Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika poeta
1 dzień temu przypomnienie: u niemieckich bandytów nazywało się to - OPERATION KRAKAU - Kraków i cała Polska,zaś u ruskich bandytów nosiło nazwę - ODHOŁOWIENIE - Katyń & & & efekt był ten sam - WYMORDOWANIE POLSKIEJ INTELIGENCJI. POLSKICH ELIT.
0
75-lecie „kwadratu o boku 500 km”
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Verita
1 tydzień temu O tempora, o mores! Z kim ty chcesz budować zgodę? Jaką zgodę? Z tymi co nie potrafią uchwalić ochrony dzieci w łonach matek?Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań…Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. Nienawidzę całą duszą waszych świąt nowiu i obchodów; stały Mi się ciężarem; sprzykrzyło Mi się je znosić! Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi. Obmyjcie się, czyści bądźcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! Zaprawiajcie się w dobru! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie! (Iz 1,13–17).
0
Państwo, Naród, Ojczyzna: czym jest patriotyzm?
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika jazgdyni
1 tydzień temu Widzi Pan, Widzi Pan, najprawdopodobniej jest Pan uczciwym, prawym człowiekiem, żyjącym spokojnie, który nie zetknął się za bardzo z brudem tego świata, a już na pewno nie był umoczony w szambie kłamstw i intryg.Nie wie też Pan zapewne, o historii portalu niepoprawni.pl, bo pojawił się Pan później. A to ciekawa historia i niestety nie taka biała i czysta.Praktycznie jestem już tutaj ostatnim mohikaninem. Najstarszych Redakcja przepędziła, a ci, co pozostali, z niesmakiem odchodzą po kolei. To jest pewne rozwiązanie - rzucić to w diabły i mieć z tym spokój. Nie takie rzeczy niszczy się na tym świecie. Jednakże ja nadal tu jestem, by właśnie być tym wrzodem na dupie i mimo naporu dominującej w sieci sowiecko - niemieckiej agentury, dawać internautom sprawy do przemyślenia.I proszę się nie dziwić mojemu językowi. Churchill wskazuje drogę -You have enemies? Good. That means you've stood up for something.A także:Jeżeli wróg wali ciebie poniżej pasa, to wal go jeszcze niżej. Kurtuazja i pięknoduchostwo jest wspaniałe i piękne, jeżeli praktykuje się to w towarzystwie na odpowiednim poziomie. Pozdrawiam 
-3
Zmiany dotyczące promocji grafik
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika insurekcjapl
2 tygodnie temu Nadal nie ma związku pomiędzy: "Bronek walczył z pamięcią przed sądem Sumlińskiego [...]"  i w tym samym czasie "[...] (i pewnie też wtedy, gdy z niepowstrzymanie męskim apetytem zaglądał w oczy p. Irminie Ochenkowskiej[...]" jako "[...]– obecnej partnerce życiowej pana Marka – fotka tu:[...]", bo pod odnośnikiem na zdjęciu widzimy szczęśliwe małżeństwo Jakubiaków bez śladu KomoRuskiego; tym bardziej, po takim przekłamaniu bez faktów, nawet ich cienia, trudno jest potraktować  jako zabawną złośliwość podprowadzenie tego akapitu pod sugestię o trójkącie (łóżkowym?) w postaci niby podobnych zainteresowań (agenturą?) poprzez końcówkę zdania w brzmieniu: "[...] … więc może jednak chodzi o poglądy – a raczej o wspólne „około wojskowe” sympatie obu panów?"Taki nieopatrzny "kwiatek" w narracji (zdarza się niejednemu piszącemu), oparty na ewidentnym hiatusie w myśleniu logicznym (typowa Brzytwa Ockhama), jest nie do uratowania. Ino wywalić! Co do zniuansowanych, ironicznych przekazów pisanych, to tutaj raczej zaleca się iść bardziej w konkretną dosadność, niż w dżentelmeńskie esy floresy, bo wygibasów logicznych na zbyt wysokim poziomie czytelnik zwyczajnie nie kupuje. Tak mnie przynajmniej uczono, gdy byłem młody i jako dziennikarz próbowałem przemycać złośliwości wobec ustroju.Pozdrawiam "partyzanta po cywilu", całe szczęście, że nie w mundurze, czyli bezpośrednio ze Strefy Wolnego Słowa... wicie, rozumicie... aj-waj! 
2
Nowa wydmuszka polityczna?
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika zetjot
3 tygodnie temu Gdybym musiał sprostać Gdybym musiał sprostać wszystkim zamówieniom o jaki jestem posądzany, najczęściej z przeciwstawnych stron, nie mógłbym odejść od komputera.Jak rozumiem, psuję komuś wizerunek, obiektywnego, rozumnego, racjonalnego komentatora, który pilnie śledzi najdrobniejsze nawet zmarszczki na powierzchni polskiej polityki i ma na ich temat coś nie cierpiącego zwłoki do powiedzenia. 
