Wielki kapłan TVN 24

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Ksiądz Kazimierz Sowa, to jest taka mądra głowa, zawsze powie coś mądrego i dlatego wypchnie z rządu Jacka Rostowskiego. To już jest przesądzone. Po tym, jak dzisiaj ów „klecha”
(w jego obozie politycznym używa się takich słów) rozjechał w programie mojego ulubieńca, Macieja Knapika, profesorów Rybińskiego i Modzelewskiego, tylko on może wejść na stołek ministra finansów. Zresztą zmiany w rządzie będą i tak, ale są tak tajne, wręcz tak ściśle tajne, że redaktor Katarzyna Kolenda – Zaleska, nie omieszkała ich porównać do informacji o abdykacji papieża Benedykta XVI. Dokładnie. Tylko trzy osoby z otoczenia Ojca Świętego wiedziały o jego planowanej decyzji. Kto zna decyzje Tuska? Graś? Angela Merkel? Bracka Obama? Czy minister Tomasz Arabski jako ambasador III RP w Hiszpanii poprosi wkrótce o azyl polityczny? Wróćmy do księdza Sowy. Nie wiem, do czego służy mu sutanna, ale na pewno nie do szerzenia wiary albo miłości bliźniego. W ogóle nie bardzo wiadomo, co ów kapłan (?) nieustannie robi w mediach, nawet programowo odległych od katolicyzmu? Fakt faktem, że sam coraz bardziej odległy jest od katolicyzmu, a coraz bliżej mu do lewaków. Dziś, ksiądz Sowa określił pomysły profesora Krzysztofa Rybińskiego jako kradzież, a debatę o katastrofie demograficznej banialukami. Nie zamierzam ani na moment polemizować z obelgami kapłana TVN 24, jeszcze nie upadłem na głowę. Jego wiedza o ekonomii jest mniej więcej taka, jak o seksie, który zakładam, jest mu obcy. Wybór to wybór, i podziw mój, zwykłego grzesznika dla celibatu księdza Sowy jest wielki. Nie wie więc nic a nic o ekonomii, a gada. Gada bzdury wielopiętrowe i doprawdy znowu nie wiem, co robi tam - koło niego - Piotr Gabryel z tygodnika „Do rzeczy”. Jak można z kapłanem Sową mówić razem do rzeczy? Do tego w towarzystwie redaktora Knapika. Równie dobrze można przyjść do studia z dużym grzybem, albo z kozą i na to samo wyjdzie. Ten sam efekt antenowy.

Warto zwrócić uwagę na to, że, gdyby dajmy na to, za czasów strasznej, ociekającej krwią i terrorem, pisowskiej władzy do studia ciągle przychodził ksiądz Rydzyk, albo w ogóle jakiś ksiądz, lewacy rozpoczęliby pod TVP głodówkę, a Adam Michnik napisałby niechybnie esej o końcu demokracji w Polsce. Może świat zwariował, może papież Benedykt XVI to świetnie widzi i próbuje temu jakoś zaradzić, ale nie widziałem dziennikarzy odprawiających msze święte w kościele ani polityków spowiadających grzeszników. Sytuacja, w której ksiądz niemal codziennie, zajmuje się nie tylko wielką polityką, ale także nieustannie obraża swoich wiernych, wydaje wyroki w sprawach ekonomii, o której nie ma zielonego pojęcia, który mówi, że Smoleńsk go w ogóle nie obchodzi, to jakim prawem jest jeszcze księdzem, jakim prawem nosi sutannę. Niech ją zrzuci i robi to, co lubi i umie rzeczywiście najlepiej: niech sieje swoją kłamliwą propagandę, bo jest w tym dobry, jest niezły, jest prawdziwym kapłanem stacji TVN 24. Jeśli ksiądz mówi o Tragedii Smoleńskiej, że ona go nic nie obchodzi, to jego miejsce jest u boku ludzi, którzy szli z krzyżem zrobionym z puszek po piwie, a nie wśród wiernych Kościoła, którzy modlili się i nadal się modlą za tych, których straciliśmy w Smoleńsku.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To byłby w grupie ksiądz-patriota. Dziś ksiądz pożyteczny idiota.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#334158

dlaczego nie dostaje zakazu wypowiadania się w mediach???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#334163

Dawno nie widziałam "księdza" Sowy, bo po prostu nie mam tej telewizji, która tak często go gości, ale przyznaję, że wtedy, gdy jeszcze miałam taką możliwość, nigdy nie widziałam u niego ani sutanny, ani koloratki...
Obawiam się(taka jakaś babska intuicja), że sfera życia człowieka, o której wspominasz powyżej, wcale nie jest mu obca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334171

Ale bardzo dobrze, jeśli to tak jest, jak piszesz. Swoją drogą - niesamowite, że ksiądz w dzisiejszej Polsce nie widzi, nie wyczuwa, gdzie granica dla człowieka z zasadami, a co dopiero z takim fundamentem moralnym, jakim ksiądz powinien posiadać . Właściwie bardzo mi smutno, że takimi pasterzami Kościół nasz dysponuje ;-(........

__________________________________________________________________ta maksyma, to na inne okazje:

"Nic się nie kończy, jeśli nie kończy się, jak należy"   Agata Christie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nic się nie kończy, jeśli nie kończy się, jak należy"   Agata Christie

#334194

I takich Sów w kościele katolickim jest pełno,nie wspominając o Bonieckim i Pieronku,co złoty cielec jest ich panem.

pozdrawiam.

A my zawsze z Bogiem,nigdy przeciw Bogu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334211

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334221

http://www.fronda.pl/a/ks-sowa-o-chocholim-tancu-o-rydzyka-robie,25075.html, zastanawiam się dlaczego ten ksiądz celebryta nie nosi koloratki,komentuje w tzn.śniadaniu mistrzów wsi24....nie lubię ....10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#334230

To kolejna pacynka pod przebraniem. Tak jak Leppera stworzono jako "opozycję" do SLD, a potem Palikota wykreowano jako "opozycję" do PO. Sowa jest również taką wykreowaną "opozycją" kościelną. Jest to kolejny sztuczny twór propagandowy i tak go należy traktować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#334298

No, dobrze. Mam jednak pytanie. Czy ten gość ubierający do mediów sutannę to "firma" jednoosobowa? Czy on nie ma przełożonych? Czy oni nie dostrzegają zagrożenia jakie dla Kościoła niesie działalność polityczna tego przebranego człowieka?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334327

Zero zdziwień, przecież to zwykła ciotka jest. Kaziu nie cierp już, będziesz ładniejsza od boksera.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ess

#334332

Gdyby nasz polski Kościół potrafił jeszcze mówić ewangelicznie "tak, tak, nie, nie", mr Sowa (bo jakoś ksiądz mi wobec niego przez gardło nie przechodzi) powinien dawno usłyszeć NIE i dostać suspendę - publiczną.

Może zresztą i dostał, tylko po cichu, dlatego zamiast odprawiać Mszę, Św., siedzieć w konfesjonale, katechizować, czy w inny sposób zajmować się szerzeniem Królestwa Bożego na ziemi, ma czas sam królować w lewackich mediach...
Pozdrawiam, 10
Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#334367

są tak samo " gładkie " jak jego pulchne lico. Do czego to doszło, żeby taki niby-ksiądz ciągle w telewizorni pouczał katolików, a robi to w wyjątkowo perfidny sposób, tu pogłaszcze, tam pogrozi, kiedy indziej "rechoce", tfuj z takim księdzem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334374