Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika jan patmo
5 godzin temu następcy Bandery... następcy Bandery... następcy Banderynie mają co drygaćbo sądy w Polscenie będą ich ścigać 
2
Żałoba, smutek i obawy
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika Verita
2 dni temu Bibliomancja Sytuacja dość klarownie się potwierdziła. To co ty uprawiasz - to bibliomancja.W starożytnych Chinach w podobny sposób używano księgi Yijing (Księga Przemian), w islamie Koranu, starożytni Grecy szukali tak porad w Iliadzie lub Odysei Homera (które, przynajmniej w okresie cesarstwa, uważano za natchnione), Rzymianie używali zaś do analogicznych celów ksiąg sybilliańskich.(...) "Niewłaściwa lektura Biblii może stać się trucizną prowadzącą do zguby, o czym mówi nam zresztą sama Biblia. Święty Piotr ostrzegał: nasz brat Paweł napisał do was we wszystkich listach (... ) są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę (2 P 3,16). (...) To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie. (2 P 1, 20-21)"Pismo św. bez autorytetu Kościoła ma rangę równą bajkom Ezopa." - kardynał Stanisław Hozjusz
0
Adamowicz - oby nie został męczennikiem
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika SolidarnyX
2 dni temu Od dawna jest napad na Od dawna jest napad na wszelkie autorytety i zamiana ich na zaprzańców. Pokojową Nagrode Nobla nie raz dostają ci co powinni wręcz być sądzeni za doprowadzenie do wojen.Na świętych, chcą brać tych, co powinni być ekskomunikowani.Wszystko na odwrót - ot taka lewacka mentalność rozprzestrzenia się jak czerwona zaraza.
0
Pokuta a nie watykańskie honory dla łotra abp Andrzeja Szeptyckiego ze Lwowa
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika Verita
3 dni temu S T R...jednak nie popuści.... ...więc cytuję dosłownie ks.dr Dziewieckiego....nie dla ciebie ...ale dla innych aby nie myśleli, że  Bóg dopuszcza jakieś zło.   (...) Gdy ktoś z ludzi nas krzywdzi i zadaje nam niezawinione przez nas cierpienie, to nie dlatego, że Bóg takie zachowanie dopuszcza, lecz dlatego, że ten człowiek Boga nie słucha. W rzeczywistości nikt nie otrzymuje od Boga żadnej formy zgody na czynienie zła, na wyrządzanie komuś krzywdy, na zadawanie komuś niezawinionego cierpienia.   Przeciwnie, Bóg czyni wszystko – do śmierci na krzyżu włącznie – by już nikt z nas nikogo nie krzywdził, lecz by każdy z nas kochał. Nic innego nie jest wolą Boga niż to, byśmy się wzajemnie miłowali na wzór Jego Syna. Nie jest wolą Boga to, byśmy dojrzewali duchowo i dorastali do świętości w oparciu o doświadczenie krzywd, krzyża i cierpienia. Jest to oczywiste dla ludzi, którzy kochają.Dla przykładu, każdy kochający rodzic uczyni wszystko, by nie dopuścić do tego, aby nastoletni syn został przez kogokolwiek skrzywdzony czy by sam na siebie ściągnął cierpienie. Zwykle za niewinnym cierpieniem jednego człowieka kryje się wina drugiego człowieka. W takich przypadkach najczęściej zdajemy sobie z tego sprawę, mimo to wolimy atakować niewinnego Boga niż naszego rzeczywistego krzywdziciela.W głębi serca wiemy bowiem, iż Bóg nigdy nie zrobi nam krzywdy, a krzywdziciel może skrzywdzić nas ponownie wtedy, gdy powiemy mu o złu, które nam wyrządził, albo gdy upomnimy się o zadośćuczynienie. (...)https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/zwyklym_jezykiem_02.htmlWięcej już nie będę ci tłumaczyć...nawet jak dalej będziesz się trzymał swojej prywatnej interpretacji Pisma św.Mam nadzieję, że inni zrozumieją.  
