Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika ronin
5 dni temu @ Jestem jakim jestem       Witaj Marku! Ktoś Cię zbanował. O niczym nie zapomniałem i też boli. Ta Osoba, to nie cały PIS. My dalej będziemy trwać. Idzie jak widzisz po wybojach, ale idzie i czerwone polactwo tego nie zmieni. Kto tych bandytów miał sądzić, skoro musieliby zacząć od siebie. Towarzystwo UBoli paraduje z konstytucją, a jakoś narodowców nie widać. Jednak jestem stanowczo pewien, że wygramy walkę o praworządną Polskę. Pozdrawiam! 
4
POLAKOŻERSTWO Z MILLEREM W TLE
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika wawel24
1 tydzień temu Dużo ludzi się nie zgadza. Dużo ludzi się nie zgadza. Dziś nawet był telefon do "W Tyle Wizji" z pytaniem: "Kim jest Jonny Daniels :).Prowadzących zmroziło :).W końcu coś wydukali, że dzwoniący słuchacz ma zadawać pytania, a oni będą kiwać głową na "tak" lub na "nie".Daniels wstydliwą tajemnicą PIS-u, ich "logo" :). Żenada antypaństwowa.
3
4 spółki skarbu państwa wypowiadają Ł.Bugajskiemu umowy w obronie Danielsa
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika Szpilka
2 tygodnie temu PiS Jak sobie PiS wystrugał takiego PAD-a, to chociażby chciał coś szybko zrobić, ten wsypie piasku w szprychy i pozamiatane.Pozdrawiam
1
Pytaj o Berdyczów...
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika viki
2 tygodnie temu Jjj Wiem, że jesteś zdecydowanym i gorącym patriotą! Chciałbyś czystości w polityce polskiej, ja też! Niestety nie wszyscy to rozumieją, chcą tak pomiędzy! A my w tym wygodnickim świecie, jesteśmy w mniejszości! Ludzie w ościennych i nie tylko państwach zaczynają się buntować, odnośnie imigrantów, a to już jest wiele! Zaczynają rozumieć, że rządzący w ich państwach, zrobili z nich bezwolne przytakujące pieski! Bo już prawie brakowało, aby w toaletach zachodnich, była wysuwająca się automatyczna ręka i tyłek za przeproszeniem wytarła, ale kosztem zniewolenia! Narody się budzą i wreszcie! Poczekajmy na rozwój globalnych przebudzeń, choć jak się domyślasz, trolle będą mocniej ujadać i szczuć niezdecydowanych! Z pozdrowieniami
2
Pytaj o Berdyczów...
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika viki
2 tygodnie temu Jjj Z wetem, czy bez niego, swołocz totalna miała plan, a, b, c, d, e.........i ..z. Ich interesy i ich mocodawców po sąsiedzku, poszły się walić. Myśleli, że pójdzie im gładko i rozwalą rząd, przy pomocy Brukseli i "krula" PE! Ja wiedziałam, że to jest dzicz i hieny, ale żeby aż tak? Nie spodziewałam się! Podnóżki totalne dały ciała, więc muszą nadrabiać, a tylko została im rozgrzana wierchuszka sądownicza, która czy z wetem, czy bez niego wciąż stosuje sztuczki poniżej pasa! Myślę, że to się wszystko w miarę ułoży po wybraniu pierwszego SN! Choć dzicz cały czas będzie kopyta podkładać! Mówią, że dzicz totalna, grubą forsę dostała, za rozwalenie przemysłu rodzimego i sprowadzenie narodu polskiego do stanu zniewolenia, aby rządzić do końca świata! Ale eurosie i wruble, trzeba  teraz zwrócić, bo zadanie nie wykonane! Wydaje mi się, że rządowi w miarę się udało, a naprawdę wyglądało to groźnie! Masz rację, takiej reformy nie oczekiwałam, jednak mam nadzieję, że to wszystko nadrobią. Po prostu nie ma innego wyjścia, to jest mus! Być może liczyłeś na 100% zmianę! Ja nie, bo w tak krótkim czasie, nie byłoby to możliwe, zwłaszcza, że wszyscy dookoła rzucili się Polsce do gardła! Ja jestem cierpliwa, dopóki się nie wk...ię! Poczekam na rozwój sytuacji! Pozdrawiam 
1
Pytaj o Berdyczów...
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika viki
2 tygodnie temu Jjj To mamy nic nie pisać, nie dyskutować? Tylko kopiuj-wklej to samo przy każdym wpisie? Toż to czysta obsesja! 
