Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika ccassiumm7
1 godzina temu Kiedyś szukano tu Boga... Civilebellum - dziękuję.Jest takie miejsce magiczne ... Sulistrowiczki     http://halat.pl/sanktuarium.htmlBywam w Sanktuarium nie tylko z zapotrzebowania na dobrą radę.Polecam dla Kolegów z Ruchu Uporu."Kiedyś szukano tu Boga - dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają".Nie trzeba Tu być - wystarczy szczera modlitwa:"Chwalebna Dziewico Maryjo,Matko Dobrej Rady, błagamy Cię,prowadź nas po trudnych drogach życia.Wyjednaj światło naszemu rozumowi,gorącą miłość naszemu sercu,siłę naszej woli.O Matko Słowa Wcielonego,powtarzaj nam słowa życia wiecznego,które usłyszałaś od Twego Synai zachowałaś w swoim sercu.Spraw, abyśmy żyli w miłości Bożeji wypełniali zawsze Jego świętą wolę.Uproś nam łaskę wytrwania do końca,byśmy mogli cieszyć się z Tobąwieczną radością w niebie. Amen."PSMatka Boża Dobrej Rady - to tytuł nadany Najświętszej Maryi Pannie w celu podkreślenia jej roli jako pośredniczki i wychowawczyni wypraszającej u Boga oświecenie w trudnych sytuacjach, zwłaszcza wymagających roztropnych decyzji w życiu duchowym lub działalności apostolskiej. Podstawę kultu MB Dobrej Rady stanowią teksty biblijne z ksiąg mądrościowych zastosowane do Najśw. Maryi Panny, a także teologiczne uzasadnienia św. Augustyna, św. Anzelam z Canterbury i św. Bernarda z Clairvaux o Matce Bożej jako wszechpośredniczce łask, zwłaszcza darów Ducha Świętego. Na początku naszego wieku papież Leon XIII włączył wezwanie “Matko Dobrej Rady” do Litanii Loretańskiej. 
0
Tupolew, o którym nam opowiadają
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Romek M
1 tydzień temu Bardzo Ci dziękuję za zebrany materiał. Analizując go dochodzę do wniosku, że godzina 8:21 była kluczowa w całym zdarzeniu. O tym będzie traktował mój następny wpis.
1
Co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r.? Kolizja kłamstw smoleńskich implikuje prawdę
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Romek M
1 tydzień temu Dzień dobry Pisaliśmy Civi dziś po północy równocześnie odpowiedź dla Stana :))Ale dała mi dyskusja z nim trochę do myślenia, Tutka nad ASKIL nie mogła się pojawić o 8:10. Była tam ok. 8:15 A więc nad Siewienym, najwcześniej o 8>23. I tu mógł być przelot kontrolny  (podejście kontrolne bez zniżania dla rozpoznania sytuacji). Logiczny jest tu po nim telefon LK do Brata - co robić? Ta rozmowa musiała być jednak ważna. Czy próbowali podejść? Wydaje mi się, że tak, a więc miałoby to miejsce ok 8:30/Czy byłbyś tak dobry i poszukał artykułu, który kiedyś napisałeś o dwóch podejściach Tutki i ilustrującego rysunku z Super Ekspresu bodajże, który tam zamieściłeś?
1
Co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r.? Kolizja kłamstw smoleńskich implikuje prawdę
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Romek M
1 tydzień temu Dzięki Civi Najciekawszy fragment , który cytujesz to jest ten, że rozpoznano 24 osoby, a wiadomym jest że w Smoleńsku zidentyfikowano imiennie tylko 11. Więc co to za 24 osoby? Te które wiertoliotem poleciały na Domodiedowa i które następnego dnia zidentyfikowano już po 10? Wszędzie przewija się ta cyfra 24. To tak wygląda jakby w ogóle w Smoleńsku 10 kwietnia odnaleziono tylko 24 osoby. Ciekaw jestem tej listy "24". Miał ją minister Kwiatkowski. Szkoda, że jej nie podał do publicznej wiadomości.
