Upragniony wyjazd wakacyjny dla Dzieci z Domu Dziecka w Toruniu - dalej zbieramy grosiki!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Ogłoszenie

 

Witam serdecznie
 

"Zostaw za sobą mądrości, dobra i miłości ślad"... To całość mojego przesłania (motta) życiowego. W miarę swoich umiejętności i wiedzy mądrość staram się przekazywać w swoich postach. Nie wiem, czy mi się to udaje, ale piszę szczerze to jak postrzegam świat.
 

Tworząc jedynie wirtualne, blogerskie artykuły nie zawsze jednak (choć mam nadzieję, że nieraz tak) potrafię dać innym odrobinę dobra i miłości. Te wymagają realnych, rzeczywistych działań... nieraz dalekich od polityki, ale bliskich człowiekowi.
 

Niespełna miesiąc temu w poście: "Dwa nagie miecze, czyli Grunwald raz jeszcze" - historyczna impreza charytatywna w Toruniu!" pisałem o zaangażowaniu toruńskich studentów w przygotowywaniu eventu charytatywnego, z którego dochód miał być przeznaczony na sfinansowanie nadmorskiego wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Toruniu. W jego organizacje zaangażowałem się osobiście i uwierzcie: przez prawie cztery miesiące pochłaniało mnie to niemal całkowicie. Nie spodziewałem się, że zorganizowanie takiego przedsięwzięcia wymaga aż tyle pracy, ale nie żałuję!!!
 

Impreza się udała... Było wspaniale a widok szczęśliwych dzieci wynagrodził wszystkie nieprzespane noce i wprost totalne zmęczenie... ale co ja będę opowiadał... Oddaję głos pomysłodawczyni imprezy, jeszcze studentki (choć już absolwentki)  oraz Prezesa Zarządu Fundacji ARKA RODAN - współorganizatora imprezy (na stronie fundacji wszystko o imprezie).
 

"Moi Drodzy!

W imieniu organizatorów - organizacji studenckiej Erasmus Student Network UMK Toruń, Fundacji Arka Rodan, Urzędu Miasta Torunia i Stowarzyszenia WĘDKA im. każdego Człowieka - chciałabym w pierwszej kolejności podziękować wszystkim uczestnikom imprezy "Dwa Nagie Miecze, czyli Grunwald raz jeszcze". Była to pierwsza impreza przez nas organizowana, tym bardziej cieszymy się, że obecnością zaszczyciło nas tylu gości (na sali razem z zaproszonymi gośćmi była niemal połowa Auli, czyli około 400 osób). Z naszej obserwacji i rozmów z najmłodszymi uczestnikami i ich opiekunami wynika, że dzieci bawiły się doskonale, zarówno podczas rzucania podkową, przeciągania liny, jak również obserwując z zapartym tchem walki rycerskie i będąc pasowanymi na rycerza.
 

Foto: Magda Kalińska

Jedna z obaw organizatorów, a mianowicie, że trudności nastręczy zachęcanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w zabawach, okazała się całkowicie płonna. Dzieci, nie tylko chętnie uczestniczyły w grach, ale także garnęły się do sceny, żeby być jak najbliżej tego, co się tam aktualnie działo. Największym świadectwem odbioru imprezy są mali widzowie siedzący pomiędzy sprzętem nagłośnieniowym i oświetleniowym na skraju sceny. Niezapomniany widok, który pokazuje, że odwaliliśmy kawał dobrej roboty;-) jako organizatorzy i przede wszystkim jak wspaniali byli wszyscy występujący na scenie. 

Chciałabym bardzo, bardzo serdecznie podziękować dwójce wspaniałych konferansjerów: Agnieszce Szczepańskiej ze Stowarzyszenia WIOSNA i Jakubowi Paduchowi z organizacji studenckiej Erasmus Student Network UMK Toruń, którzy mimo zmęczenia, choroby (w przypadku Kuby) i różnych nieprzewidzianych okoliczności, spisali się znakomicie. Nie tylko wykazali się pełnym profesjonalizmem, ale także spontanicznością i łatwością nawiązywania kontaktów z publicznością. Dzięki serdeczne, Kochani;)
 

Jeszcze raz niezmiernie serdecznie chciałabym podziękować wszystkim rycerzom, którzy zapewnili tak atrakcyjny program naszego przedsięwzięcia.

