Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 godzina temu Nie próbowałam, tylko - przeczytałam do końca :) A co do np. neandertalczyka - to dzisiaj wiadomo, że był to nie małpo-lud, tylko osobnik ze zmianami zwyrodnieniowymi - po-krzywiczymi kośćca, i stąd ta "małpia" postawa: wygięte nogi. Genetycznie - był człowiekiem. Natomiast wywód Piko to wprowadzenie do uznania kreacji, a nie ewolucji jako pra-przyczyny istniejących obecnie różnorodnych form organizmów żywych. Osobiście - jestem przekonana o kreacji, zwłaszcza gdy amerykańskie badania geologiczne głębokich (najgłębszych) warstw stratygraficznych wskazywały na istnienie różnorodnych gatunków zwierzęcych - w tym samym czasie (gdyby w istocie toczyła się ewolucja - to powinny istnieć warstwy najgłębsze - jednogatunkowe, i kolejne - zawierające stopniowo coraz liczniejsze gatunki zwierząt. I oczywiście owe formy "przejściowe" - rybo-płazy, płazo-gady, gado-ptaki, ptako-ssaki itp. W rzeczy samej - istnieją pewne formy zwierząt (np. ryba - latimeria, ryby - poskoczek, czy węgorz) które wykazują cechy "międzyrodzajowe", choć nie międzygatunkowe. Ale są to zwierzęta, które zachowały zdolność rozmnażania się - reprodukcji, z zachowaniem swoich własnych cech gatunkowych. To oczywiście jest niezwykle ciekawe, zwłaszcza dla pasjonatów nauk przyrodniczych czy - filozofów, ale ostatecznie - zagadnienie sprowadza się do kwestii wiary (nie religii) - mianowicie wiary w osobową Pra-Przyczynę - Boga, czy bezosobową "siłę przyrody", samokreację itp. itd., a wreszcie - ewolucję.Pozdrawiam,
0
Ewolucja – od drzewa przez busz do sadu
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika piko
7 godzin temu Adaptacja to nie ewolucja Proponuję przeczytać jeszcze raz obie notki i oddać się głębszym przemyśleniom. Jeżeli to możliwe oczywiście.
3
Ewolucja – od drzewa przez busz do sadu
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika Traczew
3 dni temu Zejot Niektórzy badacze ich zaliczają, niektórzy nie - twierdzą, że przyszli z Azji. Jednak w końcu z Azji przyszła większość europejczyków. Nie mam zdania w tej sprawie. Bułgarzy to też etnicznie lud turecki, zeslawizowani dziś całkowicie.Nie chodzi o meritum - wolność słowa także dla cymbałów, ale o taktykę. Gdyby Marsz odbył się po kołomyjce w PE, to cymbały mogłyby nosić różne inne kretyńskie transparenty, ale Marsz był wcześniejszy i dał argumenty lewkom, którzy są przeświadczeni, że osoby z innymi poglądami niż on to faszyści których należy zakneblować. A więc wolność słowa, dzięki któremu cymbały mogą głosić swe poglądy, de facto, zagraża tej właśnie wolności słowa z której własnie korzystają. Obiektywnie, działają więc przeciw swym interesom i prawom. Ot, paradoks.
2
Kto za demokracją, kto za eurokracją ?
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
1 tydzień temu Jako zatwardziały platonik ,to ... ... jednak upierałbym się pojęcia nie są wytworem ludzkiego umysłu ,a raczej istnieją niezależnie (preegzystują - jaskinia platońska,oglądamy cienie ) . Więc człowiek bardziej odkrywa niż cokolwiek tworzy . Może coś jak : http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/ogloszenie-w-kosmos/ ? Dosyć skrajna wizja , no ale "w sumie" :-) każdy tekst można także traktować jak liczbę . To tylko ciąg bitów . A czy człowiek kiedykolwiek "stworzył" jakąś liczbę ? Czy zbiór liczb naturalnych (https://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_naturalne) zawsze istniał ? Cała literatura to tylko podzbiór tego zbioru ,a tłumaczenia z języka na język to nic więcej niż f:N->N :-) , "na upartego :-)" ,to od np. Lalki Prusa możemy odjąć Iliadę Homera w przekładzie ... ,obliczyć największy wspólny dzielnik z Transatlantykiem Gombrowicza i sprawdzić czy w wyniku wyszła liczba pierwsza :-) , a kto zabroni ? :-) . To tylko operacje arytmetyczne na liczbach . Coś jak TestP(NWD(3123-T(431),4645)) tylko na troszkę większą skalę. Nie ma to większego sensu ,no może poza próbą uzasadnienia ,że wszystkie teksty jakie kiedykolwiek człowiek napisał ,czy napisze w jakimś sensie "istniały wcześniej". ( Może to poeta miał na myśli ? Jako ściślak nie mogłem się powstrzymać od takich skojarzeń. :-) Ekumeniczna "matematyczno-humanistyczna" interpretacja wiersza :-) ) . Dlatego trudno mi się zgodzić z myśleniem ,że prawda to "stan umysłu" . Osobiście odbieram prawdę jako coś zewnętrznego ,odrębnego , pożądanego , trudno uchwytnego ... .
