Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika wilk na kacapy
22 godziny temu Coz nie wolno nam zapominac skad sie wziela Ogorek w przestrzeni publicznej.Ona wyszla ze zmijowego komunistycznego gniazda i jest ubabrana gownem po pachy i nic juz tego nie zmieni, nawet jej uroda ,ktora jest sprawa gustu.ale lemingi na te jej mizdrzenie sie nabieraja.To co ona wyprawila to nie brak kompetencji bo nie raz pokazala swoja blyskotliwosc i spryt ale celowa robota,aby zasiac wsrod szerszej publicznosc ziarno watpliwosci -a moze jednak ta swolocz sedziowska ma  racje.
6
Nasza żałosna dziennikarska nieporadność
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika jan patmo
1 dzień temu Najskuteczniejsza w upały Najskuteczniejsza w upały będzie broń Bronka-Bula... z czekolady!Pozdrawiam
3
Defilada BIS!
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika jazgdyni
5 dni temu @michael-abakus Łup-łup w moją czachę - zapomniałem ;-(Jasne, jasne - fizyk zawsze będzie fizyka bronił (następna nadzwyczajna kasta? ;-)   )Zakładam, że obie książki są znane? Jeśli nie - będzie trudno.Żeby nie było, że nie cenię wysoko i nie szanuję dorobku Hawkinga i jego samego. Nie mniej, ja sądzę, że te tragiczne ułomności miały spory wpływ na jego percepcję i jego poglądy. Dlatego wyżej cenię, jako naukowca i mędrca jego poprzednika na fotelu Newtona, oraz Einsteina, Maxwella, a w szczególności Richarda Feynmana, który oprócz bycia genialnym fizykiem teoretycznym był, na co również wskazuje profesor Woleński, wybitnym filozofem.Mało dla mnie ważne, że Hawking, specjalista od fizyki matematycznej z niesamowitą wyobraźnią, publicznie określił siebie ateistą i za Dawkinsem, nagina fakty i logikę, by przekonać maluczkich, że we współczesnej nauce nie ma miejsca na Boga.Bardziej mnie wkurzyło to:"Tradycyjnie rzecz ujmując, są to pytania z obszaru filozofii, ale dziś filozofia jest martwa, nie nadąża za rozwojem współczesnej nauki, zwłaszcza fizyki. To uczeni niosą obecnie znicz odkrycia w naszych poszukiwaniach wiedzy."Zgadzamy się z tym? Ja nie. Wprost przeciwnie. Widzimy (dołączam się do wielu noblistów, sorry) coraz więcej Boga w nauce.Hawking pokazał na koniec, że jest zaprzysięgłym scjentystą z definicji Comta, co wg. mnie jest ujmą dla naukowca - mędrca. Pozdrawiam Ps. Czy tak częste powoływanie się na znaczenie modeli to nie reprezentacjonizm?
-2
O naukowym bujaniu w obłokach, czyli Bogiem a prawdą
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika jan patmo
1 tydzień temu @ michael-abakus Nie tylko ja czekam z wielką niecierpliwością na ujęcie tej kwestii przez Pana. Sądząc po ogromnym zainteresowaniu tematem, czytelników i komentatorów będzie więcej niż wielu.Pozdrawiam 
1
Siedmiu zbuntowanych sędziów sfałszowało wyrok Sądu Najwyższego
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika panMarek
1 tydzień temu Tak bym zrobił z tym sowieckim barachłem. Zdezaktywować karty dostępu, wyłączyć prąd, wodę, telefony, komórki państwowe, etc. i … poczekać do 30 kwietnia 2020 roku.Tak bym zrobił z tym sowieckim barachłem.Ludzie mają pusto we łbach a kraj nie ma gospodarza, bo obowiązuje debilna demokracja.Ot i cała diagnoza.Komunistyczne matoły jak Kwaśniewski, Cimoszewicz, Mazowiecki, Kalisz, Geremek sprawiły z łatwością, że Konstytucja z 1997 r. nie jest żadnym wzorcem z Sevres, tylko w dużym stopniu rozwiązaniem przejściowym i dopasowanym do Polski, w której partie postkomunistyczne są głównym graczem na politycznej scenie, a głową państwa jest prezydent postkomunista.Aby pozbyć się Gersdorf wystarczyło w ustawie kompetencyjnej napisać, że do 20 kwietnia 2020 prezes Gersdorf NIC NIE ROBI. (siedzi za biurkiem, odbija kartę, bierze pensję i nic nie robi co bardzo by to wkurwiło na nią naród przy okazji). Wszystkie jej obowiązki przejmują wiceprezesi. I po temacie. PiSiory są cienkie bolki. 
