Odeszła dziś Jadwiga Kaczyńska

Obrazek użytkownika foros
Kultura

 Odeszła dziś z tego świata Jadwiga Kaczyńska.

Moim zdaniem była to najbardziej znacząca kobieta III RP. Głównie poprzez wpływ jaki miała na wychowanie swoich synów: jeden z nich został prezydentem, drugi premierem RP.
 
Odejście Jadwigi Kaczyńskiej jest, moim zdaniem, wydarzeniem o dużym znaczeniu symbolicznym. Kaczyńska była bowiem najszerzej w Polsce rozpoznawalnym przedstawicielem kultury szlachetnej Polski. Polski Judymów, Polski Siłaczek. Polski, w której misją inteligencji było dbanie o spójny rozwój całego społeczeństwa. Polski ofiarnej. Patriotycznej. Prawej.
Polski, która wychowała najwspanialsze w wieku XX pokolenie AK-owców: wiernych i groźnych żołnierzy, ofiarnych i patriotycznych obywateli. Absolwentów doskonałych polskich szkół. 
 
Nigdy nie dowiemy się, jak wyglądałaby Polska, gdyby rządzili nią właśnie oni AK-owcy. Niestety historia i my sami skazaliśmy się na kolejne sztafety towarzysz Szmaciaków, spod tego czy innego szyldu.
 
W osobie Jadwigi Kaczyńskiej pożegnaliśmy wspaniałą Matkę Polkę, kulturowy archetyp, dzięki któremu ten naród przetrwał zabory i okupacje. Pożegnaliśmy też jednego z nielicznych, niestety, aktywnych przedstawicieli pokolenia AK-owskiego. Wypada jedynie mieć nadzieję, że pokolenie to było na tyle silne, że jakimś sposobem zdoła wykształcić godnych siebie następców.
 
 
 
 
 
UPD
na marginesie historii AK-owców.
Ówczesna Polska i ówczesne pokolenie stawiało na jakość. Właściwie słusznie. Koncepcja ta  miała jednak wadę. Wadę, którą dostrzegli hitlerowcy i komuniści. Wystarczyło wyciąć - fizycznie wyeliminować tych najlepszych, reszta nie była już tak niebezpieczna. Zauważmy, że podobny schemat powstarza się w przypadku partii PiS. Tutaj też postawiono na jakość, jakość ludzi. Wystarczyła jednak katastrofa smoleńska, w której życie straciła duża część czołówki PiS-u by partia ta stała się znacznie mniej groźna. Jak widać bracia Kaczyńscy mają dużo zalet, ale i dużo wad pokolenia AK-owskiego. 
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może nie do końca,ponieważ powstały w tej jakości odpryski wiele znaczące.Taki np ziobro,kurski i jeszcze spasiony kaminski zwany spin-doktorem.Jeszcze kilka innych o których nie ma sensu wspominać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#323434

Myślałem raczej o jeszcze młodych, ale już doświadczonych i wykształconych technokratach, np. Barszcz, Stasiak, Skrzypek, inni, skupieni przy Lechu Kaczyńskim. To np. Błaszczak, kompetentny szef kancelarii.
Tak się chyba bracia podzielili, że jeden brał na siebie bieżącą walkę, a drugi poważne sprawy państwowe.
Kwestia Ziobry, to sprawa, która, jak sądzę, będzie jeszcze miała swoją historię. Jaką? Tego nie jestem w stanie odgadnąć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323439

Wychowała moralne , dla innych przykłady
Miejmy nadzieję, że z Lechem
Będzie wspierać Jarosława każdym oddechem
Jemu dziś pozostała rzecz Święta
Bóg i Polska kleszczami objęta
Musimy go wspierać wszelkimi siłami
Byśmy nie byli kolejnymi ofiarami
Pamiętajmy o ludziach Polsce oddanych
Przez Boga do Nieba zabieranych
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323438

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323440

 

RIP

 
 
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323463