2
Kury wam szczać prowadzać, drodzy forumowicze (niektórzy)
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika Grasja
1 tydzień temu Ależ Drogi Zetjot, wszystkich krytykujesz i o.....alasz ale sam nic konstruktywnego nie zaproponowałeś.Jaka jest Twoim zdaniem alternatywa? Sam nie dajesz żadnej propozycji, ani żadnej odpowiedzi ...Jedyne co da się powiedzieć o polityce wobec Ukrainy, to totalny brak pomysłu i wobec tego bezustanne oddawanie pola. Minister Spraw Zagranicznych jest beznadziejny, tak po prostu wielkie nic - popełnia same błędy. Tak to jest nasz Rząd, ale kiedy popełnia błędy, to trzeba o tym mówić i piętnować to, bo wtedy może coś się zmieni, może ...A Ty Zetjot, cóż dyskutujesz, ale nie masz również nic do zaproponowania - prawda, jako urozmaicenie w dyskusji zacytowałeś Dziadka, ale cóż z tego ... 
6
Zmieniam tytuł na: jak (nie)dyskutować ze stroną ukraińską
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
1 tydzień temu To chwal dalej banderowców Ja odpuszczam sobie konwersacje z tobą na twoim blogu i u ciebie przestaje komentować.Nie będę komentował na blogu u faceta który wychwala banderowców i mówi jak z nimi żyć.
3
Zmieniam tytuł na: jak (nie)dyskutować ze stroną ukraińską
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
1 tydzień temu Zdaje się,gdyby tak kierować się intuicjami z fizyki klasycznej "No i prawda jest relacją między stanem faktycznym a naszym poznaniem go, bo jest to proces stopniowy." ... to prawdę należałoby UTOŻSAMIĆ ze stanem faktycznym - zbiór parametrów opisujących układ , punkt w przestrzeni fazowej. A nasze poznanie nic w to nie wnosi . "Jak drzewo upada w lesie ,to powstaje odgłos niezależnie ,czy ktokolwiek to słyszy" . Fizyka kwantowa trochę to komplikuje ,niektóre pytania klasyczne są pozbawione sensu ,a wynik "powstaje" w momencie pomiaru ,ale w podstawowa intuicja ,że stan w danej chwili jest jednoznacznie związany z jakimś zbiorem liczb ,które jednoznacznie determinują dalsze zachowanie układu jest utrzymana . Natomiast w naukach humanistycznych chyba jest zupełnie inaczej . Czy języki "ewoluują" czy "deewoluują" ? Język praindoeuropejski , sanskrypt - fleksja , deklinacja ,a później ciąg uproszczeń , prymitywizacja : historyczny angielski -> współczesny , łacina -> włoski .Język polski także kiedyś był bardziej złożony - krótkie,długie samogłoski ,iloczas . No tak poza tym jest jeszcze "rozrost masy słownej" w tym względzie wzrost złożoności . Ale chyba prawdziwy jest następujący schemat : jakiś wysoce złożony archaiczny język ,który pojawił się niewiadomo skąd i raczej nagle , z biegiem czasu się "degeneruje" . Ewolucja myśli filozoficznej - absurd. W historii w niektórych obszarach był wręcz rewolucyjny rozwój - starożytna Grecja . Nie wiadomo dlaczego , nie wiadomo czemu to się skończyło . A są rejony prawie całkowitej "atrofii" - czarna Afryka. Ogólnie rzecz biorąc w humanistyce , widzenie świata jest bardzo związanie ze zbiorem pojęć ,z którego wychodzi się .Całkowicie określa to późniejsze wnioski . Osobiście to jednak nie wróżyłbym "zbyt świetlanej przyszłości" psychologii ,bo materialistyczna wizja człowieka jako pseudo-maszyny ,para-automatu ,gdzie sfera duchowa - ducha - duchów , to ?pamięć? Czy już w mniej "naukowo-materialistycznej" psychoanalizie - podświadomość ,to chyba za mało. Psychologia ,czyli próba samoopisania się podmiotu poznającego :-) rekurencyjne zapętlenie . A łączenie psychologii z ewolucją bo to chyba treść tej "psychologii ewolucyjnej" zupełnie jest jakby "oderwane od rzeczywistości" IMHO :-) .
3
Kury wam szczać prowadzać, drodzy forumowicze (niektórzy)
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika jan patmo
1 tydzień temu pomoc pomoc nieco spostrzegawczościpomoże pozbyć się złości!
1
Zmieniam tytuł na: jak (nie)dyskutować ze stroną ukraińską
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika jan patmo
1 tydzień temu nie do rzeczy nie do rzeczy sam sobie przeczypisząc nie do rzeczy!
4
Zmieniam tytuł na: jak (nie)dyskutować ze stroną ukraińską
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
1 tydzień temu zetjot To od daj im Kraków, Lublin, Przemyśl, bo tak chcą, za to ty nie widzisz, że już 1,5 miliona Ukraińców jest już w Polsce.To ty nic już nie widzisz, jak te gnidy wychwalają UPA i OUN w Polsce, zal ci Ukraińców, a nie żal ci 200 tysięcy zamordowanych w bestialski sposób Polaków, przez dzicz ukraińską, a dziś ich potomkowie wychwalają w Polsce tych bandytów.I nie sugeruj mi bym odwiedził gabinet u terapeuty, może to ty go potrzebujesz, zatraciwszy rozumowanie,  historii, pamięci i martyrologi Narodu Polskiego.
12
Zmieniam tytuł na: jak (nie)dyskutować ze stroną ukraińską
Obrazek użytkownika zetjot

Strony