Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika 35stan
1 tydzień temu Droga na Moskwę ASKIL - B107- SODRU - DINEL - FK3T- Moscov Vnukovo(UUWW)  
0
Prześwietlamy stenogramy (1) – Tupolew odleciał na lotnisko zapasowe?
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu to samo, czyli tych materiałów nie uzyskamy (my, blogerzy) nigdy? - ależ Kolego, co za pesymizm! Myślisz, że tylko ruskie służby potrafią pisać stenogramy?Przepraszam Cię za ten sarkazm - "sam jestem wstrząśnięty"Serdeczności
5
Lepiej jest znać prawdę i nie mieć wojny…
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika 35stan
1 tydzień temu    W CVR1 jest taki komunikat nawigatora:08:10:00  Szt   TKS. Mamy kurs 72, rodzaj pracy GPK.Nawigator potwierdza kurs samolotu jako 72° i jest to kurs geograficzny.Kurs geograficzny drogi lotniczej B102 (ASKIL-RALOT-OGALI) to 83° (kurs geograficzny) a 76°(kurs magnetyczny)i ten kurs samolot utrzymuje do chwili zmiany na DRL1Kurs geograficzny na DRL1 to 57°Potem wg MAK samolot zmienił kurs geograficzny na 37°Wniosek z tego taki, że samolot nie leciał drogą lotniczą B102 na RALOT a raczej drogą bardziej zbliżoną do drogi B107 czyli drogi z ASKIL na Moskwę.W stenogramie z wierzy(IES) jest taka wypowiedź Plusnina:10:13:40,1  Plusnin"No w zasadzie powinien, w zasadzie już powinien się pojawić.Właśnie widzę, samolot leci, ale ten leci od razu na Moskwę, on nie on, trudno powiedzieć." 
1
Prześwietlamy stenogramy (1) – Tupolew odleciał na lotnisko zapasowe?
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu Panowie! Wklejając swoja notkę zauważyłem zaproszenie Romka M. do dyskusji - jest ona (moja notka) częściowa odpowiedzią na Wasze uczone rozważania. Napisałem "uczone", bo dla ogromnej większości ew. Czytelników są one zbyt hermetyczne!Zatem, gdybym mógł coś zaproponować: czy można, opisując kwestię podejścia na Siewiernyj, stwierdzić prostym językiem, że nie ma w ruskich materiałach niczego, co by deprecjonowało nasza hipotezę podejścia od zachodu?Bo jesteśmy, i Ty, Romku, i Stan, i ja także - przekonani, że tupolew przeleciał od zachodu nad lotniskiem i...Ten przelot od zachodu słyszał i Bahr, i Pyza i milicjant rosyjski (jak zeznał prokuratorom). Sprawa wydaje się tymi zeznaniami zamknięta. Ale powtarzam: jakie fakty (a nie ruskie bumagi) temu przeczą? Czy są takie?Pozdrawiam 
1
Prześwietlamy stenogramy (1) – Tupolew odleciał na lotnisko zapasowe?
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika 35stan
1 tydzień temu Chcę dyskutować "Ja zastanawiam się, czy nie mógł lecieć od trasy B102 na DRL i potem kursem 79 na XUBS (wówczas też by mógł zlustrować sytuację na XUBS), Czy lecąc tak - mógłby zrobić podejście z nawrotką - jak Pan uważa?"Procedura z nawrotem stosowana jest w takim przypadku, w którym samolot przylatuje na lotnisko po trasie od przeciwnej strony w stosunku do strony z której ma wykonać podejście.W przypadku z 10.04.2010 roku samolot leciał od zachodu na Siewiernyj a miał podchodzić od wschodu. Proponowana przez Pana trasa(ASKIL- B102 - RALOT na DRL i potem kursem 79 na XUBS nie jest możliwa, bo kurs z RALOT na DRL jest od płd. wsch i nad pasem lotniska lot musiałby się odbyć z kursem 259(ze wschodu na zachód).W planie lotu pokazywanym przez Szpinetę zapisana była trajektoria:AKSIL - KO700 S0810(droga lotnicza B102) - RALOT - DCTczyli po punkcie RALOT lot poza wyznaczonymi drogami(to oznacza skrót DCT).Droga pokazana w Raporcie MAK w swej długości jest w zasadzie równoważna tej pokazanej w planie lotu prezentowanym przez Szpinetę, więc w sytuacji otrzymanych informacji przez załogę, że warunki meteo są na XUBS niekorzystne, to tylko wybranie procedury z nawrotem miało praktyczny sens, bo pozwalało w krótszym czasie sprawdzenie rzeczywistych warunków; przy sprzyjających warunkach wykonać podejście w tym samym czasie co w przypadku obu wariantów(MAK-u i planu Szpinety) a przy niesprzyjających odejść bez tracenia czasu i paliwa.   
