Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika dratwa3
15 godzin temu Civilebellum Dopiero teraz doczytałem, że ten cykl świadomie adresujesz do tych, którzy na "drogę formacji" już weszli. Jeśli chodzi o zapraszanie, osobiście jednak wierzę, że ma ono sens. Uważam, że Pan Bóg stworzył człowieka do czynienia dobra. Że tylko nieliczni ze świadomego wyboru wybierają zło. Że pozostali wybierający zło to ci, którzy wdepnęli w jakąś formę uzależnienia, oraz ci, którzy, wybierając zło, przekonani są, że wybierają dobro. Wierzę, że warto w sposób cierpliwy zapraszać ich poprzez demaskowanie panoszących się wokół nich mitów. Zgadzam się, że zapraszających jest wielu. Myślę tylko, że mamy niemały kłopot z formą zapraszania. Narzucanie prawdy czyni między rozmówcami mur jeszcze wyższym, a jedyna mi znana skuteczna forma zaproszenia niszczącego wewnętrzną twierdzę oponenta – "Jeśli chcesz…" musi być uzbrojona w cierpliwość, więc jest mało popularna. Znam ludzi, tak po lewej, jak i po prawej stronie barykady, dla których obecny czas walki to "manna z nieba". Ludzie ci od lat noszą w sercu nienawiść do wszystkiego co się rusza, więc jest to dla nich doskonała okazja, by sobie nieustannie opróżniać z nienawiści serce. Myk polega na tym, że gdy do takiego rzygania nienawiścią doczepia się etykietkę szlachetnej idei, to i sumienie nie wyrzuci, i jakiś medal może się przy tym trafi. Dla tego pokroju ludzi czas pokoju i spokojnej pracy dla Ojczyzny byłby czasem wielkiego nieszczęścia i ciągłej udręki. Co ciekawe, ci ludzie zazwyczaj uważają się za przyzwoitych. Obawiam się, że dla nich "Raport Dzienny" byłby zamachem na ich przyzwoitość. Pozdrawiam. dratwa3
0
O potrzebie raportu dziennego
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Verita
1 tydzień temu Właśnie w tym sęk.... Bartoszewski ,wg swoich zasad ,się stosował i był przyzwoity...jak najbardziej. On tak właśnie rozumiał przyzwoitość. Sumienie?  Uczciwa samoocena? To dopiero problem !Co z sumieniem katolickich parlamentarzystów, że nie potrafią obronić życia dzieci w łonach matek?Wolą świętować różne rocznice przeróżnych zbrodni....dokonanych przez innych ....ale sami nie potrafią być PRZYZWOITYMI?Wydaje  mi się ,że tą drogą daleko nie zajedziemy.
-2
O wartościach indywidualnych
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Wieszcząc po prawicy
2 tygodnie temu @civilebellum W dużej części zgadzam się z Pańskim przekazem, ponieważ nie zaliczam się do ludzi, którzy mają "klapki na oczach" i każdą sugestię, która wykazuje pozytywne intencje przyjmuję z otwartymi ramionami. Pozostaję także w nadziei, że ten krótki wpis pozwoli Panu na większe zrozumienie iście słowiańskiej duszy ;-). Również pozdrawiam serdecznie.
0
Merkel porozumiała się z Morawieckim: będzie nam odsyłać nachodźców!
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika mirek300
2 tygodnie temu Fantasmagorie Rozumiem ze to jest skierowane do mnie.W którym miejscu to są "fantasmagorie" ?Mój wywód jest prosty i logiczny,proszę zasięgnąć opinii uczciwych prawników.Władza,aby była legalna,musi zostać wyłoniona w oparciu o legalne prawo (ordynację wyborczą,konstytucję i inne akty prawne)Która z powojennych "władz" spełnia powyższe wymogi ?Ta która bagnetami przejęła w 1945 władzę w Polsce,czy ta wyłoniona w drodze "demokratycznych" wyborów w oparciu o akty prawne ustanowione przez specjalistów od bagnetów ?
