Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika markowa
2 godziny temu @Sławomir Tomasz Roch - dziękuję Sama jestem z nurtu 'Pobudki' - w pełni zgadzam się z przesłaniem Grzegorza Brauna.Jednak pytanie: gdzie jest Niepodległość? pozostaje bez odpowiedzi.
1
Ojczyzno umiłowana Tobie na 100-lecie wskrzeszonej Niepodległości
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika Verita
3 godziny temu Młody, co z tobą? ...Myślałam, że jesteś tylko niedouczony....ale  widzę, że to celowa działalność.City London ci za to płaci?W filmie dominuje Józef Piłsudski, dla twórców filmu jest postacią centralną, czego oczywiście należało się spodziewać po twórcach filmu. Są jednak pewne granice, których przekraczać nie wolno – albowiem nie można historii naciągać, przemilczać niewygodne kwestie lub interpretować je bałamutnie.Oto tylko niektóre ,ewidentne pomyłki. W całym filmie jest ich dużo więcej.– Premiera Francji Georgesa Clemenceau w filmie określa się jako „prezydenta Francji”, choć wiadomo, że był nim Raymond Poincare.– Kraków nazwany jest „pierwszą stolicą Polski”, choć wiadomo, że było nią Gniezno.– Komitet Narodowy Polski w Paryżu nazwany jest „Polskim Komitetem Narodowym”.Ale o wiele gorsze są historyczne przekłamania i manipulacje, dotyczą one prawie wszystkie oceny polityki Józefa Piłsudskiego:– Mówiąc o roku 1914 autor komentator używa sformułowania, że „Józef Piłsudski zawarł sojusz z Austriakami”. No cóż, można mówić o układzie, i to głównie z wywiadem czy dowództwem wojskowym, ale „sojusz”? Sojusze zwierane są między państwami, a w tym przypadku tak nie było.– Mówiąc o listopadzie 1918 roku autor używa takiego sformułowania: „Józef Piłsudski konsoliduje scenę polityczną”. To nieprawda – on skonsolidował w tym czasie wyłącznie lewicę (PPS, PSL „Wyzwolenie”), trzymając na dystans całą prawą stronę sceny politycznej, co wywołało gwałtowne protesty.– Omawiając bitwę warszawską autor komentarza ani razu nie wspomina o roli gen. Tadeusza Rozwadowskiego, a całą bitwę sprowadza do rozkazu Piłsudskiego z 6 sierpnia i uderzania znad Wieprza. Nie ma ani słowa o rozkazie Tadeusza Rozwadowskiego z 9 sierpnia i uderzeniu 5 Armii nad Wkrą i 1 Armii pod Warszawą. Na mapie pokazującej bitwę pokazano tylko atak znad Wieprza, co jest jawnym zafałszowaniem przebiegu bitwy.Film „Niepodległość” był zbyt ważnym przedsięwzięciem, żeby pozwolić sobie na takie zabiegi.Szkoda, bo  – film jako całość jest wielkim dotknięciem polskiej historii i będzie na lata kształtował wiedzę i wyobrażenie o naszych dziejach.Jan Engelgard „Niepodległość”, film dok. (2018), reż. Krzysztof Talczewski, 87 min.http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24251&Itemid=80 
0
Ojczyzno umiłowana Tobie na 100-lecie wskrzeszonej Niepodległości
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika Verita
7 godzin temu Ty, młody...martw się o swoje dziwactwa na teraz... ..a nie o moje na przyszłość. Jedną ręką podpisujesz protest a drugą popierasz tę hucpę rządową na marszu co dofinansowuje majdan  i krzyczy „Sława Ukrainie”.Twoje rozdarcie ...”czyli jestem za a nawet przeciw” świadczy o niedojrzałości męskiego wieku klęski.Również wybiórcze cytowanie pisma św., tak charakterystyczne dla wszelkich sekt jak i charyzmatycznych, emocjonalnych religijnych uniesień utrudnia zrozumienie racjonalnych argumentów.Gdy rozum śpi....budzą się demony.Przy okazji zerknij do słownika co oznacza słowo”sknera”....zanim zechcesz mi, tym razem elegancko, dołożyć.
0
Ojczyzno umiłowana Tobie na 100-lecie wskrzeszonej Niepodległości
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika jan patmo
4 dni temu @ Sławomir Tomasz Roch Dopóki będziemy Bożym Królestwem, w którym Królem jest Chrystus a  Królową Maryja, dopóty moc Złego nas nie opanuje. Amen!Dziękuję za miłe słowa i serdecznie pozdrawiam   
1
Mocy Bożej podległa
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika markowa
5 dni temu "wieje chłodem, gdy się czyta, bo marsz był gorący" Skąd moja miłość do 27-mej Dywizji AK i pomnika na Marymoncie.....Skąd miłość do matki, ojca, siostry, brata, babci, dziadka - no skąd???Czy oczekujesz, że będę to tłumaczyć?Jest tu poczta prywatna - jeśli chcesz - możemy porozmawiać poza ogólnym forum.
