Żywność modyfikowana genetycznie, czyli sposób na zniewolenie rolników!

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Kapitalizm nieszanujący prawa jest kapitalizmem wspierającym machloje. Dzisiejszy kapitalizm nie dość, że nie szanuje prawa, to w dodatku został podziurawiony socjalizmem, który bezmyślnie trwoni pracę milionów ludzi.

Mówi się, że żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, jednak główne kanały informacyjne nie spełniają w właściwy sposób swojej funkcji. Informacje są starannie selekcjonowane i jeśli jakaś informacja szkodzi pewnym grupom interesu, to nie pokazuje się jej na eksponowanej pozycji. Miejsce, jakie winno być przeznaczone dla wartościowych informacji, jest zagospodarowywane przez rozrywkę, a więc ludzie stale oglądają igrzyska, które przysłaniają im zdrową dla wszystkich prawdę.

W ostatnim czasie Unia Europejska otwiera się na kwestie żywności modyfikowanej genetycznie (GMO). Jest to sprawa niezwykle istotna dla interesu rolników i nas wszystkich, jednak nie mówi się o niej wiele, gdyż w grę wchodzą naprawdę ogromne pieniądze i to nie leży w interesie wielu rządów, a przede wszystkim wpływowych firm, które zajmują się produkcją nasion GMO.

W Stanach Zjednoczonych wielu rolników zostało już ubezwłasnowolnionych przez firmy zajmujące się handlem zmodyfikowanymi genetycznie nasionami. Jak to się dzieje? Otóż firmy, zajmujące się handlem GMO, posiadają prawo patentowe do wyprodukowanych przez nich nasion, którym mogą rozporządzać wedle własnego uznania. Zatem farmer, który podpisze z taką firmą umowę, de facto godzi się na to, że zasiane przez niego rośliny nie będą jego własnością. Firma zabrania składowania ziarna i farmer jest na nią skazany.

Ponadto jeśli nawet kilku farmerów zdecyduje się nie uprawiać GMO, a ktoś obok zacznie prowadzić taką uprawę, to pola obok zostaną skażone pyłkami z roślin GMO. Wielu farmerów w USA przeszło i przechodzi prawdziwy horror w związku z wprowadzaniem GMO. Firmy zajmujące się dystrybucją roślin GMO nie wahają się pozywać ludzi do sądów, a prawo i sądy niestety nie stoją po stronie zwykłego człowieka, lecz po stronie korporacji.

Coraz bardziej poważna robi się również kwestia wpływu roślin GMO na zdrowie i życie pszczół, które giną po tym, jak odwiedzą kwiaty roślin zmodyfikowanych genetycznie. To wyraźnie pokazuje, że GMO jest szkodliwa i poważnie zagraża naszemu zdrowiu.

Apeluję więc do każdego, do czytelników i do wszystkich blogerów. Zachęcam was do aktywnej walki z próbą skażenia naturalnej żywności poprzez wprowadzenie żywności modyfikowanej genetycznie. Domagajmy się oznaczania produktów, w których skład wchodzi GMO, jeśli nawet udział GMO jest szczątkowy. Mówmy o tym często! Nie gódźmy się na wprowadzenie tej żywności. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie! Nie pozwólmy, aby jakieś świnie zarabiały pieniądze, gardząc przy tym naszym zdrowiem i zdrowiem naszych dzieci. Żywność GMO nie została prawidłowo przebadana, a jej wpływ na nasze zdrowie pozostaje nieznany, ze wskazaniem na szkodliwość.

Wszystkich zapraszam na stronę Kampanii "STOP DLA GMO W POLSCE":
http://www.icppc.pl/antygmo/
http://stop-gmo.info/

PPS Czy wiesz co znajduje się w jedzeniu? Jeśli nie, to zapraszam również do obejrzenia filmu pt.: "Food Inc":
http://www.youtube.com/watch?v=EyQ4b7fkR1w

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie tylko rolników, wszystkich. Nie dadzą wyboru, tak jak już nie daja wyboru w wielu produktach spozywczych.

Pomijając fakt, że nalepki na produktach mogą być (i pewno są) fałszowane, to w opisach zawartości są nieprecyzyjne dane. Nie mam żadnej wątpliwosci np.,że 99% masła to są mieszanki z margaryną. Nawet jeśli (rzadko) napisane jest że składaja się z tłuszcu mlecznego. Olej palmowy jest tani, a wszystkim rządzi komercja.

Np. żółte sery mają teraz 25-28% tłuszczu (tez niewiadomego pochodzenia), kiedyś tlusty ser żółty miał 50-55% tłuszczu i był z mleka na pewno.

Niestety nie wszędzie są sklepy z żywnościa koszerną, zresztą ceny są zaporowe dla tubylców.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#63522

[quote=synteticus]Nie tylko rolników, wszystkich.[/quote]
Teksty kieruje się do określonej grupy odbiorców. Ten tekst co prawda kieruję do wszystkich, ale najbardziej do rolników. Oni bowiem ucierpią podwójnie. Raz, że będą musieli to jeść, a dwa, że to co będzie na ich polach w rzeczywistości nie będzie należało do nich, lecz do firmy, która posiada prawo patentowe. (;

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63526

Naciskałbym jednak na świadomość konsumencką.
Ostre postawienie sprawy.

