Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika jjr
1 tydzień temu Dobrze by było gdyby tylko o "interesy" Sakiewicza chodziło. Dobrze by było gdyby tylko o "interesy" Sakiewicza chodziło i na tym tylko się skończyło. W Bogu nadzieja, jak przed wojną zginął pod Poznaniem w wypadku lotniczym kuzyn Dziadka, to w jego domu rodzinnym (tego pilota) w tej samej chwili lustro pękło. Na świecie dzieją się rzeczy o których nie śniło się filozofom.Pozdrawiam.
0
Odi et amo.
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika ccassiumm7
1 tydzień temu Imponderabilia? „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko”?A może raczej „Miej serce i patrzaj w serce”. ?W polityce nie ma zmiłuj się dla infantylnych osobowości!Każdy z nas ma jakieś systemy wartości i normy moralne. Gdybyśmy jednak założyli, że większość z nas wie, że nie należy krzywdzić innych ludzi, nie należy kraść, robić rzeczy podłych, to przestrzeganie tych norm uczyniłoby świat pięknym. Problem polega na tym, że te wartości mają w pewnym sensie utajony charakter, sterują naszym zachowaniem tylko w bardzo specyficznych sytuacjach – wtedy, kiedy jasno zdamy sobie sprawę z tego, że to, co robimy, jest niegodne, niemoralne. Natomiast bardzo często możemy zachowywać się niezgodnie z normami i zupełnie tego nie dostrzegać.W sytuacjach kryzysowych, im bardziej ludzie są niepewni, im bardziej sytuacja jest niejasna i samoocena ludzi jest bardziej chwiejna, tym bardziej będą postępować tak, jak im sugeruje uznawany autorytet! Oczy otwierają się szerzej po przeczytaniu książki pt. „Posłuszni” Dariusza Dolińskiego i Tomasza Grzyba – o uległości wobec autorytetu.(…) „jak wskażą Dudę na drugą kadencję - też zagłosuję (…)”A jak wskażą Mateja? … Posłuszny też zagłosuje.Naczelnik wstępnie namaścił na swojego następcę… figuranta, infantylnego ministra finansów, którego póki co posadził na premierowskim stolcu. Propaganda typu zbudujemy, wdrożymy, a to centralny port komunikacyjny, a to centralny port morski, a to samochód elektryczny, a to program kosmiczny, a to elektrownie atomowe i jeszcze takie tam i każdego dnia co innego – mnie nie nakręca. Najlżejszy sort wyborców PiS zadowolony bo nie zdaje sobie sprawę z tego, że bez inwestycji, a dzisiaj nie ma inwestycji - Polski rozwój jest zatrzymany. Potrzebny jest rasowy ekonomista taki np. jak bliski PiSowi Cezary Mech! https://pl.wikipedia.org/wiki/Cezary_MechPan Prezydent Andrzej Duda dostał na dzień dobry cynicznego konkurenta. MM to  także manipulator i mistrz gierek personalnych (10 lat w korporacji, więc musiał wykazać się tymi talentami). Najpierw doradzał znienawidzonej PO i Tuskowi, potem jak notowania PO poszybowały w dół - przeskoczył do PIS. Po roku współpracy utrącił Pawła Włodzimierza Szałamacha, https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Sza%C5%82amacha, a w drugiej kolejności zdetronizował przełożoną, Panią Beatę Szydło. Teraz powalczy o wotum zaufania PiS na stanowisko prezydenta RP. Tak, tu podziwiam sprytny ruch Naczelnika. Dzieli i rządzi. Dwaj rywale zajmujący strategiczne stolce będą się ścierać, jeść z rączki, a co najważniejsze nie będą spiskować po kątach!Reasumując: psy szczekają tfu…” wieszczą straszne rzeczy” a karawana jedzie dalej.PSLekki elektorat pozyskany - najwyższy czas na deal dla przedsiębiorców. Prestidigitatorstwo tym samym, dla pozyskania klasy średniej, musi się wznieść na sam top sztuk magicznych.
2
Kociokwik na prawicy
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Romek M
1 tydzień temu Trochę więcej spokoju i wiary Jak powiedział klasyk przekrętów oralnych Petrow : "Po owocach ich zobaczycie"Poczekajmy, zobaczmy. 
