Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
1 miesiąc temu Walka z klimatem :-) ... ... czyli wojna o pokój , po której nie zostanie kamień na kamieniu . Zdaje się głównie chodzi "obrót masy towarowej" ?glob-administracyjnie stymulowanej/wymuszanej? ,od której są procenty w obsłudze bankowej i podatki . Coraz to nowe "generacje" bardziej "ekologicznich" produktów ,coraz mniej ?celowo? trwałych . To wszystko trzeba wytworzyć , sprzedać ,później zebrać , zutylizować / przetopić . Na każdym etapie tego procesu emisja CO2 .  W wyniku ,"nowy" samochód jest o 5% bardziej "eko" . Obrót tego "kalejdoskopu" wytworzył za to 100000% więcej CO2 niż ten nowy produkt "zaoszczędzi" kiedykolwiek .  Zdaje są takie "ciągnione rachunki CO2" wykazujące absurd obecnego postępowania z CO2-fobicznego punktu widzenia . Koniec końców pewnie chodzi o "piniądz" i histerię "globalnego oci****nia " . No ale to już taka skrajna niepoprawność :-) antysystemowość anty- ("elity" finansowe i polityczne ) ,które to przyleciały na ten cały COP24 jumbojetami , po jednym jumbojet-nie na jednego oficjela i sobie "podyskutują" o klimacie ,w klimacie wzajemnego zrozumienia :-) . Chyba ta nasza alter-dyskusja ... sensowniejsza . Natomiast rzeczywiście Polska może dostać "po d**e" ,bo energetyka oparta o węgiel zostanie glob-administracyjnie skazana na wymarcie ,a czy ma to "racjonalne" podstawy ... to można mieć conajmniej poważne wątpliwości . Budować elektrownię atomową ,czy gazową i gaz do niej dowozić krio-tankowcem ,to jak na saharę dostarczać piasek z Australii do budowy  betonowo-piaskowego igloo , w kopertach po 50 g "by drone-mail" (myślenie o "bezpieczeństwie" energetczynym mówiąc "kolokwialnie" poszło "się je***ć" )  ,bo rura od Ruskich niezbyt pewna ,oczywiście gaz z wielu kierunków dobrze mieć ,ale gaz jest drogim nośnikiem energii  . Natomiast Uranu w Polszcze chyba niet , bo Sowieto-Ruskie wydobyli ten "surowiec energetyczny" rękami polskich więźniów politycznych i zabrali "doma" . A kupić "na rynku" Uran i elektrownie i las i tartak i psa ,to się "nie kalkuluje" :-) I wcale "nie chodzi" ,by kolejny szczyt alterCOP24 organizować jeszcze bardziej "ekologicznie" tzn. przy kagankach oliwnych i gołębiach pocztowych . :-) Taka propozycja na "draft" na "final statement"  . ???"Sorry taki mamy klimat" ???   :-) Może w sumie "ta sama treść co w http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/bankierzy/ No tylko zbyt rozwlekle i bez poetyckiej elegacji :-) . "Paradoksalna konkluzja" w skrócie : "w wyniku walki z CO2 wzrośnie zawartość tego gazu w atmosferze" .:-)  
2
Zgoda na podwojenie ceny energii elektrycznej, to samobójstwo Polski
Obrazek użytkownika Janusz 40
Obrazek użytkownika kefas z giathalassy
2 miesiące temu Nigdy LWP; zawsze WP "to nigdy nie było LWP; zawsze było WP"Dobre sobie!Niech zgadnę:Tatuś trep kazał odmawiać taki pacierz?Naczytał się poprawnych biografii ludowych gierojów?Nie zdaje sobie sprawy, że tu większość to pokolenie takich, co tamtą Rotę przysięgi wojskowej musieli wykuć na blachę?
0
Nowa wydmuszka polityczna?
Obrazek użytkownika Janusz 40
Obrazek użytkownika civilebellum
2 miesiące temu wprawdzie nomina sunt odiosa, ale chętnie się w to wdam, co Pan proponuje, Szanowny Januszu (z wieku mu i z urzędu ten zaszczyt należy), żeby wyjaśnić, co oznacza mój nick: otóż - "wojnę domową", a jak wiadomo to partyzantka jest i nie trzeba być wojskowym, że walczyć o dobro Ojczyzny. Nie wiem, skąd Pan wywiódł rzekome moje uprzedzenie to żołnierzy LWP, ale muszę dobitnie podkreślić, że do stopnia majora włącznie to byli ludzie tacy jak wszyscy - wykonywali swój zawód: dopiero awans na pułkownika to już inna bajka, bo mało, że taki musiał być partyjny, to jeszcze musiał w "dobrze rokować" towarzyszom radzieckim (generalnie rzecz biorąc, bo wśród kadry podoficerskiej też trzeba było mieć "swoich" - zaprzeczy Pan?). Mimo tych uwag Pańskie stwierdzenie "to nigdy nie było LWP; zawsze było WP" jest tak samo nieprawdziwe, jak to, że "na Polskę napadli i bestialskich zbrodni dokonali naziści"...  Generalnie zaś - nie jest prawdą, choć z uwagi na Pański wiek (Janusz 40) nie traktuję tego co Pan o mnie napisał jako potwarz - że, cytuję, " Autor kwalifikuje wszystkich, którzy służyli w Wojsku Polskim przed 1989 rokiem jako podejrzanych komunistycznych sprzedawczyków": Pańskie wzburzenie jest nieuprawnione.Co do pana Marka, to był chorążym i nie wiem skąd go tytułują kapitanem, skoro nie miał wyższego wykształcenia - a to jednak nie te czasy, gdzie "nie matura, lecz chęć szczera"... 
