Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika dratwa3
6 miesięcy temu Piko Wybacz. Trochę inaczej to sobie zinterpretowałem. Pozdrawiam. dratwa3
0
Patrzaj jutra!
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika civilebellum
6 miesięcy temu Piko: jasne! problem jednak jest, które źródło wybrać jako godne zaufania, gdy instytucje państwa nie kwapią się do sporządzenia "listy etycznej"... Zresztą pojęcie "państwa" jest obecnie dyskusyjne - są podobno "dwa państwa" i się żrą. Jak najbardziej trzeba weryfikować na bieżąco to, co uznaliśmy za słuszne - o tym jest przecież cały ten mój cykl! - zachęca do tego właśnie (zajrzyj w sobotę - będzie "O dążeniu do mądrości").Pozdrówka!P.S.Zajrzyj, proszę, na swoją pocztę. PPS: ten Twój wpis z 12.56 to, rozumiem, do Dratwy? 
1
Patrzaj jutra!
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika dratwa3
6 miesięcy temu Piko Też tak kiedyś myślałem. Tyle, że nie starczyło mi wówczas czasu i chęci, by dochodzić istoty tego błądzenia. Gdy stanąłem w takim punkcie swojego życia, że trzeba było zapłacić dość wysoką cenę za swoje błądzenie, zacząłem w końcu słuchać tego, co inni mają do powiedzenia. Znałem przyzwoitego faceta, któremu w pewnym momencie życia pojawiły się kłopoty. I choć były to problemy rozwiązywalne, facet zaczął szukać zapomnienia w alkoholu. Pił coraz częściej, więc problemy się nawarstwiały, z czasem żadna praca nie wchodziła już w rachubę. Brak pracy to brak gotówki na picie. Nie potrafił jednak ukraść, by sobie to zrekompensować. Mimo, iż wcześniej mieszkanie swoje traktował jak sanktuarium, wybranych tylko zapraszając do środka, później, w czasie picia, nasłuchiwał tylko, czy jakiś koleżka nie pojawi się z jakąś ćwiartką, by pomóc mu podreperować kaca. Za którymś razem koleżka przyprowadził ze sobą swego koleżkę, później koleżka koleżki swego. Z czasem pojawiła się też jakaś panienka. I tak to się kręciło. Po kilku miesiącach spanie na wygodnej kanapie zamieniło się w koczowanie na podłodze. Któregoś ranka zabrali faceta z podłogi i wywieźli do kostnicy. A wszystko zaczęło się od małego błędu… Pozdrawiam. dratwa3
1
Patrzaj jutra!
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika civilebellum
6 miesięcy temu jak pewnie zauważyłeś - - "poradnik" jest dla ludzi młodych (tak też i sądzi Admin, że go tak mile dla moich starań eksponował), a ci tej "cudzej mądrości" nie powinni jednak omijać... mają jeszcze czas na swoją! 
2
Patrzaj jutra!
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
1 rok temu Adres raczej nie Gliński ,a Zalewska ... ... i może warto byłoby sprawdzić ,jakimi argumentami "GW i okolice" próbowałoby "utrącić" takie uzupełnienie listy lektur . Może "obywatelski lobbing" ,za taką zmianą ?
5
Polska przeciw „przemysłowi Holocaust” – mamy szansę?
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika Romek M
1 rok temu Czy widzisz jakieś możliwości przeciwdziałania temu? Bo problem masz nieźle rozeznany.Teraz antidotum :)
3
Nie ma w Polsce mediów, tylko upiorne medium
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika Romek M
1 rok temu Tak jest Piko :::) Tylko trzeba tu jeszcze dodać, że ci "spece od propagandy" to nie są samotni jeźdźcy.
3
Nie ma w Polsce mediów, tylko upiorne medium
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika civilebellum
1 rok temu jaki "trójpodział"? Się uparłeś... A pamiętasz chyba, że do stójkowego mówiło się "panie władzo"? Bo to już prędzej policja ma władzę niż sądy (które muszą kierować się innymi organami - najpierw prokuraturą, potem ustawami parlamentu)! Lekarze mają władzę (i to często dożywotnią). Urzędnicy mają (mogą cię załatwić w try miga za bezdurno) - ale sądy?"Trójpodział" (słowo wymyślił Boy - gdzie indziej nie istnieje) wygrzebano w 1989 r, żeby naród wziąć za mordę, co by sobie nie pomyślał, że teraz będzie wolny: takiego!Bloger tego nie zwalczy, fakt, ale przynajmniej nie dajmy się ogłupiać. 
2
Spory konstytucyjne i ich podglebie
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika zetjot
1 rok temu Abio ... co, pardon ? Abio ... co, pardon ?Proszę mną nie manipulować, proszę nie kombinować przy definicjach.Powtarzam, że obieramy drogę albo indukcyjną albo dedukcyjną i że w przypadku ewolucji raczej wybieramy dedukcyjną, a indukcyjną można przyjąć za pomocniczą. Podobnie w dyskusji o procesach społecznych nie zaczynamy od przypadków posła Halickiego czy posła Brudzińskiego, lecz od struktur spolecznych, a może nawet od globalnych trendów.Radzę więć zwracać uwagę na właściwą metodologię i zapomnieć o Talmudzie. Nie jest ważne skąd pochodzą panowie Halicki czy Brudziński.Radzę czasem wyjrzeć przez okno, wysypać trochę pestek slonecznika na parapet i popatrzeć na różne gatunki sikorek, które się zlatują na posilek.Rożne gatunki, bo wyewoluowały w innych niszach ekologicznych, by przetrwać uciekając przed naciskiem konkurencyjności o zasoby pokarmowe. 
0
Ewolucja – od drzewa przez busz do sadu
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika zetjot
1 rok temu " Poza tym nie bardzo " Poza tym nie bardzo odróżniasz gatunki od typów i ras"Tylko proszę nie wciągać mnie w takie  t a l m u d y s t y c z n e  rozróżnienia.Znam wspólczesne teorie, ale dla mnie wystarczają praktyczne konkretne przyklady. Prosżę wziąć makaki japońskie zyjące  w izolacji od lądu po podniesieniu się poziomu morza w chłodnym klimacie Hokkaido i porównać z makakami z innych krajów Azji.Nie interesuje mnie już Darwin jako teoretryk, bo nauka posunęł się lata świetlne do przodu, więc proszę się zapoznać z najnowszymi osiągnięciami  z badań Dunbara czy Tomasello, to będziemy mogli podyskutować. Do tego momentu nie ma    p o l a  do dyskusji.Przyklad neandertalczyka potwierdza różnorodność rozwoju gałęz hominidów. Obecnie potwierdza tę samą drogę przykla szympansa i bonobo, bo ich rodowód jest ten sam.  
0
Ewolucja – od drzewa przez busz do sadu
Obrazek użytkownika piko

Strony