1
Siedmiu zbuntowanych sędziów sfałszowało wyrok Sądu Najwyższego
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika jazgdyni
1 tydzień temu @michael-abakus Też wysoko cenię i lubię się powoływać na Konecznego.Natomiast po sześciu tomach "Zmierzchu i upadku cesarstwa rzymskiego", a w szczególności dziejach Konstantynopola i powstania Bizancjum, bardziej mi pasuje (subiektywnie oczywiście) zakwalifikowanie Prus (ale nie tych starych) do cywilizacji bizantyjskiej. Dość długo też pracowałem z Niemcami i ich mentalność jest na wskroś bizantyjska. Ani krztyny w nich turańszczyzny.Oczywiście - obecnie. Nie można tu zapomnieć, że Koneczny to klasyfikował prawie sto lat temu. Dzisiejsze wnioski mogłyby być nieco inne. Choć generalnie ocena i kwalifikacja jest świetna.Co do sporu. W nauce bez tego nie ma postępu. Niezbędne jest tylko absolutne trzymanie się logiki i kompletna zgoda co do wszystkich aksjomatów. Chyba, żeby precyzyjnie dało się dowieść i sfalsyfikować nowatorskie twierdzenie.Przecież panta rhei.
-1
Siedmiu zbuntowanych sędziów sfałszowało wyrok Sądu Najwyższego
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika jazgdyni
1 tydzień temu @michael-abakus To, co z takim ekstatycznym mlaśnięciem nazywacie "talmudycznym traktowaniem prawa' i twoim wyjaśnieniem tego zjawiska, w moim kręgu intelektualnym nazywane jest, zgodnie z filozofią historii, bardzo ważnym elementem bizantyzmu.[ ...(Konstantin)Leontjew w 1875 r. wydał pracę pt. „Bizantyzm i Słowiańszczyzna”[, które stało się formalnym zaczątkiem nowego prądu wśród rosyjskiej inteligencji. Wskazywał w niej, że dziedzictwo „drugiego Rzymu” jest ciągle żywe w Rosji, nie tylko w obszarze religijnym i kulturowym, ale także instytucjonalnym w postaci kultury politycznej i strategicznej. Oprócz zatem bizantyjskiego w formie i z ducha prawosławiu, bizantyzm przejawiać się miał w życiu Rosji poprzez system ustrojowy, na czele  z formułą samodzierżawia. Car-samodzierżawca, jednocząc narody słowiańskie i ludy stepowe, miał stać się w przyszłości niepodzielnym władcą Konstantynopola. Był to strategiczny, długofalowy cel dla państwa rosyjskiego, który można było zrealizować w zwycięskiej wojnie z Turcją. Zdobyte miasto miało stać się nową stolicą imperium rosyjskiego.]http://geopolityka.net/leszek-sykulski-bizantyzm-wprowadzenie/Bizancjum, jako system cywilizacyjny, którego najjaskrawszym i najwspółcześniejszym przedstawicielem były Prusy (a Niemcy obecnie w dużym stopniu kontynuują), tak, jak ja to pojmuję to bezwzględna podległość narodu prawu, urzędom i państwowym instytucjom. Nie ma dyskusji. Biurokracja i sądokracja rządzi i decyduje o najdrobniejszym aspekcie życia obywateli.Natomiast prawo talmudyczne (nie dotykając zresztą kabały), to w zasadniczym stopniu kodeks religijny i ideologiczny. Co nie znaczy, że nie reguluje w wielkim stopniu zasadniczych obszarów życia obywateli.To tutaj powstała postać szabes-goja, co tak rozkosznie, jako obrazę, używa paru kolegów. A to tylko był niewierny (goj), który w szabas, kiedy, jak wiadomo, religijny żyd nie może robić praktycznie niczego, był proszony, powiedzmy, o wyłączenie światła, czy wyprowadzenie psa na siku. Pozdrawiam