W prawodawstwie karze się sutenerów.

Rolnik. Posieje to co da mu ułude bogactwa.:)

Prawo rolne - potrzebne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63582

Rosyjska Akademia Nauk - medycznych i technicznych przygotowała dla premiera Putina, raport o "tajemniczy die-off" w Stanach Zjednoczonych tajemnicze zgodny wystąpił ponad 2.000.000 mieszkańców od 2008 roku.

Rosyjscy naukowcy w tych sprawozdaniach, jednak twierdzą że , koncern Monsanto jego genetycznie zmodyfikowana kukurydza MON 863 są "całkowicie bez weryfikacji", to stwierdzenie wspierane przez francuską komisję inżynierii biomolekularnej, Komisja Du Genie Biomoléculaire (CGB) , który stwierdziła w swoim raporcie, "z obecnych danych nie można stwierdzić, że genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON 863 jest bezpiecznym produktem” .
Zgodnie z tymi informacjami to faktyczna katastrofa ekologiczna jest znacznie zaawansowana w USA i wspierając się przez amerykańskie statystyki wskazujących, że śmierć na blisko 2,5 mln zgonów zgłoszonych przez nich każdego roku liczba "nagłej śmierci" wzrosła do 40% równa się ponad 2.000.000 "tajemnicze i niewyjaśnione" zgonów z początku 2008 r. do marca 2010 roku

Rząd USA pozwolił na masowe sadzenie tych upraw genetycznie zmodyfikowanych do tego stopnia, że dziś w Stanach Zjednoczonych w pełni 80% kukurydzy i 93% ich soi są z tych niebezpiecznych odmian genetycznie modyfikowanych.

Kiedy amerykańscy naukowcy z FDA zostały poproszone o zważyć i ocenić co może się stać najbardziej radykalnymi i potencjalnie niebezpiecznymi zmianami w naszej diecie – poprzez wprowadzenie zmodyfikowanych genetycznie (GM) żywności.

Teraz z tajnych dokumentów wynika, że eksperci byli bardzo zaniepokojeni. W podręcznych notatkach opisane nowe toksyny, nowe choroby, niedobory żywieniowe i trudnych do wykrycia alergeny. Zdecydowanie twierdzi się , że były one wykonywane w technologii stanowiącej "poważne zagrożenie dla zdrowia", i wymaga starannych , długoterminowych badań naukowych, w tym badań z udziałem ludzi, przed niepożądanym działaniem organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO)

Link http://www.eutimes.net/2010/04/russia-reports-over-2-million-dead-in-us-...

Dane o śmiertelności w USA

http://www.cdc.gov/nchs/fastats/deaths.htm

RAPORT ODMIENNY

Raport "Modern food biotechnology, human health and development" prezentuje potencjalne korzyści oraz zagrożenie związane z żywnością modyfikowaną genetycznie.

Ryzyko wiąże się z tym, iż geny wprowadzane do roślin są zupełnie nowe, nie istniały wcześniej w łańcuchach pokarmowych i ich obecność może spowodować zmiany w aktualnym genetycznym charakterze roślin. Dlatego potencjalne skutki dla zdrowia ludzkiego powinny zostać zawsze oszacowane, poprzez długoterminowy monitoring, umożliwiający wczesne wychwycenie wszystkich możliwych szkodliwych skutków, przed rozpoczęciem ich upraw i wprowadzeniem na rynek.

(...)

Kejow

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63531

GMO to syf i tutaj zgadzam sie w 100% z ekologami. Wprowadzac cos tak ryzykownego bez dlugiego okresu badawczego gdzie cale srodowisko naukowe mogloby sie wypowiedziec to normalna ZBRODNIA. Dla tych SKURWYSYNOW nie liczy sie zdrowie i zycie ludzkie, liczy sie tylko kasa. A oplacane za nasza kase instytucje kontrolne oraz nadzor politykow to farsa. Mozna liczyc tylko na siebie.

Ale przypadki zarabiania na ludzkim zyciu i zdrowiu sa powszechne, glownie w korporacjach farmaceutycznych. A ludziska czytaja kolorowe gazetki, ogladaja badzeiw typu "You can dance" i sa zadowoleni, SZOK...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63625

No i oczywiscie zaklócaja rownowage biologiczna. Na jakims obszarze Stanow wybili w ten sposob populacje pewnej odmiany gasienic plus stworzyli superchwasty, odporne na herbicydy. Tak to jest, jak ktos sie bawi w Boga, nie majac tak naprawde pojecia o tym, co robi. Ewentualnie majac to w dupie.

Zdziwilo mnie jedno: "Firmy zajmujące się dystrybucją roślin GMO nie wahają się pozywać ludzi do sądów". Na miejscu rolnikow, ktorym pylki gmo wlatuja na pole, skarżylabym tych, którzy sa za to odpowiedzialni zamiast czekać, aż to mnie ktoś idiotycznie zaskarży...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63722