0
Kłamliwe referendum Dudy, czyli nie dajmy się omotać politykom
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 tygodnie temu Dziekuję za recenzję A co do komunizmu - mam takie przekonanie, że od początku istnienia tego pojęcia było ono fałszywie zdefiniowane. Więc próbuję wydyskutować inną, lepszą definicję tej zmory. Fakt, bezbożność dobrze określa komunistów, ale tylko w pierwszym przybliżeniu. Mam takie wrażenie, że komunizm to żadna ideologia, nie jest to także państwo, ani nawet żadne abstrakcyjne pojęcie - nie. Komunizm to konkretni ludzie z krwi kości, prawdziwi wyzuci z sumienia i wszelkich ludzkich wartości bezbożni bandyci, zbrodniarze, złodzieje i mordercy, którzy tym się różnią od innych bandziorów, że wyspecjalizowali się w brutalnych wrogich przejęciach całych systemów państwowych.Tak więc doliniarze kradną z ludzkich kieszeni i torebek, szopenfeldziarz złodziejaszkiem sklepowym jest, a komunista jest grubym gangsterem międzynarodowym, wyspecjalizowanym we wrogich przejęciach całych państw. W najlepszym przypadku komunizm jest grupą interesu albo nawet mafią czyli zorganizowaną grupą przestępczą.Zwróć uwagę na fakt taki, że cały bolszewicki komunizm został wysłany do Rosji w jednym zaplombowanym wagonie kolejowym. Kilka osób zaledwie i zdemolowali całą Rosję tak, że wypisała się z wojny z Niemcami. Sztuka wrogiego przejęcia i nic więcej, żadnego gadania o rewolucji. [link], [link]A ich ideologia, różne tam marksizmy, serca po lewej stronie albo gender, mendel, LGBT und Frankfurter Allgemeine - to tylko papier gazetowy, czyli czarna maska na bandyckiej gębie, propaganda, maskirowka, ułuda oraz narzędzie dezinformacji.
11
CO SIĘ TERAZ DZIEJE?
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
1 miesiąc temu PiS musi ... ... "skorumpować" tych karierowiczów . Takie są ,zdaje się, "koszty" sprawowania realnej władzy politycznej . Czas chyba zbyt wiele nie zmieni :-( . Vox populi - panem et circenses . czy http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/zakopywanie-glowy/ http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/pejzaz-z-szubienica/ http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/lament-tytana/ http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/szklana-gora/ Czyli konsekwencje wbudowanych w naturę ludzką "motywacji witalnych" za doc. Kosseckim . (? http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/kara-barabasza/ ?) No cóż http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/oblomow-stolz-i-ja/ - warto mieć świadomość . To tak "w ramach" :-) http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/konfesjonal/ W sumie "koniec końców" http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/bob-dylan/ :-)
3
Dobra zmiana w kiepskim wykonaniu?
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Równa Babka
1 miesiąc temu tkaniny niebios O Blake'u można pisać bez końca, to wielki poeta, prekursor romantyzmu, mistyk pod wielkim wpływem Svedenberga i zydowskiej kabały, ale przede wszystkim twórca koncepcji odnowy moralnej i duchowej regeneracji, która tak by się przydała fałszywym, miernym i bez kręgosłupa osobnikom. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Nie szanuje się ludzi przesiąkniętych złem. A propos niebios, W.B.Yeats pisał o nich jeszcze piękniej. Ot taka metafora dotycząca rozterek przy piórze. Tkaniny niebios Gdybym miał niebios ozdobne tkaniny, Z haftem złotego i srebrnego światła, Ciemne, półmroczne, błękitne tkaniny Nocy, przedświtu i dziennego światła, Rozpostarłbym je, rzucił pod twe stopy: Lecz mnie, żebraka, stać tylko na sny; Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie — depczesz moje sny.
3
Realia blogosfery
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Gawrion
2 miesiące temu CB Dzięki! :)
6
Problemy techniczne na serwerze
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika jazgdyni
2 miesiące temu cywil Jasne chłopie. Klasyczna argumentacja z WUMLU dla parobków z folwarku.Zapraszam do Gdyni, to pokażę ci, że nie wiesz nic. I na podstawie tej nicości snujesz jakieś rozważania w stylu tygodnika Viva?Ten brak skromności przy braku rozumu daje katastroficzne rezultaty. Powiem - lokalny Ryszard Petru.
-7
Problemy techniczne na serwerze
Obrazek użytkownika civilebellum
Obrazek użytkownika Zdecydowany amator
2 miesiące temu civilebellum Gdynian najpierw wymordowali Niemcy, to tak na marginesie... I to w bardzo okrutny sposób...
0
Problemy techniczne na serwerze
Obrazek użytkownika civilebellum

Strony