Dziękujemy:
Bractwu Rycerzy Chorągwi Toruńskiej,
Pocztowi Rycerskiemu Herbu Pobóg,
Bonum Sartores,
Toruńskiej Szkole Fechtunku.

Na naszej imprezie pojawił się także motyw celtycko-irlandzki w postaci Zespołu Tańca Irlandzkiego Avalon działającego przy Fundacji Amicus UMK oraz Zespołu Muzyki Celtyckiej STRAYS. Bardzo serdecznie dziękujemy za przeniesienie nas w ten klimat i uświetnienie imprezy wspaniałym występem. Z tego co się orientuję obydwa zespoły wystąpią już wkrótce, bo 19. maja w Studenckim Klubie OdNowa. Polecamy!!! Zajrzyjcie tam, bo WARTO!

Na ręce Pana Dyrektora Andrzeja Nowickiego chcielibyśmy złożyć podziękowania za udostępnienie wspaniałych dekoracji z Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, dzięki którym mogliśmy przenieść się bez najmniejszych problemów do czasów średniowiecznych. Dziękujemy także serdecznie Teatrowi Baj Pomorski za wypożyczenie strojów dla naszych konferansjerów i księżniczki oraz ufundowanie biletów dla uczestników konkursów i dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Toruniu.

Bawiliśmy się świetnie, ale nie tylko o zabawę i cudownie spędzony czas nam chodziło. Cała akcja została przeprowadzona również po to, aby zebrać fundusze na wyjazd wakacyjny dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Toruniu. Jak poinformowała nas Pani Dyrektor, żeby zapewnić wyjazd 20 dzieciom potrzebne jest 18 tys. zł. Dotychczas dzięki pomocy darczyńców udało się zebrać 6 tys. zł.
Dochód z projektu "Dwa Nagie Miecze, czyli Grunwald raz jeszcze" na dzień dzisiejszy wynosi: 1 786,61 zł, co zawiera kwotę ze sprzedaży cegiełek o wartości 5 zł każda. (278 * 5 zł) oraz zbiórki do puszek podczas imprezy (131,61 zł) oraz wśród uczestników konferencji "Wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych jako źródła innowacji biznesowych" na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (265 zł.).

Co dalej?

Brakuje nadal około 10 tys. zł. Ruszyła już aukcja internetowa koszulek z autografami. Dołączył do nich także pamiątkowy mieczyk z wygrawerowanym tytułem imprezy. Zapraszamy także do zakupu wszystkich niesprzedanych cegiełek, tak żeby wszyscy, którzy ze względu na może niedogodny termin imprezy, mogli także pomóc. Mamy nadzieję, że z Państwa pomocą uda nam się bardziej zbliżyć do realizacji celu, jakim jest wysłanie dzieciaków z Domu Dziecka nr 2 w Toruniu na NIEZAPOMNIANE WAKACJE;-)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc i okazane dzieciakom serce.

Joanna Turkiewicz
Koordynator projektu "Dwa Nagie Miecze, czyli Grunwald raz jeszcze"
 

Ja osobiście również chciałbym podziękować Pani Joannie i przyłączyć się  do prośby o OKAZANIE  (w miarę oczywiście własnych możliwości) JESZCZE TROCHĘ SERCA i uczestnictwo w licytacji na allegro.
 

Licytowane są: 

2. koszulka Delekty Bydgoszcz z autografem Piotra Gruszki, z dedykacją dla Iwony i Waldemara (http://allegro.pl/show_item.php?item=1618127211), 

3. koszulka reprezentacji Polski na żużlu, z podpisami m.in. Golloba, Miedzińskiego, Protasiewicza (http://allegro.pl/show_item.php?item=1618127141,

4. Pamiątkowy mieczyk  z wygrawerowanym napisem: "Dwa nagie miecze, czyli grunwald raz jeszcze 2011" (http://allegro.pl/pamiatkowy-mieczyk-z-imprezy-charytatywnej-i1619201110.html).
 

