Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika markowa
5 dni temu dlaczego akurat teraz? a może coś się przykrywa? Rozejrzyjmy się, czy nie szykuje się tymczasem inne wielkie przedsięwzięcie typu park rozrywki z palmami?
1
Ekologiczny Amber Gold
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
6 dni temu zetjot Do zetjot:Nie rozumiem. Jestem przecież obecny na tym właśnie politycznym forum. Ujawniłem moje imię, nazwisko, motywacje, istotne elementy biografii oraz wizerunek. Ty natomiast ukrywasz się jak tchórz pod pseudonimem, bo może co do wizerunku to nie masz się czym chwalić. Nie jest utopią wierność jedynej legalnej konstytucji, tej z 23 kwietnia 1935 roku. Język polski to język święty, stąd tacy wyrodzeńcy jak ty nie mają prawa do jego używania ani w mowie, ani w piśmie. 
0
STALINIZM
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika gps65
6 dni temu Skłonność do współpracy Pański komentarz dotyczy tylko i wyłącznie tego, że człowiek ma w naturze skłonność do współpracy, czemu ja nigdy i nigdzie nie przeczyłem. Człowiek to zwierzę stadne, a stadność ssaków to w sposób oczywisty zdolność do współpracy. Ale to nie przeszkadza w tym, że człowiek jest też agresywnym drapieżnikiem. Jest też zbieraczem, roślinożercą. Ale nasza stadność jest stadnością drapieżników, a nie roślinożerców. Tworzymy małe stada takie jak wilki czy szympansy, które współpracują, a nie wielkie takie jak konie czy antylopy, które bezmyślnie podążają za stadem. Nasza skłonność do współpracy wynika z drapieżnictwa. A tworzenie wielkich milionowych społeczeństw jest już kwestią kultury, a nie natury. Tu więcej na ten temat: https://www.salon24.pl/u/gps65/333681,cywilizacja-to-kultura-milionowego-stadaJesteśmy i myśliwym, i zbieraczami, i mięsożercami, i roślinożercami. Człowiek to drapieżny, stadny, uzbrojony, agresywny, infantylny, skłonny do gwałtów zbiorowych, wszystkożerny, hominid-morderca mający silne instynkty terytorialne oraz skłonności do współpracy tworzącej 150-cioosobnikowe stada. Tyle wynika z instynktów, z tego co mamy w genach. Całej reszty tworzącej człowieka cywilizowanego, kulturalnego, musimy się nauczyć w drodze wychowania. Jesteśmy tworem ewolucji biologicznej i kulturowej. Biologicznie, behawioralnie, genetycznie, wszyscy ludzi na świecie są do siebie bardzo podobni, ale kulturowo, cywilizacyjnie, różnimy się drastycznie. 
-1
Wychowanie małpy
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika gps65
1 tydzień temu Małpa Zgadzam się z wszystkimi tymi punktami 1-7. I wszystkie one są w pełni zgodne z tym co napisałem w notce. Jedynie można mieć zastrzeżenie do określenia: "małpa", co jest jawnym zabiegiem stylistycznym, który łatwo zauważyć i jest bardzo czytelny. Rezygnuję więc z tego niepoprawnego biologicznie określenia - zamieniam wszystkie wystąpienia słowa: "małpa" na: "hominid". Po tej zamianie nie widzę nic polemicznego w komentarzu. 
-1
Wychowanie małpy
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu Może by warto tak podejść do sprawy, może traktując rozum jako niematerialny organ, realizujący duchowe, czyli abstrakcyjne funkcje naszego człowieczeństwa, może wtedy lepiej zrozumiemy istotę rzeczy. Takie pojęcie rozumu niekoniecznie jest przenośnią. Mózg jest organem biologicznym, rozum jest organem intelektualnym, którego funkcje obsługiwane są przez mózg działający jako materialny organ biologiczny, który rośnie w wyniku zleceń płynących od rozumu. 
1
Dbamy o higienę ciała, a co z higieną umysłu ?
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika gps65
1 tydzień temu Robin Dunbar Na podstawie prac Robina Dunbara napisałem wiele serii notek, oto niektóre z nich:https://www.salon24.pl/u/gps65/374007,szekspir-byl-geniuszemhttps://www.salon24.pl/u/gps65/369261,stopien-intencjonalnoscihttps://www.salon24.pl/u/gps65/373760,sto-piecdziesiathttps://www.salon24.pl/u/gps65/423403,smiech-spiew-i-plotki-cz-3-plotki
-1
Wychowanie małpy
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika gps65
1 tydzień temu Polemika No i gdzie tu jest polemika? Wszystko to co zawiera ten komentarz jest w pełni zgodne z tym co napisałem.
-1
Wychowanie małpy
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
1 tydzień temu Ależ oczywiście ,że nikt nie może być ... ... sędzią we własnej sprawie . W naszej wierze katolickiej to "standardy" są wjątkowo wysoko "wyśrubowane" . Bo grzeszyć można myślą ,słowem , uczynkiem lub zaniedbaniem . Coś jak nie kijem ,to pałką , bo albo uczynek ,albo brak - zaniedbanie - zawsze źle . No ale warto pamiętać o "Nie sądzie a nie będziecie sądzeni , bo taką miarą jaką wy sądzicie osądzą was" . Chyba niezbędny "bezpiecznik" przed "spiralą" "rezonansową" w wyniku sprzężenia wzajemnych osądów :-) .
0
Demoliberalny Alzheimer
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika Wieszcząc po prawicy
1 tydzień temu @Zetjot Internet sam w sobie jest szkodliwy, ale taka niestety prawda ekranu. Potrafi Pan znaleźć racjonalny substytut jako alternatywę? Ja takowej nie znajduję, niestety. Niekompatybilny? Co wobec tego jest racjonalne i w jaki sposób mamy to wyrażać?
1
W co grają Niepoprawni ?
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika Wieszcząc po prawicy
2 tygodnie temu @Zetjot Wbrew pozorom, jestem na co dzień człowiekiem , starającym się iść na kompromis niemal z każdym. Warunek jednakże jest taki, że ta druga strona też musi wykazać choćby minimum dobrej woli, a u Ciebie, niestety, ale tego nie dostrzegam. I jak zapewne już zauważyłeś, nie jestem w takim postrzeganiu sprawy odosobniony. Bezsensownie uparłeś się co do lansowania jednej tezy i wciąż podążasz w zaparte. Czasem warto wsłuchać się w racje drugiej strony, choćby po to, by poszerzyć swój punkt widzenia w oparciu o opinie innych. Bronisz swoich racji? Ok, ale miej też na uwadze to, że nie jesteś tutaj sam. Jeśli tylko zaczniesz to dostrzegać, to uwierz, że wszystko będzie łatwiejsze w skali ogólnego zrozumienia. W negowaniu zaś wszystkiego, co nie jest po Twojej myśli właściwej drogi nie odnajdziesz. Kontynuując terminologię piłkarską, my jedynie bronimy się przed Twoimi samobójczymi strzałami ;-).
3
W co grają Niepoprawni ?
Obrazek użytkownika zetjot

Strony