Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika benjamin
1 dzień temu mission impossible Sądzę, że rozstrzygnięcie czy opowiedzenie się po stronie Państw Centralnych, czy po stronie Rosji było determinujące dla odzyskania niepodległości, jest niemożliwe. W ogóle, gdy zaczniemy analizować sytuację geopolityczną początków XX wieku, stwierdzimy, że obiektywnie rzecz biorąc niemożliwe było aby Polska wróciła z zaświatów po ponad wieku zniewolenia, bo ani jedna ani druga strona konfliktu nie była tym zainteresowana.Dlaczego w takim razie nastąpił jedenasty listopada? Geniusz i wizjonerstwo Piłsudskiego? Szczególnie korzystny układ planet? Gra polityczna Wilsona? Nie wiem, możemy zapoznać się z różnymi opiniami, ale żadna z nich nie daje jednoznacznej odpowiedzi.Piłsudski nie miał prawa wygrać tej partii. Uzależniony od dwóch zaborców, ignorowany przez rodaków (słynne zatrzaskiwanie okiennic w Kielcach), z garstką desperados (Pierwsza Kadrowa liczyła niespełna 150 ludzi!) ruszył na wojnę z Rosją dysponującą armią 1.5 mln żołnierzy (stan jeszcze przed mobilizacją). No mogło się udać?Wracając do meritum i opinii wygłoszonej przez prezydenta Dudę - tak jak wspomniałem w komentarzu do casium, uważam, podobnie jak Ty, że stwierdzenie "iż polegli w bitwie pod Gorlicami żołnierze słoweńscy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości." jest nadinterpretacją i... pewną niezręcznością. Zapomniano bowiem, że Polacy walczyli po jednej i drugiej stronie frontu, walcząc przeciw sobie i chyba ten tragiczny aspekt należało poruszyć. Nie kwestionując znaczenia zwycięstwa Bitwy pod Gorlicami, po której Armia Rosyjska nie wróciła w te rejony kraju, nie wiadomo jak potoczyłaby się historia, gdyby zwycięsko z wojny wyszły Państwa Centralne. Bardzo prawdopodobne, że nie byłyby zainteresowane odzyskaniem niepodległości przez Polskę a wtedy...pozdr.../benjamin
2
Gorlice?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika faxe
2 dni temu Traczew Moim zdaniem nasza rodzima  "korupcja" we wszystkich odmianach korzysta z opisanych przyczyn jako narzędzi  skazywania niewinnych. Aby udowodnić korupcję trzeba udowodnić jak "technicznie" skazano niewinnego. Ława przysięgłych nie jest panaceum na niesłuszne skazania jak wynika jasno z tekstu.Pozdrawiam
2
Dlaczego skazywani są niewinni?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika jjr
2 tygodnie temu AD Wiesiołek, Traczew. Kwota wolna od podatku. Namęczyłem się bodajże wczoraj i mój wpis zniknął prawdopodobnie nie zapisał się. Postaram się go w skrócie powtórzyć.Odnośnie kwoty wolnej od podatku proponowane 30000 zł to miesięcznie 2500zjł odjąć ZUS, podatek składkę zdrowotną to około 1500zł.  netto miesięcznie.Pozwolę sobie przypomnieć dowcip który krążył blisko 50 lat temu w czasie moich lat studenckich.Rozmowa przy angażowaniu na staż nowego pracownika: Dyrektor proponuje mu 1800złotych, bo na więcej przepisy nie pozwalają. Kandydat odmawia podjęcia pracy za tę sumę żąda 1896 złotych. W końcu Dyrektor pęka, oświadcza że będzie mu z własnej kieszeni dokładał co miesiąc te 96 złotych, jednocześnie prosi o wytłumaczenie dlaczego przy tej sumie tak się upiera. Kandydat Tłumacz.Mam dwoje dzieci żonę i teściową. Żona ie pracuję bo studiuje, a teściowa bawi dzieci. Na śniadanie jemy 4 bułeczki po czterdzieści groszy teściowa nie jje bo idzie do kościoła. Obiady będziemy jedli w stołówce zakładowej 5 X 12 złotych. Kolacje bułeczki 4 x 40groszy, teściowa nie jje bo jest na diecie.A teraz policzmy (8 x 40groszy, bułeczki + 5 x 12złotych obiady) X 30 dni = 1896 złotych. Nawiasem podatek od dochodów nie jest wprowadzany z powodu pieniędzy. Jest wprowadzany tylko po to aby kontrolująca urzędniczka mogła w waszej szafie przejrzeć bielizne waszych żon i córek. Obecnie ma takie prawo.Pozdrawiam
0
Co tam u kukizowców?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
1 miesiąc temu Traczew to jest proste Wytyczne idą z Izraela, żadnej prawdy o żydostwie i ich przewałach.Nie po to Soros i inni wywalają miliony, by prawda o żydach wypływała z Polski.Chaos i dezinformacja o Polsce musi pozostać, jako Polska to kraj faszystów i antysemitów.To dla tego żydowski PiS nie reaguje na opluwanie Polski i Polaków przez żydów, a jeszcze jedzie i się tłumaczy do Izraela. 
6
Platformie pozostała już tylko Bundeswehra?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika gps65
1 miesiąc temu Ale próbować trzeba. Całego świata nie zbawimy. Próbować powinniśmy przede wszystkim ocalić siebie. Mamy na to dużą szansę. 
4
Nasze wady to zalety
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Ość
1 miesiąc temu A dalej mówią "ludiej u nas mnogo"Co z tego, człowiek tam się nie liczy.
3
Jak prezes Kaczyński do prawdy o Smoleńsku nie doszedł – i nie dojdzie
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Andy51
1 miesiąc temu Tarczew Masz racje, też mam takie podejrzenia.
1
Zablokowane szuflady spowodowały, że z Polski wyciekło 250 mld zł z VAT
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
1 miesiąc temu Czyje to, najkrótsze kazanie brzmiało "Chrystus zmartwychwstał!Ale większość z was i tak w to nie wierzy!" Czy to ksiądz Maliński?Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie z martwych powstał! Wierzę! Wierzymy!Wszystkim Niepoprawnym, których całym sercem kocham - bo to patrioci - oraz naszym PT Animatorom i Moderatorom - przeżycia wielkiej radości Zmartwychwstania wraz z doświadczeniem wszelkich błogosławieństw Bożych - życzę z głębi kochającego serca!Alleluja! 
11
Wszystkiego najlepszego na Święta!
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika zetjot
1 miesiąc temu Codziennie naciskać w sprawie Codziennie naciskać w sprawie anglojęzycznego kanału "Poland Today". Podkreślac trzeba niezbędność ogromnych funduszy do przeznaczenia na ten cel. Forsy na to nie żałować, bo Polaków cechuje buracka skłonność do tandety..
3
Wybatożyć !
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Andy51
2 miesiące temu Tarczew Też tak uważam, jeżeli PiS nie rozliczy chociaż  jednej afery, to będzie miało kłopoty z wygraniem wyborów w 2019 r.
1
Ciech, Police, KGHM, PŻM, cdn.
Obrazek użytkownika Traczew

Strony