Nie pytaj, co zrobił Wałęsa….

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Jedna informacja potrafi odwrócić porządek rzeczy lub ujawnić, że król jest nagi. Ja na przykład sądziłem, że nie powinienem narzekać, widząc jak żyje w odrodzonej Polsce wielu moich rodaków, w tym tzw. zwykły Kowalski.
Dziś to mniemanie padło w gruzy, po obejrzeniu foto- reportażu na portalu Dziennik.pl, gdzie przedstawiono warunki mieszkaniowe, w jakich musi żyć nasz bohater narodowy, który własnoręcznie obalił komunizm..

Pod jednym z zamieszczonych zdjęć, przedstawiających dom laureata nagrody Nobla znalazłem taki oto podpis: „Sama rezydencja liczy 300 mkw., a działka, na której się znajduje ma powierzchnię około 6 tys. mkw. - "Wewnątrz przepychu nie widać. Żadnych ekstrawagancji. To taki dom zwykłego Kowalskiego" - przekonywał kilka lat temu jeden ze znajomych Lecha Wałęsy, chciał pozostać anonimowy”….

Już ten wpis powalił mnie na plecy, gdyż nie zdawałem sobie dotąd sprawy, że przeciętny Kowalski żyje w rezydencji o pow. 300 mkw, postawionej na niekrępującej działce o pow. 6 tys. mkw. I to nie w Ameryce tylko tutaj, w III RP ! – To gdzie ja wtedy do cholery byłem, gdy wszyscy budowali podobne rezydencje, jakie posiada dzisiaj nasz bohater narodowy ? - pomyślałem o razu. Po chwili zastanowienia, gdy wreszcie zdałem sobie sprawę, że jestem goły jak święty turecki w porównaniu do zwykłego Kowalskiego - naszło na mnie drugie i dalsze pytania. Stało się to, gdy zobaczyłem kolejne zdjęcie z podpisem: "Wałęsa ma salon około 36 metrów kwadratowych, a jego pokoik pracy ma zaledwie 11 metrów kwadratowych" - doprecyzowywał Ryszard Kokoszka, przyjaciel Wałęsy, kiedyś właściciel jednej z trójmiejskich restauracji dodając, że Lech Wałęsa powinien mieć duże lepsze warunki, bo sąsiedzi nie dość, że mają dwa razy większe domy, to jeszcze są one jeszcze z basenami”…

Pytanie to, a właściwie pytania – pomijając fakt mojego nieudacznictwa w porównaniu ze zwykłym Kowalskim brzmią: -Co myśmy zrobili jako Naród, by nasz bohater narodowy mieszkał w warunkach godnych wielkiego bohatera? Co może jeszcze wymyśleć dla Rodaków nasz bohater na 11 metrach kwadratowych, poza przyłączeniem Polski do Niemieckiej Republiki Federalnej ? Kto - w końcu - jest odpowiedzialny za skandal, że Wałęsa ma tylko salon 36 metrowy a jego pokoik do pracy ma zaledwie 11 metrów kwadratowych ?

W tej skandalicznej sytuacji, nie wystarczy wskazać Kaczyńskiego i Macierewicza za odpowiedzialnych za sponiewieranie naszego bohatera narodowego, który musi żyć w tak urągających jego wielkości warunkach mieszkaniowych. Odpowiedzialnych należy rozliczyć, na co wielokrotnie wskazywał nasz bohater narodowy. To jednak nie wszystko...

Rząd powinien przyjąć w trybie natychmiastowym program zadośćuczynienia naszemu bohaterowi za obalenie komunizmu własnymi ręcyma. W ramach tego programu powinna się znaleźć nie tylko budowa właściwej rezydencji o powierzchni min. 3000 mkw, ale także budowa krytego basenu z trampoliną i widownią na min. 1000 osób. Do tego celu potrzeba byłoby działka nie o powierzchni 6 tys. mkw, jaką posiada zwykły Kowalski – ale przynajmniej o powierzchni 100 tys. mkw., gdzie można byłoby postawić dodatkowo salę balową, zdolną pomieścić wszystkich uczestników imienin byłego prezydenta.

Fundusze – oprócz budżetowych – może w prosty sposób zebrać Orkiestra Świątecznej Pomocy, wychodząc z pomocą do najbardziej potrzebującego w III RP, jakim jest nasz narodowy bohater. Bez tej pomocy może bowiem dojść do innych przypadków sponiewierania naszego niewątpliwego bohatera na zagranicznych lotniskach, gdzie będzie się wyciągać z jego walizki nie tylko majtki i skarpetki, w których nasz bohater narodowy puścił złodziei, ale co gorsza – butelki szampana, które nasz bohater otrzymuje ciągle w darze, aby mógł wypić „zdrowie nasze w gardła wasze”. Sam nie ma na szampana wystarczających funduszy...