 (Aukcję prowadzi Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka).   
 

W Toruniu w najbliższy weekend planujemy jeszcze zbiórkę publiczną do puszek kwestorskich, m.in. na Bydgoskim Przedmieściu, toruńskiej Starówce oraz po meczu żużlowym Unibaxu Toruń.
 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że tym postem zachęciłem do realnych działań "z potrzeby serca". Uśmiech i radość wdzięczności innych jest najpiękniejszym naszym śladem jaki możemy po sobie pozostawić...

P.S. (19.05.2011, godz. 14:18)

Jeszcze pod adresem: http://allegro.pl/cegielki-bilety-z-imprezy-charytatywnej-i1619201385.html oferujemy na aukcji niesprzedane cegiełki w cenie 5 zł. Pomimo, że już po evencie... to gwarantujemy, że będą one biletami wstępu na jedną z imprez, które będzie współorganizowała Fundacja ARKA RODAN... ale jeżeliby nawet miały być tylko dowodem DOBREGO SERCA trzymanym w naszym domowym archiwum to... też warto. ZACHĘCAM!
 

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

 

 

Data przebita na 21V@danz.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witam serdecznie

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za kilkudniowe wyeksponowanie niniejszego postu-apelu.

Ludzie dobrego serca są wśród nas... prawych i niepoprawnych...
Dziękuję

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#159811

Tobie jak rzadko komu z uwagi na podjęty temat , należą się wyrazy szacunku a nadto gorące podziękowania ..
To ważne o czym napisałeś , nie zwracaj zatem szczególnie uwagi na mały oddźwięk gdyż jak wiadomo kraj nasz pogrąża się coraz bardziej w kolejnej otchłani obłudy i nihilizmu. Dlatego temat , który podjąłeś twardo stawia tej momentami wręcz żałosnej rzeczywistości głośne - Nie !

To jest odwaga pisania o rzeczach , zdałoby się rzec , dla niektórych będące wręcz niczym - sprawą banalną , a za którą to właśnie , wbrew "światu" , należą Ci się najwyższe słowa uznania ..

Swego czasu sam zabiegałem o pomoc dla polskich dzieci na Litwie ..zgadnij z jakim skutkiem - czytaj więcej :

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#159817

@andruch

Witam

Dziękuję za dobre słowo. Ogarnę Twoje doświadczenia i coś tam jutro skrobnę.

Z racji wieku i doświadczenia "drążyłem" przedsięwzięcie instytucjonalnie i organizacyjnie. Oj... trzeba mieć tupet, odwagę i wiedzę oraz samozaparcie połączone z wiarą osiągnięcia sukcesu... trzeba... , choć nieraz mieliśmy wszyscy chwilę zwątpienia i chcieliśmy to wszystko "rzucić w diabły"... ale widok dzieciaków biegnących pod scenę oraz nawet te 2 tys. zł zbliżających te osierocone przez los do wyjazdu na nadmorskie, polskie wakacje wynagrodził nam wszystko!

Miej serce i patrzaj w serce... jakże Polska się staje krajem bezdusznym, nieludzkim, a nawet globalnie totalitarnym... smutne... choć CZŁOWIEK zawsze zwyciężał...

Pozdrawiam bardzo serdecznie

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#159918

" Miej serce i patrzaj w serce."
/A.Mickiewicz/

Nie każdemu Pan Bóg tak błogosławi
i obdarza takim Sercem

Dowiodłeś tego że ...
Twoje Krzysztofie , jest wielkie
niczym dzwon ,,"Zygmunta"
;-)
Niech Ci się za to szczęści
po kres dni Twoich ..
Raz jeszcze składam
wyrazy szacunku

i serdecznie pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#159928