2
Prześwietlamy stenogramy (1) – Tupolew odleciał na lotnisko zapasowe?
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika piko
1 tydzień temu Nie jest źle, Romku możemy sobie popisać na blogach :))Pozdrawiam
5
Usiądźmy wygodnie w fotelu i poczytajmy o fotelach
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika 35stan
1 tydzień temu Dlaczego zamknięta? Jeśli plan lotu zakładał podejście wschodnie i lot z ASKIL na RALOT a podejście zachodnie było nieczynne, to załoga obierając kurs na DRL1 po przejściu ASKIL, świadomie decydowała się na zastosowanie procedury z nawrotem a nie podejścia do XUBS z kursem 79 stopni.Trajektoria pozioma zaprezentowana w raportach MAK i KBWLLP bardzo odbiega od schematu z karty podejścia wschodniego i sprawia wrażenie kombinacji rzeczywistej realizowanej przez załogę TU154M nr 101(procedura z nawrotem) z trajektorią nagraną na  rejestrator danych lotu (FDR) i zrealizowaną przez samolot inscenizujący katastrofę(takie czynię założenie w swej hipotezie).Na III Konferencji Smoleńskiej, która odbyła się w Warszawie w dniu 20 października 2014 roku, Pani Profesor Anna Gruszczyńska‐ Ziółkowska wygłosiła referat:09:50 – 10:10 Anna Gruszczyńska‐ Ziółkowska, Uniwersytet Warszawski – O kłopotach z identyfikacją odgłosów i odczytem wypowiedzihttps://www.youtube.com/watch?v=u4vNeC59SIAStwierdziła ona, że nagranie od początku do około 10:22(8:22) czyli do punktu ASKIL(wg osi czasowej MAK) jest w miarę poprawne i czytelne, natomiast pozostała część nagrania sprawia wrażenie manipulowanego z elementami wypowiedzi "wygenerowanych".To sugeruje, ze zarówno trajektoria pozioma lotu po punkcie ASKIL jak i nagrania CVR są zmanipulowane.
1
Prześwietlamy stenogramy (1) – Tupolew odleciał na lotnisko zapasowe?
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika 35stan
1 tydzień temu Pisze Pan: "Zmienił kurs na 79 stopni nie na wysokości drugiego zakrętu, a niżej, czyli przy DRL1 i przeleciał nad lotniskiem od zachodu na wysokim pułapie kierując się na 10XUB?"Jeśli załoga TU154M nr 101 realizowała zapisany w FMS plan aktywnej trajektorii poziomej(ASKIL-DRL1-10XUB-DRL-XUBS)to znaczy, że realizowała procedurę z nawrotem i nie mając w FMS pkt. zachodniego - odpowiednika wschodniego 10XUB, kierowała się z trasy bezpośrednio na DRL1 czyli nie kierowała się na kurs 79 stopni.  
1
Prześwietlamy stenogramy (1) – Tupolew odleciał na lotnisko zapasowe?
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika 35stan
1 tydzień temu O tym chciałem porozmawiać, czyli szukać prawdy w miejscach w kt "O tym chciałem porozmawiać, czyli szukać prawdy w miejscach w których możemy się zbliżyć."Z mojej strony nie ma przeszkód do wymiany poglądów na ten temat; mogę dyskutować.Proszę pisać a ja się włączę.Ps.W sprawie o której pisałem w komentarzu wyżej czyli relacje Sasina kontra relacja J.Bahra:- w notce pt. "„Ani kroku dalej!” - Smoleńsk, godz. dziewiątaił " z 8 maja 2017 roku bloger @civilebellum zamieścił link do materiałów opublikowanych przez Radio ZET:http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Smolensk-niepublikowane-WIDEOw którym Radio ZET zamieściło galerię niepublikowanych zdjęć ze Smoleńska, wykonanych jak sądzą przez Rosjan.Na jednym zdjęciu z galerii(nr 5) widać stojącego przy krzakach na miejscu zdarzenia J.Bahra rozmawiającego przez telefon(może to rozmowa z R.Sikorskim?):a obok stoi J.Sasin i też rozmawia przez telefon.Wideo nie udaje mi się uruchomić, ale znalazłem w sieci ujęcie z tego wideo, na którym widać i J.Bahra i J.Sasina:To zdjęcie poświadcza, ze to J.Bahr kłamał a J.Sasin i Wierzchowski mówili prawdę i jest to dowód na to, że przekaz TVP z godziną 10:42 jako czasem ich wystąpień przed Mszą Świętą, był czasem zimowym a w czasie letnim była to 11:42. 
