Referendum "Lasy Państwowe" - zbieramy podpisy (formularz)

Obrazek użytkownika contessa
Inne

Formularz do pobrania (PDF):

http://prawylas.pl/wp-content/uploads/2010/11/referendum_-_lista.pdf

UWAGA!

POTRZEBNE MIN. 500 TYS. PODPISóW !!
DO 2.XII. MUSI TRAFIC DO ADRESATA!!

Ocena polecanki: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (1 głos)

Komentarze

  Wreszcie w domu,wróciliśmy. Było nas dziś ,leśnych,pod sejmem wg. spisu ponad 6000,dodać do tego należy wydziały leśne uczelni wyższych,plus osoby wspierające,razem 7000-7500 osób. Opinii medialnych na razie nie znam,ciekaw jestem porównania tego co widziałem z tym co pokazano.... Był prof.Szyszko,i in.Wszystko odbyło się spokojnie,nie pojechaliśmy tam by rozrabiać,tylko by walczyć o elementarną prawdę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#408800

wklejam istotę patriotycznego orędzia: Składajmy podpisy!! Zamach na Lasy Państwowe odbywa się przy całkowitej ciszy mediów publicznych. Tysięczna manifestacja umundurowanych leśników pod Radą Ministrów 29 września została oceniona jako nieistotny happening. Protesty świata naukowego, myśliwych i profesjonalnych stowarzyszeń gospodarczych traktowane są jako dane do dyskusji. Złożenie 20 października u marszałka Sejmu ponad 200 tys. podpisów zebranych przez leśników i myśliwych wśród ludzi protestujących przeciw włączeniu Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych to dla władzy okazja do poklepania po plecach i deklaracji, że Lasy są niezwykle ważne, bardzo dobrze zarządzane i zrobi się, co tylko w mocy. Moc ujawniła się prawie natychmiast. 29 października. Rada Ministrów, bez żadnych koniecznych uzgodnień, jednogłośnie zgodziła się na włączenie Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych. W tej sytuacji, znając złą wolę obecnego rządu i kierując się przekonaniem, że łamane jest prawo, a proponowane rozwiązania dotyczące Lasów Państwowych są zmianami ustrojowymi, posłowie z Prawa i Sprawiedliwość oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski postanowiło ogłosić inicjatywę zbierania podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Chcemy zwrócić się do obywateli z pytaniem: "Czy jesteś za zmianą statusu prawnego Lasów Państwowych poprzez włączenie tego podmiotu do sektora finansów publicznych, zgodnie z propozycją ministra finansów, co w konsekwencji może prowadzić do ich natychmiastowej destrukcji, a w przyszłości prywatyzacji?".

czytaj i oceń!  :

co będzie: najpierw zadłużenie Lasów Państwowych w bankach komercyjnych, a następnie zanik zdolności ekonomicznej Lasów do prowadzenia gospodarki leśnej. Doprowadzi to do kresu misji wypełnianych przez Lasy Państwowe, zaś końcowym efektem będzie ich natychmiastowa destrukcja i prywatyzacja (z wizją opanowania przez kapitał obcy). Będzie to kres misji Lasów Państwowych pod względem bezpieczeństwa ekologicznego państwa i zabezpieczania podstawowych potrzeb jego mieszkańców skutkujący w stosunku do każdego z nas nie tylko zakazem zbioru runa leśnego i grzybów, ale nawet wstępem do lasu. Podobny wniosek został złożony do marszałka Sejmu 15 października przez grupę posłów PiS z sugestią, aby ze względu na obniżenie kosztów referendum odbyło się w dniu zbliżających się wyborów samorządowych. Niestety, marszałek, korzystając z przysługującego mu prawa, włożył powyższy wniosek do przysłowiowej "zamrażarki", motywując to koniecznością zasięgnięcia opinii prawnych. W tej sytuacji, prosząc o wsparcie inicjatywy referendum, wyrażam nadzieję, że Polacy zdają sobie sprawę z tego, iż zasoby leśne są dobrem narodowym i muszą służyć każdemu z nas. Nikomu nie powinno przysługiwać prawo do wszczynania działań prowadzących do uwłaszczenia kogokolwiek na państwowych zasobach obejmujących ponad 1/4 terytorium kraju.

Nie pozwólmy więc zniszczyć naszego dobra narodowego, jakim są polskie Lasy Państwowe,

i korzystając z jeszcze istniejących naszych praw, domagajmy się referendum.

Złóżmy podpis!!! pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Wzory list poparcia znajdują się na stronach internetowych Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski: www.ekorozwoj.pl, i Prawa i Sprawiedliwości: www.pis.org.pl. Prof. dr hab. Jan Szyszko

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#408805

ponadto jeszcze:

Referendum ogólnokrajowe ma też prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub prezydent za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów.

Nikłe nadzieje - prędzej stchórzy..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#408806