Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Slawia
3 miesiące temu Nie ma żadnego znaczenia co kłamca medialny - niemiecki, postnazistowski łgarz historyczny, utworzony przez potomków niemieckich zbrodniarzy nazistowskich, wyemitował, tylko jakim komentarzem opatrzył ten film, czy filmy!Rozpanoszeni w Europie, ale co gorsza w Polsce, potomkowie niemieckich zbrodniarzy nazistowskich mają czelność przerzucać winy swoich zbrodniczych przodków na Polaków - ofiary ich haniebnych zbrodni!Nikczemni niemieccy potomkowie zbrodniarzy usiłują obciążać Polaków, pomimo "oceanu zbrodni" dokonanych przez ich haniebnych przodków, w tym kompletnego zniszczenia Polski, ograbienia jej z wszelkiego mienia, w tym 500 tysięcy dzieł sztuki.Ci parszywcy wzbogaceni na polskiej krzywdzie mają czelność obciążać nas współodpowiedzialnością ich nikczemnych zbrodniczych przodków, odpowiedzialnych za kilkadziesiąt milionów zamordowanych w czasie II wojny światowej i gigantyczne zniszczenia na całym świecie, zwłaszcza w Polsce!!!Cóż obchodzi nas kto, czyli którzy nikczemni sukcesorzy niemieckich zbrodni nazistowskich utworzyli to łajdackie tv! Dość mamy chamstwa i panoszenia się niemieckich potomków zbrodniarzy nazistowskich w Polsce - dość ich kłamliwej propagandy i nachalnej obecności - pora wam wrócić do siebie!  
8
Telewizję ZDF założył Adolf Hitler w 1944 roku, i co mi zrobicie
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika bambi441
3 miesiące temu Śląska gwara... ...podobnie jak poznańska ma bardzo wiele często spolszczonych niemieckich zwrotów i określeń. To nie jest gwara wynikająca z wielowiekowych tradycji jak np język kaszubski a jedynie smutny efekt przede wszystkim 123 lat zaborów podczas których obie nacje (śląska i poznańska) były pod rygorem kary chłosty czy więzienia zniemczane przez Prusy i Austrię, przy czym nie bez znaczenia był również obowiązek nauki w szkole i odbywania służby wojskowej, gdzie tylko wolno było mówić w języku niemieckim. Dodatkowym elementem było wymieszanie się po sąsiedzku tych narodowości, co również sprzyjało nasycaniu języka polskiego germanizmem. W obu gwarach jest oczywiście wiele określeń i zwrotów ściśle regionalnych i te należy pielęgnować, jednak byłbym za oddzielaniem ich od niemieckojęzycznych naleciałości szczególnie w języku potocznym a już za całkowicie naganne uważam używanie ich w języku medialnym. Jestem poznaniakiem i "z mlekiem matki wyssałem" poznańską gwarę ale miałem to szczęście, że w szkole a przede wszystkim w domu, pokolenie które przeżyło koszmar wojen i zaborów zwracało mi uwagę i nagradzało za czystość polskiego języka jednocześnie piętnowało wszystkie jego germanizmy typu "hebel" zamiast polski "strug", "majsel" zamiast "przecinak" "drajfus" zamiast "trójnóg" itp. 
10
Polski język ginie!
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Roman z USA
3 miesiące temu Dobrze, że nie tylko ja to widzę. Co raz więcej Polaków tłumaczy teksty dosłownie i mówi lub pisze jak gdyby nigdy nie słyszeli o idiomach. Często słyszy się jak ludzie przedstawiają się  mówiąc np. "jestem Gosia", zamiast powiedzieć mam na imię Gosia.Pozdrawiam.
14
Polski język ginie!
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika maciej1965
4 miesiące temu Dziękuję za czujność! I przepraszam wszystkich, ale o północy, gdy pisałem ten tekst, miałem już stępioną czujność ortograficzną...
4
Generalski błąd Rafała Trzaskowskiego
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Wieszcząc po prawicy
5 miesięcy temu :-) Sądziłem, że piszę w dość prosty i czytelny sposób. "Wy" to...wy, ale jeśli Ty, typie nie jesteś "wy" to nie bierz tego aż tak bardzo do siebie. I nie "wykrzyknikuj" mi się tutaj za bardzo, bo to mnie stresuje :-) Tyle, co w opisie musi ci na razie wystarczyć. Nie jestem spod ciemnej gwiazdy, wręcz przeciwnie - spod tej Najjaśniejszej :-). Pozdrawiam.
3
Strzelanie Niepoprawnych do własnej bramki ?
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Niueste
1 rok temu Tak, nie do końca. Ale musi kupować leki w cenie powyżej 100 zł pełnopłatne. Te nie mają zamienników a musi je brać. A w jej przypadku darmowe są te naprawdę za"5 groszy z dziurką", jak mówi. 
-1
Zlikwidować seniorski absurd!
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
1 rok temu Bardzo dziękuję za Bardzo dziękuję za sprostowanie. Mój komputerf nieraz za mnie pisze. O czywiście nie TVN, alew IPN. gdyby chodzilo o TVN - tez dobrze. 
9
Między współczuciem a wściekłością
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
2 lata temu End of EU? End of EU? Brussels devastated over Trump's win as Schulz admits life will be 'harder'.    
4
Teraz TRUMP! Postępowy świat w ciężkim szoku!
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika Satyr
2 lata temu Szanowny Jerzy! - Zaprezentowany przez Ciebie wywód... ... na temat znaczenia matematyki wymaga dogłębnej analizy, zanim padnie tu potwierdzenie jego słuszności lub jego negacja. Jednak zanim to uczynię, poproszę Cię o rozszyfrowanie skrótu "GPS", jaki zamieściłeś pod tekstem. Pozdrawiam, Satyr
2
Renata Kim, Newsweek i matematyka
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Obrazek użytkownika jazgdyni
2 lata temu @Jerzy Zerbe Bardzo jestem wdzięczny za udostępnienie tych materiałów przybliżających Komisję Wenecką i wskazujących na rangę tej instytucji. To coś, z Czym i Schultz, Merkel i Tusk muszą się liczyć. A co dopiero Zoll, Rzepliński, czy za przeproszeniem Budka i Petru.   Serdecznie i Świątecznie pozdrawiam. Pomyślności
12
Majstersztyk Prezesa na Święta
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe

Strony