1
Pytaj o Berdyczów...
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika Maria I. Onuckina
1 miesiąc temu Panie Marku Coraz rzadziej tu zaglądam bo w sumie nie ma po co. Jakbym czytała starą gazetę. Dobrze, że istnieje neon bo tam przynajmniej jest co poczytać i z kim podyskutować. Dlaczego pana tam nie ma? Myślę, że dobre chłopaki z Wildy są tam bardzo mile widziani :)))) A tu to już nyndza jest... Można się pośmiać z jakiegoś pana z Gdyni, z jakiegoś zabiedzonego albo jakiegoś Joszki ze zmywaka. Tylko to nie jest konstruktywne bo to są idioci a z ludzkiego nieszczęścia nie wolno kpić. Będę pana pilotowała, mam słabość do chłopaków z Wildy :))))
-4
Polski język ginie!
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika bambi441
1 miesiąc temu Jestem jakim jestem - jaki Inteligent z Mosiny?  ...cytat: " Inteligent z Mosiny jakim chce być Bambi, wie dobrze, że gwara poznańska zamiera, wraz że śmiercią starszych poznaniaków.i Wielkopolan." Jeśli piszesz "starszych poznaniaków z małej litery to bądź konsekwentny i nie pisz Wielkopolan z dużej litery bo to są określenia równoważne, chyba że chcesz podkreślić swoją pogardę dla jednej z tych grup. Z zasady obie te nazwy pisze się z dużej litery.Jeśli chcesz naprawdę kultywować gwarę poznańską to rób to w sposób inteligentny i nie myl pojęć. W gwarze poznańskiej nigdy nie było "Ineligenta z Mosiny" a zawsze był i jest obecny "Elegant z Mosiny" i za takiego mam pełne prawo się uważać bo chociaż urodziłem się w samym centrum Poznania (na najwyższym piętrze ul. Kwiatowej 5 pod orłem) i całe swoje życie zawodowe poświęciłem mojemu miastu, to wybudowałem własny dom za ciężko z żoną zarobione pieniądze i mieszkam właśnie w Gminie Mosina w której w ramach kultywowania tradycji ustanowiono nawet takie odznaczenie regionalne wręczane mieszkańcom zasłużonym dla gminy. Co do obecnego prezydenta miasta Poznania, to już nie ja jego wybierałem a zdanie o nim i jego działalności mam jeszcze znacznie gorsze niż ty. To co zrobiono z mojego miasta zarówno komunikacyjnie jak i architektonicznie za jego rządów i rządów radnych z koalicji PO, SLD i PSL to armagedon przy którym koszmarny ze szklano - stalowej kraty budynek, postawiony w miejscu pięknego zburzonego kina Bałtyk w samym centrum Poznania bije na głowę warszawski pałac kultury a swoją sylwetką przypomina pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Gwarę poznańską oczywiście należy zachować dla przyszłych pokoleń i kultywować ją ale ze zrozumieniem pochodzenia znaczenia jej wyrazów i określeń a już absolutnie nie wiązałbym jej spolszczonych germanizmów z walką o polskość i niepodległość Wielkopolski, bo to są sprzeczności nie do pogodzenia. 
6
Polski język ginie!
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 miesiąc temu @Jjj Tym razem, Marku, niezupełnie mogę się z Tobą zgodzić. Może dlatego, że znana mi jest rzeczywista gwara polska - lwowski "bałak" która, niestety, już umarła. A gwara poznańska, choć władali nią polscy patrioci, miała/ma tak wiele naleciałości germańskich, że jakoś trudno przychodzi nazywać ją narodową - polską. Oczywiście - to kwestia emocji, nie rozumu. Toteż  - rozumiem twój sentyment dla "szneki z glancem", choć bliższe mi są choćby "pyry".Serdecznie pozdrawiam,
9
Polski język ginie!
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika Roman z USA
1 miesiąc temu Marku,  bambi441 napisał:  "W obu gwarach jest oczywiście wiele określeń i zwrotów ściśle regionalnych i te należy pielęgnować, jednak byłbym za oddzielaniem ich od niemieckojęzycznych naleciałości .." i chyba się z tym zgodzisz. Nie znam gwary poznańskiej i nie wiem co znaczy słowo "dudlam", brzmi słowiańsko, znam słowa "giry" i "pyry" i nic więcej. Jednak słowa "szneka z glancem" brzmią mi niemiecko i nie jestem pewien czy można zaliczyć je do gwary, ale mogę się mylić.Pozdrawiam.
7
Polski język ginie!
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem

Strony