Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika misio
2 dni temu Albo to faktycznie skleroza, albo córeczka w Nowoczerskiej. Czegóż to się nie zrobi "dla chleba"...  
13
Prostytutka i skretynienie Nowackiej
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Zawiedzony
6 dni temu Na te 47% trza spojrzeć z perspektywy Ryszarda
5
ORP Kaczor
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Andy51
6 dni temu Tarczew Zastanawiałem się, czy to nie za mocne określenie, ale Ty przekonałeś mnie , że nie.
0
Ścierwa z .N i PO dalej donoszą w RE( Rada Europy)  na Polskę
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika jazgdyni
1 tydzień temu @Traczew Bardzo mi się wydaje, ze ich poczynaniami ktoś świadomie steruje. Tak, jak u nauczycieli są zawodowi wichrzyciele z komunistyczną przeszłością, tak w służbie zdrowia zawsze na końcu wypływa doktor Bukiel. A kto jemu daje rozkazy? Wiadomo.
4
Rezydencka bezczelność
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika mikolaj
1 tydzień temu Ordynator w szpitalu powiatowym... moze i zarabia 3 tys zl oficjalnie - ale co najmniej cztery razy tyle ma z prywatnej praktyki i "dowodow wdziecznosci".Z protestami w Polsce tak juz jest, ze wybuchaja, gdy pojawiaja sie jakies "wolne" pieniadze (np rosna ceny wegla - strajkuja gornicy, pojawiaja sie jakies oszczednosci w budzecie - strajkuja lekarze, nauczyciele itd.).Postulaty zawsze sa chwalebne (tradycyjnie - od sierpnia 80) - ale sprawa najczesciej dotyczy podwyzek wynagrodzen. Negocjacje koncza sie podwyzkami - a na jakiekolwiek glebsze reformy nie ma juz pieniedzy i checi...A wracajac do lekarzy - w latach 90-tych bylodosc popularne twierdzenie wladz, ze dazymy do modelu, w ktorym "pieniadze ida za pacjentem" (czyli ustala sie cene za dany zabieg, a kto go wykona i gdzie - decyduje pacjent). Dzisiaj juz nikt nie wspomina o takim "wynaturzeniu" - mamy czysty powrot do idei socjalizmu (czyli wszystkim po rowno), gdzie to panstwo ( a raczej urzednik NFZ) decyduje, gdzie bedzie sie Kowalski leczyl i u kogo. Decyduje tez za ile - i tutaj sprawa wraca do punktu wyjscia - bo przeciez lekarze (czy nawet rezydenci) tez sie roznia, jeden potrafi szybko i skutecznie, a inny powoli i nieskutecznie - ale zarabiac chca tyle samo... kiedys nazywano ten ustroj komunizmem? Czy dobrze pamietam?
2
Rezydencka bezczelność
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika mikolaj
1 tydzień temu Dlaczego pisanie o socjalistycznych elementach gospodarki polskiej jest nieuczciwe? Dla kazdego, kto choc troche liznal ekonomii - nie podlega dyskusji, ze panstwo w ktorym okolo 1/4 zatrudnionych jest w administracji i firmach panstwowych, 48% wartosc Gieldy papierow Wartosciowych tworza spolki z udzialem skarbu panstwa - ma wiele cech gospodarki socjalistycznej.Czy wystarczy, ze "socjalizm kojarzy sie z komunizmem" aby nie widziec socjalizmu? Zle skojarzenie maja zmieniac widzenie swiata?Najprostsza definicja socjalizmu to: doktryna spoleczna postulujaca upowszechnienie swiadczen socjalnych (a czym jest program 500+?) i poddania gospodarki kontroli spolecznej. Czescia wszystkich odmian socjalizmu jest propagowanie "sprawiedliwosci spolecznej" (czy nie do sprawiedliwosci spolecznej odwoluje sie w wiekszosci swoich wystapien Prezes Kaczynski?)...Interwencjonizm - to zupelnie cos innego: to stosunki spoleczno polityczne polegajace na interwencjo panstwa na rynku (prywatnym). Interwencjonizm panstwowy to regulacje i nakladanie podatkow - a nie posiadanie przez panstwo przedsiebiorstw.Wielka szkoda, ze w PiS jest tak wielu ludzi po prostu malych  (nie o wzrost chodzi tym razem), ktorzy boja sie wlasnego cienia i sa w stanie zlinczowac kazdego, kto ma inne zdanie, niz powszechnie w tej partii obowiazujace (chocby to obowiazujace bylo zupelnie glupie). Szkoda - bo przedwyborcze zalozenia programowe (z ktorych wiele lezy odlogiem) niosly wielka nadzieje na pozytywne zmiany - niekoniecznie zwiazane z wprowadzaniem na stale socjalizmu w Polsce.
-4
Po linii i na bazie
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika ety
1 tydzień temu krętaczka nathanel nie ma żadnej racji to oszustka i manipulatorka, która z kebabów w Anglii  przerzuciła się na rezydentów, itpPoza tym "Wolność" nie jest dla przekręciarzy, dla przekręciarzy są podejrzane spelunki i szemrane interesy, kryminalne układy i układziki, prostytutki i cały ten syf.Nie ma zgody na fałsz i pomówienia.
-3
Pucz głodowy rezydentów - kanapki, wigiljny pasztet i znicze w drodze
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu CIEKAWOSTKA Andrzej Duda, gdy przemawia - to wtedy jest z nami.Andrzej Duda, gdy działa - to wtedy nie jest z nami, a może nawet jest przeciwko nam. Na przykład, gdy jesteśmy na miesięcznicach, to wtedy nie jest z nami. Ten wzór powtarza się we wszystkich sprawach - wojskowych, konstytucyjnych, wymiaru sprawiedliwości,... Może jest tak, że kto inny pisze Andrzejowi Dudzie przemówienia, a ktoś inny ma niego trzymanie?
6
Panie Prezydencie! Larum grają!
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Verita
3 tygodnie temu Dajcie już spokój PAD-owi... Nowy kandydat się ustawia w blokach startowych :-) http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/bartlomiej-misiewicz-zrobil-dziubek-na-zdjeciu-z-mistrzynia-ewa-piatkowska/l6fkwt3
0
CZY PREZYDENT JEST Z NAMI?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
3 tygodnie temu No z niego jest d... a nie No z niego jest d... a nie politolog.
2
Demokratyczne wybory wywołują oczekiwania społeczne
Obrazek użytkownika Traczew

Strony