wspólny język.
0
Kary i nagrody w wychowywaniu dzieci
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika Verita
2 tygodnie temu Z bezstresowego wychowania wyrastają ... właśnie złodzieje ,zdrajcy, zaprzańcy.....i inni zawiedzeni ...i londyńczycy......i futbolowcy....i feministki...i pedały....itd.
-2
Stresowcy vs. bezsteresowcy
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
3 tygodnie temu @Gps - minus to oczywiście nie ode mnie! A "muka" - z ruskiego - męka.I te wskazania autora - aby po "karze fizycznej" zmęczyć rodzica i dziecko - tak mi jakoś do owej "muki" - przypasowały. W dodatku - taki "obraz" - gdzie w różne strony ciągną wóz łabędź, szczupak i rak - to jakoś symbolizuje różne aspekty kar fizycznych - opisywane przez autora.Pzdr,
1
Muka
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika zetjot
1 miesiąc temu Chwileczkę, do rzeczy. Chwileczkę, do rzeczy.Ja nie dyskutuję z człowiekiem, bo to nie jest dyskusja twarzą w twarz, ja dyskutuję z tekstem, a dopiero pośrednio, dyskutuję z autorem. I jak widzę dziury w argumentacji to je zgłaszam do autora sugerując źródło błędu. To nie krasnoludki wycinają dziury w argumentacji przecież. Ja rozumiem, że internet prowokuje do skrótowosci, ale wtedy trzeba umiejętnie posługiwać się językiem i odpowiednio uogólnionymi pojęciami. A skoro tematyka jest o szerokim zakresie,  co jest typowe dla antropologii, trzeba powoływać się na różne dyscypliny naukowe.
1
Zamknięci w bąblach
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika Lionette
1 miesiąc temu Witajcie, już w samym zwrocie "Polacy to bydło ..." jest mnóstwo pogardy i wyższości.Skoro krytykujesz innych, może zastanów się nad swoim podejściem do tematu, ale w szczególności stosunkiem do Polaków.Czy chodzili w niedzielę do sklepu, czy też nie, czy robili to pod wpływem cwanych marketingowców, czy też nie, to z pewnością nie zasługują na miano bydła!Skąd w Tobie Grzegorzu tyle pogardy i wyższości? Czy rzeczywiście jesteś aż tak samodzielny i niezależny w swoim postępowaniu i nigdy nie poddałeś się jakiejś indoktrynacji?
2
Poniedziałkowe reminiscencje...
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika maciej1965
1 miesiąc temu Ale zostaną same kruszce. Główny problem z nimi będzie polegał zapewne na tym, że będzie ich za mało. Liczebność ludzkości zwiększyła się znacznie od czasów, gdy w obiegu był pieniądz oparty na kruszcu.
0
Kryptowaluty mają wartość!
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika zetjot
1 miesiąc temu "Ewolucyjnie, biologicznie, "Ewolucyjnie, biologicznie, homo sapiens jest zwierzęciem,"Otóż to jest tylko część prawdy, więc jest nieprawdą. Ewolucyjnie człowiek wyszedł poza zwięrzęcość, bo jego umysł funkcjonuje poza biologią. Mózg jest ukladem biologicznym, umysł już nie. Jest więc jakościowa różnica między człowiekiem a innymi naczelnymi.Tu polecam pracę Michaela Gazzanigi "Istota człowieczeństwa - co sprawia że jesteśmy wyjątkowi".A co do strategii wiązania się z partnerami to polecam Robina Dunbara " Anatomia miłośi i zdrady".  
1
Zamknięci w bąblach
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika zetjot
1 miesiąc temu No to popadł Pan tu w No to popadł Pan tu w hiperprzesadę i dogmatyzm.Strategia homo sapiens w kwestii rozodczości nie ma charakteru automatu, bo mechanizmy biologiczne u ludzi nie mają charakteru automatyzmu, są elastyczne, niektóre jednostki, procdentowo to chyba sięga  30%, mają inklinacje do poligamii, więc jest rzeczą logiczną, że państwo wspiera tendencję większościową. Widać, że Pan nie odrobił lekcji z antropologii.
0
Zamknięci w bąblach
Obrazek użytkownika gps65

Strony