0
Adamowicz - oby nie został męczennikiem
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika jan patmo
3 dni temu Bóg pragnie... Bóg pragnie całym swym miłosiernym sercem, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni, i doszli do poznania Prawdy. I być może, że był to jedyny sposób, aby Adamowicza ocalić od wiecznego potępienia. Pozdrawiam
1
Adamowicz - oby nie został męczennikiem
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika Verita
3 dni temu S T R...nie brnij dalej w krętactwa Bądź mężczyzną, młodym bo młodym...ale zawsze. Nie plam honoru polskiego rycerstwa i przyznaj się do błędu .Wyraźnie wykazałam twoją ignorancję religijną. Stul uszy po sobie i weź się za naukę katechizmu kościoła katolickiego.Twoje słowa cytuję dokładnie:1.Jednakowoż brutalnie zamordowano bezbronnego człowieka, przelano jego krew i ten akt zmywa jego grzechy-pierwsza herezja2. Pan Jezus to dopuścił - druga herezja.Co to znaczy dopuścił? Morderca to z nim uzgadniał?  Bóg nie dopuszcza zła. Skąd wiesz ,że z tego wyniknie dobro?Nie piszę tego dla ciebie...bo wiem.że jesteś uparty i mądrzejszy od innych, twoim zdaniem...piszę dla innych aby nie powielali bzdur, które im od czasu do czasu serwujesz, serwus.Pozdrów żonę Marię, której pewnie nie jest łatwo żyć z tchórzem,  który nie umie przyznać się do błędu.Błądzić - jest rzeczą ludzką ale tkwić w błędzie to diabelskie.Przypominanie mi ,że ojcem kłamstwa jest diabeł...to tak jakbyś mi zarzucał kłamstwo...a przecież piszę prawdę.   
-1
Adamowicz - oby nie został męczennikiem
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika Verita
3 dni temu STR .... beatyfikuje Adamowicza ! Skandaliczna jest twoja samodzielna, bezczelna interpretacja pisma św.Podobną drogą kroczył Luter.Albo jesteś w sekcie...albo tworzysz następny, protestanko-anglikański odłam ! Czy to twoja głupota  czy zła wola...nie wiem. Chrzest krwi miał miejsce w pierwszych wiekach chrześcijaństwa ( dotyczy męczenników ,którzy wyznawali wiarę, bedąc wciąż jeszcze katechumenami.Chrzest krwi (baptismus sanguinis) - specyficzna forma chrztu uznawana przez Kościół katolicki, w którym umierający bez chrztu z wody dostępuje oczyszczenia z grzechu (warunkiem jest męczeńska śmierć za wiarę w Chrystusa). Przynosi owoce sakramentu takowym nie będąc.Męczeństwo, którym można zastąpić Chrzest, polega na śmierci zadanej niesprawiedliwie i przez człowieka przyjętej dla Chrystusa, na świadectwo wiary lub cnoty chrześcijańskiej. Św. Pius X Papież w encyklice „Pascendi Dominici Gregis” z dn. 08.09.1907r., w której czytamy: „Wszelkie nowatorstwo opiera się na bezczelności i pysze, a nowoczesność jest syntezą wszelkiej herezji.”potepił wszelkie objawy samowoli ze strony biskupów, kapłanów i różnych profesorów teologii i teologów!P.S. Polecam wykłady i konferencje ks.dr Dziewieckiego . Dzisiaj ewangelizacja potrzebna jest przede wszystkim seminariom.   
0
Adamowicz - oby nie został męczennikiem
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika SolidarnyX
3 dni temu Co do owsika, to oczywiście Co do owsika, to oczywiście ten szmaciarz już gra tym zabójstwem i obarcza np. Basię Pielę o to. A przecież nawet jak by to było na tle politycznym (a nie było), to właśnie przez takie pieprze.nie jak teraz robi owsik - takie rzeczy mogą być, właśnie to sam owsik napędza tą spirale nienawiści swoim postępowaniem.Teraz rezygnuje z Prezesowania WOŚP - widać jednak doszli już wcześniej do wniosku, że z nim na świeczniku WOŚP się zwinie i wykorzystali teraz moment z Adamowiczem. To, że nie będzie Prezesem to nic jednak nie zmienia (choć pare lemingów się nabierze), bo on nadal będzie w WOŚP - ale to już inny temat.Pozdrawiam Sławomir
5
Adamowicz - oby nie został męczennikiem
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika Roman z USA
4 dni temu Sławku, zgadzam się z Tobą, że ten człowiek nie powinien zostać zamordowany (jak i każdy inny człowiek), powinien stanąć przed sądem i wytłumaczyć się ze stawianych jemu zarzutów, przede wszystkim nie powinien być wybrany. Nie powinno się jednak mówić i pisać o nim pozytywnie jak to obecnie ma miejsce, milczenie byłoby bardziej wskazane. Najgorsze jest jednak to, że to morderstwo będzie wykorzystywane nie tylko przeciwko obecnie rządzącym, ale przeciwko Polsce. Zwróciłem też uwagę na Twoje zdanie: Jednakowoż brutalnie zamordowano bezbronnego człowieka, przelano jego krew i ten akt zmywa jego grzechy, dlatego w ich oczach jest już męczennikiem ich sprawy. Muszę dodać, że po raz pierwszy słyszę o czymś takim, jak morderstwo może zmywać grzechy zamordowanego, gdzie to wyczytałeś? 
6
Adamowicz - oby nie został męczennikiem
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika Verita
4 dni temu S T R...udzielasz rozgrzeszenia? No..no...kto by pomyślał?  Przelana krew zmywa grzechy zamordowanego???? Co to za wiara?
1
Adamowicz - oby nie został męczennikiem
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch

Strony