2
Kociokwik na prawicy
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Romek M
2 tygodnie temu Dzięki To jest dobra myśl - kodeks uchodźczy ! Choć myślę, że sam kodeks karny by tu też wystarczył, Można by na przykład uznać, że za każde przestępstwo którego dolną granicą jest 3 miesiące ograniczenia wolności przestępca jest deportowany. Ale tu z kolei mamy kolejny problem - niewydolność sądów i mechanizmów wymiaru sprawiedliwości. Ale jest to  z kolei dobry argument dla KE :)
8
Papież Franciszek i hybrydowi najeźdźcy
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika piko
3 tygodnie temu Pomyślności Świata nie naprawimy, ważne żeby sobie humoru za bardzo nie psuć i się nie denerwować..Bo jak to się mówi - wszystkie choroby z nerwów, tylko syfilis z miłości. :) 
0
Zsyp
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika piko
1 miesiąc temu Media to nie jest IV władza. To jest pała w ręku władców. Ano tak jest jak cytujesz.Zdrówka i oderwania od tego co szumi wokoło nas.
1
Nie ma w Polsce mediów, tylko upiorne medium
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Romek M
1 miesiąc temu Bardzo interesujące te cytaty, które przedstawiłeś. Mnie najbardziej podoba się lapidarna wypowiedź Marka Twaina. 
1
Nie ma w Polsce mediów, tylko upiorne medium
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika 35stan
1 miesiąc temu Wykazujesz się wyjątkową Wykazujesz się wyjątkową naiwnością,  przytaczając czasy wykonania czynności obsługowych , których ciąg dalszy kończy się zapisem w Raporcie(załącznik nr 4) o starcie TU154M nr 101 o godzinie :"Start samolotu nastąpił o godz. 05.27."a równocześnie optujesz za godziną startu 7:21 tak jak to też czyni Autor notki.T jak to jest, gdy ci wygodnie to Raport jest biblią a jak ci nie jest wygodnie to są głupoty?
1
12-PUNKTOWY PRZEBIEG WYDARZEŃ SMOLEŃSKICH (wyniki nieoficjalnego śledztwa)
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 miesiąc temu Tylko, że wymieniłeś te "wielkie sprawy", a co do "pomniejszych" - jak zapewne pamiętasz - gdy np. zdRadek nazwał prezydenta Kaczyńskiego "chamem", to "właściwy" sędzia uznał to za "nieobraźliwe".Poza tym - jestem przeciwna "zapowiedziom" - dopóki nie istnieje możliwość skutecznego działania. Niech się boją w tym czasie ci, którzy mają "wiele" do stracenia.Pozdrawiam,
0
Co nam powinien powiedzieć Morawiecki
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika piko
1 miesiąc temu Zgadzam się, wyżej nie podskoczymy ale lubię wiedzieć więcej niż mniej. Nie lubię też milczeć kiedy nas opluwają.Demokracji i władzy ludu (poza wyjątkami) nie ma i raczej nie będzie. Demokracja obecnie to taki teatrzyk, fasada za którą stoją rządzący (nie konstytucyjni). Kiedyś się mówiło, że media to 4. władza i od niej dużo zależy. Zgadzam się, że od niej bardzo dużo zależy, natomiast to nie jest żadna władza tylko pała do młotkowania obywateli.Obecnie nie mam złudzeń że 10.04.2010 jest do ruszenia. Jakby nie było AM to pewnie byłby inny Sasin czy ktokolwiek. Sprawa jest zero jedynkowa. Nie można "trochę" ujawnić, tak jak nie można być trochę w ciąży. Kaliber zdarzenia jest na poziomie 9/11 w NYC a w zasadzie większy. Dlatego będzie ściema dla ludu i tyle.W sprawie Sikorskiego angole nie otwierają archiwów do tej pory to co mówić o 10/04.Staram się pozbierać nasze wieloletnie dociekania w jakieś syntetyczne zestawienie mając na uwadze sentencje:Qui tacet, consentire videtur
0
Spory konstytucyjne i ich podglebie
Obrazek użytkownika civilebellum

Strony