"...ich jest dwóch"

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Miło jest móc pochwalić kogoś, w kogo się już od dawna nie wierzy. Miło dać się pozytywnie zaskoczyć. A takie zaskoczenie przyniósł wczorajszy dzień. Porównajmy sobie:

"- Gdyby moja żona zrobiła mi to, co Nelly Rokicie (Janowi Marii - b78), zmieniłbym zamki w drzwiach" - Radosław Sikorski na wieść o przyjęciu przez Nelly Rokitę stanowiska doradcy ds. kobiet prezydenta Kaczyńskiego.

"Silna pozycja międzynarodowa Applebaum jest poważnym kłopotem. Jej artykuł był strzałem do własnej bramki. Inaczej oceniamy w Polsce pozycję Unii Europejskiej a inaczej żona ewentualnego kandydata na prezydenta. Należy oczekiwać, że małżeństwo Sikorski będzie się wypowiadało jednym głosem." - Janusz Palikot o małżeństwie Sikorskich.

"Nie myślałem, że poseł Palikot jest takim męskim szowinistą, że uważa, że żona musi w każdej sprawie podzielać poglądy męża, i że jeśli mąż obejmuje jakieś ważne stanowisko, to żona musi zrezygnować z pracy. Te czasy słusznie minęły i dziwię się, że poseł Palikot do nich nawiązuje" - Radosław Sikorski, komentujący wypowiedź Janusza Palikota. Ten sam, a jednak nie taki sam! Może jeszcze będą z niego ludzie?

Choć tu pojawia się niepokojąca myśl - może już są? Jeden komentuje decyzję Rokity, drugi - słowa Palikota? Może jeden startuje z listy PiS do senatu, a drugi nie ma o tym pojęcia? Może Donald Tusk mówiąc "ja jestem jeden, a ich jest dwóch" wcale nie miał na myśli braci Kaczyńskich?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

zreją własne ogony

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46641

Cholera! Znów wpadłem w ten wypity z mlekiem matki antysemityzm… Chodziło mi przecież o panią Jabłonkowską!

Otóż klucze od domu ma pani Jabłonkowska, zaś Radek może zmieniać sobie zamki w drzwiach, ale do swojego pokoju.

Zatem mówiąc o Radku – myślimy rownoczesnie o pani Jabłonkowskiej. Tusk mówiąc: ja jestem jeden a ich jest dwóch - popełnił błąd gramatyczny, gdyż powinien powiedzieć: JA JESTEM JEDEN, A ICH JEST DWOJE. Nie dopuszczam bowiem myśli, ze pani Jabłonkowska jest w gruncie rzeczy....panem Jabłonkowskim…

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46649

piłaby strefę zdekomunizowaną!/rzekomo!/
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#46684

Skąd wiaterek zawieje tam chorągiewka RadSika powiewa.

 

 

Miej oczy szeroko otwarte.

zz113 http://365.info.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Miej oczy szeroko otwarte. 

#46660

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#46680

Faktycznie - ich jest dwóch. Ciekawe, z którym dzieli łoże pani Applebaum? (błe, niesmaczne - cofam). Zapytam inaczej: czy szanowna małżonka zdaje sobie sprawę w newralgicznych momentach z dwoistej natury swego towarzysza życia?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#46857