Pierwszy krok w kierunku budowy godnej siedziby bohatera uczynił sam laureat nagrody Nobla, umieszczając szklaną puszkę na datki przed swym domem, nie różniącym się od domu zwykłego Kowalskiego. Każdy, kto odwiedza naszego bohatera opłaca swoją wizytę skromnym papierowym datkiem, którego wartość jest nie do ukrycia przed czujnym okiem gospodarza. Zdjęcie to przezornie umieścił Dziennik.pl, aby każdy wiedział, że odwiedzając naszego bohatera narodowego, należy złożyć godną bohaterowi ofiarę. Bo jak przekonują bliscy znajomi : Lech Wałęsa lubi dbać o dom. - ”Chodzi, coś naprawia, podlewa ogród, kosi trawę. Z kolei jego żona zajmuje się uprawianiem warzyw w ogródku" . W pobliskim ogrodzie są także m.in. drzewa czereśniowe i jabłonie ale zapewne także mirabelki i bujnie rosnący szczaw. Bo naszemu bohaterowi narodowemu się nie przelewa. Nie tylko żyje jak zwykły Kowalski, ale i musi powiązać koniec z końcem, ratując się kompotem z mirabelek i codzienną szczawiową…

Tak doszedłem do konkluzji, czytając po tym fotoreportażu z Dziennika pl. wrogie opinie o filmie propagandowym, przybliżającym masom obywatelskim III RP postać naszego bohatera narodowego. Ile tam jadu i nienawiści – ile wrogich pytań o przeszłość naszego bohatera, który oszukał całą służbę bezpieczeństwa PRL-u ?!! To podsumowanie można zamknąć w dwóch tylko zdaniach :

„Nie pytaj, co nasz bohater narodowy zrobił dla ciebie ! Zapytaj, co ty możesz zrobić dla naszego bohatera narodowego, aby żył godnie !”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rozumiem że pytanie jest retoryczne?

Bo prawdziwa, ewentulana odpowiedź mogłaby być sporym szokiem dla żyjącego w uragających każdemu Kowalskiemu warunkach Bolka-narodowego bochatera.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386115

w Posce to powinni za jaj powiesic na bramie stoczni.
Ten sukinsyn chcial przemycic gorzale w podrecznym bagazu i go sluzby angielskie wychwaycily i ten burak jeszce podskakiwal,4 butelki wziela sluzba dyplomatyczna spowrotem i obiecala chojowi przyslac na koszt Polakow poczta dyplomatyczna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386116

Na dbanie o skromny dom przeciętnego Kowalskiego? Chyba jednak dorobił do tego jakąś filozofię, no, choćby zbiórka na sadzenie krzewów i drzew, w tym brzóz - w ramach zadośćuczynienia władzom Smoleńska za zniszczenia dokonane przez TU-154M w dniu 10.04.10! I jeszcze koszt tablicy pamiątkowo-przeprosinowej w tymże Smoleńsku, koniecznie po rusku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386117

Po przeczytaniu tej notki zmieniam zdanie na temat brutalności rewolucji francuskiej.
Czymżesz jednak są skromne, jak opisuje dziennik, warunki w jakich przyszło żyć i tworzyć narodowemu dobru, w stosunku do zysków jakie osiągneli jego mocodawcy? Czy Bolek nie zasłużył na własny helikopter "parkujący" na lotnisku swojego imienia? A jakaś nieduża wysepka by mu się nie przydała? On ma takie zamiłowanie do motorówek...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386120

Do tego metrażu należy dodać skromny 80m pokoik pisarzy i redaktorów, którzy codziennie w pocie czoła przygotowują felietony , artykuły polemiczne i nowe wspaniałe książki o ręcznym obaleniu komunizmu , zaś w dziale naukowym powstają słynne referaty akademickie w wersji anglojęzycznej w całości przeznaczone na amerykańskie uniwersytety. Do tego należy dodać podziemny tunel ciągnący się z rezydencji 20 km pod słynnym murem a zakończony wyjściem ewakuacyjnym w basenie stoczniowym gdzie stoi zacumowana jeszcze słynniejsza motorówka w każdej chwili gotowa do skoku , pomyślano w wszystkim

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dobosz

#386136

Dobry tekst i świetne zdjęcie. Ta skromna skarbonka i sam bohater naszych czasów w stroju ogrodnika.
Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386141

na zdjęciu ,że sprawdza jaka jest już zawartość skarbonki. Domyślam się ,że jak za mała to następnym razem dla chytrusów furtka się nie otworzy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#386158

Filozof chłopski

Proponuje cofnąć sie do linii startu tj 1980r i juz nic nie zmieniać! Poraz kolejny jako naród nie zdaliśmy egzaminu z historii. Za mało -prawdziwych patriotów-

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Filozof chłopski

#386163

zeby nie mieszkac w chojowej wiekszosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386366

Lech Walesa to był kiedyś dla mnie gość, ale tylko do momentu kiedy to się dowiedziałem o nim prawdę.

Zdrajca narodowy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386371