0
Nowa wydmuszka polityczna?
Obrazek użytkownika Janusz 40
Obrazek użytkownika Verita
8 miesięcy temu W pierwszym zdaniu.... ....już nieporozumienie. 1. Jak można popierać rozrzutny rząd? Na zasadzie ,że poprzedni był gorszy? To wybierajmy Tuska bo Jaruzelski byŁ gorszy? Wybór mniejszego zła nic nie daje. 2. porównywanie do Tuska jest bez sensu (patrz wyżej) 3. Proporcje są arytmetyczne, jak za króla ćwieczka a nie ekonomiczne jak za Morawieckiego. Widzialność emerytów na wózkach nie ma w tym przypadku nic do rzeczy. Lata opóźnień ...też nie. Liczy się teraz i sprawiedliwość a nie prawo i niesprawiedliwość. 4."Wielochorobowość" - to całkiem inna "inność" 5. Znowu porównanie do innych państw - konieczna zmiana mentalności. My to My, Polska. Albo potrafię rządzić albo przypinam broszkę i idę na bal. Niech żyje bal ! Konkludując:-) niektórych pism rządowych też bym nie czytała...bo znając tych co je piszą, szkoda na nie czasu.
0
Moralnie wątpliwy protest
Obrazek użytkownika Janusz 40
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 rok temu @Janusz 40 Januszu!Właśnie zauważyłam, że ta RRK "przefarbowała się" (przemodelowała) i teraz jest to "październikowa". Już nie tak gorliwa wielbicielka Donalda Ducka (dukierka? - jak niegdyś, w Śniegach Kilimandżaro, pisał pewien "genialny tłumacz"), ale to jednak nadal pod*rywaczka.Szajs zawsze "wypływa". Nie mniej - ostatecznie zostaje spuszczony do ścieku. Co daj, Panie Boże, tym wszystkim, "październikopodobnym" jak najszybciej.Pozdrawiam,
1
Jak to z "największym" politykiem wszech czasów było
Obrazek użytkownika Janusz 40
Obrazek użytkownika Ość
1 rok temu też tak myślę i tylko żartowałem :-)Pozdrówka
2
Prezydent A. Duda jako jedyny uczestnik "debaty" - "Kawa na ławę"
Obrazek użytkownika Janusz 40
Obrazek użytkownika Gawrion
1 rok temu Janusz 40 Prawdopodobnie kliknąłeś wielokrotnie przycisk. Pousuwałem kopie. Usunąć wpisy można poprzez "edycja" i przycisk "usuń" na samym dole.
1
Prezydent A. Duda jako jedyny uczestnik "debaty" - "Kawa na ławę"
Obrazek użytkownika Janusz 40
Obrazek użytkownika mikolaj
1 rok temu W internecie pelno "knotow" niezgodnych z prawda. Mozemy mowic o:-Puszczy Bialowieskiej - Parku narodowym ( w granicach Polski) - 105 km2.-Puszczy Bialowieskiej - kompleksie lesnym (Polska +Bialorus) - 1500 km2-Puszczy Bialowieskiej - kompleksie lesnym (Polska) - 630 km2Nic sie nie zgadza z powierzchnia, ktora podajesz... 
2
"Ekolodzy" z Bożej Łaski
Obrazek użytkownika Janusz 40
Obrazek użytkownika zetjot
1 rok temu Ja się nie dziwię niechęci do Ja się nie dziwię niechęci do komentowania, bo jednak jest to kwestia dość szczegółowa i przy zderzenii z tematami bardziej ogólnymi o charakterze szerszym, systemowym nie posuwa nas do przodu.
0
Łyżka dziegciu w tej beczce miodu
Obrazek użytkownika Janusz 40
Obrazek użytkownika kontrik
1 rok temu gratuluję porównania. w końcu gratuluję porównania. w końcu, skoro tam się było, to widzi się rycerza i powstańca a nie żadnego kolaboranta, nieprawdaż?
2
Potrzebny (oprócz dobrze wyposażonej armii zawodowej) etos obywatela-rycerza
Obrazek użytkownika Janusz 40

Strony