2
Co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r.? Kolizja kłamstw smoleńskich implikuje prawdę
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika 35stan
3 tygodnie temu Na jakiej podstawie wyciagasz końcowy wniosek? Tak naprawdę to wykazałeś tylko, że te czasy w dniu 7.04.2010 roku dzieliła 2-godzinna różnica wynikająca z czasów strefowych środkowoeuropejskiej i moskiewskiej strefy czasowej ale to nie dowodzi  jaki czas, letni czy zimowy był 10.04.2010 roku a ja w tym poście pokazuję ci fakty potwierdzające używanie przez media  10.04.2010 roku czasu zimowego w Polsce i w Smoleńsku.Nie wiem czy wiesz, ale w tym dniu(7.04.2010) przydarzyło się pewne zamieszanie związane z protokołem dyplomatycznym podczas tej wizyty w Katyniu.Protokół dyplomatyczny wymaga, by jako pierwszy na lotnisku w Smoleńsku lądował samolot gospodarza czyli Putina a po nim samolot gościa czyli D.Tuska.Okazało się jednak, że ostatecznie to Premier Tusk wylądował pierwszy, a po nim dopiero Premier Putin.Aby operacja lądowania obu samolotów przebiegała sprawnie i z zachowaniem wysokiego stopnia bezpieczeństwa dla ich głównych pasażerów, samoloty powinny lądować w odstępie 15 minut od siebie(czas kręgu nadlotniskowego) i w przewidzianej protokołem dyplomatycznym, kolejności.Czas lotu samolotu Putina z Moskwy do Smoleńska to 55 minut a czas lotu samolotu D.Tuska z Warszawy do Smoleńska to 70 minut(tak zapisano w programie uroczystości), więc synchronizując te loty wg wymogów protokołu dyplomatycznego, oba samoloty powinny wystartować w tym samym czasie.W programie uroczystości zapisano, że start TU154M z D. Tuskiem na pokładzie nastąpić ma o godzinie 9:50 polskiego czasu letniego czyli o 7:50 UTC(samolot Putina też powinien o tym czasie wystartować by być o 8:45 UTC w Smoleńsku) i tak się stało z samolotem D. Tuska. Lądowanie w Smoleńsku planowano na 9:00 UTC(w lotnictwie używa się czasu UTC)czyli na 13:00 UTC+4 czasu lokalnego letniego moskiewskiego.Lądowanie samolotu Putina nastąpiło o godzinie 9:45 UTC(o 13:45 UTC+4 czyli jego samolot wystartował o.....8:50 UTC (12:50 UTC+4) czyli o 1 pełną godzinę później.Przedstawiciele ambasady polskiej w Moskwie, zeznający w PO W-wa Praga(wątek cywilny śledztwa) mówili , że Putin się po prostu zwyczajnie spóźnił, bo kto może wymagać od POlszewickich urzędników i prokuratorów zwyczajnej logiki rozumowania?Wyjaśnienie jest takie:- w Polsce czas startu przyjęto wg czasu zapisanego w programie uroczystości jako letniego i stąd czas startu był o 7:50 UTC(9:50 - 2:00 = 7:50UTC)- w Moskwie przy ustalaniu czasu startu samolotu Putina, posłużono się czasem lokalnym wyrażonym czasem zimowym UTC+3(bo taki był przewidziany do stosowania w dniu 10.04.2010 roku i nadgorliwcy zastosowali go już 7.04.2010 roku) i dlatego czas startu , który zgodnie z tymi zasadami powinien nastąpić o 11:50 czasu lokalnego letniego w Moskwie, ustalono w przeliczeniu na UTC, odejmując od 11:50 te 3 godziny (bo zastosowali różnicę czasu lokalnego do UTC jako 3 godziny) i start nastąpił o godzinie 8:50 UTC(11:50 - 3:00 = 8:50 UTC) a lądowanie o godzinie 9:45 UTC i stąd to "opóźnienie" Putina o 1 godzinę.  
-1
10.04.2010 - Niewyjaśnione i kontrowersyjne czasy zdarzeń
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika jjr
1 miesiąc temu Chyba nie. Trzeba by sprawdzić, Myślę że można to traktować jak honorarium ale nie wiem trzeba sprawdzić.  Sądzę, że dużo kolegów ma swoje strony można by tam też Np reklamować. Każdemu z nas razem i z osobna powinno zależyć, aby nasze blogi docierały do jak największej ilości osób. Najlepiej spytać jak mówi Michalkiewicz starszych i mądrzejszych. Prawica dawno już nabrała idiotycznego zwyczaju wzajemnego wycinania zamiast wspierania.
4
niech żyją Niepoprawni! (.pl)
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika jjr
1 miesiąc temu POTRZEBA UŁATWIENIA WPŁAT. Może należałoby pomyśleć o ułatwieniu wpłat, żeby np. kartą, na konto, pay you. może są jeszcze jakieś pomysły. Jakiś sklepik, może księgarnia internetowa, wydawnictwo. Agora plajtuje robi się miejsce dla tego portalu. Jest z czym zaczynać kilkuset abonentów to więcej niż nic. Bardzo ostrożnie trzeba na początek ułatwić wpłaty. Popatrzyć, może to wystarczy.Powodzenia życzę.
4
niech żyją Niepoprawni! (.pl)
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Muni
1 miesiąc temu dobry pomysł! Bardzo fajny pomysł z tym "biletem wstępu na SG". Ładnie się uzupełniamy! :D 
2
niech żyją Niepoprawni! (.pl)
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Gawrion
1 miesiąc temu civilebellum http://niepoprawni.pl/forum/index.phpZarejestruj się z użyciem nicka na Niepopkach i daj znać. Aktywuję Ci konto i będziemy radzić co można razem zrobić :)
3
niech żyją Niepoprawni! (.pl)
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
1 miesiąc temu Pierwsza wpłata nie doszła do skutku z prozaicznej przyczyny ; 
4
niech żyją Niepoprawni! (.pl)
Obrazek użytkownika civilebellum

Strony