Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika TLMaxwell
3 dni temu @Traczew Należy stwierdzić, że autorami podwójnego sukcesu wyborczego PiS w 2015 roku byli: na pierwszym miejscu - Ruch Kontroli wyborów (inicjatywa Józefa Orła i Ewy Stankiewicz), na drugim miejscu Beata Szydło - jako sprawny szef kampanii wyborczej prezydenckiej i parlamentarnej, a na trzecim Andrzej Duda - jako ten człowiek, który odpowiadał zapotrzebowaniu elektoratu na prezydenta.
2
Lepsze wrogiem dobrego, czyli Beata Szydło nie jest już premierem rządu RP.
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Leszek1
3 dni temu Bardzo przepraszam. Bardzo przepraszam za zwrocenie uwagi, ale zaden "Zakon" tu nie ma nic do gadania. Decyzje podejmowal i podejmuje Prezes i to on ponosi za nie odpowiedzialnosc, bo juz skonczyl osiemnascie lat.
-2
Lepsze wrogiem dobrego, czyli Beata Szydło nie jest już premierem rządu RP.
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu @ Traczew. Młodzi zawsze byli pokoleniem poszukującym Młode pokolemie zawsze poszukiwało odpowiedzi, zawsze stawiało pytania, zawsze bez względu na narzędzia, którymi się posługiwałoTysiace lat historii przekonuje mnie do tego, bym miał nadzieję, że młodzi nie zmarnują swojego czasu. Utwierdza mnie w tym przekonaniu wspomnienie o naszym "Marszu Niepodległości" z dnia 11.11.2017 i wszystkich poprzednich listopadów, upewnia mnie także wyraźnie widoczny ruch naszej polskiej młodzieży, ruch szacunku do naszej polskości, szacunku do naszej kultury.
5
Tajemnice polskiego wymiaru niesprawiedliwości
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika michael-abakus
1 tydzień temu @ Traczew - dziękuję za odniesienie do polskiego dorobku Jestem przekonany, że doktryny wiążące naukę prawa z moralnością a także filozofią prawdy są charakterystyczne dla polskiej kultury, a może nawet, mówiąc ostrzej dla "Cywilizacji  Rzeczypospolitej Obojga Narodów".Stawiam dwuczęściową hipotezę, że po pierwsze wspomniana cywilizacja może być definiowana śladem wielowątkowej metody Feliksa Konecznego ("O wielości cywilizacji") uzupełnionej o sugestię opisu Cywilizacji Rzeczypospolitej Obojga Narodów jako rozległego systemu o rozproszonej inteligencji. Jest to modyfikacja pojęcia personalizmu charakteryzującego naszą cywilizację. Mówiąc troszkę bardziej potocznie, można taką bardzo polską cywilizację rozumieć jako społeczność samodzielnie i twórczo myślących obywateli - aktywnych, etycznych i podmiotowych oraz mocno powiązanych z chrześcijańskimi korzeniami aksjologii i kultury. A po drugie Cywilizacja Rzeczypospolitej Obojga Narodów jest naturalnie ukształtowaną przez setki lat historii formacją demokratyczną  i tym się różni od europejskiej historii, kultury i tradycji monarchii absolutnych, która nie jest cywilizacją rozległego systemu o rozproszonej inteligencji, a jej tradycja nie jest demokratyczna.I ta różnica jest przyczyną, dla której etyczny system nauki prawa powiązanego z moralnością został wyparty z Europy, a do Polski normatywizm prawniczy przedostał się jako bolszewicki (turański) implant sowieckiego imperium. 
6
Tajemnice polskiego wymiaru niesprawiedliwości
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
2 tygodnie temu Traczew Dziękuję za świetny i trafny komentarz, który mógłby być osobną notką uzupełniającą moją. Zgadzam się z Pana konstatacjami. Na dziś im więcej USA u nas, tym bardziej może udać się zbudować naszą podmiotowość i trzeba to amerykańskie żelazo kuć póki gorące, bo może szybko ostygnac. I tak dygresyjnie: jacy oni są beznadziejni w tym powtarzaniu schematu działań :). Pozdrawiam
1
Atak na Polskę – niebezpieczna żonglerka przyszłością krajów UE, a może nie tylko ich…
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika zetjot
3 tygodnie temu Nie zrobisz z ludzi w Nie zrobisz z ludzi w demokracji zwartego oddziału reagującego wg wymagań taktyki. Demokracja nie może być sterowana bo wyjdzie z tego znowu demokracja liberalna. Po prostu wszyscy powinni być aktywni i stopniowo  aktywnie dostsowywać się do współpracy.
2
Kto za demokracją, kto za eurokracją ?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika zetjot
3 tygodnie temu Za szkodliwych uznali ich Za szkodliwych uznali ich eurodurnie, a eurodurnie nie stanowią dla mnie miary standardów. Każdy ma, w demokratycznym kraju wolność slowa, a optyka eurodurniów to taktyka salami służąca do walki z demokracją i nie należy dać się wpuszczać w ten kanał.Ludy tureckie nie zalczają się do rasy białej ? To jakaś nowość.
2
Kto za demokracją, kto za eurokracją ?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Adaś
4 tygodnie temu Dziękuję Dziękuję za wywód. Ładnie i skrótowo scharakteryzowana historia w kilku zdaniach. Szacun za wiedzę.
1
Niepodległość? - nie dla wszystkich
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika zetjot
1 miesiąc temu Aż tyle? Nie uwierzę! Choć Aż tyle? Nie uwierzę! Choć licząc czas antenowy...
0
Kogo darzysz większą sympatią, hieny i szakale czy króliki ?
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika Andy51
1 miesiąc temu Tarczew Masz rację, że bliżej mu do czerwonego barszczyku.
4
KRS: zablokowaliśmy asesorów i co nam zrobicie?
Obrazek użytkownika Traczew

Strony