0
Siedmiu zbuntowanych sędziów sfałszowało wyrok Sądu Najwyższego
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika jan patmo
1 tydzień temu @ michael-abakus Znakomite uwagi szanownych Panów na temat talmudyzacji prawa zasługują na umieszczenie w osobnym tekście. Jest to bowiem kwestia o fundamentalnym znaczeniu i globalnym zasięgu.Serdecznie pozdrawiam 
3
Siedmiu zbuntowanych sędziów sfałszowało wyrok Sądu Najwyższego
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika ronin
1 tydzień temu @ Michael  Witaj! Komunę próbowano ukryć pod nowoczesnymi szyldami, ale to komuniści i resortowe dzieci rządziły po 89 r. z małym przerywnikiem rządów J.Olszewskiego, raptem 16 miesięcy. Po 2015 r. zasłona się rypła. Rola okrzyku "dorżniemy watachę", zostanie odwrócona. Dorżniemy watachę komuchów" nowymi sądami. Te śmieci trzeba wyrugować z Polskiego parlamentu przyszłymi wyborami parlamentarnymi i zbliżającymi samorządowymi. Pozdrawiam!
7
Siedmiu zbuntowanych sędziów sfałszowało wyrok Sądu Najwyższego
Obrazek użytkownika michael-abakus
Obrazek użytkownika miarka
1 tydzień temu michael-abakus "przytoczył wątpliwości dot. zgodności ustawy o SN m.in. z Kartą Praw Podstawowych UE w sytuacji gdy tzw. "protokół brytyjski" do Traktatu Lizbońskiego (przyjęty przez Polskę i UK) gwarantuje nadrzędność polskich regulacji prawnych nad europejskimi o ile dana sfera nie jest objęta traktatami UE. A ta nie jest. Jednym słowem cała historia jest w ogóle poza kompetencjami TSUE..." TSUE jest fikcją. Nad "prawem" UE  jest "rząd" UE, czyli KE. I już jest(nieformalna, ale faktyczna) satanistyczna odwrotka, bo prawo to stanowią wyłęcznie ludzie którzy je komuś dają oddolnie.To co odgórne, to co najwyżej rozporządzenia na czas obowiązywania władzy dango kacyka.Prawa "podstawowe", "nabyte" i "człowieka" - i dokładnie wszystkie nadawane odgórnie - to są wyłącznie sztuczki manipulatorskie satanistycznej sekty prawników, kapłanów ideologii prawnictwa (nie mylić z religią, choć szaty kapłańskie mają podobne). Prawników - rozumianych jako tych, co zrównują prawo z ludzkimi wartościami (prawo nie dane sobie (bo prawo można tylko dostać), a "prawo" stanowione przez siebie lub w swoim oszukańczym i manipulatorskim sprawstwie), i od razu wynoszą je do rangi wartości samej w sobie - i to mimo że wartością "samą w sobie", wartością niezależną od wszelkich innych wartości może być i jest tylko Bóg - od poczatku istnienia człowieka, a nawet w rzeczywistości świata stworzonej i przedwiecznej - jeden dla wszystkich ludzi, niezależnie od tego, czy Go uznają czy nie..Tu w tym oszukańczym, odgórynym stanowieniu praw jest dokładnie jak z socjalizmem. - Żeby jednym dać trzeba innych okraść, zgwałcić zasady, a może i kogoś też, sterroryzować lub przymusić, zniewolić i ograbić po wywłaszczenie i pozbawienie tożsamości i zdrowej natury..
10
Siedmiu zbuntowanych sędziów sfałszowało wyrok Sądu Najwyższego
Obrazek użytkownika michael-abakus

Strony