1
Prześwietlamy stenogramy (1) – Tupolew odleciał na lotnisko zapasowe?
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika 35stan
1 tydzień temu "Trzeba by to przedyskutować. "Trzeba by to przedyskutować. Może wspólnie z Piko i Propatrianem?"Wydaje mi się, że poprzez wpisy na blogu nie jest możliwe dogłębne przedyskutowanie tematu, bo materia jest specyficzna(wpływająca silnie na emocje), zbyt obszerna i skomplikowana.Jako przykład podam sprawę czasów lokalnych w tym dniu.Ja po tych przeszło 7-miu latach jestem przekonany, że przekaz medialny i czas u operatorów telefonii komórkowej był czasem zimowym zamiast letniego a czego zarówno Pan jak i Piko i Propatrian nie akceptujecie.Z tego np. powodu trudno wyjaśnić zasadnicze różnice czasowe w relacjach z Siewiernego Sasina i Wierzchowskiego wobec relacji śp. J.Bahra.W skrócie :Z relacji Sasina wynika, że z Katynia do Smoleńska wyjechał około 9:10(wg czasu w komórce żony) a na Siewiernym znalazł się około 9:30.Wierzchowski, który przyjechał z hotelu na Siewiernyj z J.Bahrem, relacjonował, że Sasin po przybyciu na Siewiernyj przesiadł się do samochodu J.Bahra i razem pojechali na miejsce zdarzenia.A.Duda relacjonował, że pomiędzy 9:30 a 10-tą rozmawial z Sasinem, który był na miejscu zdarzenia, czyli potwierdza wersję Sasina i Wierzchowskiego.Sasin relacjonował, że po pobycie z J.Bahrem na miejscu zdarzenia, postanowili udać się do Katynia, by oficjalnie ogłosić zebranym o katastrofie.Wg Sasina pojechali do Katynia samochodem J.Bahra a po przyjeździe do Katynia Bahr udał się na część rosyjską by złożyć wieniec a dopiero potem po przybyciu na polski Cmentarz razem z Sasinem przemówili do zebranych przed rozpoczęciem Mszy Świętej i była to 10:42 na pasku TVP.Sęk w tym, że Sasin w swej relacji (tej w oparciu o czas w telefonie żony) twierdzi, że w Katyniu znaleźli się z J.Bahrem około godziny 11-tej, więc czas TVP ma się nijak do czasu Sasina.Osobną sprawą jest to, że J.Bahr w swej relacji zaprzecza by znał Sasina wcześniej niż dopiero po poznaniu się w Katyniu.Media w swych przekazach(minuta po minucie) podają czas odjazdu J.Bahra z Siewiernego jako 9:27 i ten czas wskazuje, że mógł się znaleźć w Katyniu około godziny 10-tej(o jedną godzinę wcześniej niż podaje Sasin) i przemawiać z Sasinem o 10:42 ale wtedy ten czas TVP nie byłby czasem z komórki żony Sasina.Skoro J.Sasin i Wierzchowski potwierdzają, że Sasin spotkał się z J.Bahrem na miejscu katastrofy a Bahr zaprzecza, to któraś ze stron kłamie.Jeżeli w depeszy ambasady amerykańskiej do Departamentu Stanu ambasador Feinstein podaje, że katastrofa wydarzyła się "Tuż przed godziną 10.00 czasu warszawskiego" to podaje czas o 1 godzinę późniejszy niż to podawała TVP i inne media.Ambasada amerykańska informowała kiedyś, że z powodu tego, ze 50+ krajów świata posługuje się czasem lokalnym zmiennym(zimowym i letnim) i by uniknąć chaosu, amerykańskie placówki dyplomatyczne w korespondencji posługują się czasem GMT(tak jak to ma miejsce w lotnictwie).Z tego też powodu, znając czas medialny katastrofy , skonfrontowali go z czasem GMT i do czasu GMT dodali 2 godziny i otrzymali czas warszawski letni UTC/GMT+2 = 10.00 czyli TVP powinna podawać wtedy czas 9:56 a nie 8:56.To dlatego A.Komorowska powiedział w wywiadzie, że oni(ona i jej mąż) wiedzieli dużo wcześniej, bo media przekazywały informacje z dużym opóźnieniem.Na tym przykładzie widać, że dyskutowanie na tak złożony temat poprzez teksty i komentarze na blogach jest utrudnione(szczególnie wymiana argumentów, za którymi stoi wiele relacji i dokumentów, które poddawane są analizom).Pozdrawiam.   
1
Prześwietlamy stenogramy (1) – Tupolew odleciał na lotnisko zapasowe?
Obrazek użytkownika Romek M

Strony