Kto oddał Rosji śledztwo smoleńskie

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

     10 kwietnia 2010 kilkanaście godzin po tragedii, oraz w dniu następnym eksperci zajmujący się katastrofami lotniczymi zgłosiły są gotowość w pomocy w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy TU-154 101 w Smoleńsku. Jak powiedział ekspert z Francji : ” Byłem już spakowany na podróż do Rosji”.

    Jednak do włączenia  międzynarodowych ekspertów do prac komisji MAK nie doszło. Czyżby byli niepotrzebni ? Spróbujmy dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie.

    Zatem trzy dni po katastrofie 13 kwietnia 2010 w Moskwie doszło do spotkania strony rosyjskiej z Władimirem Putinem i Tatianą Anodiną na czele ze stroną polską w składzie : Ewa Kopacz, Tomasz Arabski, Krzysztof Parulski, Jerzy Bahr i Edmund Klich.

    Podczas posiedzenia strona rosyjska zdecydowanie odrzuciła ofertę współpracy z organami śledczymi i ekspertami ze struktur Unii Europejskiej, po pretekstem że sytuacja nie tego wymaga. Strona polska w milczeniu ów postulat zaakceptowała przy przytaknięciu minister Ewy Kopacz. Tatiana Anodina również tejże konferencji stwierdziła że lot 101 w dniu 10 kwietnia 2010 miał status cywilny, co strona polska również zaakceptowała.

   Tymczasem pod koniec kwietnia Premier Donald Tusk z sejmowej mównicy zapewniał, że nie ma żadnych przeszkód by korzystać z pomocy ekspertów międzynarodowych.

   Kilka dni później a mianowicie 6 maja 2010 odbyło się w Sejmie głosowanie o propozycji wystąpienia do władz Federacji Rosyjskiej o przekazanie stronie polskiej prowadzenia postępowania w sprawie katastrofy samolotu TU-154, mającej miejsce 10 kwietnia 2010 roku. W wyniku głosowania polskich Posłów wniosek został odrzucony.

   W ten właśnie sposób powstał kłamliwy raport MAK, który na chwilę obecną w świetle prawa międzynarodowego jest jedynym oficjalnym raportem o przyczynach i okolicznościach smoleńskiej tragedii.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

No to na razie mamy na patelni pierwszych winnych.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#227542

To dopiero początek listy. Ten co z torbą ziemniaków biegł z zieleniaka do domu to dopiero AS. Pisałem o nim, lecz nadarza się sposobność do kolejnej notki na jego temat.

Serdeczności

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227562

"Strona polska w milczeniu ów postulat zaakceptowała przy przytaknięciu minister Ewy Kopacz."

Ciekawe, że kiedy trzeba, to milczą, a kiedy nie trzeba, to jazgoczą godzinami.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#227565

Dla mnie Kopaczowa jest niewiarygodna. Zasięgnąłem języka w Szydłowcu. Bój Pan się Boga przed takimi Doktorami, tak mniej więcej usłyszałem.

Pozdrawiam Cię Przyjacielu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227579

 Czy mogly być jakiekolwiek wątpliwości?.Zostala przecież awansowana.

Jak Komo-ruski gdzieś poleci.Będziemy mieli ubaw po pachy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227612

Może sobie polecieć do Guantanamo :-)

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227617

 

Wybacz drobną złośliwość, ale czasami jak komuś wpadnie kapelusz na oczy, to automatycznie skraca się perspektywa widzenia.

Po przeczytaniu, nawet kilkukrotnym Twojego wpisu, wyłania się z niego, przynajmniej dla mnie, następujące przesłanie; w kwietniu Donald Tusk nie widzi przeszkód w umiędzynarodowieniu śledztwa, jednak w maju sejm odrzucił wniosek w tej sprawie i co biedny Premier miał zrobić.

