Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Lu-Bicz
1 miesiąc temu Wunderwaffe, bo w dzisiejszym Wunderwaffe, bo w dzisiejszym świecie posługiwanie się tarczą  z niepełnosprawnych nawet dla niecnych działań rodzi współczucie  i kontrę wobec ich przeciwników. Bezprawna okupacja budynku najwyższych władz państwa oznacza ograniczanie możliwości jego funkcjonowania.Wskazywanie w tym celu konkretnego przeciwnika (PiS-u) ma dodatkowy charakter polityczny. Terroryzm oczywisty.
0
Władze państwa! Natychmiast zlikwidować okupację siedziby polskiego parlamentu!
Obrazek użytkownika Honic
Obrazek użytkownika Jacek Mruk
1 miesiąc temu Honic W każdym razie droga do świętościPotrzeba mieć więcej otwartościCieszyć się też dotykiem AniołaBo nas do świętości zawsze wołaPozdrawiam serdecznie
1
Czy to był "mój cud"?
Obrazek użytkownika Honic
Obrazek użytkownika Ość
1 miesiąc temu Są trzy odpowiedzi 1.Tak2.Nie3.Poniekąd :-)Według nowych mód (podobnie jak w malarstwie i rzeźbie) wiersz nie musi mieć rymu (biały), rytmu ani nawet wyraźnego sensu, więc poetą być każdy potrafi, kto zechce :-)Pozdrawiam
6
Czy to był "mój cud"?
Obrazek użytkownika Honic
Obrazek użytkownika zetjot
2 miesiące temu To typowy dla lumpenelity To typowy dla lumpenelity objaw dysonansu poznawczego.
0
Wirtualna potwora czyli strachy na Lachy
Obrazek użytkownika Honic
Obrazek użytkownika zetjot
3 miesiące temu Z innych lektur wyciągam Z innych lektur wyciągam wniosek, że NK rejestruje realne problemy, ale czasem ma kłopoty z interpretacją , nie mówiąc już o receptach na nie. "Nie - to za mało"  jest książką czysto ideologiczną pisaną pod wpływem gigantycznych emocji. 
1
Skąd, zdaniem Naomi Klein, wziął się trumpizm
Obrazek użytkownika Honic
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
3 miesiące temu @Honic „Nie ma sprawiedliwości pod okupacją” – powiedziała wczoraj palestyńska nastolatka Ahed Tamimi skazana przez sąd wojskowy na osiem miesięcy więzienia za spoliczkowanie izraelskiego żołnierza. W grudniu ub. roku 16-letnia Ahed próbowała zmusić do odejścia sprzed jej domu dwóch uzbrojonych żołnierzy, co zostało sfilmowane. Jej sprawa stała się znana na całym świecie.  Obrona Ahed Tamimi poszła na układ z oskarżeniem. W zamian za przyznanie się do winy „napaści” na izraelskiego żołnierza, kara nie obejmuje wszystkich (12) zarzutów związanych z wymierzeniem policzka. „Kiedy utajnili proces, zrozumieliśmy, że nie będzie sprawiedliwy” – wyjaśniała adwokatka Ahed. Na tę samą karę ośmiu miesięcy więzienia skazano matkę dziewczyny. Obie wyjdą na wolność latem, bo siedzą od grudnia.Izrael więzi ok. 350 palestyńskich dzieci i nastolatków. Ahed dołączyła do tej grupy po reakcji na zachowanie żołnierza, który chwilę wcześniej, przechodząc, strzelił z bliska gumową kulą w twarz jej 13-letniego kuzyna (wg innych źródeł 15 letniego – WP), masakrując mu czaszkę. Działo się to w Nabi Salih, wsi położonej 20 km na północny-zachód od Ramalli, na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu. Na 600 mieszkańców miejscowości, 260 siedziało w izraelskich więzieniach za opór przeciw okupacji.W 1993 r. Bassem Tamimi, ojciec Ahed, po izraelskich torturach zapadł w śpiączkę, ale przeżył. Był więziony potem jeszcze dziewięć razy. Walka zbrojna nie wydaje mu się dobrym wyjściem, ale Nabi Salih stało się ośrodkiem ruchu oporu, mieszkańcy sami się zorganizowali. Szczególnie od 2009 r. miały tam miejsce częste manifestacje i protesty przeciw siłowemu zaborowi coraz większych połaci ziemi przez sąsiadujących żydowskich kolonistów.Izraelczycy byli oburzeni ze względu na upokorzenie, które musiał przeżyć żołnierz po policzku Ahed. Naftali Bennett, minister edukacji Izraela z rasistowskiej partii Żydowski Dom, żądał dla niej dożywocia.Wojsko izraelskie zakomunikowało po ogłoszeniu wyroku na Ahed, że nie przestanie „działać na rzecz bezpieczeństwa” i „stosować przepisów prawa przeciw tym, którzy atakują żołnierzy i nawołują do przemocy”.https://strajk.eu/8-miesiecy-wiezienia-dla-ahed-tamimi-dziewczyny-ktora-uderzyla-izraelskiego-zolnierza/
10
Niestety obaj mieli pecha
Obrazek użytkownika Honic
Obrazek użytkownika a nie mówiłem
3 miesiące temu "Honic"... Możliwe, ze to agentura, ale nie uważam, że sowiecka...
-1
O prowokatorach
Obrazek użytkownika Honic
Obrazek użytkownika michael-abakus
3 miesiące temu Kim jest Adam Michnik? Był dłuższy czas sekretarzem Antoniego Słonimskiego, szefa sekcji literatury UNESCO, stąd jego ogromne znajomości w światowym środowisku różnych intelektualistów, głównie lewicowych. Gdy Adam Michnik chciał chwilę pogadać z Enrico Berlinguerem pierwszym sekretarzem Komunistycznej Partii Włoch, pan Antoni Słonimski załatwiał mu spotkanie w ciągu czterech dni. Stąd tak ogromne przywiązanie Adama Michnika do roli sekretarza.Sekretarz to nie ptak, a gensek. Jego rodzice także byli gensekami.Stąd odpowiedż na tytułowe pytanie - Adam Michnik jest dziedzicznym gensekiem.  
8
Śmierć ideologii Michnika
Obrazek użytkownika Honic
Obrazek użytkownika kefas z giathalassy
3 miesiące temu kim jest? odpowiedź Michnik jest to szczególny przypadek psychiatryczny, którego doktorzy przez dekady nie podjęli się zdiagnozować tylko z obawy przed posądzeniem o antysemityzm.Jego urojenia są bardzo realne i powinien być trzymany w wielkim domu wariatów Izrael. Tam pacjentów takich traktuje się bardzo humantarnie wypuszczając ich nawet na kilkudniowe przepustki zagraniczne (patrz przypadek pacjenta, niejakiego Rivlina, sprzed 2 dni).
5
Śmierć ideologii Michnika
Obrazek użytkownika Honic
Obrazek użytkownika Ość
3 miesiące temu Odp. filozoficzna, ale nie całkiem Michnik jest boską istotą, tak jak każdy. Lucyfer też. Nie nam oceniać. Oceniać możemy słowa i czyny. Te zaś mogą nam się podobać lub nie.W przypadku Michnika nie podobają nam się bardzo.Czym jest komunizm? Ustrojem niestety nie sprawdzonym wcześniej na szczurach, świat byłby wolny od ich plagi.
2
Śmierć ideologii Michnika
Obrazek użytkownika Honic

Strony