Co się dzieje w Rosji

Obrazek użytkownika Andrzej.A

Tutaj (<a href="http://vod.gazetapolska.pl/1730-tydzien-sakiewicza-terlikowski-wolski">żródło</a>) zwyczajowy "Tydzień Sakiewicza".<br />Jednakże najważniejszy element tej audycji to, to pytanie, które T. Sakiewicz zadaje w ostatnich sekundach tego programu.<br />"Jak to się stało, że awantura w Grecji zaowocowała upadkiem moskiewskiej giełdy" (cytat z pamięci).<br /><br />No więc ja ponawiam to pytanie, bo na portalach informacyjnych cisza. Nikt nic nie wie, nikt nie jest winien. Zdarzenie z cyklu "prokuratora przy tym nie było". Ale cisza w mediach wskazuje, że również żadnego reportera ani redaktora z Polski w Rosji nie ma. Nie ma żadnego analityka, który by wskazał, że to nic ważnego, lub na odwrót, że to rzecz ważna.<br /><br />Bo jeśli Sakiewicz mówi takie rzeczy, a ja nie mam podstaw żeby mu nie wierzyć. Bo w sumie po co miałby wygadywać głupoty. To zachodzi podstawowe pytanie: czy redakcja Gapola jest jedyną redakcją, w której odnotowano jakieś zawirowania ekonomiczne w Moskwie.<br />Bo jeśli odnotowano gdzie indziej, a jedynie Sakiewicz w sumie w prześmiewczym programie o tym mówi, to oznacza, że tak zwany mainstream działa na dużo gorszych zasadach cenzury niz Trybuna Ludu w momencie awarii w Czernobylu.<br /><br />Nie ma żadnych informacji o jakichkolwiek pretuberencjach na moskiewskiej giełdzie nigdzie. Z informacji ekonomicznych to się jedynie przebija to, że Facebook miał w sumie słaby debiut. Ale to było na giełdzie w N.Y., a nie w Moskwie.<br /><br /><br />Venenosi bufones pellem non mutant<br />Andrzej.A<img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/8215921270713531821-373925... alt='' />

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dobra wiadomość to taka, że teraz Iskandery będzie musiał
Tusek fundować.
A zła to taka, że im bardziej wschodnia dzicz ma goły zadek,
tym bardziej się do wojny sposobi.
A o trzeciej wiadomości dowiemy się zapewne już wkrótce.
Że kontraktowy gaz dla Polski zdrożał.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256177

1 dzień Rosja - RTS 1286,73 -2,03
1 miesiąc -18,72
3 miesiące -22,33
6 miesięcy -13,98
1 rok -30,43

ale dzisiejszy dzień w normie 2% w plecy to nic strasznego:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256205

@Anu, wierzysz w te prognozy?? Jeśli tak, to proszę wytłumacz nam szarakom ;]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256226

to rzeczywiste notowania giełdy rosyjskiej z wczoraj i rok do tyłu. Notowania na giełdzie spadły, ponieważ musieli zdobyć środki na kupienie od eurokołchozu Grecji i wyprzedali znaczną część papierów.
Swoją drogą to po takiej wycenie warto wejść na ich giełdę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256287

Tu, moim zdaniem, już nie chodzi tylko o Grecję - to jest szersza sprawa, związna m.in. z demonstracjami, które od grudnia trwają w zasadzie non-stop w Rosji.

Natomiast brak zainteresowania polskich mediów aktualna sytuacją, w Rosji (przynajmniej tzw. mainstreamu) jest wprost niesamowity - i musi być czymś spowodowany.
Pytanie za 100 pkt - czym?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#256228

wcale nie są jakieś duże, fakt po kilka tysięcy ludzi demonstruje ale jak np. na Moskwę gdzie mieszka ponad 20 mln ludzi to jest znikomy promil. Jak mówią Rosjalnie - Ruski lud jak papier, ścierpi wszystko.
Ja bardziej zastanawiam się dlaczego nie pokazywali Hiszpanii gdzie demonstracje trwały nieprzerwanie przez conajmniej 3 lata, nawet na Kanarach (byłem przez ten okres kilka razy i widziałem) oraz Grecji, zupełna zasłona padła na Libię i pozostałe kraje rewolucji arabskiej:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256283

@Andrzej.A. Polska już praktycznie nie istnieje. Twoje pytania, choć bardzo trafne, zostają już w sferze retoryki. Ja Polskę znam od późnego Gierka i stwierdzam, że nic się nie zmieniło. Razwiedka w Polszy ma się dobrze.... niestety.

Naprawdę, Sakiewicz częściowo mówi prawdę :). To są sygnały, na które musimy reagować!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256230

Gdy się kraje UE w głowę drapały co zrobić z Grekami, Rosjanie już tam byli. To kolejne podejście do zpostkomunizowania kraju. Trzeba zerknąć na mapę i wszystko jasne. Poczytajmy trochę na ten temat i wyciągajmy wnioski. Kto kazał Tuskowi wpłacać na konto ratowania Grecji ponad 8 mld USD?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#256274

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#256275

nie udało się chwycić Grecji po 1945 to złapali ją teraz, Grecja wraca do drachmy bo porostu przehandlują ją Rosji za pieniądze i surowce! Nic dodać nic ująć, koszt opłacenia i utrzymania Grecji w sposób "ekonomiczny" będzie tańszy niż agresja na Europę i Rosja syta i Europa cała:)
Jak Grecja będzie w sferze wpływów Rosji to za jakiś czas i Serbia odzyska Kosowo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256286