6
Warszawa 11.11.2018
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
2 tygodnie temu Dziękuję Sławku, za "Marsz", za zwiastun filmu... Teraz już pamięć musimy przekazać następcom. To zobowiązuje. Bo wciąż na jawie widzęi co noc mi się śni,że TA, CO NIE ZGINĘŁA,wyrośnie z naszej krwi.Czytaj więcej: https://histmag.org/Edward-Slonski-autor-najpopularniejszego-wiersza-polskiego-okresu-I-wojny-swiatowej-9873Narody tracąc pamięć  tracą życie (marszałek Foch?)Serdecznie, najserdeczniej pozdrawiam,
1
Powstanie Lwowskie
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika Verita
2 tygodnie temu Owszem, młody...chciałam wam powiedzieć że płytkim romantyzmem , podobnie jak innymi emocjonalnymi uniesieniami religijnymi nie uratujemy Polski.Ale ty, niestety , znowu nie zrozumiałeś o co idzie. ...a więc to tobie nie wyszło.Proszę na przyszłość bez pozdrowień...bo to czysta hipokryzja, więc nie dam się nabrać.A co do oryginalności...to chyba nie wiesz  co  to  słowo  oznacza...bo w tym ujęciu nie ma sensu.
-4
Powstanie Lwowskie
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika podpułkownik
2 tygodnie temu Tchórzostwo Zawsze tak było, że ci dorośli, mądrzy i stateczni, kiedyś szlachta, potem inteligencja, "obywatele miast", charakteryzowali się w swej masie kunktatorstwem i tchórzostwem. Lwów niestety nie był wyjątkiem. Lwowska endecja i im podobni rozbili w 1914 legion wschodni, potem z radością witali Moskali. Nie potrafię wyjaśnić przyczyny tego zjawiska (bierności i tchórzostwa rzekomo patriotycznych mieszczan). Na pewno nie były to w listopadzie roku 1918 sympatie proukraińskie. Może po prostu większość ludzi jest tchórzliwa. Odważnych jest zawsze mniej - i są to ci najmłodsi.Na pytanie drugie odpowiem z łatwością, bo wiem, co bym zrobił, gdybym miał wtedy 14 lat. Wziąłbym mój karabin i pobiegł tam, gdzie strzelali. A jakbym nie miał karabinu, to bym go znalazł.
6
Powstanie Lwowskie
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 tygodnie temu @ Sławomir Tomasz Roch Istnienie antypolskiej i nieludzkiej formacji wymaga istnienia "osób które są zębatym kółeczkiem, wredną zapadką maszynerii gry operacyjnej przemysłu pogardy." Przez ostatni rok, od 11 listopada 2017 do dzisiaj, do 11 listopada 2018 mamy jeden konsekwentny i nigdy nie milknący ciąg antypolskich ataków o bardzo podobnym charakterze. Tak działa system usilnie budowany przez komunistów przez ostatnich trzysta lat. Marzenie komunistycznych satrapów. Zamiana żywego społeczeństwa na armię roboczych janczarów, których zawsze można wysłać na jakąś egzekucję.Nie chcemy być janczarami żadnej Schetyny.
9
FAŁSZYWA PRAWDA i BEZCZELNA FASZYSTOWSKA OBELGA
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 tygodnie temu Ich fundamentalizm ma takie same korzenie jakie ma fundamentalizm muzułmański, co widać na przykładzie losu Asi Bibi. Czysta nienawiść i pogarda do drugiego człowieka, bez żadnej wiedzy ani zrozumienia, zupełny brak szacunku do wszelkiego człowieczeństwa, nawet własnego. W zachowaniu fundamentalistów muzułmańskich widać ich autentyczną nieustającą gotowość do morderstwa, przy czym zabijając z równą łatwością są gotowi zabić siebie. Nie jestem pewien czy w ich świadomości funkcjonuje czyste pojęcie tożsamości ich integralnej osoby - co wyrażałoby się w szacunku do własnego lub ogólniej ludzkiego człowieczeństwa.Niezłym przykładem takiej niezdolności do samodzielnej refleksji jest pani Joanna Kluzik-Rostkowska, która potrafi z prawdziwym zaangażowaniem przeciwstawiać się "polskiemu faszyzmowi" nie mając żadnego pojęcia czym ten faszyzm jest i co ważniejsze taka osoba nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje jakaś potrzeba zrozumienia czym jest obiekt jej pogardy i nienawiści.Jest to bardzo specyficzny system treningu, kształtowania i wychowania człowieka, który jest idealnym "homo sovieticus". Człowieka - janczara komunizmu, który jest terminalem komunistycznego systemu sterowania ludzkimi masami. To jest marzenie i cel kształtowania komunistycznej społeczności.Siedzi sobie taki Wojciech Jaruzelski, Grzegorz Schetyna, albo Ewa Gawor w centralnej dyspozytorni sterowania flotą warszawskich autobusów i widzi na wyświetlaczu to, co robi, w jakim jest stanie i dokąd jedzie każdy autobus, jego kierowca i każdy mieszkaniec miasta. Zbliżają się wybory, dyspozytor wydaje polecenie - głosować na Trzaskowskiego i Warszawa głosuje na Czaskowskiego.Zbliża się polska cisza przedwyborcza, trzeba centralnej interwencji systemu w polskich wyborach samorządowych - dyspozytor włącza terminal @Rosario Silva de Lapuerta.gov, która natychmiast wydaje nonsensowne i bezprawne postanowienie w sprawie zawieszenia polskich ustaw i przywrócenia stanu lex ex ante. 
8
FAŁSZYWA PRAWDA i BEZCZELNA FASZYSTOWSKA OBELGA
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch

Strony