-1
Nowa wydmuszka polityczna?
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika insurekcjapl
3 tygodnie temu Abandonacja Zacznijmy od próby definicji: abandonacja (wł. abbandonare - opuszczać, zostawiać samopas; fr. abandonner - porzucać; ang. to abandon - wyrzec się) to technika operacyjna służb mająca na celu wprowadzać frustrację w szeregach wroga poprzez wykreowanie fałszywego przywódcy, który podprowadza "wyznawców" i w jakimś kulminacyjnym momencie osiągniętych wpływów jako grupa nagle pozostawia swoich zwolenników zazwyczaj poprzez samoośmieszenie się jako guru-idol; wówczas akolici są zażenowani, zawiedzeni, tracą wigor i siłę oddziaływania jako drużyna.Pańska notka ciekawa, rozwojowa, a więcej w tej kwestii, skąd wysnułem definicję powyżej, tutaj: http://naszeblogi.pl/51799-pies-poza-buda-czyli-abandonacjaPolecam.
6
Nowa wydmuszka polityczna?
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika mikolaj
3 tygodnie temu Bez zasadniczych zmian procedur procesowych reformy sadownictwa sa skazane na niepowodzenie. Zmiany procedur - mozna i nalezy przeprowadzic szybko i sprawnie - bo to przeciez kompetencje Sejmu i uchwalenia odpowiednich ustaw.Wydaje sie - niestety -, ze rzadzacy zaczeli reforme sadownictwa "od d... strony" - wychodzac z zalozenia (nie po raz pierwszy zreszta), ze wystarczy zmienic ludzi na stanowiskach decyzyjnych, a sytuacja sama sie poprawi.Do radykalnych zmian procedur trzeba dobrych i jednoznacznych przepisow - a tutaj problem najwiekszy: kto ma je napisac ?Sedziowie nie sa zainteresowani, adwokaci tez nie ( w "metnej wodzie" latwiej sie "lowi..."), prawnicy bez doswiadczenia nie sa w stanie...Problem istnieje - a kolejne zmiany ustaw o Sadzie Najwyzszym wprowadzaja dodatkowy chaos...
1
Jak rozwiązać spór o sądownictwo
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika jazgdyni
4 tygodnie temu Nie ma wyjścia - jeżeli Nie ma wyjścia - jeżeli myślimy i mamy podobną percepcję i analizę, to musimy napisać to samo. Szkoda, że ze smutkiem, a nie radością. Pozdrawiam Ps. teraz czekam na tych, co się będą cieszyć wytartymi słowami: - Anie mówiłem!
3
Dlaczego tak marnie poszło
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika faxe
1 miesiąc temu civilebellum Co do  ławy przysięgłych pełna zgoda. Pozostaje tylko małe ale, jak to zrobić?. czyli kto przekona rządzących, którzy wiedzą lepiej i obywateli nie słuchają!  I jak taka ustawa zostanie wprowadzona w życie, kiedy MS powiada, że ma problem z zainstalowaniem kamerek i monitorów na salach sądowych ( co ja kobieta ptrafię bez pomocy zrobić - dowód mój telewizor na scianie wisi od paru lat i jeszcze mi na łeb nie spadł ) i nie potrafi przeprowadzić poprawki aby transkrypcja była protokołem. Alternatywą jest konstatacja, że MS ochrania bandytów sędziów  w sądach karnych  i idzie im na rękę.Ja dziwię się sobie, że ja jeszcze piszę o tym cholernych sądach. Pewnie dlatego, że nie piję bo ponoć człowiek musi być od czegoś uzależniony. To pisanie tylko mnie wqrwia wg mechanizmu przeżyjmy to jeszcze raz i podnosi mi ciśnienie. A wszystko to bez sensu. To bezhołowie doprowadzi do katastrofy. Państwo nie może jako tako nawet funkcjonować bez relatywnie zdrowych sądów. A przecież sądy przestają funkcjonować, NSA, SN robią co chcą, sądy niższe to samo polityka i polityka - a gdzie stanie na straży prawa, a gdzie sprawiedliwość a gdzie służba obywatelom i Ojczyżnie. Normalne sądy to dzisiaj być albo nie być narodu i Ojczyny.Pozdrawiam
4
Czego boją się sędziowie? Gwarancje konstytucyjne -mity i hity cz.2
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Andy-aandy
1 miesiąc temu będzie można olać ulicę i zagranicę: unieważnić konstytucję... Piękne marzenia. Tyle tylko, że same się nie spełnią.Wymagają ciągłej pracy, olbrzymiego wysiłku polskich patriotów oraz bardzo mądrej polityki krajowej.
3
Tchórzostwo prezesa Kaczyńskiego
Obrazek użytkownika civilebellum

Strony