Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika jan patmo
5 dni temu @ maciej 65 Najlepiej od razu całą galerię największych stalinowskich zbrodniarzy żydokomuny!Pozdrawiam 
3
lewaccy czciciele
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika jan patmo
1 tydzień temu Po takiej reklamie... Po takiej reklamie partyjna wierchuszka PO zamiast na "marsz wolności" pędem udała się do zaprzyjaźnionej agencji towarzyskiej, stąd taka niska na nim frekwencja!Pozdrawiam
5
agencja towarzyska
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika kefas z giathalassy
1 tydzień temu Niezapominiane sceny Po mojemu to najrychtowniejsze przesłanie umęczonej przez pis wolności prezentowałby Olbrychski z ekranizacji "Pana Wołodyjowskiego", nabity na pal i niesiony przez rajdowca Jaroszewicza, (pod nieobecność śp.aktora Perepeczki). Na taki marsz z przybiegłaby z pewnością artystka estradowa Rodowicz - i frekwencja murowana.
1
Ja nie mam nic, ty nie masz nic, PO nie ma nic...
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika poeta
1 tydzień temu Człekowi czasem szkoda, że szable wyszły z użycia.Byłoby pewnie tych waściów dużo mniej.I lepiej by się Miała Polska Rzeczypospolita.I lepiej by się żyło Polakom Prawym wNiej..................
2
Ja nie mam nic, ty nie masz nic, PO nie ma nic...
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika ccassiumm7
3 tygodnie temu Przeprosiny nie odwrócą tego co się zrobiło! "Burmistrz  "fulop" obraził nie tylko Stanisława Karczewskiego osobiście, lecz także trzecią osobę w RP. Taka sytuacja wymaga stanowczości" - skomentował wiceszef MSZ Marek Magierowski. Ambasador RP w Waszyngtonie w piątek wystosował do burmistrza Jersey City oficjalny list z żądaniem przeprosin."Żądanie przeprosin? Celowym jest wniosek do sądu stanowego z żądaniem odszkodowania np. 10 milionów dolarów na rzecz Polonii Amerykańskiej! Zabolałoby. Sąd nakaże przeprosiny z automatu. PS Senat USA powinien zająć stanowisko w sprawie! Pomnik odsłonięto 19 maja 1991 r. za prezydentury George'a  H.W. Bush'a. W końcu nie  burmistrz Jersey City decyduje w sprawach międzynarodowych!Panie ministrze SZ doro!  
7
Steven Fulop - facet "nieśmieszny żart".
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika mary
3 tygodnie temu My wiemy kim jestesmy A moze scenariusz tej rozmowy byl calkiem inny???Jakas nawiedzona mloda aktorka chciala nawiazac "blizsze stosunki" z aktorem w niemieckim mundurze i w ten sposob probowala przelamac lody??? Z nadzieja, ze moze cos wiecej z tego wyjdzie??? Ach glupota ludzka nie zna granic.Mam pytanie, czy Amerykanie moga do Polski przyjezdzac bez wiz?Jezeli tak, to moze im  ten obowiazek wprowadzic, na zasadzie sprawiedliwosci.I takim dupkom nie dawac wizy. Albo na to wszystko machnac reka. My wiemy kim jestesmy i co znaczymy.Ps: Dowiedzialam sie niedawno, ze te szykowne garnitury niemieckie byly szyte przez znana do dzis firme HUGO BOSS
4
PANIE SPIELBERG! POLSKA TO NIE JEST PARK JURAJSKI!
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika Lwow47
3 tygodnie temu maciej1965 Dziękuję za gadające głowy. Serdecznie pozdrawiam.Kazimierz.
5
PANIE SPIELBERG! POLSKA TO NIE JEST PARK JURAJSKI!