Gdybyś zaznaczył w tekście z czyjej inicjatywy głosowano nad wnioskiem o międzynarodowe śledztwo,kto był za, a kto przeciw, sprawa byłaby jednoznaczna i jasna. Brak takiej drobnostki, wywraca cały tekst do góry nogami.(?) Jako stały czytelnik portalu, o wyrobionym zdaniu w sprawie Tragedii Smoleńskiej, przypuszczam, że całe nieporozumienie z odczytaniem tekstu wiąże się z czymś co ja nazywam „skrótem myślowym”. Jednak gdy tekst w powyższej postaci dotrze do mniej wyrobionego,użytkownika internetu, odbiór będzie taki jak napisałem Tusk chciał, a Sejm odrzucił.

Tak na marginesie z tymi „skrótami myślowymi” mam podobnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

UPS

#227572

Znakomicie, więc warto skupić się na ówczesna marszałek sejmu. Skrót myślowy został jednak odczytany.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227582

 ...Oddanie świadczyło by o elemencie świadomego działania, natomiast kto został po stronie polskiej przewodniczącym komisji śledczej świadczy w którym kawałku swego ciała miał  premier całe śledztwo, gdy po stronie rosyjskiej został Putin...Potakiwanie Rosjanom to typowe dla wiecznie niedomytej famme fatale polskiej sceny politycznej, która jest reprezentatywna dla POlityki...a niedawno jeszcze taki awans...To wszystko jest po prostu żałosne, warte nie wiem n.p. strajku generalnego...tyle, że komu on by zaszkodził....uwłaszczonym POlitykom...na pewno nie....Pozostaje czekać na zasłużony Trybunał Stanu....dla POpaprańców....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227581

Ciekawy jest wątek dębliński. Mianowicie zadzwonił ktoś z Sowiet Union i powiedział że to ty będziesz akredytowanym z strony polskiej w międzynarodowej komisji.

Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227583

obniżenie roli Polski na arenie miedzynarodowej, żeby pomimo ewidentnych kłamstw i bredni puszczonych przez KGBowskich propagandystów w eter nikt nie stanał po stronie Polski - po co się narażać i bronić praw społeczeństwa, które sobie takich zaprzańców na przywódców wybrało?

np. oficjalna komitywa rządu tuska z Kremlem w matactwach okołosmoleńskich jednoznacznie skompromitowała Polske w NATO dajac nam status zdrajców. Żeby ta polityka była skuteczniejsza praktycznie zlikwidowano polska armie... 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#227700

całym zamieszaniu. Minister zdrowia ma strasznie dużo do decydowania przy katastrofie lotniczej? Rozumiem, że byłby tam minister wojny Klich (lot, jak bleblali, był wojskowy), Grabarczyk (zawiadywał komisją badania wypadków lotniczych) ale Kopacz? I to jako prawie jako zastępczyni Tuska! O co tu chodzi? Może ktoś wie? Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#227630

W kuluarach jakieś tam ploty chodzą, ale ja nie jestem plotkarzem :-)

Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227632

bo zabrzmiało to bardzo intrygująco.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#227638

z samej wierchuszki, poprzez wymienionych powyżej "Ewa Kopacz, Tomasz Arabski, Krzysztof Parulski, Jerzy Bahr i Edmund Klich" dodajmy tych, którzy przy niespotykanej na Wiejskiej frekwencji i dyscyplinie partyjnej głosowali za oddanie sprawy "mordu millenijnego" ruskim:

"Poniżej prezentujemy imienny wykaz posłów, którzy głosowali przeciwko rezolucji, a tym samym przeciwko możliwości uczciwego wyjaśnienia okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem"

http://www.bibula.com/?p=21474

teraz kiedy wiemy juz na 100% dzięki staranim komisji sejmowej A. Macierewicza że wypociny MAK i Millera to stek kłamstw i niedorzecznosci zapamiętsajcie sobie te nazwiska i nigdy pod zadnym pozorem nie wybierajcie tych zaprzeńców do jakichkolwiek władz!

A w kwestii braku zdolnosci honorowej nie podajcie nigdy ręki...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#227698

Zamieścił Pan listę Zdrajców z imienia i nazwiska. Trzeba teraz ową listę publikować wszędzie. Wymienieni w niej ludzie Polacy przyczynili się do rozpowszechnienia obłudnego kłamstwa dotyczącego tragedii smoleńskiej na całej kuli ziemskiej.

Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227712