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika gps65
2 miesiące temu Przeliczanie czasu No więc z powodu tego, że ludziom sprawia trudność przeliczanie czasu i operowanie dwiema miarami na raz, wprowadzono strefy czasowe. Ja się zgadzam z tym, że to było słuszne w 1884 roku. Bo wtedy liczenie było trudne.Ale uznałem, że dziś to słuszne już nie jest - z powodu dwóch udoskonaleń technicznych, które są powszechne, a których nie było wtedy: komórki i GPS. Dziś nie musimy niczego przeliczać i niczego rozumieć! Komórka mająca GPS pokaże nam dokładnie dwa czasy: uniwersalny i słoneczny. A na wszelkich ulotkach, rozkładach jazdy etc. będzie wyraźnie napisane o jaki czas chodzi. Dodatkowo dziś zegary są wielokroć tańsze niż wtedy, więc nie jest problemem mieć dwa zegary. Dodatkowo nie jest problemem to, by wyprodukować nowe zegary, które łatwo i czytelnie pokażą obie miary - w zegarach stacjonarnych wystarczy odpowiednio zmodyfikować cyferblat, a zegary poruszające się muszą jeszcze umieć poznać długość geograficzną, co w dobie powszechności GPS jest łatwe i tanie. Wystarczy tylko wbić ludziom do głowy - bezmyślnie, bez zrozumienia sensu - do czego służą oba czasy: uniwersalny do sytuacji w kontekście podróży, komunikacji na duże odległości czy nieokreślonego położenia, a słoneczny w kontekście pór dnia w konkretnym miejscu.Dokładnie tak samo trudno było jak wprowadzano strefy czasowe: trzeba było przekonać wszystkich ludzi na świecie, by poprzestawiali sobie zegarki tak, by były niezgodne z czasem słonecznym, którym od tysiącleci operowali. Zrozumienie sensu tej konieczności przekraczało możliwości intelektualne 90% ludzi. Obie koncepcje - i ta ze strefami czasowymi i moja z podwójnym czasem - są niezrozumiałe dla większości ludzi na świecie. Ale nawet jak tego nie rozumieją, to mogą to stosować w praktyce. Tak jak mogą oglądać telewizor nie rozumiejąc jak on działa.Moim zdaniem wprowadzenie stref czasowych w 1884 było większą rewolucją niż to co ja proponuję. Moja propozycja jest w połowie kontrrewolucją, bo jest powrotem do tradycyjnego czasu słonecznego, a w drugiej połowie jest drobnym ulepszeniem, poprawką, dotychczasowego systemu, bo jest modyfikacją stref czasowych - zamianą 24-ech stref na jedną - czyli to jest uproszczenie. Nazwałbym to: "kontrrewolucyjnym uproszczeniem systemu"! 
0
Czas uniwersalny
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika gps65
2 miesiące temu Czas słoneczny "Jeśli od stuleci Anioła Pańskiego odmawiano o 12:00 w południe, to teraz nikt nie przyjmie, że lepiej to zrobić o 13:00 czy 12:47! "Od stuleci o godzinie 12:00 było południe. Od kiedy wprowadzono strefy czasowe to południe wypada o 13:00, 12:47, 11:23. Więc to zaburzyło tradycję. Moja propozycja to powrót do tej tradycji i powrót do określania pory dnia w mierze słonecznej. Strefy czasowe wprowadzono dlatego, że w takim czasie nie da się mierzyć czasu w podróży, albo w komunikacji na dużą odległość.Jeśli sprzedawca w Szczecinie otwiera sklep o godzinie 08:00 czasu słonecznego, dokładnie 2 godziny po wschodzie słońca, i weźmie ulotkę swojej hurtowni w Białymstoku i zobaczy, że też się otwierają o 08:00 czasu słonecznego, też dokładnie 2 godziny po wschodzie słońca, i do nich zadzwoni, to się okaże, że oni mają jeszcze pół godziny do otwarcia i nikt nie odbierze. Dlatego operowanie czasem słonecznym stało się niewystarczające i dlatego wprowadzono strefy czasowe.A ja zamiast tych stref proponuję operowanie dwoma czasami na raz - wtedy gdy to jest konieczne. Wtedy taki sprzedawca w Szczecinie, wiedząc, że otwarcie jego sklepu to 07:00 czasu uniwersalnego (08:00 czasu słonecznego, 2 godziny po wschodzie) i widząc, że hurtownia w Białymstoku otwiera się o 07:30 czasu uniwersalnego (też dokładnie 2 godziny po wschodzie o 08:00 lokalnego czasu słonecznego) zadzwoni pół godziny później i kogoś zastanie.
-1
Czas uniwersalny
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
2 miesiące temu @maciej1965 Za kilka dni: "Ewa, alkoholu, to teraz mamy na cały rok!" "Z tego chleba, co wysechł zrobi się tartą bułkę" "Kurde, po co mi te podkładki pod lampy?!" "Babcia, wędlina śmierdzi!" "Ale żeś tych perfum nakupowała!" "Te batoniki rozdamy na święta" "Na co ci 5 suszarek do paznokci?"
2
Bez handlu w niedzielę - wątpliwy triumf PiS-u
Obrazek użytkownika maciej1965

Strony